Krize třicátníkůNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:389
Počet zobrazení:21 709

Norman letos u příležitosti svých 30. narozenin navázal na Krizi pětadvacátníků a v novém videu vypráví, jak se s tímto významným mílníkem vypořádává.

Přepis titulků

Je 14. dubna 2017 a já slavím narozeniny. Možná vás to zaskočí, ale je mi 30. Mě to ale netrápí. LEŽ I když na 30 nevypadám, všichni se mnou zacházejí jako s dospělým. - Hledá se Normánek. Jestli tohoto... - Vteřinku. Tu třicítku na sobě ale cítím. Roste mi břicho a chlupy na nezvyklých místech jako v nose a uších.

Začínám mít kouty. Nebo spíš minikoutky. A pozor, rostou mi vousy. Jakž takž. Když musíš říkat: "Přísahám, že mám vousy. Sáhni si!" znamená to, že žádný nemáš. Je mi 30, a taky se tak chovám. Kupuju biopotraviny. Někdy místo stylu volím pohodlí. Čím dál radši nakupuju zbytečnosti. S vůní chýše pod deštěm. Někdy nadávám na politiku. Ten Fillon... Někdy nosím deštník. Někdy si zajdu na brunch.

To je quinoa bez lepku a detoxikační tofu. To je tráva z národního stadionu, kterou pošlapal Antoine Griezmann. Někdy mluvím jako třicátník. MC Solaar vůbec není špatnej. Co si koupit skládací kolo? Koupě je lepší než pronájem. Asi budu investovat do piva. Možná to bude znít bláznivě, ale chci si postavit zahrádku a pěstovat na ní salát. V 50 lidi o tvým věku nemluví, aby tě neurazili. Ve 30 si z tebe ale všichni utahují otevřeně. Koukejte na toho staříka.

Už je mu třicet! Brzo umře. Je mi 30 a občas se cítím dost staře. Třeba když navštívím stránku, kde musím uvést rok narození. - PRAVĚK - Já se vlastně registrovat nechci. Nebo když mě mladí osloví "pane". To zabolí. Nejhorší je, když nerozumím nějakýmu jejich výrazu. V tu chvíli si řeknu, že je to v háji. Když jsi ale dospělej, nemůžeš mluvit jako mladej kluk. Tak vy hledáte prácičku na částečnej úvazek?

To je ale vůl. - To nemá cenu, ty vado. Soráč, ale nic tady nemám. - Určitě? Ty jseš ale vopruz. Já z toho asi nebudu. Na vizitce mám Snapchat. Ne že mi budete posílat nahý fotky. Jsem ženatej. Už čtyři hodiny mi je 30 a na spoustu věcí už je pozdě. Nebudu astronaut, do NBA mě taky nevezmou... Možná budu baleťák. Když s někým mluvím, občas ze mě jde respekt. Myslím to vážně. Nebuď drzej. A žer sakra ty granule! Když srovnám svoje dvacetiny a třicetiny, dost se toho změnilo.

Je to velkej rozdíl. - 20 LET - Koupil jsem si nový prkno. - Na rampu bude perfektní. - Bez chráničů? - Tak jasně. - 30 LET - Koupil jsem si nový prkno. Je z něj perfektní polička na knížky. - Ty sis ji namontoval sám? - Jo, ale radši jsem měl chrániče. - 20 LET - Tři týdny ve třech pod jedním stanem! Paráda! - Jo! Do zad mě sice píchá kámen, ale je to boží. - Padají na nás nějací ožralové. - Pojďte za náma na pivo! - 30 LET - Ten hotel moc neohromil.

- Mají hrozně tvrdé polštáře. - Jo. - Jo. - 20 LET - Tu konzoli miluju. Nemůžu přestat hrát. Vidíš tu grafiku? - 30 LET - Koupil jsem si mixér na ovoce a zeleninu. Ty džusy si neumíš představit. Mrkev s grepem. Teď zkouším jablko s kaktusem. Nejdřív ty. - 20 LET - Dobře. Kabát ti hodím k ostatním. - 30 LET - Jak se máš? Tady máš ramínko na kabát. A tady máš ramínko na kalhoty. Zašpinil bys mi gauč. Máš čistý slipy? Mám i ramínko na slipy. - 20 LET - Jmenuje se to rakev.

Je to mix tequily, whisky a benzínu. Na ex! Na ex! - 30 LET. - To bordeaux překvapilo. - Má příjemnou chuť. Jen dvě skleničky. Jsem tu autem. - Sněz ten sýr! Sněz ten sýr! - Moc nehltej, ať se ti dobře tráví. Hlavně s tou mojí žáhou. Jdu na to. - 20 LET - Byl jsem tak na káry, že si nic nepamatuju. - To jo. - Dneska večer zas? - To jako vážně? Proč ne hned? - 30 LET - Třeští mi hlava.

Já jsem se na té party tak ožral. - Jsou to už dva měsíce. - Ale i tak, měl jsem dvě skleničky! Když ti je 30, máš pocit, že jsi někde tady. Ani mladý, ani starý. Takový mlarý. Přijde mi ale, že v dnešní době jsou třicátníci ještě jakž takž mladí. Dřív mladí stárli hrozně rychle. Vážně. - Kolik vám je let? - Kolem 17. 17 a půl. Třicítka s sebou přináší spoustu výhod. Patřím do generace, která zažila úžasné věci.

Mistrovství světa v roce 1998, rok 2000, premiéru Titanicu, zrod internetu a pogy. Ve 30 už máš spoustu kamarádů a znáš rozdíl mezi známými a skutečnými přáteli. Máš šanci v životě dělat, co tě baví. Máš čím dál větší projekty. Jsi silnější, trochu víc si věříš a jsi přesvědčivější. Už jsi něco zažil a máš co vyprávět a zároveň máš ještě energii objevovat. Ve třiceti je hlavní nepředstírat, že je ti míň.

Jednoduše přijmi svůj věk a žij naplno, protože je to stejně super jako předtím. Zkušenosti, které tě 30 let utvářely, udělaly z malého chlapce muže. Yes. - PŘIHLAŠ SE K ODBĚRU - Díky nové aktualizaci YouTube začalo tohle tlačítko dělat něco nového. Zkuste to a klikněte na něj. Prstem nebo myší. A je to. Není to špatný, že?

Přihlásit se je teď mnohem jednodušší. Děkuju, pane YouTube, a děkuju i vám. Mám vás hrozně rád. Dejte mi palec nahoru. Zatím.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

za 4 měsíce mi bude třicet a nemám žádné přátelé :(

50

Odpovědět

tak to je až neuvěřitelně trefný :D přesně takhle vidím tu změnu na sobě a lidech v okolí co jsme se znali od základní školy

41

Odpovědět

Proč jsem si myslel, že na konci za tím proslovem bude ještě FAUX... Sakra, asi dělám něco špatně.

00

Odpovědět

"postavit zahrádku"?
Překlad za všechny prachy,. :)

23

Odpovědět

Taky si po třicítce začínáš kupovat drahé erotické hračky :D

92

Odpovědět

Není to lehké žít se zlatokopkou :/

24

Odpovědět

Super Norman se nám sem vrátí :) Díky za překlad :D Fascinující jak ten kluk natáčí dlouho, a je pořád stejně dobrej :)

471

Odpovědět

Dělají si z něj p***l ve 30, že je starej a brzo umře? To mě se takhle smějou už ve 20 :(

314

Odpovědět

Ve 20? Tss já tohle říkám dětem na onkologickem oddělení.

283

Odpovědět

qetu se vratila!!!! :D takze bude norman pravidelne?

302

Odpovědět

Jo, zkusím přeložit jeden díl každej víkend. :)

561

Odpovědět

"já z toho asi nebudu" :D :D :D tak to mě rozsekalo naprosto !! ale jinak vidím jako taky čerstvý třicátník, že třicátníci v západní Evropě jsou spíš synonymem pro nějaké pozérské hipstery a moc věci, se kterýma bych se ztotožnil, jsem nenašel. Ale jinak zase dobré, překlad super "ty vade!"

140

Odpovědět

Asi nejlepší video o třicítce, jaké jsem zatím viděl.

124

Odpovědět

Sakra, vypadá to, že jsem dostal krizi třicátníků už ve dvaceti :(

58

Odpovědět

To jsme dva :D

30

Odpovědět

Žít ve Francii tak mám krizi každej den

356

Odpovědět

Každej den se sem chodím mrknout jestlli, ale nikdy nic. Ale dneska ne, dneska je ten den. Konečně zase Norman! Prosím víc!

533

Odpovědět

spravny typek, mam 36 a viem ze som si odzil vacsu polku zivota, tu vac funny, ale nevadi, neska sa skacim jak v 15tich

75

Odpovědět

len skoda že som taky k***t

143

Odpovědět

Je mi 21 a cítím se taky staře :D btw víc Normana! Normana není nikdy dost! :)

518

Odpovědět

Je mi 22 a závidím ti tvuj mladý věk.

10
Další