Porušoval jsem trapné britské zákony

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:206
Počet zobrazení:8 678
Británie je pro mnohé podivné staromódní místo a její ujeté zákony jí v očích těchto pozorovatelů příliš nepomáhají. Nesmíte třeba podezřele manipulovat s lososem a provádět další zvláštní věci. Reportér Oobah Butler je ale milerád všechny vyzkouší – přímo před zraky policistů!

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz To je protivládní protest nebo tak něco? Británie je podivně staromódní místo. V listopadu pálíme podobiznu chlapa, co před sto lety chtěl zapálit parlament. Své oblíbence pasujeme na rytíře. Ale nejdivnější jsou naše zákony. Když vejdete v brnění do parlamentu, můžou vám dle zákona setnout hlavu. To je k smíchu. A to není jediný pitomý zákon, máme jich spoustu.

Nevím, jestli je někdo bere vážně, tak to dnes vyzkouším a poruším co nejvíc zastaralých britských zákonů před zraky policie... A doufám, že mě nezatknou. Porušování hloupých zákonů Zákon číslo 1 - Myslíte, že je to podezřelá ryba? - To rozhodně. Víte, že existuje zákon zakazující "podezřele nosit lososa"? Lososový zákon: "Zacházení s lososem za podezřelých okolností." Lososa mám a teď se musím chovat podezřele.

Kontroluje, jestli zamkl auto. Až tak podezřele vypadám. - K čemu ta ryba? - Vypadá podezřele? - Ne, jen je to zvláštní. - Nejsem podezřelý? - Moc ne. - Budu se víc snažit. Co to sakra je? Dámy a pánové, právě prochází muž s rybou. Nesmyslné. Je tu někde knihovna? Zákon číslo 2 Zákon o knihovnách a přestupcích 1898 "Hazard v knihovně" Prý je nelegální hazard v knihovně, takže ač smrdím po rybě, zkusím někoho přemluvit, aby se tu se mnou vsadil.

- Promiňte, nechcete si zahrát? - Prosím? Hazard, třeba Black Jack. Nemusíme hrát o peníze, mám tu kvalitní rybu na sushi. Nechcete si zahrát Black Jack? Pardon, jestli smrdím. - Proč to děláte?

- Snažím se porušit co nejvíc předpotopních zákonů. - Ještě jednu? - Jasně. - Přes, to je 10 pencí pro mě. Hrál jsem hazard v knihovně. Zákon č. 3 Nakráčím do té budovy v brnění. Za což by mi měli setnout hlavu. Parlamentní zákon 1313 "Nařízení zakazující nosit zbroj" - Je tohle veřejná galerie? - Ano... - Nejsem si jistá, jestli ta zbroj... - Nemáte meč, že? - Mám, ale plastový.

- To se nám ještě nestalo. - Musela jsem kouknout na ceduli. - Nic z toho nemám, ne. A proč je z vás rytíř? - Natáčel jsem za rohem něco pro děti. - To je fajn. Byl jsme v brnění v parlamentu a zůstala mi hlava na krku. Jdeme na další. Buckinghamský palác, sídlo královny Zákon č. 4 Nesmíte na veřejnosti vyprašovat špinavý koberec. Metropolitní zákon 1839 "Klepání koberců po 8.

hodině" Také nesmíte nosit výstřední dvojitý límec. Zákon č. 5 "Nošení výstředního dvojitého límce" Nebo být bos 100 yardů od královny. Zákon č. 6 "Nemít ponožky 100 yardů od královny." - Jen klepu koberec s dvojitým límcem... - To je protivládní protest nebo tak něco? Protože... Vy to natáčíte? Zákon č. 7 Je zakázáno veřejně zpívat oplzlé balady.

Metropolitní zákon 1839 "Zpěv obscénních balad na veřejnosti" Jsem si jistý, že někde tady bydlí Tony Blair. Dům bývalého ministerského předsedy. Troška improvizace. Můžu tady zazpívat písničku, kterou jsem napsal? Na druhé straně ulice klidně. Tony, Tony, jak se dneska máš? Tony, Toníčku, pojď si hrát ven. Vypadáš jako bonbonek, když se naše oči střetnou nad klavírem.

Ach, jak bych chtěl položit hlavu na tvou chlupatou hruď. Tony, Toníčku, pojď si hrát ven. Balil jsem Tonyho Blaira pod jeho okny, což asi je neslušné. To je další porušený zákon ze seznamu. To je tak pitomé... Zákon č. 8 Na Downing street jsem nikdy nebyl. Downing street 10, rezidence ministerského předsedy. Městská a policejní vyhláška 1847 "Útěk po zaklepání na dveře."

VICE neschvaluje porušování zákonů... Pokud to nejsou úplně pitomé zákony.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Handling Salmon in Suspicious Circumstances
http://www.legislation.gov.uk/ukpga/1986/62/section/32

Jedná se o sekci 32 zákona o regulaci lovu lososů. Sekce se snaží (asi trochu nešikovně) omezit distribuci nelegálně lovených ryb tím, že považuje za nezákonné "držení lososa za podezřelých okolností".

51

Odpovědět

Nemluvilas už o tomhle někdy?

05

Odpovědět

Zajimalo by me jestli mame takovhle blbosti i u nas neni nekdo z vas pravnik historik? Uprimne nechce se mi prochazet celou sbirku zakonu CR. Zkousel sem ted Google a naslo mi to akorat pekny blbosti. Btw toho lososa nosil malo podezrele:)

41

Odpovědět

V americe a británii maj anglosaskej právní systém, kterej je založenej na precedentech (zvycích). V evropě je právo kontinentální, založený na předpisech, to znamená, že se častějc mění, ale zároveň se nesetkáš s něčím takovým...

122

Odpovědět

U nás nevím, ale ve Francii zrušili v roce 2013 zákon z roku 1800, který zakazoval nosit ženám kalhoty. Zákon nařizoval každé ženě, které by se chtěla obléci jako muž, aby došla na policejní prefekturu pro povolení. :-D Smutná skutečnost na zákonu je, že jej uplatňovali ještě ve 30. letech minulého století.

Absurditu našlo Ministersto pro práva žen (Ministre chargé des Droits des femmes), které bylo k tomuto účelu založeno v roce 1974. Jak je vidět, nejenom u nás si chodí úředníci do práce odpočinout. :)

Právník Pavel Hasenkopf má takový bonmot: „Sbírka zákonů 1918 – 1945 zabere jednu skříň, Sbírka z let 1945 – 1948 další skříň, Sbírka z let 1948 – 1989 další skříň, a Sbírka od roku 1990 asi deset skříní...“

Ale jinak naše absurdity nejsou tak okaté jako ve Francii nebo Anglii, protože u nás se snažili zákonodárci morálku vynutit zákonem. Doporučuji poslechnout a pročíst si pár rozhovorů s panem doktorem Baxou. Ten usiloval o zastavení přijímání nových zákonů, dokud se neprovede revize stávajících.

62

Odpovědět

každý platí poplatek české televizi a to i v případě že doma ani nvlastní žádnou televizi

213

Odpovědět


Odpovědět

+lenaciaTak jiný, to není sice přímo zákon, ale existují jisté tabulky podle kterých se postupuje při výši invalidního důchodu. Fór je v tom, že ty tabulky nezahrnují všechno takže tam přijde člověk který nespadá do tabulek a dostane směsnou výši... Podobně je to i v rámci odškodnění. Ještě před určitou dobou nebyly tabulky na znásilnění

01

Odpovědět

Celkem sranda, ale těch nesmyslných zákonů je určitě daleko víc a chtělo by to vždy nějaký stručný vysvětlení, proč vznikul.

64

Odpovědět

Mimochodem píše se v tom zákoně, že setnutí hlavy musí následovat bezprostředně po vstupu ve zbrojí?

Takže Butlerova hlava je stále v sázce...

201

Odpovědět

Darwinovy ceny 2020

32

Odpovědět

Som sklamaný. Čakal som, že Briti budú verní svojej povesti a skutočne sa tam objaví nejaký policajt, ktorý mu povie: „Pane, musím vás zatknúť, toho lososa držíte veľmi podozrivo.“

375

Odpovědět

Dobrej Bobík na konci :D

72

Odpovědět

Jako malý uličník - nejvtipnější bylo asi to zaklepání na dveře, to přišlo k smíchu i hlídkujícímu policistovi..

431

Odpovědět

Tenhle polda určitě ten zákon znal :D

361

Odpovědět

+AlfikNemyslím, prostě mu to přišlo vtipný.

91

Odpovědět

+AlfikPokud ano, tak je dobrovolně bez prémií. :D

34

Odpovědět

Do Downing street je přístup veřejnosti zakázán, takže nejdřív musel policisty přesvědčit, co jde udělat, a ti mu to museli dovolit...

80