Koloběh života

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:209
Počet zobrazení:6 999

Ahoj, jsem nový překladatel z portugalštiny Adeus. Budu se zaměřovat primárně na brazilská videa, ale časem třeba objevím nějaká zajímavá videa z Portugalska. 
Dnes jsem pro vás vybral krátký skeč Koloběh života komediální brazilské skupiny Porta dos Fundos, která vznikla v roce 2012 v Riu de Janeiro a momentálně má téměř 14 miliónů odběratelů. Humorem upozorňují na některé problémy Brazílie, například na násilí, korupci, obchod s drogami, moc různých náboženských sekt a časté znásilňování žen. Natočili též několik krátkých seriálů, které bych časem také rád přeložil.

Vysvětlivky: 
Real
je brazilská měna, jejíž setinou je centavo. Na bankovkách jsou zobrazeni původní brazilští živočichové, jako lvíček zlatý nebo jaguár americký.
Černošský herec, který se objevuje hned na začátku, se jmenuje Douglas Silva a je hvězdou veleúspěšného filmu Město bohů z roku 2002, odehrávající se v jedné z nejnebezpečnějších favel (chudinská čtvrť) města Rio de Janeiro.

Přepis titulků

Zdravím, příteli, máte se? Potřebuji poradit s... Zmrde! To si myslíš, že můžeš projíždět mojí čtvrtí a nezaplatit poplatek, vole? Promiňte, ztratil jsem se, ale už jedu pryč... Nikam nejedeš! Prvně mi dáš všechny prachy, - nebo tě rozstřílím na kousky! - Myslím, že tu mám jen 100 realů. 100 realů? Do prdele, kámo, ty s tímhle ksichtem boháče a máš jen stovku? Vím, že toho máš víc, dej mi víc, dej mi víc, dělej, brácho! - Co to do prdele je, Chatubo?

- Da Silvo! - Co to má bejt, Chatubo? - Klídek, nic se neděje! - Ojebáváš mě na mý ulici? - To ani náhodou! Ojebáváš mě na mý ulici, chlape? Da Silvo, já myslel, že jste na dovolený. Nasrat dovolená, bral sis prachy od debilů na mý ulici? - Ne, ne, ne, nic takovýho, pane! - Do prdele! Kolik ti dal? - Dal mi jen sto realů.

- Sto realů? - Jen stovku, že jo, kámo? - Byla to jen stovka. Drž hubu, s tebou nemluvím, buď zticha! - Sto realů? - Sto realů, da Silvo. - S tímhle autem? - Jo... Stovku s tímhle ksichtem? - Moje řeč! - Otevřít peněženku! - Ale ne, da Silvo... zase? - Otevři tu zasranou peněženku, Chatubo! - No tak, da Silvo, co moje dcera?

- Neser s dcerou! Takovej vagabund jako ty nemá co mít děti, do prdele! Teď je to lepší, tak se mi to líbí! Seržante! To jsem rád, že tě vidím, seržante! Jak se máme? Poslanče! Máte se? - Rád tě vidím! - Já vás taky. Výborně. Co tu děláš? Protože na kampani jsi mi tu nepomáhal, ani jsi nerozdával letáčky! - Je tu vyšetřování...

- Vyšetřování? Jaképak? - Vybíral jsi poplatky v mé čtvrti? - Ne. - Ne? Co to je za peníze? - To... Bral sis tu od lidí peníze? - Ne. - No? - Nebral? Jsi si jistý? - Provadím tu vyšetřování... - Vyšetřování... - Vyšetřování? Co je to za vyšetřování? Tohle vyšetřování mi nějak smrdí. Co to má být za vyšetřování? Tohle jsou důkazy jedný operace...

Důkazy? Tohle jsou důkazy? Tyhle peníze jsou důkazy? Těhle 500 realů je dokonce určených na vaši kampaň, pane... Aha, tak na kampaň ve dvourealových bankovkách? Děláš pro mě velký hovno, da Silvo! Ne, pane. Mám tady pro vás nějaký peníze, co jsem našetřil... Dej to sem, tenhleten krasavec má určitě víc peněz než ty. To je ono, dej mi tyhle peníze. - A navíc...

- Tak se mi to líbí! Zbrusu nové bankovky? To je nádhera! - Pěkně voní! - Alexandre? - Pastore! Jak se máte, pane? - Jak se máš? - Skvěle! Máte se? - Co se to tu děje? - To je velké nedorozumění, pastore. - Co se to tu děje? Co je tohle? - Tihle lidé pracují pro mě... - Vážně? - Vážně. - Kolik tam toho máš? Tady je...

Tady je přesně tisíc realů, které jsem sbíral na desátek, pane. - Jak bychom mohli tuhle srandu znásobit? - Můžeme hned teď! - Já už nic nemám. - Zkus něco najít. - Nepodvádějte, Ježíš vás vidí. - Ano, jistě.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten nazov tomu dost pomohol, ale strasne som sa smial na "zaverecnych titulkoch" kde ukazali zostrih jak sa furt tlapkaju... dokonale

11

Odpovědět

Jak tak koukám, tak Ukrajina není jediná kde to takhle funguje... a to, že na "fungování" Ukrajiny mají lví podíl lidé z "havlérky" a "murická" ambasáda to fakt ještě doráží... je mi stydno.
Hořký, černý humor. Takového více.

25

Odpovědět

Odpovědět

To je pech. Život je celkem vzato těžký.

30

Odpovědět

Diky

20

Odpovědět

Tak tohle je "do plnejch".
Bohužel, je smutné jak moc to popisuje realitu.

32

Odpovědět

Tak trochu podezírám pastora, že si jel vydělat ;-)

151

Odpovědět

super dik za překlad :)

20

Odpovědět

A zase jsem o trochu raději, že žiju v Evropě :-)

331

Odpovědět

a to si ani nemusel vidiet realne videa z brazilie napr. na stranke drsnysvet... :D

31

Odpovědět

Vítej v týmu ;-)

142

Odpovědět

nevtieraj sa

312

Odpovědět

+V.M.VargaNepruď

41

Odpovědět

super, konecne nieco ine, dokonca vtipne

204

Odpovědět

"Vtipné" to může připadat jen někomu kdo je na špici "potravního řetězce".

43

Odpovědět

+mykaneczas si opily?

13

Odpovědět

+V.M.VargaJaképak "zas"?
Jsem v lihu pořád, hanba vystřízlivět!
(mimochodem, je dokázáno, že je levnější opičku soustavně udržovat, než si ničit zdraví zbytečnou snahou o občasné vystřízlivění)

21

Odpovědět

+mykanecneco na tom bude, skusim sa inspirovat

22