České Velikonoce u Grahama NortonaThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 667
Počet zobrazení:30 076

V červeném křesle se tentokrát objeví naše krajanka Petra, která přivodí Grahamovi a jeho hostům šok vyprávěním o jedné bohulibé tradici.

Poznámka:
Přímé vyhledávání (angl. executive search), slangově headhunting (pův. lovení lebek), je termín označující vyhledávání pracovníků pro vrcholovou pozici v organizaci veřejného sektoru nebo soukromé firmě. Personalista přímo vyhledává a oslovuje potenciálního kandidáta, i když ten je zaměstnán jinde.

Přepis titulků

- Kdo je další? - Zdravím, jsem Andrew. - Dobře. A co děláte? - Jsem headhunter. Headhunter? Zní to zajímavě, dokud si neuvědomíte, jak nudné to ve skutečnosti je. Sem s historkou. Dobře, takže, má snoubenka je z České republiky a... velkou tradicí na velikonoční pondělí tam je, nekecám... je, že děvčata prosí o výprask. - Takže...

- Co?! Vážně nevím, kde tyhle lidi berem. - Vy je nekontrolujete? - Vážně prosí o výprask? Stanley Tucci se ptá: vy je nekontrolujete? Jako kdyby říkal: Nechali jsme přes víkend otevřené dveře, aby k nám lidi mohli jen tak přijít. Fajn, jdeme na dalšího. - Zdravím! - Zdravíčko. - Jak se jmenujete?

- Petra. - Petra? A odkud jste? - Z České republiky. Prošla jste prověrkou? - Veselé Velikonoce. - Stanley říká veselé Velikonoce. To se tedy divím, že může sedět. - Je to pravda? - Ano, je to pravda. - Vážně? - Ano, na velikonoční pondělí chceme dostat výprask. No tak, Petro. Vy přece neprosíte o výprask nebo ano? Ale ano.

- O co tam jde? - Jen na velikonoční pondělí. - Jen na velikonoční pondělí. - Proč? Je to tradice, když dostanete výprask na velikonoční pondělí, celý rok pak budete zdravá a krásná. - Kdo to vymyslel? - Přesně tak, kdo? Pravděpodobně chlap. Pochybuju, že by si žena řekla, hm. I když... Když to udělám dobrovolně jednou, tak už pak nedostanu v úterý.

- A máte i nějakou historku? - Mám. Tak povídejte. Před třemi lety jsme se snoubencem byli na romantickém víkendu v Paříži. V hotelu jsem zjistila, že nemám kartáček na zuby, takže jsem skočila do lékárny, zatímco on na mě čekal venku. Vyšla jsem ven a povídám: "Budeš překvapený, ale Francouzi jsou ve skutečnosti docela milí." Tak se mě ptal jak to?

A já mu říkám: "No, když ukážeš snahu a řekneš něco francouzsky místo anglicky, tak to ocení." "A cos mu řekla?" "Vešla jsem a říkám: Bonjour, monsieur, chtěla bych... A... on se začal hrozně smát." Můžete jít, milujeme vás! Výborně, Petro! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Njn, s tímto středověkým nekulturním přístupem nemáme v jejich prostředí, co dělat. Ještě bychom jim mohli bít a znásilňovat ženy. Tahle odporná náboženská tradice je jedním z důkazů, že integrace není možná. Měli bychom se vrátit tam, odkud jsme přišli.

521

Odpovědět

Tak oni jim to ještě podaj jako, že je tu třískáme do bezvědomí a pak se o nás má mluvit někdě, jako že jsme v pořádku :D

270

Odpovědět

Mě moc mrzí, že už ani Češi neví o čem to s tou pomlázkou je. Takže alespoň pro přítomné. Pomlázka pochází buď ze slova pomladit nebo mlází, obě tedy ve významu něčeho mladého, svěžího. Samotná pomlázka musí být z čerstvého vrbového proutí. No a jak předat svěžest z pomlázky dívce než se jí pomlázkou dotknou. Správně se dívky a ženy mají lehce, bezbolestně švihat přes lýtka, protože mají mít sukni. Dívky se pak za to, že jim chlapci a muži dávají mladost a zdraví odmění tím, že jim dají vajíčko jako symbol plodnosti...

Takhle místo toho Američani a ostaní národy jenom vidí, že tu z tradice bijeme ženy a klepou si na čelo, co jsme to za neandrtálce...

Ten vtip na konci je za jedničku z hvězdičkou :-)

2488

Odpovědět

pomlázka je od toho, že si pak pomlaskáš

409

Odpovědět

Vskutečnosti tento zvyk pochází už ze starověkého Říma kde jistý konzul běhal kolem kapitolu s prutem v ruce a mlátil po cestě ženy po zadku. Mělo to přinést prosperitu na dalších 1000 let :D :D

1913

Odpovědět

Máte samozřejmě pravdu, ale:
Kolik lidí, kteří se těmto zvykům oddávají, si uvědomuje, že je to vlastně magický rituál, ne ni přímo náboženský obřad? Těch pár set rodnověrců a řádově stejně odborníků na tyhle věci? Pro většinu mužů to je prostě jen příležitost přijít ke sladkostem/alkoholu. A pro pár hlupáků i příležitost uhodit. Takže to příslušníci trochu jiných etnik (které mají zase své nepochopené rity) nechápou až tak odlišně.

193

Odpovědět

Ve skutečnost se píše "jedničku S hvězdičkou" ale skoro sem ti tu hru na inteligenta uvěřil...

1218

Odpovědět

+KyrkenVe skutečnosti se "ve skutečnost" píše "ve skutečnosti", ale skoro jsem ti tu hru na češtináře uvěřil....

40

Odpovědět

Odkud pochází ta oblévačka vodou v Polsku, Slovensku a na Moravě? :-D

20

Odpovědět

Oni vůbec svátky bohyně Ištar a mlát(d)it se kvůli plodnosti a úrodnosti byla vždycky strašná prča.....

00

Odpovědět

Historka s nákupem zubního kartáčku pobavila, a ty jejich nechápavé ksichty na šmigrust k nezaplacení :-)

341

Odpovědět

To mi připomíná, když jsem před Vánocemi kolegům v práci (žiji ve Walesu) vyprávěla o našem smaženém kaprovi jakožto tradiční večeři. To by je ani tak nepřekvapilo, ale když jsem se dostala k tomu, že si toho kapra živého přineseme domů, necháme ho pár dní plavat ve vaně, pak ho klepneme palicí, podřežeme a vykucháme a teprve pak smažíme, většina z nich si odsedla do uctivé vzdálenosti a sebrali všechny ostré předměty z mého dosahu :D

2482

Odpovědět

A já myslel, že v době 50 odstínů šedi získá konečně tahle tradice na oblíbenosti :):)

1832

Odpovědět

Leda že by se potom vzali. :-D

300

Odpovědět

Jsme slavní...jako zapadákov :DDD

2318

Odpovědět

S tím zapadákovem jsi mě nasral tak, jak Norton se zatvářil, když od typana v křesle slyšel, že jeho snoubenka je z české republiky :-D

294

Odpovědět

+danny-vProtože on žádnou Českou republiku nezná. DEAL WITH IT! Čečna rules! Jaký to popovídáníčko mělo smysl, když Petra nevysvětlila význam toho.

552

Odpovědět

+danny-vnevimjmeno: No tak nezná Česko a co má být. Takovým Islanďanům též nevadí, že se na ně zapomíná na mapách a podobně...... (to jsem někde četla)

10

Odpovědět

Myslím že headhunters jsou prostě lovci hlav, viz Jo Nesbo. Pardon že rýpu.

141

Odpovědět

V pohodě, já jsem od Nesba nic nečetla, tak jsem holt nevzdělaná a musela jsem se trapně podívat na Wikipedii. :D

22

Odpovědět

Já znám beachhunters

32

Odpovědět

Tak to bylo super :-D a poprvé vidím, že někdo odešel z křesla po svých a k tomu ještě češka.

1632

Odpovědět

Takže 5 z 10 TOP videí měsíce je od Grahama... Hezký, velmi hezký.

223

Odpovědět

Téda! Skvěla angličtina od Petry :)

4202

Odpovědět

Graham s plnovousem mi trochu připomíná Christopha Waltze :D http://remycarreiro.com/wp-content/uploads/2013/01/waltz.jpg

313

Odpovědět

Mně Luďka Sobotu.

1570

Odpovědět

To je parádní, holka fakt zaválela :-) jsem ráda, že se Češi občas dostanou do povědomí světa :-)

2102

Odpovědět

Jen aby se nezjistilo, že je to opravdu nějaká XXX herečka... btw. na Pornhub.com jsem se nedávno divil, že máme i vlastní kategorii.

1313

Odpovědět

+erazmusNa to má příliš dobrou angličtinu.

1401

Odpovědět

+erazmusna pornhubu ma snad 80% eU svoji subkategorii, záleží z jaké země je tvoje IP adresa

272

Odpovědět

+erazmusAd Backup: Nevím, proč by měla mít špatnou angličtinu, kdyby se živila tímto... angličtina není zas tak těžká, když v tom prostředí žiješ, tak se učíš lépe a rychleji než zde, ale hlavně, už rozhodně neplatí, že člověk z tohoto odvětví musí být hloupý a jazykově nenadaný.

Ad BratrMuslim: To mě taky napadlo, ale pak jsem tam viděl i kategorie Japan a Brasil... a na Švédském počítači ve Švédsku nabídka byla stejná, jako na Českém v ČR. Tak nevím.

121

Odpovědět

tohle prostě nikde jinde ve světě než u nás nemají šanci pochopit :)
*jokes on us, but don't worry, we love our women.*

1243

Odpovědět

A to ještě neprozradila, že za ten výprask pak holomci ještě dostanou odměnu :D Ale musím potvrdit, že každý cizinec je z této naší podle mě dementní tradice totálně vyjukaný a šokovaný :D

20217

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=QLjhqUhSqR4

škoda
, že ve skutečnosti je prostředí kauflandu úplně jiný... třeba náš obchoďák si hraje na něco, co není, má možná velký tržby, ale dělala sem tam měsíc brigádu a tři měsíce byla ve skušební době. Nakonec mě vyhodili těsně před koncem zkušební doby, aby za mě nemuseli platit, a ještě mi i udělali peklo na zemi, když jim můj potencionální zaměstnavatel zavolal a oni mu řekly naprosté nesmysly.

318

Odpovědět

+lenaciařekli

55

Odpovědět

Proč dementní tradice ? Já to vnímám jako jednu z možností kdy například navštívím lidi které sem delší dobu neviděl. Je potřeba dodat že málokomu jde o ten výprask :-D. Děckám jde o sladkosti a pánové jdou většinou něco popít ( nemyslím zlít se do němoty ) a poklábosit. Asi tak.

11011

Odpovědět

+M4rty5No hele, já mám Velikonoce spojené s tím, že brzo ráno mě přišli navštívit kamarádi, jedlí mě nebo tím debilním prutem mě vždycky dost hnusně "zmlátili" a pak mě hodili do ledové vody a strašně to jako byla sranda. A já jim na to ještě měla dát čokoládu. Nebo probuzení proudem ledové vody, to taky jsem zažívala od otce. Takže to pro mě dementní je a navždy bude, protože jsem to dementní měla. Ale dnes už to neslavím a jde to naprosto mimo mě.

5429

Odpovědět

+M4rty5To se ti jako chlapovi mele, co?? :D Osobně neznám holku, co by měla velikonoční pondělí ráda, možná pár s vážně hodnýma chlapama ve svém okolí, ale většina těch, se kterými jsem měla tu čest, jsou vážně neskutečně suroví.... pohanský zvyk schovaný za křesťanským svátkem je prostě takovej nesmysl, že jsem ráda, že už nejsem nucena ho slavit... :D

3212

Odpovědět

+M4rty5Tak to je o lidech, se kterými se přátelíš a komu otevíráš. ;) Když tě někdo sešvihá celou silou, tak mu prostě za rok neotevřeš.

191

Odpovědět

Když se tradice chytne debil, je vždy debilní, ať už jsou to Velikonoce, Saint Patrick's Day nebo Silvestr.

832
Další