Chvíle

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:5 368

Blackout způsobený alkoholem je poměrně známá věc. Co kdyby ale někdo měl výpadky paměti zcela běžně?

Přepis titulků

- Vyšetřoval jsem tam tu slečnu a... - Co to kurva je? - Já byl unesen? - Ne, buďte v klidu. - Kde to jsem? - Měl jste mozkovou příhodu. Mozkovou příhodu. Byla to lehká mozková příhoda, ale byl jste v kómatu dva týdny. Dva týdny? - Co je dnes za den? - Třetího června. Nepamatuju si ani nic předtím.

Vypadá to, že si ta příhoda pěkně pohrála s vaší pamětí. Teď máte problém udržet kontakt s realitou. - Jak jako, kontakt s realitou? - Není to nic vážného. Napíšu sem vaši adresu a snažte se žít úplně normálně. Ale budete mít menší potíže, některé bloky vaší paměti se odpojí od mozku. Jak si nic nepamatujete, budete si myslet, že vaše poslední vzpomínka je právě teď. Chápete? Ne...

jen trochu. - Vaše adresa. - A co teď mám dělat? Do prdele! Kurva. Dva dny. Ztratil jsem dva dny svýho zasranýho života. Kde mám tu adresu? Jak se asi teď dostanu domů? No? Kde to jsem? Počkat.

Ležím na posteli... Na své posteli? Co to je za dům? Můj dům? Ne. Tohle nemůže bejt můj dům. Vzbudil ses? No, i když by to asi mohl bejt můj dům. Vzbudil ses? To je na hovno, jestli to je můj dům. Ideální by bylo postupně navyšovat dávky, protože pak kolem prosince...

Počkat! Co je za den? Dvacátého sedmého. Děláte si prdel, že jsem ztratil měsíc svýho života. - 27. července? - Srpna. Ne! Co to děláš? - Zbláznil ses? - Ne, promiň, já... si čistil krk.

To si nemůžeš vyčistit krk na záchodě, nebo kdekoliv? Všichni se dívají. - Pravda, pravda. Promiň. - Tohle jsi mi chtěl říct? - Tohle? Ne, ne. - Ne? Tohle to nebylo. Ne. Objednáme si humra. Co? Ten je moc dobrej. Tys mě sem vzal, abys objednával humra? To myslíš vážně? Ne, ne. Já ani nemám rád humra. Teda mám. Vlastně nevím. Nic si neobjednáme. Ne, objednáme si a doneseme si to do mýho domu. Jo? - Vlastně, víš kde bydlím?

Určitě to víš! - Je ti dobře? - Kdo jsi? - Já. - Ne, kdo jsi ty? - Rosana. Ne, kdo jsem já, já? Kdo jsem? Řekni mi moje jméno. Řekni mi moje jméno, kurva! Promiňte, ale já vaše jméno nevím. Chcete mi ho říct, nebo co? Tak jsem řekl té holce, strč tam celou ruku a najdeš to. - Co? - Ruku. - Ach jo, mám zas blackout.

- Berete ty léky? - Jaký léky? - Nechal jste si je doma? Kde doma? Nebyl jsem doma dva měsíce. Ani nevím, jestli vůbec! Dobře, dobře. Uděláme následující. Mám tu tenhle vzorek, byl zdarma. Je to tekutina. Napijte se jen jednou a nebudete zapomínat. Tady máte. Do prdele, kde mám svůj lék? Půjdem pryč, kolego?

Já... potřebuji jen minutku, abych našel svůj lék, a hned... Nic. Nic.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zábavné, ale tu myšlenku jsem nepochopil. máte nějakou interpretaci?

13

Odpovědět

genialne, aj ked koniec bol lahko previdatelny

21

Odpovědět

Mi se to docela líbilo, určitě zajímavá myšlenka.

80

Odpovědět

Vůbec to není vtipné, i když se snaží ukázat, co nejvíce "trapných situací".

Ten lékař by přece měl toho nemocného nechat v nemocnici a ne ho pustit "domů". A je docela zajímavé, že během přemisťování ho vůbec nepřejede auto atp. .

38

Odpovědět

Ale tam nejde o to, že by v té době, kdy má okna, "nefungoval", ale prostě si to nepamatuje.

121

Odpovědět

+XardassKlasická situace jdeš po přechodu a najednou "zapomeneš, že jdeš po přechodu". Tedy se automaticky zastavíš. Ale pro řidiče jsi prostě jen blbec, který se zastaví uprostřed silnice.

20

Odpovědět

+HeliumKdo jde po přechodu pro chodce a "zapomene", že je na přechodu a zastaví, je blbec ;-)

00

Odpovědět

Možná až příliš moc dlouhé...

06