Soused psychopatBig Think

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:474
Počet zobrazení:13 138

Podle kterých znaků poznáte psychopata? A můžete si vlastně být jistí, že se vás psychopatie netýká?

Přepis titulků

SOUSED PSYCHOPAT Když na oslavě budete s 50 lidmi, jeden z nich bude psychopat. Dalších pět bude mít k psychopatii silné sklony. Nezabijí vás, neznásilní a asi ani neokradou. Budou vámi ale manipulovat nebo vás nějak využijí. Nedopadne to dobře. Když cítíte, že na nich něco nehraje, odejdete pryč. Neodporujete jim, protože umí mistrovsky manipulovat ostatními. CO JE TO PSYCHOPAT?

Psychopat je ve své nejjednodušší podobě mezidruhový predátor. Člověk, který se živí na ostatních lidech. Při pohledu na chování psychopata se dá těžko říct, co je psychopatické a co ne, protože psychopati lidem přijdou na pomoc. "Potřebuješ s něčím píchnout?" Vidí vnější chování a umí ho napodobovat, aby vycházeli s ostatními. Oni ho ale necítí. Některé psychopatické rysy můžou být velmi prospěšné. Zaprvé jste nebojácní.

Vejdete do místnosti a všechny si získáte. Je to na vás vidět a oni si to nechají líbit, protože vyzařujete auru, charisma, světlo. To proto volíme prezidenty. Protože to světlo mají. Dále máte vyšší toleranci bolesti. Bolest vás netrápí. A když vás při něčem přistihnou, lžete bez mrknutí oka. Můžou vás přistihnout přímo při činu, když s někým máte poměr. Mohli byste říct: "To nejsem já.

Budeš věřit mě, nebo zraku, co tě klame?" Máte schopnost lhát bez mrknutí oka, protože to ve vás nevyvolává žádnou úzkost. MOZEK PSYCHOPATA V mozku psychopata jsou dvě hlavní oblasti, které nejsou správně regulovány. Orbitální kortex a amygdala. Orbitální kortex se pojí s inhibicí chování. Amygdala na druhou stranu chování způsobuje. Normálně jsou v rovnováze.

Vzájemně se tlumí. U psychopata jsou obě oblasti mimo provoz, takže se netlumí ani nejsou regulovány. Normální rovnováha mezi zvířecími pudy a sociálními interakcemi, vaší morálkou, nikdy nefunguje správně. Někdy je čas na agresi, dokonce i na zabití. Jindy je čas na sex. Částečně to spočívá v tom, jak je zbytek mozku schopen říct orbitálnímu kortexu, že nastal správný sociální kontext. Psychopati to neumí. Dělají věci mimo sociální kontext. To je ten problém. Lidi se mě obvykle ptají, kolik procent způsobuje genetika a kolik vliv okolí.

Ukázalo se, že to není ta správná otázka, protože se zdá, že když se narodíte s biologickými znaky psychopatie, genetika už v raném věku mění chování mozku. Pokud jste ale jako dítě ovlivnitelní, rozhodující je okolí. Má velký význam. Možná 80 %. Takové děti se totiž můžou zvrhnout, ale dobré prostředí jim může zase pomoct. PSYCHOPAT MEZI NÁMI Někteří mí kolegové na začátku 90.

let studovali sériové vrahy. Ohavné lidi. Požádali mě, abych se přišel podívat na jejich mozky. Sebe a pár dalších lidí jsem dal do kontrolní skupiny. U posledního skenu jsem viděl, že je zcela patologický. Řekl jsem technikovi: "Musel jste se splést. Tohle je zjevně psychopat. Musel jste si splést hromádku. Běžte to zkontrolovat." Zkontroloval přístroj i všechno ostatní.

Vrátil se a řekl: "Ne, je to někdo z kontrolní skupiny." Když jsem odlepil nálepku, která zakrývala jméno, byl jsem to já. Zasmáli jsme se tomu. Měli jsme tolik věcí na práci, že jsem to neřešil, což může znít neuvěřitelně. Většina lidí by řekla: "To nemyslíte vážně!" Ale já jsem si řekl: "Já vím, kdo jsem. Já nejsem psychopat. S těmi daty je něco špatně. Něco se pokazilo." Za rok a půl se vrátily genetické testy. Měl jsem všechny genetické znaky pro násilí a špatnou empatii.

Všechno spojené s psychopatií. Měl jsem dva hlavní biologické znaky a pořád jsem se tomu smál. Pak mě v roce 2010 pozvali, abych přednášel v Oslu v Norsku. Pár hodin se mnou mluvili. Měli moje data. Řekli: "Mimochodem máte silné sklony k psychopatii." A já na to: "Cože?" Poprvé jsem to začal brát vážně. Oni mě totiž neznali.

Vycházeli jen z vědeckých dat a z rozhovoru se mnou. Když jsem odletěl zpátky, všechno se změnilo. Zeptal jsem se svojí ženy. Řekl jsem: "Řekni mi cokoliv. Nebudu se zlobit." To samé jsem udělal se svými blízkými přáteli a rodinou. Všichni řekli to samé. Řekli: "Jsi extrémní narcis. Chováš se velmi agresivně a chladně." Měl jsem velké štěstí. Vyrostl jsem v úžasné rodině. Tyto geny se nikdy nespustily špatným směrem. I když ty rysy mám, nespustil jsem se. Protože bych měl být hrozný člověk. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajímavé video. Ale víc na mě zapůsobily ty komentáře pod ním. :D

00

Odpovědět

Tak schválně, kdo si vzpoměl na Dextra Morgana ? :)

122

Odpovědět

Dexter Morgan není psychopat.

00

Odpovědět

www.prankster.cz

00

Odpovědět

To že je narcis jsem na první pohled, podle toho saka :D

122

Odpovědět

Hm.. to mi připomíná bejvalou.. :D

191

Odpovědět

snad jsme neměli stejnou :D

110

Odpovědět

"Víte, genetika i rozhovor s norskými vědci sice odhalil, že mám všechny známky psychopata. Ale kdo bude věřit Norům a nějakým obrázkům."

293

Odpovědět

Jsem psychopat.A rasista.

620

Odpovědět

jasně, hlavně se pochlub

212

Odpovědět

+ImricJsem rád že sem ti udělal radost.
Evropa je jen pro bílý.Černá ať táhne do Afriky

620

Odpovědět

Ty si chudák :D

52

Odpovědět

Stoupni si k na bílo natřené zdi. Pokud má tvá kůže stejnou barvu, klidně tu zůstaň. Kdo by také vyháněl člověka trpícího albinismem. Ale pokud jsi barevný, tak rozhodně dej na vlastní slova, že Evropa je jen pro bílé a jdi příkladem. .o)

124

Odpovědět

Podle tohohle videa (a nasledujicich komentaru) mi prijde ze uz zadni "normalni" lide neexistuji a vsichni jsou psychopati...

230

Odpovědět

V tom případě neexistují psychopati, ale všichni jsou "normální" :D

541

Odpovědět

A kdo si vlastně může být tak jistý sám sebou, aby někoho jiného nazval psychopatem nebo narušeným? Kdo může mít tak velké ego? To že někdo dělá věci mimo sociální kontext nemusí znamenat, že je špatný. Může to znamenat že vidí mnohem dál a je schopen analyzovat věci podstatně důkladněji... "A dobré prostředí jim může pomoci..." ... zařadit se a splynout s davem... stagnovat...

155

Odpovědět

Ok, ale jestli někdo parazituje na ostatních a ještě z toho vyjde jako král u ostatních... tak s tím ho nazvat psychopatem (nebo dřív, než jsem viděl toto video, pořádným ču*ákem) nemám problém. Jasně stagnovat...:D Napodobování empatie podle mně není stagnování. Zatímco, tech co nestagnují, jsou plný vězení, blázince nebo díky nim hřbitovy jinejch:D

80

Odpovědět

Tak to jsem asi psychopat... Dobré zjištění takhle po ránu.. :-D

45

Odpovědět

Co to tak poslouchám, přál bych si být psychopatem... bohužel jsem na sobě vysledoval jen ty úplně na hovno části téhle "osobnosti" ... většina lidí okolo mě by mě popsala asi jako lidi toho doktora ... ale tím to tak končí, zapracuju na tom. :D

132

Odpovědět

jo, měl bys už konečně někoho zabít a potom se z toho u soudu vyvléct s úsměvem na rtech. potom to bude ofiko. fandím ti.

812

Odpovědět

Ve zkratce, psychopat je úspěšný kapitalista.

438

Odpovědět

zajímavej rozhovor že by Klaus mohl být psychopat ?

18

Odpovědět

Já jsem zase z**d.

862

Odpovědět

A ještě k tomu tichý

212

Odpovědět

+ŠriberTichy moc ne, kdyz furt do neceho keca :-)

171

Odpovědět

chjo chci byt taky psychopat :(

95

Další