Chris Rene - X Factor 2011

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:626
Počet zobrazení:6 718

Talentové soutěže není v naší republice nutné představovat. Je jich tady až až a tady je další kapka. Nicméně to stojí za vidění a 25 milionů zhlédnutí na YouTube taky něco vypovídá.

Přepis titulků

Jmenuju se Chris Rene a je mi 28 let. A pracuju jako popelář. Jsem, co jsem, chápeš? Ale po tomhle, po tomhle jdu. Mám dva a půl letýho kluka. Tenhle konkurz by nám otevřel spoustu dveří. Chci být na pódiu a zpívat lidem. Vydělávat prachy. - To je můj brácha, Mike Rene.

- Moc mě těší. - Můžeme? - Jasný. S odpadkama jsem skončil. Je čas zpívat a bavit Ameriku. - Ahoj. - Zdravím. - Ahoj, jak se jmenuješ? - Chris Rene. - Kolik ti je? - 28. - A odkud jsi? - Ze Santa Cruz v Kalifornii. - Pracuješ? - No jo, jsem popelář. Kdybys vyhrál tuhle smlouvu na 5 miliónů, - co by to pro tebe znamenalo?

- Všechno. Hlavně jistotu pro mě, pro mýho syna a rodinu. Zrovna jsem vyšel z odvykačky. No páni. Měl jsem skvělý dětství. Lepší rodiče, sestry a bráchy jsem si nemohl přát. Když mi bylo asi 12 nebo 13, začal jsem hulit trávu. Když mi bylo 15, začal jsem chlastat.

A k tomu se nabalil kokain, perník... Mám tuhle nemoc zvanou "závislost". Hanba a vina mě dostaly. Úplně mě zlomily. Ale vždycky je šance. Vždycky je nějaká možnost. Místo nicnedělání jsem chtěl, aby mě syn viděl, jak zpívám na pódiu, protože život je moc krátkej. - Jak dlouho jsi čistý?

- 70 dní. - Výborně. - Skvělé. Co nám zazpíváš? Zazpívám svou vlastní píseň "Mladej kámo". - Mladej kámo? - Přesně tak. - Tys ji napsal? - Jo. - Složil jsem i muziku. - Tak hodně štěstí. - Díky. Jedem. Vnímejte pozorně slova, ať vás tahle muzika léčí.

Ona je ta jedna jediná, takže jsem s ní a tak to má být. Prožít život se svým milovaným. Pšt! Tohle je ten lék. Teď mám na to recept a nepotřebuju chlast. Jo, už jsou to dva měsíce, nevypil jsem ani kapku a začínám všechno vidět jasně.

Zažehnávám svůj strach, slyším, jak mi tleská dav a okolo sebe vidím symboly míru. Hej, kámo, na čem to ujíždíš? Koukej, jak blbě jsem dopadl já. Život je moc krátkej, ty musíš žít dýl. Bráškové a sestřičky, kdy už spolu budeme vycházet? Hej, kámo, na čem to ujíždíš? Jo, na čem to ujíždíš? Život je moc krátkej, ty musíš žít dýl.

Vypadá to, že LA Reida to chytlo. Zažehni mír místo války v ulicích, zažehni mír místo zla, co děsí. Chce to vzdělání, změnu tvý pověst. Ze špatný na dobrou, vidíš, už se to lepší. Budou zpívat, rodina odpustí a všichni se uklidní. Nepřestávej žít na týhle notě. Kámo, tohle je opravdový, řekni, jestli mě chápeš, Počkej, až to uviděj.

Budou tancovat po stropě. Hej, kámo, na čem to ujíždíš? Koukej, jak blbě jsem dopadl já. Tak na čem opravdu jedeš? Život je moc krátkej, ty musíš žít dýl. Bráškové a sestřičky, kdy už spolu budeme vycházet? Oni si nikdy nemysleli, že dojdu takhle daleko. A koukejte, kde jsme teď. Víte, já si nikdy nemyslel, že dojdu tak daleko...

Páni. Cože jsi to napsal? "Kámo, na čem to ujíždíš?" - Jo. - No, zlato, já ujíždím na tobě. Myslím to vážně. Ani nedokážu popsat tvůj talent. Nedá se popsat. Lidi se ptají: "Co je to ten X faktor?" Já na to: "To se nedá popsat." Takže ho asi máš. Jsi jako nějaká záře.

Úplně jsi nás rozzářil. Jsi tak talentovaný, že to ani nedokážu vyslovit. Díky. Pracoval jsem s těmi nejlepšími jmény v hip hopu od Jay-Zho až po Kanye Westa a všichni by byli hrdí na to, že ti říkám, že ty jsi pravá pravda. Simone? Mám vždy skvělý pocit, když usednu na tohle křeslo a poprvé uvidím hvězdu.

Něco na tobě je. A líbí se mi, že ty potřebuješ nás, ale my možná potřebujeme tebe. Budeme hlasovat. Chrisi? Ano! Chrisi, řeknu ano, ale chlape, musíš zůstat čistý! A až ti zavolám, nechci slyšet tvoji sestru ani nechci slyšet tvoje...

Radši sám zvedni telefon, ať tě slyším, - abych věděl, že jsi v pořádku. - Určitě, vždycky. - Vždycky budu přímo tady. - Tak je to správný. Chrisi, takže máme dohodu. Ano? Pokud to společně zvládneme, ty a tvůj syn zůstanete na dobré cestě, ano? - Jo, jo. - Taková je dohoda. Nic ji nenaruší.

Jasné? - Jasný, Simone. - Dobrá, potom máš mé ano. Blahopřeju, Chrisi. Bůh je dobrotivý. Máš čtyři "ano". Přímo tamhle se mi změnil život. Můj kluk to uvidí, chápete? Ten bude koukat! Já tomu nevěřím! Naprosto mě to dostalo. Naprosto. Znělo to dobře? Bylo to dobrý? Jsem odvařenej.

Jo, jsem hotovej. Ty vole, cítils, jak jsem tam málem odpadl? - Jo. - Ty vole! První nejlepší den v životě bylo narození mýho syna. Druhej byl, když jsem začal bejt střízlivej. A třetí nejlepší den v životě se odehrál právě teď. překlad: Ajvngou www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je úplně jedno jestli je ten jeho příběh vymyšlený nebo ne, a i když tenhle styl hudby nemám rád, musím uznat že má talent a to mu žádný příběh nevezme ani nepřidá ;) :D

180

Odpovědět

Řešíte sračky, oni hlavně ocenili ten talent, krom toho rap je o životě a přesně to ukázal. Každopádně může mi někdo napsat název té písničky na konci? Dik:D

185

Odpovědět

Coldplay - Fix you ;)

180

Odpovědět

Ano. Ameriko, povstaň a vzdej hold člověku, který od dvanácti sjíždí drogy, dělá popeláře a nemá ani trocha studu to vytahovat v celonárodní televizi. Jo. Good for him, že se z toho dostal, ale i kdy už někdo zatleská mě, že jsem drogy nikdy nebrala?!

1810

Odpovědět

Ahoj, vis, ono je to hrozne lehky odsoudit. Ale buh vi v jakym vyrustal prostredi a tak. Podle vzhledu vyda na hispance, jmeno mi sice uplne nesedi. Ale v ty komunite clovek sklouzne k leccemu. A tehle clovek v sobe dokazal najit talent a vymanit se z prostredi, ktery pro nej mohlo byt neopustitelny. Vis, my si tady casto zijem uplne jinak a nemame poneti o tom, jak se zije ve slumech atd. Vetsina z nas v CR vyrusta ve velice dustojnych podminkach, mame zadarmo skolstvi, drtiva vetsina z nas ma internet atd.

Chci jen rict, ze na vsecko neni jen jednoznacnej pohled. Preju prijemny den. :-)

187

Odpovědět

+Danko_23Já se Vxxxky musím zastat. Ono svést závislost na komunitu, není úplně férové. I u nás je spousta míst, kde lidé žijí v otřesných podmínkách, ale nikdy to není záruka, že začnou brát drogy. Taky jsem se setkal i s lidmi, kteří žili velmi slušně a sklouzli k nějaké závislosti. Kdepak, za drogy si člověk vždy může sám. A za to, že se z toho vymanil si potlesk opravdu nezaslouží. Souhlasím, že nám, co jsme v tomhle ohledu abstinenti také přece nikdo netleská.

182

Odpovědět

Jo povedlo se mu sepsat prvotřídní popovou sračku, která má uměleckou hodnotu nulovou, ale dá se na tom zbohatnout. Spíš přeložte něco s NicoVega <3. Nehodnotím jsem zaujatý

182

Odpovědět

Odpovědět

Odpovědět

Nova se má co učit :D

182

Odpovědět

Na soutěže tohodle typu v tv nikdy nekoukám, nebaví mě vidět lidi co nic neumí a lidi se jim jen smějou. Rád se dívat na netu na lidi co opravdu něco umějí. Když mě to baví hodně, přečtu si o nich, koupím jejich album. Tohle je jen dojemnej příběh pro lidi co koukaj na tv, ten člověk nevyhrál a teď vydává svoje album. Lidem co mají talent to přeju.

181

Odpovědět

Neskutečně talentovanej kluk ...držím mu palce...jen tak dál

1813

Odpovědět

Fetka, která se vyhrabala ze sraček. Přeju mu to, vo tom žádná a sic z toho ani omylem nejsem na měkko a je mi to putna, tak naopak jsou 1000x horší "příběhy", které televize (Nova) až fekálně vnucuje a citově vydírá. To mi fakt pije krev.

185

Odpovědět

No chlapec sa pekne dostal zo s*****k, zlozil pekny song, zivotny pribeh zaujal ale X Factor ma byt sutaz o spievany a podla mna chlapec ma este vela co dohanat ale dufam ze zostane cisty a ze mu pomozu zdokonalit spev.

1812

Odpovědět

Tak to si ze mě děláte srandu?! Nechci být jeden z těch, kteří když vložíte jeden špatnej příspěvek, tak hned nadávají, jak jste je zklamaly, ale teď se prostě musím ozvat. Zapnu televizi a tam 125. řada SuperStar, Talentů a já nevím čeho všeho ještě, kde servírují lidem rádoby dojemné a velkolepé příběhy a stávající se rádoby celebrity v naprosto dementních soutěžích a pořadech. Dokonce i ty Televizní noviny jsou už více reklamy, bulvár a dojemné zbytečnosti než normální zprávy. Tak se rozhodnu, že zajdu na jeden z mála inteligentních a zároveň zábavných webů (ano, myslím vás a stojím si za tím), abych se po maturitě odreagoval. A co tu najdu? X Factor...

189

Odpovědět

Myslím, že tohle si nezasloužíme. ;-) Vystoupení z talentových soutěží se tu objevují jen výjimečně a poslední X Factor video tu bylo někdy před 15 měsíci. Tohle video nahrál Ajvngou čistě z toho důvodu, že jsme v posledních dnech řešili krizi s nedostatkem videí, kdy hodně překladatelů nemělo čas na práci a v konceptech skoro nic nebylo. Proto jsme se rozhodli sem tohle video dát, i když by se tu normálně asi neobjevilo. Neboj se, X Factor tu zase dlouho nebude, víme, že talentových soutěží je v televizi dost. Ale pokud nás považuješ za inteligentní a zábavný web, tak snad dokážeš tolerovat sem tam i něco, co se ti netrefí do vkusu. ;-)

187

Odpovědět

+BugHer0Jasné, já vas nijak za to neodsuzuju a je mi jasné, že se nemůžete s ničím vždycky trefit všem do vkusu. Jen mě naštvalo, jak je to hloupé na tento web. Ale tak alespoň jsme si to odbili a teď bude 15 měsíců klid :D

1812

Odpovědět

+BugHer0Nemyslím si, že dát sem něco z top10 všech kripl-faktorů světa je špatné. To že je to s****a pro 13ti leté holky ještě neznamená, že se tam neobjeví pár velice kvalitních a shlédnutelných věcí.

A k tomuhle konkrétnímu videu? Jak jistě najdu v komentářích pode mnou: chudáček fetka, který napsal rádoby dobrý text... Ten si místo na Videacesky.cz opravdu nezasloužil...

180

Odpovědět

Souhlasím s každým koho to správně nedojalo a nemyslí si o tom žádné rádoby hrdinské a super věci.. píšu koment ale hlavně kvůli té skladbě v 4:43 .. vždycky zapomenu jak se to jmenuje.. děkuju :)

181

Odpovědět

I am what I am man what I am, you know what I mean? But thats what Im chasing... fetka zasraná :D

182

Odpovědět

to je teda sra*ka..ja byl v nechanicich 7 tydnu a mam se z toho po*rat?

1810

Odpovědět

To byla hrůza :P Já sem nikdy fetovat nezačal, kde je potlesk? :D Asi jsem chladný. :P

196

Další