Co když všichni lidé najednou vyskočí?

Thumbnail play icon
29 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:174
Počet zobrazení:5 771

Na světě je již přes 7 miliard lidí. Co by se asi stalo, kdybychom všcihni byli na jednom místě a společně vyskočili? Stejnou otázku již řešil pár let nazpět Vsauce v Co kdybychom všichni najednou vyskočili?, ale zde je to pojato trochu jiným způsobem...

Přepis titulků

Co se stane, když 7 miliard lidí najedou vyskočí? Když všichni vyskočí doma, nic moc se nestane. Tedy vůbec nic. I kdybychom proskákali celý den. Ale sejdeme-li se na jednom místě, okamžitě vyřešíme jiný problém. Přelidnění. Nejspíš jste již o přílišném rozmnožování nás lidí slyšeli. Na Zemi je nás prostě moc.

Pokud se brzy nic nezmění, dojde nám jídlo. 7 miliard vlastně není moc. Jelikož bychom se všichni vešli na území o rozloze Moskvy nebo třeba Los Angeles. A ani bychom se moc nemačkali. Dobrá, buďme tedy všichni na jedné obří plošině metr nad zemí a budeme připraveni vyskočit. Co se stane? Náš skok vytvoří ohromné množství energie.

Část energie se vrátí každému z nás skrze boty. A část se rozptýlí do okolí se zajímavý důsledky. Nejprve uslyšíte silnou odezvu o síle 200 decibelů podobnou potlesku. Jenom mnohem silnější. Proudový motor představuje 140 decibelů. 160 je na úrovni aerodynamického třesku u nadzvukových letounů. Práh bolesti byla je v člověka překročena u 130 decibelů. 135 až 140 decibelů způsobí otřes mozku.

150 přivodí šok a vážná zranění. 200 decibelů vám přinejlepším zničí bubínky. Přinejlepším, ale reálně spíš všichni zemřeme. Předpokládejme, že jste pouze ohluchli. Dokázali jste přežít. Máte obrovské štěstí, ale jen na chvíli. Náš skok tvrdě zasáhnul planetu a odpovědí je 30 metrů vysoká vlna tsunami. Spolu se zemětřesením o síle 4 až 8 Richterovy škály. Výsledkem budou zničené mosty, železnice, vedení a některé budovy.

Apokalypsa je tu. Ale je třeba si přiznat, že nic z toho se nestane. Lhal jsem vám. Kdyby se povedlo všem 7 miliardám lidí najednou vyskočit na jednom místě, vypadalo by to asi takto: Překlad: richja www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

haha udělali jsme super teorii,. jenom je k hovnu, tak o tom asipon udělame dvouminutove video

Vážně nechápou jak tohle může někoho napadnout a dát si práci s takovýmhle počítáním. je to prostě s****a na Ntou. nedokázal by autor využít jeho kapacitu lepším směrem?

00

Odpovědět

Má pravdu, jsme přelidnění a brzo dojde jídlo - proč tedy vozíme žrádlo do Afriky?
Ti černoši tam jsou pěkně vyčuraní, jen se podívejte na jejich fotky - pupky vyžraně tlustý jak jen jí naše těžce vyprodukovaný jídlo a ruce hubený z toho jak nic nedělaj a čekají až jim to zase dovezeme.

Achjo, můj teleskope, na tebe ještě při revoluci dojde!

20

Odpovědět

vždycky když člověk zapomene že jsi, tak se zjevíš a vše napravíš

10

Odpovědět


Odpovědět

Aneb jaké to je žít beze mě.

50

Odpovědět

Pokud žijeme v simulaci tak co třeba všechno zapálit? Ohen je nejnáročnější na vytvoření počítačově. Blbost co? No furt lepší než tohle video

30

Odpovědět

Ne že bych měl něco extra na práci, ale tyhle tři minuty mě mrzí :D

340

Odpovědět

Jak už bylo řečeno, tak Vsauce o tom mluví lépe a ohledně videa samotného to vystihl Lord Paetur dobře

12

Odpovědět

Za mě naprosto zbytečné video. Dvě a půl minuty videa mluví o naprostých hloupostech, které později sám zpochybní, a ve zbylých 42 sekundách nám neřekne vůbec nic. Výpovědní hodnota rovná nule; a to vůbec nepřeháním.
Radši si pusťte verzi od Vsauce.

430

Odpovědět

Přesně tak, Vsauce o tomhle tématu již mluvil.

60