Víkendová středaCGP Grey

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:2 319
Na Islandu nedávno otestovali čtyřdenní pracovní týden, ale kanál CGP Grey nabízí další zajímavou alternativu ke klasickému týdennímu rozvrhu. Přiznejte se v komentářích, kdo z vás by to uvítal nebo jakou jinou variantu si dokážete představit.

Přepis titulků

Pracovní týden funguje tím nejhorším způsobem. Když se v pondělí vzbudíte, máte před sebou pět dní práce nebo studia. Je to příliš. Už ve středu vaše duše chřadne při pomyšlení na dva, ne tři dny, než nastane víkend. Želbohu ani víkend nefunguje. Dva dny volna je špatný počet, protože první den jen zkolabujete kvůli příliš dlouhému pracovnímu týdnu. Druhý den volna je zase narušen blížícím se pondělkem.

Tradiční víkend je účinný při nejlepším z 50 %. Potřebovali bychom 3 dny volna, aby to působilo jako 2. Dva dny působí jako jeden den volna. Ale zajímavé je, že jeden den volna není den bez volna. Vždy oceníme každý den volna. To mě přivádí k novému životnímu rozvrhu: víkendové středě. Vezměte poslední tři pracovní dny, posuňte je o jedno políčko a víkendový den převeďte na středu.

Teď když se probudíte v pondělí, chybí jen dva dny do víkendové středy a pak už jen tři další do neděle. Na tomto rozvrhu jsem pořádně makal a jak já ho zbožňuju! Tady jsou jeho výhody. Produktivita se bez přestání snižuje. To platí během dne, roku i života. A určitě to tak platí i pro týden. Dobře načasované pauzy vám přinesou větší efektivitu. Dvoudenní zápřah, po něm pauza, pak třídenní zápřah a odpočinek fungují skvěle v obou cyklech.

Ve volnu si více odpočinete a v práci budete soustředěnější. Pokud jste OSVČ nebo student a rozvrh si jste schopni volit po svém, opravdu vám doporučuji to vyzkoušet. A pokud jste zaměstnavatel, s kterým toto video sdílel nadšený zaměstnanec, měl byste to zvážit, pokud ostatní souhlasí. Samozřejmě víkendová středa nebude fungovat pro celý svět a to je o. k. Možná i lepší, protože to vytvoří výhody pro ty z nás, co ji mají.

Mít volno v den, kdy ostatní pracují, spoustu věcí ulehčuje, zrychluje a je to bez davů. A v sobotu máte čas završit pracovní týden bez zásahů zbytku světa, takže neděle může být opravdovým dnem odpočinku. Takže to je krása víkendové středy. Častější dny volna, které procítíme na 100 %, koncentrovanější a kratší pracovní zápřahy a bonusové výhody.

Pokud se vám to zamlouvá, proč to nezkusit, třeba je víkendová středa přesně pro vás. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Keby sa s tymi dnami volna v ramci tyzdna dalo lubovolne manipulovat. To by bolo super. Niekedy by si to clovek naplanoval ako den volna dva dni prace. Niekedy dva dni volna a 5 dni prace a dovolilo by mu to aj 4 dni volna a 10 dni prace

01

Odpovědět

Jsem OSVČ s tím, že mám otevřeno po-so a chcípám. Zkusím středu volnou a už dopředu je mi jasné, že je to dobrá volba a že je to přesně to, co potřebuji. Asi budu jediný ve městě, ale jsem zvyklý tu být vždycky něčím jiný.

96

Odpovědět

Budeš jediný, pretože je to pekne debilný nápad :)

36

Odpovědět

Tak to ja bych teda radsi pracoval po-pa, nez delat v sobotu a mit vzdy jeden den volna. Z jeho logiky, ze nedele je narusena tim, ze v pondeli musite zase do prace, tak takhle musi byt naruseny kazdy den volna v jeho schematu, coz z nejakyho duvodu nezminil. Co bych ale bral jako genialni napad, je 4 denni pracovani tyden, s volnem ve stredu jakozto den volna navic, misto patku. To bych si urcite uzil ze vseho nejvic. Ale mit je jen jeden den volna, i kdyz dvakrat tydne, je pro me hrozna predstava.

183

Odpovědět

Přesně tak.
Dva dny víkendu v kuse jsou super, že člověk stihne aspoň něco podniknout - zajet na chatu, výlet, za rodinou apod.

111