Co ovlivnilo tvorbu Rickyho Gervaise

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:185
Počet zobrazení:9 440

Ricky Gervais vypráví o kouzelné formulce, kterou se naučil od svého učitele angličtiny a která tak už od začátku ovlivňovala jeho tvorbu.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Ricky Gervais a toto jsou Creation Stories od Fast Company. Největší vliv na můj tvůrčí proces? Koho to zajímá. Vypínám. Vysmahni. Kdo to je? Spielberg? Ne, nějakej tlustej debil z Readingu. Tohle ostatně není můj stůl. Můj proces? Řeknu vám něco o svém procesu.

Tak dobře, jdeme na to. Asi největší vliv na můj tvůrčí proces měl můj učitel angličtiny, když mi bylo asi 13 nebo 14. Řekl prostě: "Piš o tom, co znáš." Většinou jsem psal o tom, co jsem viděl v telce. Když jsme museli napsat příběh, byl ten můj o vzdorném poldovi nebo o kovbojovi. Moje příběhy mi přišly nejlepší, zajímavé, ale když jsem je odevzdal, dostal jsem je zpátky s poznámkou: "Moc melodramatické.

Piš o tom, co znáš." To mě frustrovalo. Vždyť to buď je dobré, nebo ne. Moje příběhy mi přišly tak... Komu by se nelíbil příběh s názvem Jazac o vzdorném poldovi, který nehraje podle pravidel? To by mohlo bejt v telce. Jsem si dokonce jistý, že bylo. A všichni ostatní dostávali jedničky a dvojky, když psali o tom, co dělali. Jednoho dne jsem se naštval a řekl si, že mu ukážu, napíšu něco strašně nudného.

Moje máma chodila tenkrát k sousedce, k takové starší paní, a uklízela jí, chodila jí pro nákupy, vařila jí. Někdy jsem chodil s ní a sledoval ji, protože jsem se nudil. To 13letého kluka nebaví... sledovat svou mámu, jak po někom uklízí. Tak jsem si zábavu nepředstavoval. Tak jsem si řekl, že napíšu o tom, protože je to tak nudné. A napsal jsem tam každý detail. Myslel jsem si, jak nejsem chytrej. A psal jsem: "Přišli jsme, byl tam cítit čaj a levandule a plíseň, moje máma nejdřív vytřela podlahu, zeptala se, jestli jedla.

Stará paní odpověděla, že ne." To všechno jsem tam napsal a myslel jsem si, že ho doběhnu. Odevzdal jsem to a říkal si: "Já mu ukážu." Další den to měl všechno opravené, rozdával a když se dostal ke mně, prostě mi to hodil. Otočil jsem to a bylo tam za 1. Podíval jsem se na něj a on jenom: Byl jsem na sebe v tu chvíli ohromně pyšný.

Naučilo mě to, že upřímnost se cení. Snažit se udělat z obyčejného neobyčejné je mnohem lepší, než začít neobyčejným, protože to nebude fungovat. Když se na takový seriál podíváte, nezasáhne vás a druhý den už si na něj nevzpomenete. Ale když je něco pro někoho skutečné a dotklo se to jeho života... Myslím, že pokud jste autor nebo režisér, musíte nadchnout diváky do něčeho tak, jak jste do toho nadšení vy sami.

A toho skutečným životem dosáhnete. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ricky pecka.

ale este jedno takato ovela hlasnejsia reklama ako videa a zapinam AdBlock

173

Odpovědět

To by mohla být univerzální rada pro šiřitele reklamy - neštvěte reklamami příjemce (diváky, čtenáře...). Trochu jim vadit můžete, ale ne moc. Jak je namíchnete, tak je vybudíte k nějaké akci...
Jenže tohle šiřitelé reklamy neřeší. Nějaké rady a výkřiky je nezajímají. Až dokud nevybudí spoustu příjemců reklamy k nějaké akci - pak provozovatelé brečí, že jim klesla sledovanost reklamy a přichází o peníze a bla bla bla...
Schválně, jestli tentokrát dokáží jít do sebe a dokáží s otravností reklamy zavčas něco udělat.

10

Odpovědět

0:20 - svádí to, ovšem Ricky neříká Reddit, ale Reading, město v UK odkud pochází.
"Fat bloke from Reading"

50

Odpovědět

Díky, opraveno.

12

Odpovědět

genius, stale este nie plne doceneny

302

Odpovědět

Jak se pozná, že je plně doceněný?

00