Thumbnail play icon

Charlottesville: Rasa a teror

87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:172
Počet zobrazení:9 776

Nedávné události v americkém městečku Charlottesville ve Virginii, při kterých zemřela jedna z protestujících a dva policisté, vyvolaly mnoho emocí. Na zpravodajských serverech si o celé situaci můžete přečíst mnohé. Přímo mezi příslušníky tzv. alt-right, tedy nacionalistické ultrapravice natáčela pro HBO reportérka Elle Reeve. Za celou dobu, co titulkuju, je tohle video asi prvním, u kterého se mi dělalo fyzicky nevolno...

Komentáře (200)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím mohli by ste to video lepšie otagovať nech sa v budúcnosti lepšie hľadá.

Osobne by som pridal tagy: HBO, VICE, Charlottesville.

BTW: Škoda, že tam neprišli hasiči s cisternou plnou benzínu a nezačali to striekať na tých neo náckov.

00

Odpovědět

Na obou stranách jsou špatní lidé. Chybí jim ale vůdce, dva co by mírnili jejich davové šílenství.

29

Odpovědět

A proto jsem rád, že nežiju v zemi, kde si každý idiot může koupit útočnou pušku. Zajímalo by mě, jak jsou policejní složky připraveny na scénář, kdy banda ozbrojenců zaútočí na dav. Odstřelovači při demonstracích musí mít dlouhé šichty.

82

Odpovědět

V každé zemi si může idiot koupit útočnou pušku, kulomet, granátomet, miny... stačí mu internet, Tor a znalost jazyka.

Pořídit si nelegálně kosu* je v ČR snazší než ji sehnat legálně. Mnohdy je to i levnější a to nemluvím o tom, že kosa jako taková je nelegální, protože může střílet dávkou. Na volném regulovaném trhu jsou k dostání pouze modely znehodnocené na střelbu jednotlivými ranami.

*samopal vzor 58

14

Odpovědět

+-HoNY-No jo, ale s nelegálně držící zbraní by se asi takhle nechlubili v televizi :D Idiot+darknet a znalost jazyka naštěstí nejde moc dohromady.
A přísné normy v podstatě vylučují vznik různých snadno manipulovatelných milic (nebo jsem snad jediny kdo měl z toho hlavního nácka pocit, že situace využívá jen proto, aby získal nějakou moc?).

10

Odpovědět

+TuvokNesouhlasím. Zákony nic neregulují a nevylučují. Třeba takové Lidové milice -
„zbrojená pěst dělnické třídy“ - neměly žádnou oporu v československém právním řádu (brali tam de facto každého, kdo nebyl „třídní nepřítel“ a členové fasovali regulární pěchotní výstroj a výzbroj) a přesto byly všeobecně akceptovány. Dokonce asistovaly puči v únoru 1948 a pravidelné ozbrojené složky, který by, pokud by se řídily platnými zákony, jim v tom měly zabránit, jen nečinně přihlížely. Lidové milice byl vlastně vlastně takový český KKK.

11

Odpovědět

Zajímavé že skoro naprosto všechny tyhle problémy s menšinama se vztahují jen na černou rasu. Žádné akce v tomhle počtu a velikosti kvůli třeba asiatům. Čím to bude? Je problém v údajném rasismu bělochů nebo v tom že černoši dělaj bordel a můžou za většinu kriminálních činů a tak dále?

1110

Odpovědět

Vážně?

Takže když "germáni" protestují a bojí se o "své" místo, tak jsou na vině černí. Zajímavé by bylo se podívat do historie, koho obviňovali "germáni" dříve. Židy (druhá světová válka), Židy (první světová válka), Čechy a Poláky (politické obrození v období "po SŘŘ"), Židy (během kruciát), Muslimy (i když na ně vlastně zaútočili Baskové-v období Karla Velikého).

Tedy je chyba v "germánech", nikoli v těch, které označili jako cizince.

36

Odpovědět

+orcinusorca2017Vau, našel si nějaké bílé rasisty co žili před 70lety. My řešíme dnešní n***y.

36

Odpovědět

+nevimjmeno2Vážně?

Breivik je n**r? Maročané z dodávek jsou n***i?

52

Odpovědět

+orcinusorca2017Nenávist vůči slovanům byla jenom díky rasové politice což bych označil jako rasismus. Nenávist vůči židům byla z velké části díky jejich bohatství (nebo to aspon bylo hodně propagováno) ale ano jedná se rasismus. Ovšem kdyby nějaká rasa v tvojim státě mohla za většinu kriminálních činů,znásilnění a podobně tak to neni rasismus to je fakt.Černoši dle mě snad využívají politické korektnosti k tomu aby mohli unikat spravedlnosti. A to nemluvím o rasově podnětných vraždách v evropě od chudáků rapefudžíků. Protože narvat autem do davu jednou by se možná dalo brát jako chyba jedince a to že je z přistěhovatelského prostředí jen náhoda. Ale kolikátej to byl už útok za tenhle rok?

32

Odpovědět

+MorceJenže ty vraždy od rapefudžíků mají na svědomí Maročané (širší optikou Maurové, ještě širší optikou Semité-spříznění jazykem a kulturou), nikoli černoši.

Proč tedy obviňovat černochy za zločiny Maročanů?

31

Odpovědět

A ještě si politicky nekorektně zatrollím: kdyby měl někdo v davu, do kterého najel sympatizant/člen KKK, legálně drženou zbraň a použil ji, tak by to bylo posuzováno jako adekvátní sebeobrana.

Teď záleží, jak si to vyložit:
a) KKK si počínal chladnokrevně a počítal s tím, že nikdo, do koho bude najíždět nemá zbraň, protože oni věří, že: „zbraně jsou špatné, protože jsou špatné. Áno!?“
b) KKK jel provokovat, mentálně to jeho mozek nepobral, že by se mohlo něco stát, ale „dav chtěl krev“. Zvrhlo se to. Sympatizant/člen KKK zpanikařil, v davu nikdo neměl zbraň a dav krev dostal... svoji.

02

Odpovědět

Bohužel amerika je celá zmagořená. Bohužel už si nedokáže dělat srandu ani sama ze sebe: https://www.youtube.com/watch?v=81LAELuB0yI

00

Odpovědět

No náckovia sa nám množia aj na Slovensku, neonacistickú stranu LSNS už máme aj v parlamente. A zábavne ak niekto v USA na nejakú rasu kričí, nech sa vráti odkiaľ prišla, keď sú tam všetci okrem indianov prisťahovalci. A najlepšie je keď to tam vykrikuje niekto kto tam prišiel len nedávno.

910

Odpovědět

Se přestěhuj do nějaké slovenské vesnice, kde cigáni tvoří majoritu. Ještě bys byl rád za LSNS.

40

Odpovědět

+nevimjmeno2Že by Slováci byli tak neschopní a nevytvořili diskriminační systém, který měl v sobě hluboko svá pravidla? (Nejpříšernější letiště na světě je v Praze)

To si opravdu nechce věřit.

11

Odpovědět

+orcinusorca2017Co to meleš?

11

Odpovědět

Njn jestli chce být někdo nácek, měl by jet do Litvy, Estonska či Lotyšska a nebo nejlépe na Ukrajinu, tam náckové mají pré a nikomu tam nevadí, právě naopak. :D

00

Odpovědět

Hmmmm.. zajímavé, ale zmínka o tom, že řidič automobilu patřil k hnutí antifa nebyla ve videu žádná. Obě strany jsou extrémistické a obě strany ve videu jsou špatné.

415

Odpovědět

a co takhle zdroj tohohle tvrzení ?

81

Odpovědět

Ano, zmínka o tom ve videu není, a to z jednoho pro některé lidi nedůležitého důvodu...není to totiž pravda.

James Alex Fields Jr. můře být vším, jen ne členem antify.
https://www.nytimes.com/2017/08/13/us/james-alex-fields-charlottesville-driver-.html?mcubz=0

10

Odpovědět

Ten pocit, když nevíte, jestli se připravovat na válku občankou, nebo jadernou. :)

141

Odpovědět

ÁÁ tak vidím, že nevímjmeno po supporters trolí i na dalších místech :-D

21

Odpovědět

Mít názor je dneska trolling. Wau.

14

Odpovědět

+nevimjmeno2Ono je taky sakra rozdíl mít konstruktivní názor, nebo psát tady to co ty ;) Četl jsi to vůbec někdy po sobě? :-D Tuším, že tě vyštípali ze supporters, tak doufám, že to přijde i brzo tady

41

Odpovědět

+Daniel KyrilákKdo mě vyštípal? Na supporters pořád píši ty chudáčku.

01

Odpovědět

+nevimjmeno2Oj tak to můj problém, dlouho jsem si tě tam nevšiml ;)

10

Odpovědět

Jak ty cerny svine muzou rvat nazi go home?
Bych jim rekl.. ale vy jste tady na dovoleny.. vy jste cerni, vy jste afro.. tak se koukejte jit zpatky do p**e od kud jsme vas pred 300 lety dovezli :D

623

Odpovědět

Ještě lepší jsou hispánci co v LA demonstrují, že LA patří Mexiku. Kdyby LA bylo stále v Mexiku, tak je to další chudá burito taco díra a ty hnědý hovna se serou dál na sever do USA...

35

Odpovědět

White lives matter!

2213

Odpovědět

Fuj ty xenofobní nácku. Záleží jen na životech negrů a cikánů!!!

71

Odpovědět

Every life matter and our planet the most! Kdo tu nejvíc ničí planetu? JE TO NAŠE CIVILIZACE, wake up

21

Odpovědět

Paráda :D Doufám, že se u toho Xardass i poblil :D

711

Odpovědět

Ten hlavní nácek je nejvíc k smíchu, trapná herečka. Sehraje útok pepřákem naprosto stejně, se stejnou reakcí relativně klidným hlasem, bez slzy na tváří. To jsou ti tvrdí, stateční, aríjští hoši...:D

207

Odpovědět

Levičáci všude útočí pepřáky, protože to jsou fyzické sračky.

719

Odpovědět

+nevimjmeno2A když náhodou ne, tak je třeba to zinscenovat... Se pak hodí, když vedle plešatýho dementa, co dokáže mluvit jen půlkou huby stojí reportérka s kameramanem...:D

112

Odpovědět

+Thorleif_czPodle čeho tvrdíš, že to bylo zinscenované?

05

Odpovědět

Vtipné jak ti "zlí" náckové většinou jen nesou transparenty, vykřikují hesla a to je vše. Zatímco ti "hodní" a mírumilovní levičáci vytáhnou basebolové pálky, zapalují auta a ničí výlohy...
Ale hlavně že větší zlo jsou náckové, žejo....

2526

Odpovědět

Respektive náckové jsou vypatlanci, levičáci vypatlanci. Jsou si v debilitě a agresivitě naprosto vyrovnaní, tak proč v mediích pořád jen označují za "zlo" nácky, kdežto levičáky (jejichž logo v ČR je jak jedna osoba, která kope do jiné, ležící na zemi...) vynášejí do nebe??

2111

Odpovědět

Videl si tam, ako nacista vbehol do davu ľudí, zabil 21-ročné dievča a 36 ľudí zranil...ale ty si budeš stále mlieť svoje.

2612

Odpovědět

+RezolutProč mlátili do jeho auta, když stát na místě? Taky bych šlápl na plyn.

818

Odpovědět

+nevimjmeno2Áno, úplne náhodou sa aj s autom objavil v ich zhromaždení. Alebo len trpezlivo čakal v aute, zatiaľ čo sa nenápadne vytvoril okolo neho tisícový dav?
Vidno, že ten šašo, čo sa chcel v tej hotelovej izbe hrať pred novinárkou na vojačika niekoho, ako si ty, ľahko presvedčí. Vážne by mi bolo trápne obhajovať takéto pseudozdôvodnenie násilného činu, pretože by som tým akurát dával najavo, že som idiot, keďže v tom vidím logiku. :)

125

Odpovědět

+RezolutShromáždění tam měla pravice. Co v tom městě levota dělala?

510

Odpovědět

+nevimjmeno2Jestli je KKK pravice, tak já jsem papež. Tak ještě jednou a naposledy - KKK je banda vypatlanejch vidláků.

113

Odpovědět

+RezolutJsi slovensky kokotko. Seber se a pal do p**e na slovensky Internet.
No ale on ten internet u vas funguje jen kdyz mydlis barana.. a zadne slovenske servery neexistuji co. NO tak to mas smulu ty spino.

213

Odpovědět

+RezolutJestli to byl nacista, tak mu muselo být nejméně 100 let. :-) To byl neonacista.

Pokud to půjde k nějakému soudu, tak „anti-rasisté“ budou popotahováni za to, že likvidovali cizí majetek (prokazatelně mu předtím kopali do auta - měli ho ignorovat). Ten výkvět inteligence z KKK, co zpanikařil a zahrál si „GTA Charlottesville“, bude popotahován za to, že si měl být dobře vědom toho, co dělá (jenom idiot se celý potře krví a strčí hlavu lvovi do tlamy) a nejspíše bude odsouzen za zabití a ublížení na zdraví. Záleží, jako barvu pleti bude mít porota, nejlepší by bylo je soudit v jiném státu - jinak z toho bude čarodějnický proces.

Já osobně bych všechny protestující bez rozdílu pochytal, dal jim na hlavu mokrej hadr a poslal do vyhnanství na 20 let do rozbombardovaných zemí na Blízkém východě. Však ono je to protestování přejde.

610

Odpovědět

+Rezolutlol ty si videl do toho auta? vzdyt vtom aute sedel uplne nevinej clovek kterej jel jen nahodou okolo

28

Odpovědět

A tohle je přesně ten typ zážitku, kdy si přečtete nějaký příspěvek v diskusi a říkáte si: "Tohle prostě musí bejt sarkasmus."
Pak přečtete druhej post... A vono ne, žádnej sarkasmus. Troll.

57

Odpovědět

Krásnej clickbait, rozumím, z něčeho žít musíte. Měl bych prosbu na překladatele a redakci serveru aby se zamysleli, v rámci všeobecného duševního zdraví, zda je vhodné něco takového vůbec překládat. Pouze to štěpí lidi proti sobě a utvrzuje je v jejich sociální bublině. Přeložením takovéhoto videa to stejně nezměníte a fanoušky jednoho či druhého videa pouze zatvrdíte.

Na jedné straně je banda intolerantních hulvátů-pseudointelektuálů, která se snaží „páchat dobro“ pro ty, kteří kolikrát pořádně nevědí, co chtějí, vnucují jim jediný „správný názor“ (=jejich vidění světa) a kdo s nimi nesouhlasí, tak je zasranej nacista, fašista, xenofob, kremlobot, šovinista, sexistické prasátečko, globalista (a vlastně není vůbec nic špatného na tom v boji proti globalizaci zapálit pár aut)... svým viděním světa se příliš neliší od našich „normalizátorů společnosti“ v 70. letech. Jejich hrdiny jsou teroristé jako Velký kormidelník Mao, Che Guevara nebo Mandela.

A na druhé straně tu máme vesměs bandu vidláků v prostěradlech na hlavě (pozor, nejsou to islamisté :-) ), mnohdy s omezeným intelektem, protože vznikali incestem, kteří dezinterpretují a následně se ukrývají za dodatky Ústavy (převážně 1. na názor a 2. nosit zbraň), s mizerným vzděláním, kteří se svojí „nadřazenou filozofií“ příliš neliší od vykonavatelů etnických čistek na Balkáně, Volyni, Haliči nebo třeba Rwandě a Nankingu. Své odpůrce nálepkují bez jakékoliv debaty bolševiky, komunisty, dobrosery, nomarxisty, židáky, fetky, smažky, homosexuály, potratáře, feministky. Jejich modly mají také krev na rukou.

Možná nejen pro autora překladu: pokud je něco, z čeho se opravdu zvedá žaludek, tak je přibližně devět a půl hodiny nekonečného zmaru v dokumentu Shoah z roku 1985. Neviděl jsem film, po kterém bych se cítil hůře. Skoro stejný zmar jsem cítil také z filmu City of Life and Death / Nanking! Nanking! (2009). Dost brutální je Shake Hands with the Devil (2007). Takové mírnější odvary jsou Útěk ze Sobiboru (1987), Bitva o Alžír (1966), The Killing Fields (1984), anebo loňské překvapení z Polska jménem Wołyń. Ale chápu, každý vnímáme hranici brutality a nechutnosti trochu někde jinde a pro někoho bude brutální i Schindlerův seznam.

2812

Odpovědět

Tvůj koment začal dobře, než si začal tlachat o tom, že kdo není pseudo levičák, tak je vidlák s omezeným intelektem.

423

Odpovědět

+nevimjmeno2Kdo má mozek, nalevo, tak nejde do průvodu, který rabuje a zapaluje auta. Kdo má mozek napravo, tak si nenavlíkne na hlavu prostěradlo a nejde do průvodu, kde se řve něco ve smyslu „pověste ty opice“ a hází po nich kameny.

Příklady (o jiných tématech):
- tohle krásné a smysluplné dílo napsal levicově orientovaný člověk:
https://archiv.ihned.cz/c1-65844070-analyza-zakladni-prijem-lze-zavest-i-v-cesku-podivejte-se-jak-by-to-slo-a-jaky-by-to-na-vas-melo-dopad
- tohle solidně formulované dílo napsal pravicově orientovaný člověk:
https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20170621/281698319744364

Nebo mi chceš tvrdit, že někdo z nich má potřebu stejného barbarství jako dotyční pseudointlektuálové a vidláci?

94
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK