Conan učí Jordana Schlanskyho chodit včas do práceCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 435
Počet zobrazení:23 793

Hlasováním na Conanově české fanouškovské stránce jste jasně rozhodli o tom, jaké video tu dnes chcete vidět. Se svérázným "Italem" Jordanem Schlanskym jsme již měli tu čest ve videu, kde s ním Conan řešil nově zakoupený kávovar. Dnes se Jordan vrací zpět, aby znovu udeřil. Conan totiž zjistil, že je Schlansky každý pátek značně nedochvilný. Proto se rozhodl, že si na něj posvítí a učiní této anarchii jednou pro vždy přítrž!

Přepis titulků

Jak asi mnozí z vás vědí, v pátek se naše show nenatáčí. I tak ale chodíme do práce a celý den pracujeme. Všichni včetně mě pracují od půl desáté ráno. Ale několik zaměstnanců mě upozornilo, že náš producent Jordan Schlansky... Tady ho máme. Jo. Takhle vážně vypadá. Jeden z našich producentů Jordan Schlansky prý v pátek chodí do práce až po poledni. A prý to praktikuje už pěkně dlouho.

Jelikož jsem tu šéf, minulý pátek jsem se rozhodl trochu si na něj posvítit. Vzal jsem s sebou štáb. Vůbec to nepokládám za promarněný čas. Podívejte, co se stalo. Právě sedím v kanceláři Jordana Schlanskyho, který je asistentem produkce mé show. Nedávno se ke mně totiž doneslo, že v pátek z nějakého důvodu... chodí do práce s velkým zpožděním.

Momentálně je 12:20 a Jordan Schlansky nikde. Takže budu dál sedět a počkám si na něj, dokud nepřijdu na kloub tomu, co má ku*va Jordan v pátek tak důležitýho na práci. Má tu kaiserku v igeliťáku, olivovej olej... svůj vlastní miniaturní mlýnek... na pepř. Dívejte.

Obří balení papírových utěrek. Vypadá tohle jako kancelář člověka, který se bojí bakterií? Hydratační gel s aloe vera. Miniaturní šálky na sspresso. Má hned dva... kdyby si náhodou našel kamaráda. Death Squad Commander v původním balení. A druhej do foroty. Proč by si...

Proč by si někdo kupoval dva? Původně je měli poslat do dětský nemocnice... ale on si je radši schoval v kanclu. To snad ne! Jsem zvědavej. No jistě. Manžetový knoflíčky, až se jednou bude ženit. Radši je vrátím zpátky. Určitě jsou pojištěný... u Lloyd's of London. Kdybyste chtěli dát Jordanovi svatební dar, určitě je registrovaným členem v hračkářství Toys "R" Us.

JORDAN PŘIJÍŽDÍ DO AREÁLU JORDAN PROCHÁZÍ BEZPEČNOSTNÍ KONTROLOU Co se tu děje? - Nic víc po příchodu do práce neřekneš? - Podle mě je to adekvátní reakce. Jordane, víš, kolik je hodin? 12:30. Vlastně je už 12:50.

Doneslo se ke mně, že chodíš v pátek do práce pozdě. Dobře. Ale v pátek tu zůstávám déle než většina ostatních. A za dobu, co jsem tu, stíhám adekvátně zvládnout všechny své povinnosti. Už jsem si tu předem připravil práci na dnešní den. Práci na dnešní den? Co máš na práci? Polít kaiserku olivovým olejem? To je práce na celej den? Mohl bys mi říct, cos dneska ráno dělal?

Vzbudil jsem se a krátce na to jsem si dal proteinový koktejl... Momentálně experimenutji s ovsem a syrovátkou. Experimentuješ s ovsem a syrovátkou? Snažím se vyhnout syntetickému maltodextrinu, který se získává z kukuřice, a četl jsem, že oves je ideálním zdrojem komplexních sacharidů a je proto vhodný. Jenom rychlá otázka. Máš na sobě při přípravě toho koktejlu sluneční brýle? Klidně si je můžu sundat.

Co by udělal každý normální člověk? - Lidi na naší planetě studuješ už dost dlouho. - Kvůli tobě je odložím. Vstal jsi, dal sis svůj koktejl z ovsa a syrovátky a pak co? Poté jsem několika rozličnými způsoby připravil své tělo. Umyl jsem ho, oholil... - A... - Počkat. Jen bych vám chtěl říct, že tohle se opravdu děje. Je to skutečné. Nejedeme podle scénáře.

Vážně je to z jeho hlavy. Je to opravdový člověk. Lidi se mě totiž pořád ptaj, kdo mu píše repliky. Právě jsi sám řekl, že připravuješ své tělo několika rozličnými způsoby. - Ty sis ho i holil? - Ano, holil. Svlíkni si triko. Prosím, buď tak hodnej. - Tahle oblast je čerstvě oholená? - Ne, o hrudníku jsem nemluvil. Neřekl jsem, že jsem si holil celé tělo.

- Jakou část těla sis teda holil? - Tvář. Aha, jenom tvář? Nevzals to rovnou i tam dole? To je soukromá záležitost. Právě ses tu svlíknul. Jen jsem se zeptal, jestli sis... - oholil křoviska. Oholil? - Soukromá záležitost. To bylo už přes čáru?

- Vzhledem k mým denním holícím návykům? - Ano. - Bylo. - Už si můžeš oblíknout tričko. Ještě počkej! Nasaď si brýle a tričko nech zatím dole. Chci se zeptat, proč ti místo tohohle nestačí obyčejný sáček pepře. - To je mlýnek na pepř. - Jo. Nikdy jsem nic takovýho neviděl. Proč je tak malej? Umožňuje mi dát si na jídlo, které pozřu, čerstvý pepř a nezabírá na stole tolik místa. Jasně, protože tu nechceš mít zbytečnej bordel.

- Na co to máš? - Přišlo to poštou. - Od koho? - Od ženy, se kterou se znám. - Tyhle figurky jsou od ženský? - Ano. Už jen to, že je tu skladuješ, je důkazem, že žádnou ženskou neznáš. To není pravda. - Nenavazuješ se mnou oční kontakt. - Proč bych měl? Bože! Hodláš si tu ty figurky nechat, nebo je daruješ patřičné dětské charitě? Jsem rozpolcen.

Rád bych ti pomohl s dochvilností. Je to pro tvé vlastní dobro, takže tu mám jisté přístroje. Myslíš, že by přišly tyto hodiny vhod? - Netuším jak. - Mohl by sis je pověsit doma, abys věděl, kolik je hodin. A pak bys věděl, že je načase vyrazit do práce. Za mou nedochvilnost nemůže to, že nemám dobrý pojem o čase. Tyhle si pověsíš tady v kanceláři. A tyhle si přivážeš ke svýmu skútru.

Bude to jakési poznávací znamení pro italskýho blbečka. Taky bys měl vědět, že jsi pod neustálým dohledem této kamery. Budu ji bez přestání sledovat, abych se ujistil, že je jeden z mých zaměstnanců pilný jako včelka. Bzum, bzum. Mám tu pro tebe starý dobrý píchačky. Píchneš si každej den při příchodu i odchodu z práce. Ten přístroj už mám řadu let.

Píchnul by sis? Jistě. Zřejmě to nefunguje. Zkus to znova. Musíš to dát přesně na střed. - Víš, jak jsem to věděl? - Ne. Zkusil jsem opravdovou práci. JORDANŮV DEN ZAČÍNÁ Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (74)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Lidi stopněte si to na 8:29 a předčtěte si tu cedulku hned vedle Schlanskyho :D nebudete litovat :D

2052

Odpovědět

Nešlo by přeložit nějaké další video s Jordan Schlansky, na youtube jsem našel nějaký další videa s Conanem a s ním :D .... Líbí se mi ta jeho kamenná tvář :D a zajímalo by mě jestli si ho dobírá kvůli tomu že by mohl mít dobrý ohlasy u diváků a proto s ním točí tyhle ty věci :D ( expreso, jedlíci ... ) :D

300

Odpovědět

Bude tu jedno starší video, kde je vyloženě Jordanovo představení během stávky scenárostů. :-) Máte se na co těšit.

282

Odpovědět

+BugHer0Mohu se zeptat kde je to slíbené video? Téměř po dvou letech? :D

20

Odpovědět

+BugHer0Díky. To video se tu asi objevilo nakonec na můj popud. :))

10

Odpovědět

ten kto písal popis k videu by si mal naštudovať, čo je to anarchia

1821

Odpovědět

Nebo by si měl ten, kdo psal tento komentář, nastudovat, co je to: obrazné pojmenování, použití slova v kontextu a jazyková figura synekdocha.
Nejsou to složité pojmy... Chvilka googlení nebo přemýšlivější kamarád by ti to všechno (společně s popisem tohoto videa) mohli objasnit do 5-10 minut. ;-)

341

Odpovědět

nevim ze by moderator byl boss.. toho klidne vyhodi kdyz je nasere, naopak producenti jsou ti, co tu show plati

1818

Odpovědět

No on Producent je ten, kdo shání peníze. Vzhledem k tomu, že majitelem autorských práv na tento pořad je Conan, zaměstnává produkční, aby zajistili peníze na jeho výrobu. Toť skoro vše o producentech. Na FAMU je obor Produkce. Studenti a absolventi tohoto oboru nemají peníze na výrobu filmu, ale učí se, kde a jak ty peníze sehnat. Stane se, že producent vydělá tolik peněz, že si může dovolit produkovat film za své. Tady je ten rozdíl, který vás tak zmátl.

310

Odpovědět

Producent nezajištuje jenom penize, ale spoustu věcí okolo show jako např. hosty, rekvizity, kostymy, prostě úplně vše

00

Odpovědět

akurát že stále neviem prečo chodí v piatok do práce neskoro :)

381

Odpovědět

Mě udivuje, kolik lidí to tady bere tak vážně. Hlavně mě baví řeči typu ,,Jordan ho asi nemá moc rád, jak furt do něho ryje, posmívá se mu..." ,,Jde na nich dost vidět, že Conana jeho podřízení vůbec nemusí" apod. WTF? To nemůžete myslet vážně?!

Myslím, že je víc než jasné (dobře, očividně ne pro stále velké procento zdejších pisálků), že má Jordan pro to svou roli, a takový jak ho vidíme vůbec nebude. Zřejmě má i nějaké improvizační schopnosti, takže nemusí jet podle nějakého striktně daného scénáře, a když vidí Coanana a kamery, tak přepne a hraje svou roli "fake italian".

313

Odpovědět

ještě poznámka k překladu, když mluví o těch "carbohydrates", tak by se asi více hodilo slovíčko sacharidy. neslyšela jsem, že by kdy někdo použil pojem karbohydrát, je to zastaralý a hlavně v češtině chybný výraz. :)

211

Odpovědět

V Ďábel nosí Pradu to používali, jinde jsem to neslyšel..

201

Odpovědět

Opraveno, díky. ;-)

210

Odpovědět

+BugHer0yw :))

200

Odpovědět

Tak jsem našel chybu v jeho pořadu:) Ty hodiny co ukazuje mají rozdílný čas.

180

Odpovědět

Taky jsem si všiml ale neriskoval bych ho na to upozorňovat, viděl si co udělal s těma předešlýma :D

182

Odpovědět

Chtěla bych vědět, co si ten chlápek celou dobu o Conanovi myslel :D Ten jeho naprostý kamenný výraz mě dostává, já bych se tam válela po zemi :-D

210

Odpovědět

pustila jsem si to video dvakrát, už jenom pro ten moment svléknutého trička. :D

201

Odpovědět

Já si to tam rovnou stopla :D

212

Odpovědět

Súcitím s chudákom Jordanom Schlanskym. Ten úbohý človek je zjavne obeťou stupňujúcej sa šikany a bossingu od Conana, konkrétne:
"...přehnané kontrolování plnění povinností či docházky, ...arogantní chování, slovní urážky, nedocenění práce či častá a neoprávněná kritika, ...zesměšňování před kolegy, ...sexuální obtěžování, ...různé naschvály (odebrání kancelářských potřeb...), ...probírání drobných chybiček, které jsou u ostatních přehlíženy atd."
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobbing

1929

Odpovědět

1:00 cca - Schlansky není asistentem ale společník/partner produkce (associate).. i když nevím jak to nějak hezky zformulovat do češtiny.. prostě producent :D kdyby byl asistent, tak už letí :D

180

Odpovědět

Vím, co říká, ale jinak to zní v češtině dosti zvláštně...

187

Odpovědět

+BugHer0"koproducent"
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/koproducent

180

Odpovědět

+BugHer0Jenže jemu se právě v jednom videu, když řekne associate producer smějou, protože si pod tím ani nepředstaví, co dělá a zní to divně. ;-) Koproducent je celkem obvyklý a zažitý.

182

Odpovědět

+BugHer0Ano, to je to video, kde Conan pátra po kávovare, smiech tam nevyplýva z názvu jeho povolania, ale z toho, ako "šikovne" sa Jordan vyhýba odpovedi, na otázku, čo presne u Conana robí. A ruku na srdce, aj keď je termín koproducent známy, kto z bežných ľudí má predstavu, čo koproducent robí?

190

Odpovědět

Hele koukám, že mu vrátili jeho kávovar :))

190

Odpovědět

Jordan, Jordan. Ja ťa pomali aj začínam mať rád. Conan opäť odviedol skvelú prácu a ja sa už len teším na pokračovanie tohto story, lebo verím, že tomu ešte nie je koniec :)

190

Další