ČíšníciNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:252
Počet zobrazení:16 169

Příjemný zážitek v restauraci často závisí na schopnostech vašeho čísníka. S jakými číšníky se setkáváte vy? Norman se s vámi tentokrát podělí o svoje zážitky z kaváren a restaurací.

Přepis titulků

Zatímco Francie prochází citlivým obdobím prezidentských voleb, zažívá bouřlivé politické debaty a se zatajeným dechem čeká na svůj osud, Norman vydává vysoce kontroverzní video, které vše změní. - LEŽ - Je to video o číšnících. V kavárnách a tak. - Vy snad máte něco proti? - Nepřišla jsem sem trpět. Já mám číšníky rád. Občas se ale nevědomky nechovají moc hezky. Například... Když tě usadí k rozviklanému stolu, který musíš vyrovnat kusem papíru.

Nebo ke stolu hned u toalet. Jsme spolu už půl roku. Chtěl bych si tě vzít. To byla nálož. Hlavně tam nic nezapalujte. Celý by to vybouchlo. - Když tě zasytí chlebem, a ty už nemáš hlad. - Účet, prosím. - Když hodinu čekáš na účet a čísník přijde bez terminálu. - Tak nic. - Když se snažíš přivolat číšnici, ale postrádáš charisma. - Promiňte. Paní? Promiňte! Můžeme vám prosím dát peníze? Když přijde, právě když vykládáš něco intimního.

Přišla ke mně, rozepnula si košili a já jsem jí... Řeknu ti to pak. Nesnáším, když tě číšníci za každou cenu nutí si něco objednat. A k tomu vodu, prosím. - Malou, nebo velkou láhev? - Normální vodu. - Takže mattonku. - Ne, normální džbán s vodou. - Džbán s mattonkou. - Ne, vodu z kohoutku, která smrdí po záchodech!

Přesně tu chci. Promiňte. Takže perlivou, nebo neperlivou? - Nebo číšníci, co říkají... - Jehněčí kýtu, prosím. - Skvělá volba. - Je to jenom naoko. Nikdy by neřekli... - Jehněčí kýtu, prosím. Jste si jistý? Je dost hnusná. Je to to nejhorší jídlo na lístku. V restauraci naproti ji ale vaří celkem dobře. Jako všichni nemám rád nepříjemné číšníky. - Tak pohni. - Co je na denním menu? - To neumíš číst? Máš to tam napsaný. - A ten sýr...

- Je to prostě sýr. - A co si dáš ty? - Pro mě nic. - Nic? Tak padej. - A ty si dáš řízek jako všichni ostatní. A vodu z vodovodu, že, ty držgrešle? - Jdi se bodnout. Za hodinu se vrátím. - Děkuju. Taky ale nemám rád, když se starají až moc. Snaží být zdvořilí, ale je to otrava. - Všechno v pořádku? - Ano. - Potřebujete ještě něco? - Ne, díky. - Určitě je všechno v pořádku? - Lepší to být nemůže. - Končí to v podstatě takhle. - A vláda s tím nic nedělá. Je to šílený. - Přinesl byste mi prosím hořčici?

- Jistě. Pane číšníku? Hrozně jim to trvá. Vždycky se najde číšník, který dělá, že si objednávku dokáže zapamatovat. Lososový tatarák s avokádem, Caesar salát bez krutonů, zapečený sendvič... - Vy si to nepíšete? - Není to potřeba. A k tomu tatarský biftek a velkou láhev Chardonnay, prosím. - Dobře. - Děkuju. Všechno jsem to zapomněl. Můžeme to vzít od začátku? Takže... cereálie? Měli jste už někdy číšníka, který pořád dělal špatné vtipy? Trochu jako já. Neví se, jestli je to číšník, nebo komik. To první mu ale jde líp. Tu kávu chcete se šálkem, nebo bez?

Ten steak chcete syrový, nebo sýrový? - Kolik stojí plněná vejce? - 2000 eur! Dělám si srandu. Pět eur. Každý pátek večer se na mě můžete přijít podívat do Hippopotamu. Děkuju! - Philippe, u osmičky čekají na účet! - Dobrý večer. Já jsem Louis Siquet. Jinak proti číšníkům nic nemám. Mám je rád. Nevím ale co oni. Promiňte. Už je pryč. I tak jim ale nechám menší dýško. To jsem celej já. Nemám ale rád, když si toho štědrého skutku nikdo nevšimne. Podívejte, on jim nechal dvě eura spropitného!

Děkuji vám. Díky vám moje rodina zase bude mít střechu nad hlavou. - Zachránil mi život, dámy a pánové! - To nic. Byly to jen dvě eura. Tohle video je pro všechny číšníky a číšnice na světě, jejichž povolání není vždy snadné. Neměňte se. Máme vás tak rádi. Až se někdy uvidíme v restauraci, neplivejte mi prosím do jídla. Můj kanál má už skoro devět milionů odběratelů. Moc vám děkuju. Pokud tu hranici překonáme, než vydám další video, uspořádám menší sraz v restauraci a všechny vás pozvu.

Mohlo by to stát za to. - Dobrý den. - Dobrý den. Je nás devět milionů. Takže 400 000 hamburgerů. A na pití? - Vy si to nepíšete? - Ne, já si to... Můžete dál. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem číšník a nikdy jsem si neuvědomil, že některé věci dělám vlastně automaticky a mohlo by to někoho třeba s**t :D

191

Odpovědět

už bylo přeloženo

10

Odpovědět

Vám fakt j**e? aby som klikol na video a otvorilo mi v dalsom okne reklamu? to fakt chcete mat pristup jak pofiderne pornostranky? No ako chcete, adblock to vyriesi a vy sa mozete aj pojebat. nenasytnost nema hranic zjavne

418

Odpovědět

Aby Vám nepraskla žilka.

518

Odpovědět

Už by se měl oholit.
Za chvíli bude vypadat jak já.
:-)

142

Odpovědět

Fous ala oškubaná slípka, Norma je klasa.

370

Odpovědět

Nebylo to tu už někdy?? Přijde mi to nějaké moc povědomé...

138

Odpovědět

t********t...

244

Odpovědět

+TonnyA joo, pardon. To jsem si neuvědomil...

32

Odpovědět

To bude nejspíš Mandelův efekt :)

31

Odpovědět

Louis Siquet (čti sí kej). Je vidět, že to bylo točené ještě před #metoo :-D

221

Odpovědět

i kdyby nebylo, tak co

26

Odpovědět

+vlasy98Luis C.K.

21

Odpovědět

+flegmatik2já vim o co a o koho jde, jenom nesnášim, jak lidem jako on dávaji tyhle faux-pas všichni sežrat

29