Conan a Jordan Schlansky v roli detektivůCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:684
Počet zobrazení:11 929

V dnešním díle se Conan s Jordanem vydají vyzkoušet zbrusu novou hru, která se rychle šíří po celém světě. Do tzv. escape roomu můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli a potrápit své mozkové závity. Pomocí řešení nejrůznějších hádanek a rébusů se totiž snažíte najít způsob, jak se dostat ze zamčeného pokoje.

Přepis titulků

Zdraví vás Conan O'Brien. Jsem v centru Los Angeles, abych si zkusil nový hit, který uchvátil celý národ, jménem escape room. Spočívá to v tom, že vás s kámošema zamknou do místnosti a vy musíte společně řešit různé rébusy a hádanky, abyste se dostali z té místnosti ven. Chtěl jsem s sebou vzít své kámoše, ale bohužel neměli čas.

Takže tu se mnou je můj producent Jordan Schlansky. - Čau, Jordane. - Ahoj. Myslíš, že se zvládnem z toho escape roomu dostat? - Můj mozek... - Ty brýle nepotřebuješ. Můžeš si je sundat stejně dramaticky jako já? - Jsme ve slunné Kalifornii. - Koukej je sundat. To bylo slabý. Ne, takhle.

Nasaď si je. A teď je sundej! Hrozný. Jak se odtamtud dostanem, když si ani neumíš sundat brýle? - Už se nemůžu dočkat. Tohle je Stephanie. - Přesně tak. - Moc mě těší. - Nápodobně. Jaký je rekord pro tuhle místnost? - 47 minut. - Myslím, že budem lepší. Jde ti řešení rébusů a hádanek?

Vzhledem k mému nadání v oblasti observace a dedukce a tvé akademické mysli budeme podle mě velmi silný tým. Dobře, on je takovej můj osobní Spock. - Chápu. - Jo. Každá místnost má nějaké téma. V které budeme my? - V detektivní kanceláři. - A do jaké doby je zasazená? - Do 40. let 20. století. - Výborně. Jak často sem chodí lidé, kteří si chtějí hru vyzkoušet, - v dobových kostýmech?

- Skoro nikdy. Vidíte? Jo. Nechceš si taky zkusit nějakej přízvuk? Lidé tehdy mluvili víceméně stejně jako my. Ty jsi předvedl jen afektovanou mluvu. Jo. To nic, vždycky všechno zkazí. Vypadá to jako opravdová dobová...

detektivní kancelář. - Kdo je tohle? - Sekretářka. - Tak sekretářka... - Ano. Páni. I v tuhle chvíli toho dělá víc, než kdy dělala moje asistentka. Jmenuje se Sona a na práci ji moc... V jednom kuse sleduje Nevěstu pro milionáře. Nastavím vám časomíru na jednu hodinu.

Dobře se bavte a za nějakých 46 minut se nejspíš uvidíme. DETEKTIV Dobré ráno, pánové. Jsem detektivova sekretářka. Tohle vám prý mám předat. "Konečně jste tady. Včera mě navštívila jedna má blonďatá kamarádka. Ani trošičku se nezměnila. Pořád je chladná jako červencové počasí ve Friscu." Moc vtipnej teda není.

"Doufám, že přijdete na to, který z gangsterů stojí za krádeží šperků." - Tím musíme začít. - Ztrácíme čas. Už jsem to měl třikrát přečtené. Právě uteklo pět minut, 20 % našeho času. - Musíme přidat. - Přestaň prudit. Musíme to tu prohledat. Je tu spousta předmětů. Je to tu velmi komplexní. Musíme rychle zjistit, co nás vlastně čeká. 3 - 2 - 3 - 2.

Tímhle máme začít. V téhle hádance stojí: "3 - 2 - 3 - 2." Takže zakroužkuju každé třetí a pak každé druhé... - "Něco jsem vám nechal... - Pokračuj. - ... pod, pod... - Přidej. psacím strojem." Hele. To je náš první klíč.

"Nejmenší muž nemusí zpravidla nosit nejmenší boty." Tím klíčem jsme otevřeli šuplík se seznamem podezřelých. Jsou tu velikosti bot. "Muž s velikostí 11 je buď Peanuts Romanello, nebo někdo z Hollywoodu." "Muž z Boyle Heights měří 180 cm." "Johnny Tomatoes není z Hollywoodu. Stejně jako muž s výškou 185 cm." Cože? To je ale mizernej detektiv.

Muž s velikostí 11 je buď Peanuts Romanello, nebo někdo z Hollywoodu. Pokud je ten chlap s velikostí 13 z Hollywoodu, měl by mít velikost 11 Peanuts Romanello. PO 22 MINUTÁCH Je to těžký! Je to fakt těžký! Můžu si aspoň objednat pizzu? Klidně si zavolejte.

Ano, s parťákem se tomu snažíme přijít na kloub. Zrovna tu luští hádanku. Sekretářka se mi tu právě věnuje. Je to holka... k nakousnutí, jestli mi rozumíte. Ano. Ano, má u oka piercing, který do 40. let vůbec nepatří. Divím se, že ji kvůli tomu nevyhodili. Asi je tu podobné přešlapy nezajímají.

Prý nosí nejmenší velikost. Takže pravděpodobně nebude ze všech nejmenší. - A víme, že to není Micky Siegel. - Pozor! To je jen klimatizace. Dobře. Už jsme tu půl hodiny, kolik procent máme za sebou? Asi tak pět. Právě jsem na něco přišel.

Hele, sleduj mě. Teď vám zbývá už jen 10 minut. "Neúspěšně jsem se snažil rozluštit zprávu v morseovce, kterou vysílají." Vážně se tomu musíte věnovat oba dva, nebo... Vrhnu se na fotky z místa činu. Ty pokračuj. A já si dám žvejku. - Musíme postupovat lineárně... - Prostě to tipnem. Tipnem si jméno a ty nám řekneš, jestli máme pravdu.

- Kdo to byl? - Micky Siegel. - Byl to Siegel? - Netuším. - Byl to Siegel? - Netuším. Kruci! Začínám být nevrlý, víš? Potřebujeme odpovědi, víš? Chci vědět, kdo ukradl šperky, víš? A ty to podle mě víš, víš?

- Nesmíte tu poškodit žádný nábytek. - Promiňte. Omlouvám se. PO 54 MINUTÁCH Něco na mě leze. Hele. Tady máš 300 babek. Za to by sis tehdy mohla koupit novou káru. Poraď nám trochu. Fakt ti ty prachy dám.

Jsou pravý. Tahle hra je blbost, tady máš pravý prachy. Dobře, pojď nám jen trošku poradit. Jenom trošičku. Na. Můžeš si to strčit do výstřihu? Viděl jsem to ve spoustě filmů. Bože, můžu to trošku... Tak jo, pojď nám pomoct. Tamhleta schránka by mohla být důležitá. - Uhni!

- Ale máme jen jednoho člena. Proč do mě strkáš? Nejdřív to musíme dořešit. - Neříkej mi, jak mám vést svou vlastní kancelář! - Hroutí se nám to. Nic se nám nehroutí! - Moc dobře vím, co dělám! - Soustřeď se. Letadýlko. Je to mechanické zařízení, na to je logika krátká. Ty jsi mechanické zařízení, na které je logika krátká. Stěr.

Slíbíš mi, že to, co ti teď řeknu, nikomu neřekneš? Povídej. Před deseti minutama jsem se vymočil do kartotéky. Ten, co přijde po nás, se pěkně poměje. Vy jste hýbali s tamhletím obrazem? Je nakřivo. - Podívej! - Nepíše se na tom trezoru něco? Stojí tu, stojí tu... To už jsem někde viděl.

- Kam jsi to položil? Musíš si vzpomenout. - Víš co? - Asi jsem to někam zabordelil. - Snaž se soustředit. - Mrháš naším časem. - Sklapni! - Další hádanka. - Další zas*aná hádanka! Teď vám v kostce řeknu, jak jsme na tom. Jordan úspěšně zjistil, že jednou z možných kombinací k trezoru je slovo "krást". A mně právě došlo, že když přehodím pásek přes tamhletu trubku, možná se úspěšně oběsím.

A tím tuhle kravinu utnu. Takže si vedem dobře. VODÍTKO: "Heslo je K-R-A-S-T." No vida. - Klíče. - Možná jsme u konce. Jo, zvládli jsme to! Jsme venku!

Jo! Pojď sem. Děkujeme všem, co nám pomáhali. Tohle mi fakt nesedlo. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář