Chce jen vás

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:842
Počet zobrazení:13 301

Toto nejspíše zná spousta žen. Přijdete s mužem na pláž a on se začne dívat po okolních ženách. Ale co za tím vězí? Opravdu mu tyto ženy přijdou hezčí než vy? Uvidíte, že to tak jednoznačné není.

Přepis titulků

Londýnské noviny The Daily Mail otiskly 10 největších problémů párů na společné dovolené. A na prvním místě bylo: "Muž se na pláži dívá na jiné ženy v bikinách." Na jednom kurzu Prager Univerzity jsem vysvětloval mužskou sexuální moc pohledu. Jak jsem ukázal a jak každý pochopil, pokud tedy nebyl uveden v omyl politicky korektními kurzy, mužská schopnost vzrušení se pohledem nemá u žen žádný podobný mechanismus.

Ženy vyloženě nepřitahuje žádné mužské tělo na pláži. Nohy mužů je nepřitahují tak, jak muže přitahují ženské nohy a podobně. Pro heterosexuálního muže je velmi těžké nepodívat se na ženu v bikinách. A jen málo mužů, i těch nejmilejších, nejlepších a nejvěrnějších, věřících a milujících, má takovou sílu vůle. Daily Mail napsal, že to často způsobuje problém, když pár navštíví pláž.

A co přesně je tím problémem? Manželka nebo přítelkyně se tím pohledem cítí ohrožena. A proč se cítí ohrožena? Myslí si, že ji muž porovnává s těmi ženami. A proč ji to rozčiluje? Existují tři důvody. Zaprvé, každá žena, bez ohledu na to jak je atraktivní, si myslí, že když se muž podívá na jinou ženu, na ženu obecně a především na tu v bikinách, shledává ji atraktivnější.

Zadruhé, myslí si, že je s ní muž nespokojený. To útočí na její instinktivní strach, že by ji mohl opustit. Zatřetí, myslí si, že muž na tu ženu bude myslet ještě dlouho poté, co mu zmizí z dohledu. Zanalyzujme tyto důvody. Zaprvé, shledává manžel nebo přítel tyto ženy na pláži nebo kdekoliv jinde atraktivnějšími než svou ženu nebo přítelkyni?

Protože věřím, že je upřímnost důležitá, odpovědí je "někdy ano". Některé ženy může považovat za fyzicky atraktivnější. Ale je tu něco, co mnoho žen nechápe. Kromě několika výjimek na tom nesejde. Slyšeli jste správně. Muž samozřejmě může některé ženy shledávat atraktivnější.

Ale mám dobrou zprávu. No a co? Pokud ho přitahujete... Pokud ho nepřitahujete, mohl by stejně koukat i na mnichy v klášteře. Chce vás. Opakuji, chce vás. Pokud tomu tak je, na těchto jiných ženách nesejde. Ženy musí vědět ještě něco. Jakmile muž cizí ženy ztratí z dohledu, už si na ně ani nevzpomene. Když se na ně dívá, myslí na ně, ale když zmizí, už na ně nepomyslí.

Jako by nikdy neexistovaly. Ano, vzhled přitáhne na několik vteřin jejich pozornost, ale když žena zmizí, většina mužů zapomene, co viděla. A to stejně rychle. Proč je tohle pro většinu žen těžko uvěřitelnou novinkou? Protože vy, ženy, si tu cizí ženu pamatujete. Myslíte si, že on si ji taky pamatuje.

Mohu vás ujistit, že nepamatuje. Kdybyste mužům daly několik fotek žen, nedokázali by identifikovat tu, na kterou se před hodinou, natož dnem, dívali, ani kdybyste je mučili. A mám pro vás další dobré zprávy. To, že se muž dívá na ženu, která může být atraktivnější než vy, vůbec neznamená, že s vámi není nějak spokojený. Muži často shledávají cizí ženy atraktivnější jen proto, že to jsou cizí ženy.

Muži od přírody chtějí rozmanitost. Velkou rozmanitost. Proto měl bohabojný král Šalamoun 700 manželek a 300 konkubín. A Hugh Hefner měl podobné množství milenek. Když se muž podívá na tyto cizí, možná i "atraktivnější" ženy, vás s nimi nesrovnává, není s vámi nějak nespokojen a rozhodně na ně nemyslí i později.

Dívá se na ně, protože jsou to cizí ženy. Bez ohledu na to, zda jsou atraktivnější, stejně atraktivní nebo méně atraktivní. Jsou to ženy v bikinách, proto se podívá. Pokud spolu vycházíte a panuje mezi vámi základní fyzická přitažlivost, váš manžel chce pouze vás. Při dívání na jiné ženy vás nesrovnává, není nespokojený a později nebude mít tušení, koho vlastně viděl.

Až budete na hotelu, vezměte si své bikiny a řekněte mu, že ho chcete. Znovu opakuji, že nadevše na světě chce vás. Pokud mi nevěříte, zeptejte se ho. Oba dva nakonec budete rádi. Jsem Denis Prager. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Něco o PragerU: Kanye West, Prager University, and the Illusion of Free Thought - SOME MORE NEWS ...abyste měli povědomí o tom, jaký sr...ky tady jedete.

01

Odpovědět

je to problém jen u mě nebo ještě nikomu jde jen zvuk ale video je zaseklé na úvodním obrázku? popřípadě co s tím mám dělat?

02

Odpovědět

Jednou jsem šel po vesnici a kousek ode mě s někým kecala nějaká stará učitelka a já furt nevěděl odkud ji znám. Jak jsem se na ni jen tak podíval a pokusil si vzpomenout zakopl jsem a málem jsem spadl. Ona mě viděla a asi to vypadalo dost divně a trapně :-)

20

Odpovědět

Mně to přijde blby. Nemam rad lidi co argumentativne mluvi o vecech, ktere jsou hrozne individualni. A chlápek se u toho tváří jako by objevoval Ameriku. Uz tu od nej radeji nic nedavejte :-)

835

Odpovědět

Aneb když se chlap nedívá, je nemocný.

A kamarád rád říká: To, že zrovna držím dietu ještě neznamená, že se nepodívám na jídelní lístek.

391

Odpovědět

jealousy is a bitch

112

Odpovědět

700 manželek znamená 700 tchýní....nebrat

963

Odpovědět

Třeba to byly sestry :)

350

Odpovědět

+fireJestli to byly sestry, tak jejich mama měla díru jak Korintský průplav

272

Odpovědět

Hrozně vtipná animace. Možná právě ženám vadí, ten vymydlenej výraz, kdy přestanou myslet a jen čučí :--D
Nevadí mi, když se přítel dívá po městě na dívky, taky o dělám, nehledě na pohlaví. Prostě kouká, některé dámy ještě mají výstřih, do kterého mi taky padá pohled jak do černé díry. Ale je důležitější, aby při tom ten muž nevypadal jako po lobotomii mozku. Ocenit krásné dílo přírody, fajn, ale chce si to hlídat trochu výraz... :--D

2180

Odpovědět

Jsem s přítelem víc jak pět let, myslela bych si, že je nemocný, kdyby se nepodival po jiné ženské. Taky čumím na baby a chlapy a já si dokonce fešáky i pamatuju na druhý den... I po týdnu jsem schopna vzpomenout si na týpka, co se na mě usmál ve vlaku :-D

772

Odpovědět

Moje milá sama klidně řekne : "Jé to je hezká holka támhle, viď... "Měl jsem tendence dělat troubu a koktakt něco jako "A kde, jaká? No vidíš, to jsem si vůbec nevšiml "atd. Ale je to zbytečný, má rozum, a nehysterčí.

690

Odpovědět

+WittyTaky se sama ptám přítele, jestli se mu líbí ta a ta holka a když řekne, že vůbec, ještě se s ním hadam, že je blbej :-D

583

Odpovědět

+WittyWitty: Aby jsi nedopadl jak Ross (Friends)

253

Odpovědět

Pamatuješ si misty taky na mě ?

11

Odpovědět

To jedno očko vždycky tak nějak zabloudí kam nemá, to byste pak nebyl ani chlap. Ale sakra ženský přiznejte se, vám snad oči nikdy nezabloudili? "Aha, já zapomněl vy přece máte lepší orientační smysl".

274

Odpovědět

Povinné video pro všechny přítelkyně a manželky, minimálně 13x denně po dobu alespoň 11 let. Jakákoliv menší frekvence způsobí, že přítelkyně a manželky tomu stejně neuvěří.

379

Odpovědět

Aneb jak se říká: When a man sees an ideal male, he aspires to be that man, like James Bond

When a woman sees an ideal woman, she makes a tumblr about how that ideal is not real, or not what men want, or a crazy obsessed person who hates themselves, etc.

Men climb the mountain to reach the top.

Women complain that there is [no] mountain top, and declare wherever they are to be the new mountain top
tl;dr bitches be lazy
Ne všechny, samozřejmě.

3519

Odpovědět

To ze zeny nevzrusuji muzi stejne jako je to u nas to jsem vedel, ale to ze je nevzrusuji sexy zrzky v bikinach, tak z toho je mi smutno:ˇ(.

417

Odpovědět

zrzky v bikinák ??? Myslel jsem že lidi bez duše se slunka bojí .. damn daywalkers :)

172

Odpovědět

Ano, prostě si nepamatujeme. Pod to se klidně podepíšu. :D

1751

Odpovědět

Minulý týden při jízdě vlakem jsem si na nástupišti všiml moc krásné slečny. Hezky jsme se na sebe usmáli. Když jsem ji pak viděl vcházet do našeho vagónu, srdce jsem měl až v krku! Sedla si o pár sedadel dál. Ani se zahradnickýma nůžkama na k*ulích bych si nevzpomněl, jak vypadala :-D

521

Odpovědět

Jop, nejde se nepodívat, ale po delší době si pamatuju maximálně jestli měla velký kozy, popřípadě jestli to byla blondýna, bruneta atd. Jednou jsem dokonce zakopl když jsem se "nenápadně" podíval na cizí buchtu na pláži, mladá se se mnou celej den nebavila... stálo to za to.

1917

Odpovědět

jojo, já jednou hodil držku do záhonu růží, když proti mně na druhý straně ulice šla usmívající se blondýnka

1103

Odpovědět

+bafometPff to je nic. Já nedávno prorazil gumu o obrubník :D.

420

Odpovědět

+bafometTo jste šli rychle na věc :D

1130
Další