Bylo přistání na Měsíci zfalšované?

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:918
Počet zobrazení:13 859

Bylo v roce 1969 opravdu možné vyslat lidskou posádku na povrch Měsíce? Existuje celá řada teorií dokazujících, že šlo o podvod. Režisér S. G. Collins na to šel z opačné strany a ve videu vysvětluje důvody, proč by v té době přistání na Měsíci zfalšovat nešlo. FPS - Zkratka frames per second, česky snímků za sekundu. Standardní poměr stran pro TV (ještě donedávna) byl 4:3, což je 1,33:1. Poměr stran filmového plátna v amerických kinech byl 1,85:1. Zákon převrácených čtverců - základní optický princip, podle kterého intenzita světla dopadajícího na plátno klesá s druhou mocninou vzdálenosti zdroje světla od plátna.

Přepis titulků

Proč nebylo možné zfalšovat přistání na Měsíci, záběr jedna. Byli lidé roku 1969 na Měsíci? Nejsem si jistý, já tam tehdy nebyl. Zfalšovali cestu na Měsíc? Jsem si jistý, že ne, protože neměli jak. Někdo tvrdí, že lidé v roce 1969 nebyli schopní poslat člověka na Měsíc, ale byli schopní to celé natočit v televizním studiu. Opak je pravdou.

Na konci 60. let měli technické dovednosti, a to nezmiňuji potřebné šílenství, aby poslali tři chlápky na Měsíc a zpět. Neměli technologii, aby zfalšovali video. Ne, neříkám to proto, abych uchránil čest Spojených států. Americká vláda lže pořád o různých věcech. Pokud vám dneska ještě nelhali, nejspíš si ještě nedali kávu. Je snadné uvěřit, že progam Apollo byl také lží.

Především pokud jste tehdy nežili a moc toho nevíte o tehdejších technologiích. Čím později jste se narodili, tím všemocnější se filmové efekty zdají. V dnešní době by bylo snadné přistání na Měsíci zfalšovat. A očividně jsme zapomněli, jak to udělat doopravdy. Tehdy to bylo naopak. Opravdu. Zdánlivá všemocnost vizuálních efektů roste lineárně s datem vašeho narození. Od 20.

let se snažili inženýři vylepšit rakety na tekuté palivo a jejich navádění. Chtěli se dostat do vesmíru. Lidé, kteří je platili, chtěli lepší bomby. Roku 1943 měli zaměstnanci Wernera von Brauna plně funkční suborbitální raketu zvanou Aggregat-4. Později známá jako V-2. Po válce němečtí raketoví inženýři pracovali pro znepřátelené supermocnosti které se ve všech ohledech snažily předběhnout jedna druhou.

Byla to největší světová soutěž v lidské historii. Dá se říct, že technologický vývoj během studené války se týkal hlavně letectví, raketovém inženýrství a zbraňových technologií. To bylo odvětví, ve kterém se všichni snažili vyniknout. A v polovině 60. let byla cesta do vesmíru s jistými omezeními možná. Myslím... Zatímco filmová technologie se rozšiřovala a televize měla plné ruce práce, aby byla barevná.

A tady se příběhy rozcházejí. Podle jedné verze Američané vyhodili 20 miliard dolarů, aby poslali na Měsíc tři lidi. Měli tam umístit plaketu Přicházíme v míru pro celé lidstvo, a pak se vrátit a bombardovat Kambodžu. Podle té lákavější verze si v určité fázi uvědomili, že to nedokážou a aby se vyhnuli ponížení, najali Stanleyho Kubricka, aby natočil falešné přistání na Měsíci.

Ve filmu 2001 totiž odvedl vážně dobrou práci. O roky později, když začali astronauti pobírat důchod, lidé začali hodně poukazovat na chyby na fotografiích z Apolla. Když je posloucháte, tak zjistíte, že moc neví o fotografiích, videích, osvětlení nebo perspektivě. Myslím, že doufají, že vy také ne.

Takže bychom měli vidět hvězdy na nebi? Ne, neměli. Expozice kamery byla nastavená na denní světlo. Kdyby byla nastavená na hvězdy, vypadaly by fotky spíš takhle. Vlaje vlajka ve větru? Ne, nevlaje. Hýbe se ve vzduchoprázdnu poté, co ji pustili. Stíny na povrchu vypadají nerealisticky? Ne.

Běžte někdy ven a podívejte se jak to s nimi je. Očividně na té fotografii použili víc světelných zdrojů, že? Ne, očividně nepoužili. Natáčím ve studiu už asi 30 let a vím, jak vypadá, když něco nasvětlujete dvěma reflektory. Dostanete dva stíny. Takže by to vypadalo spíš takhle. Ale nevypadá, protože to bylo foceno s jedním světelným zdrojem. A pokud by světla byla blízko scény, snižovala by se na fotce jasnost terénu.

To nevidíte, protože zdroj světla byl 115 milionů kilometrů daleko. Moc daleko na to, aby zákon převrácených čtverců něco změnil. Jasné? A tak dál... a tak dál... Bla, bla, bla... Diskuze ignorují jednu základní věc. Roku 1969 ještě nebylo technicky možné zfalšovat to, co jsme viděli v televizi. Proč to lidé přehlížejí?

Možná zapomínají, jak bylo video v roce 1969 primitivní. Ano, byl to velký milník v oblasti elektroniky, ale spoustu věcí nesvedlo. Nechte mě to vysvětlit. Přestávka irelevantního slanečka Stěžejním tvrzením zfalšovaného přistání na Měsíci, na kterém to celé stojí, bylo to, že jsme v televizi sledovali zpomalené záběry astronautů, kteří běhali po studiu.

Protože kdyby to nebylo zpomalené... Tak se to nemohlo stát na Zemi, že? Promluvme si o tom, jak zpomalené záběry ve filmech a videu fungují. Jsou dva způsoby, jak záběry zpomalit. Prvním je, že něco natočíte normální rychlostí a pak pustíte pomalu. Druhým je, že to natočíte rychle a pak pustíte normálně. Druhá možnost se nazývá overcranking. Vypadá plynuleji a víc realisticky, protože natáčíte přirozený pohyb na větší počet snímků.

Ale to znamená, že pokud byste to chtěli natočit, tak byste použili vysokorychlostní kamery, že? Takže? V roce 1969 jestě žádné vysokorychlostní kamery neexistovaly. Elektronika ještě nebyla tak daleko. Někteří lidé měli magnetické diskové rekordéry, které dokázaly nahrát video normálně a pak přehrát zpomaleně.

Používaly se pro opakované záběry při sportu a dokázaly nahrát až 30 sekund. U přehrávání při 10 FPS, bychom dostali 90 sekund záznamu. Řekl jsem 10 FPS, protože to byl počet snímků pro Apollo. Měli neprokladové pomalu natáčející televizní kamery, které pro ně vyrobil Westinghouse. Při dalších misích měli normální NTSC kamery, které běžely na 29,97 FPS. To by bylo třikrát těžší zfalšovat.

Snažím se to zjednodušit. Mějte na paměti, že když lidé dnes sledují dokumenty o misi Apollo, vidí jen vybrané záběry. Sledují krátká videa sestříhaná za sebe. Krátká videa jsou snáze zfalšovatelná. Ale původně v roce 1969 600 milionů lidí, včetně mě, sledovalo nepřetržitý přímý přenos z Měsíce, který byl dlouhý. Chvílemi to byla dost nuda.

Videokameru zapnuli 16 minut před výstupem na povrch. O 4 minuty později dostanete své "Malý krok pro..." Pak vystoupí Aldrin, načež upevní kameru na podstavec a dají se do chůze po Měsíci, umisťování plaket, fotografování a sbírání kamenů. Pak Armstrong nastoupí zpět do modulu a je konec. Videokamery běžely celkem 143 minut. Kdybychom to falšovali elektronickým zpomalením záběrů na třetinovou rychlost Potřebovali bychom natočit jen 47 minut živého videa.

To je mnohem víc, než mohly disky nahrát. Ale NASA je zvláštní, možná měli nějaký velký rekordér. Jasně, roku 1969. Dobře, o kolik větší? 45 krát větší? Já nevím. Vládní organizace jsou mocné, ale nejsou bohové. Ale je to NASA.

Možná měli nějaký zvláštní způsob, jak video zpomalit. V roce 1969 na hodinu a půl. Možná měli nějakou přísně tajnou vysokorychlostní elektroniku, o které se svět nikdy nedozvěděl. Ne, počkejte. Ne, řekli jste, že navigační počítače jsou moc pomalé. A obojí naráz si neuhádáte. Nemůžete být rychlí i pomalí zároveň, že?

Nebylo by snažší to natočit na filmový pás? Roku 1969 jsem věděli, jak zpomalit filmový pás. Pro Apollo 11 bychom to potřebovali natočit na 30 FPS a zpomalit na 10 FPS. Dobře, zkusme to. Doporučoval bych točit na 35 mm film, aby se minimalizovala zrnitost. To by udělal Kubrick. Normální 35 mm film spořebuje 27 metrů filmu za minutu, ale když bychom natáčeli na 30 FPS bylo by to 34 metrů za minutu.

Potřebovali bychom 47 minut původního filmu, což by bylo 1 615 metrů filmu. Pochopitelně neexistuje tak velký filmový kotouč. Kolo od vozu? Pokud budete natáčet na 304metrové kotouče, ty jsou asi takhle velké, tak to natočíte na 5 kotoučů. Moment, to zvládnu. Nesmí být vidět spojovací značky mezi kotouči, protože by každý poznal, že jde o podrvh.

Pamatujte, že natáčíme pro televizi, takže je to poměr stran 1,33:1 a ne 1,85:1. Což znamená, že musíte vytvoři kotouče A a B, sestříhat negativy obou kotoučů, a vyvolat je na 1 615 metrů dlouhý jemnozrnný interpozitiv. A pak ve filmové laboratoři vytvořit finální verzi. A pak zajistit, aby každý, kdo v laboratoři pracoval, zahynul při autonehodě.

Pak potřebujete najít speciálně upravený telecine, který by dokázal vaši 1 615 metrů dlouhou finální verzi převést na video s 10 FPS. Samozřejmě s pevným upevněním. Jak těžké to může být? Samozřejmě si musíte být naprosto jistí, že to všechno spojování, tištění a přepisování na vašem dlouhém filmovém pásu nevytvoří žádné rušivé efekty na filmu.

Žádné poškrábání filmu, žádné fleky od emulze, žádný třes obrazu, žádné zrnění. A ani jediné zrnko prachu. Protože cokoliv z toho by hned prozradilo, že jde o podvod. Dobře, tak to uděláte. A pětkrát to zopakujete pro další mise na Měsíc.

Jen pro další mise to musíte přetvořit na 30 FPS, takže to musíte nahrát asi na 60 FPS. Dvakrát větší moment síly. Dvakrát tolik místa, které musí být čisté. Dvakrát větší šance, že se film v kameře přetrhne. Nemyslíte, že by bylo snažší na Měsíc letět? Nevím, jestli je to možné. Jak jsem řekl, roku 1969 jsem tam nebyl.

A vy taky ne. Můžu jen říct, že roku 1969, nebylo technicky možné zfalšovat to, co jsme viděli v televizi. Promiňte. S Kubrickem nebo bez něj. KOHO TO ZAJÍMÁ? Proč na tom všem záleží? Mám obavy o konečný osud vědění.

Vidět rozdíl mezi tím, co víte a mezi tím, co byste si přáli. To totiž přidává sapiens do názvu homo sapiens. Bez toho jste jen další homo. Nutkání uvěřit. Nutí lidi vyměnit část duše za pohodlí bytí rebelem. Dobře. Ale ten krok od vědomí, že vám lhali, k tomu, abyste věřili, že všechno ostatní je taky lež, to je velký krok.

Jakmile musíte vymýšlet nové technologie, aby byla vaše konspirační teorie možná, tak jste vstoupili do světa kouzel. Vyžaduje to pevnou a trvalou víru ve věci, které nemůžete vědět. Musíte se celou silou vůle držet svého přesvědčení, a přehlušit tak důkazy vaší vlastní racionální mysli.

A někteří lidé to dělají. Nebezpečné je to proto, že vás to oslepuje proti skutečným konspiracím, které na vás vlády páchají přímo teď. Zatímco mluvím. Věci, které jsou mnohem důležitější, než jestli pár chlápků bylo na Měsíci. Já nejsem Amerika, ale kdybych byl, byl bych raději kdybyste řešili Apollo 11, než abyste řešili Vlastenecký zákon, válku v Iráku, injekce do finančního sektoru.

Nebo možnost vojenského zatčení bez obvinění. Tohle je reálné. Díky za sledování. Skvělé, moje výplata od NASA. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (174)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto trapné video není žádný převratné vyřešení problému?Myslíte že ano?
Nasa mohla přece klidně udělat v roce 1969 live přonos i bez tvých dlouhých filmových pásek.
Lidé čučely na tv na přímý přenos z nějakých atelierů,tak a je po argumentech.
Myslíte že je nasa hloupá?Vážně není a s vaším mozkem si hravě poradí..mohla ten přenos i vysílat přes družici Surveyor která už byla na měsíci.
Takže tu máte live přenos z měsíce který se tam neodehrává,vlk se nažral,koza zůstala celá.a diskutéři řeší podobná videa který tento problém nijak nevysvětlují.

217

Odpovědět

Jasný. A zpomalení asi co? :) Nebo se tam pohupovali na lanech? :)

20

Odpovědět

zpomalený přímý přenos. Tak na to snad ani neexistuje smajlík

00

Odpovědět

toto by si měl prohlídnout největší fanatik, dvojnásobný vrah Trodas

21

Odpovědět

zase raz jeden, ten ktorý nie je žiadny odborník, ale určite to nebola konšpirácia lebo nemali na to techniku. Video je zbytočne dlhe a jeho myšlienka sa da vystihnuť jednou vetou "každa konšpirácia založená na technike, ku ktorej schémy nenájdete na internete je chybná a odvracia vašu pozornosť od pravdy bla bla bla". Jasan lenže jedna vec je skoro istá oficiálne verzie sú na riť. Vždy sa snaží niekto niečo tajiť... Ako by povedal Mulder Nikomu never NeveR!!! :D Horšie sú už iba filmy Michaela Moora, ktorý dokáže vyskladať takú konšpiráciu až je Vám z toho mdlo. O technike ako takej si myslím, že je ďaleko vpredu než sa dostane k bežným ľuďom. Už v 70 rokoch existovali fotoperá zatiaľ čo oficialne objektívy zaberali ešte stále veľa miesta. Dnes máte v jednom smartfóne nasekanej toľko elektroniky ako GPS, kamera, mikrofón, anténa, wifi, bluetooth, NFC. Tak mi netvrďte, že len preto že dnes si nemôžem kúpiť v Okey elektre teleportér tak neexistuje. Ide skôr o to, že ľudia by toho zneužili a preto je dôležité byť stále napred. A to nehovoriac o tom že je 70 rokov po druhej svetovej a mnohé archívy sú stále zapečatené a je otázne či veci v nich uložené budú ešte niekedy niekoho zaujímať.

2320

Odpovědět

4:20 - tady asi říká spíš 150 milionů kilometrů než 115, už vzhledem k tomu, že skutečná hodnota je 150 milionů km.

272

Odpovědět

To Auto: Když to máš "úplně v p****i", tak proč se k tomu vyjadřuješ? Dal jsem sem tenhle odkaz jako shrnutí v 5 minutách toho o čem tu mluvili jiní. Tak klid

201

Odpovědět

Koukněte se na Transformers 3, tam je všechno vysvětlený ! :D

233

Odpovědět

Zaujimave, ze sme v 69 vedeli pristat na mesiaci, ale nevedeli sme sfalsovat video, aby vypadalo realne..
Dnes videa falsuju deti v smartphonoch a na mesiaci sme boli naposledy v 72.. B)

Ale na druhu stranu je zaujimave, ze na mesiaci boli len Americania a len 6 krat v prvych troch rokoch a ziadna ina krajina za 51 rokov uz to nedokazala (alebo nechcela dokazat).. Zeby bol mesiac pre nas az taky nezaujimavy, ze by sa nenasli zbytocne prachy na dalsi vylet? :)

2117

Odpovědět

Co ti na tom přijde divné?
Vezmi v úvahu, že celé raketové/vesmírné závody američanů a rusů byly "jen" evoluční důsledek raketového výzkumu započatého za druhé světové války.
Zkus si schválně najít, jak velký objem peněz do toho tehdy zmíněné vlády nalily a o jak velkou procentuální část jejich ročního rozpočtu každoročně šlo (mně se to hledat nechce). Tehdy politici dokázali takové kvantum peněz vyhozené za "pouhý" výlet tří chlapíků k Měsíci obhájit.
Dnes ale NASA každoročně dostává rozpočet seškrtaný a to jen létají k ISS.

282

Odpovědět

Oficiální konspirační teorie o 11. září vysvětlena za 5 minut http://www.youtube.com/watch?v=dIdJuAtGU54

194

Odpovědět

Radši sem takové odkazy nepiš, nebo tě někdo označí za typického zastánce konspiračních teorií, pro kterýho každej, kdo má na něco jinej názor, než on, je debil :D

212

Odpovědět


Odpovědět

+majklosDebilové jsou lidi, co všude cpou svoje konspirační teorie, protože si myslí, že jenom oni objevili Ameriku. Nevšiml jsem si, že by někdo ze zastánců oficiální teorie postoval pod videa, který s tím nemají co dělat, videa obhajující jejich názor. Krom toho sem chodí i lidi, jako já, kteří mají 11. září úplně v p****i, kdybych se měl zabývat každou podezřelou věcí co se kdy v dějinách stala, tak mám hlavu jak balón. To je právě problém lidí, co všude postují ty konspirační teorie, považují tuto událost za pupek světa, přitom se jim dějí věci, které skutečně ovlivní jejich život přímo před nosem.

226

Odpovědět

super video :) hlavne ten koniec :D moje vyplata od NASA :D :D :D

203

Odpovědět

Super video, poprosil bych víc videí s takovým zaměřením :) Nedávno tady bylo zda se my diváci koukáme na překladatele, za mne ano, tímto děkuji Mithril-ovi za překlad :)

181

Odpovědět

Jojo, tohle jsme se učili na zeměpise.. A já myslim že to zfalšovali, je mnoho důkazů

1926

Odpovědět

Jak vyvrátíš zrcadlo na Měsíci? To se tam samo nedostalo...

222

Odpovědět

+jeffry-jordanzastanci tejto konspiracie sa obcas nechaju pocut, ze sfalsovany bol iba prvy let a techniku a zrkadla tam nechali pri dalsich letoch.

222

Odpovědět

http://www.apolloarchive.com/apollo_gallery.html

a co řekněte na tohle hnupové?
další blbost jako ta před tím s Navštívíme někdy ostatní hvězdy?

2114

Odpovědět

Pěkné :-)

201

Odpovědět

7:51 Slyším 95,, v titulkách je 45 ;)
Video moc zajímavý

181

Odpovědět

uz to tu je :)

181

Odpovědět

Díky za tohle video! Další konspirační teorie konečně pořádně vysvětlena.
Jinak já bych proti konspiračním teoriím obecně zase tolik neměl, rozhodně je správný přemejšlet o tom, co nám média tvrděj, a ty informace, který od nich získáváme, si ověřovat. Jenže některý lidi už to prostě dohnali do extrému. Na každou totální volovinu si vymyslej konspirační teorii. Na některý jich vymyslí dokonce desítky. Viz 9/11. Já nevim, jak to doopravdy bylo. Ale rozhodně se kvůli tomu nebudu probírat desítkama kolikrát dost pochybných konspiračních teorií, jen abych si vybral jednu z nich, kterou budu potom hrdě hlásat jako svatou pravdu a každýho, kdo bude mít jinej názor, označim za ovci médií a americký propagandy. Nějak mi přijde, že tyhle lidi prostě nejsou schopný pochopit, že jsou i lidi, který nad vším, co od médií dostanou, přemejšlej a vytvářej si svůj vlastní názory, ale přesto se pak jejich názor často shoduje s "oficiální verzí" danýho problému. Dneska je asi prostě v módě zpochybňovat úplně všechno, co se kde stane, protože když to neuděláte, jste označený za ovci a to se samozřejmě nikomu nelíbí. A tak si tyhle extrémní konspiračníci žijou s krásným pocitem, že oni se teda rozhodně nenechali nikým zmanipulovat, a už neřešej, že kolikrát opravdu vyloženě melou sra*ky.

223

Odpovědět

proc by neslo? samozrejme ze by slo. Vzdyt uz v te dobe byli filmy a studia ktere dokazali mnohem vice. Co teprve NASA s mega rozpoctem.

Tenhle debilek nechape, ze to mohli mesice nahravat a pripravovat a potom to pustit. Ne live ale ze zaznamu. Je to proste jenom americkej blbecek co zere vsecko co mu vlada narve. Nerikam ze pristani je fake, jen rikam ze se dalo zfalsovat a ze tam byli chyby ktere on samozrejme schvalne nerekl, protoze na ne nejsou odpovedi. Ani nasa je nedokazala vyvratit.


Je to tlustej z**d co ani neumi natacet barevne :-D smazte ho. Navic lze. Podle netu sledoval pristani mozna kdyz mu bylo 10 let. To si z toho urcite hodne pamatuje. A vsimnete si, ze nasa NIKDY nic nevysila zive. Dokonce i Baumgartner byl posunutej a radeji ukazanej z dalky rozmazane, kdyby neco.

Mluvil o Kubrickovi, jeho Vesmirna Odyssea lidem pripadala stejne realna jako Apollo. A porad pripada. Je to proste debil. uz ho sem prosim nedavejte nebo zapnu adblock a cele to vyblokuju.

1988

Odpovědět

No, jsou jenom tři možnosti:
1) Jsi troll. Pak k tomu není co dodat.
2) Jsi typickej extrémní zastánce konspiračních teorií, pro kterýho každej, kdo má na něco jinej názor, než on, je debil. Sice teď tvrdíš, že neříkáš, že přistání je fake, ale pak přidáš dalších 10 nekonkrétních a dost pochybných argumentů, proč by to fake bejt moh.
3) Jsi prostě jenom idiot.

2510

Odpovědět

+TominasKdyž má někdo jiný názor, většinou má jiný názor, protože nashromáždil vice informaci, které mu nesouhlasí s ofic. verzí tak už je podle některých troll, vyznavač konspiračních teorií nebo idiot ? bože chlape vypni židovskou tv nova, pokemony nebo podobné sračky na které koukaš a začni myslet vlastní hlavou, ne tak jak tě oni nutí abys myslel !!! :)

1953

Odpovědět

+Tominasrandall> řid se tím co píšeš: "Začni myslet" .

215

Odpovědět

+Tominasrandall: Zase potvrzuješ to, co jsem napsal v komentáři nad tímhle. Jakmile někdo dojde vlastní hlavou k jinýmu názoru než máš ty, tak je hned debil, co sleduje TV Nova a pokemony (?). Na TV Nova jsem díval naposled na nějakej fotbal a protože teďka už fotbal dávaj na Fandovi, tak už to muselo bejt hodně dávno. Obecně se na TV moc nekoukám, tak nevim, co to meleš.
Navíc nejde o to, že má ten dotyčnej (mam pocit, že jsi to byl ty, jenom pod jinou přezdívkou, ale třeba ne) jinej názor, ale tak prostě ten člověk v tomhle videu docela rozumně vysvětluje některý okolnosti přistání na Měsíci a rodier neni schopnej to překousnout a musí tady toho pána z videa urážet. Prostě taková ta arogance "můj názor je jedinej správnej" mi hrozně vadí a přijde mi fakt přehnaná. Proto říkám, že to může bejt jedině troll nebo idiot.

182

Odpovědět

+Tominas:D:D fajn, takze logicky : "Jakmile někdo dojde vlastní hlavou k jinýmu názoru než máš ty, tak je hned debil, co sleduje TV Nova a pokemony (?)." ->>>on napsal svuj nazor, jiny nez mas ty a udelal jsi z neho idiota,trolla apod,,fajn:)pobavil jsem se:) ,,,"Navíc nejde o to, že má ten dotyčnej (mam pocit, že jsi to byl ty, jenom pod jinou přezdívkou, ale třeba ne)"->mas spatny pocit, fakt nemam cas psat pod vice prezdivkama:)) Ten pan rozume vysvetluje pristani na mesici po filmarske strance, az to ten pan z videa vysvetli ve svem druhem videu i pristani po technicke strance, jak byl ten modul dokonaly a jak jejich vsechny pokusy vyletet skoncily krachem, a pak najednou zazrak, ale to je jedno, proste tam na tom pristani bylo neco spatne, a co se tyce toho tveho prispevku o 9/11, tak z oficialni verzi se mi maximalne shoduje datum, to je tak vse:D zbytek kravina jak mraky

1811


Odpovědět

+Tominasrandall: Umíš číst a logicky uvažovat? Jestli jo, tak by sis moh všimnout, že jsem napsal, že mi vadilo, s jakou arogancí ten člověk ten příspěvek napsal. Kdyby to bylo jen "no, je tam dost nesrovnalostí, já si myslim něco jinýho", tak na něj reagovat nebudu. Ale když to podá tak, jak to podá (se spoustou urážek a stylem "můj názor je jedinej správnej"), tak je to něco jinýho. Nereagoval jsem na jeho názor, ale na jeho přístup k danýmu tématu.

201

Odpovědět

Rodier2: Týpek ti ve videu právě velmi dobře odůvodnil, proč to tehdy nešlo předtočit a pustit ze záznamu a ty hned na to to co jsi napsal a akorát ho jenom urážíš za jeho názor? To trochu nechápu.
Navíc netvrdil bych, že NASA nikdy nic nevysílá živě - podívej se na tento odkaz. Tady NASA vysílala v pozdějších letech všechny lety (starty a přístání) raketoplánů a různých raket a nejen to. Všechno si tam můžeš prohlédnout.
http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

181
Další