Conan v Izraeli #2: Jeruzalém a arabský trhCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:229
Počet zobrazení:14 803

Je tu další video z Conanovy návštěvy Izraele. Dneska se podíváte do Jeruzaláma, kde Conan navštíví arabský trh a naučí se pořádně smlouvat. V závěru videa potom narazí na sympatického pána jménem David, který bude až podezřele pohostinný.

Přepis titulků

Vedle mě stojí Eilat, ředitelka Muzea krále Davida v Jeruzalému. - Ano, Muzea v Davidově věži. - Můžete mi ukázat zdejší městské čtvrti? - Tamhle je křesťanská. - Křesťanská čtvrť, jasně. - Tady muslimská. - Skalní dóm. nádhera. Tady je židovská čtvrť, která se rozpíná spíš do údolí a není tolik vidět. - Tamhle je arménská čtvrť. - Arméni mají vlastní čtvrť? Čím si ji zasloužili?

- Žili tady. - Glendale jim nestačí? Tohle je má asistentka Sona, původem z Arménie. Vědělas, že tu Arméni maj vlastní čtvrť? Věděla. - Byla ses tam ty nebo tvá rodina podívat? - Ne. Tak vidíte. Vůbec ji nepotřebujou. Většinu času trávíte ve fast foodu Zankou Chicken. Co katolíci?

Spousta křesťanů katolíky moc nemusí. Hlavně ty irský, protože hrozně řvem... a hážem po sobě bramborama. Irskejm katolíkům žádnou čtvrť nedávejte. Do týdne byste tu měli jeden sport bar vedle druhýho. - Proč ne... - Ne, to si neumíte představit. Furt by vám tu hrál ten otravnej song Jump Around, Jump Around. Irský katolíky tu nechcete. Vidím tu spoustu starověkých památek.

Třeba Olivovou horu. - Ano. - Nebo Skalní dóm. Tohle je pěkně stará památka. Hotel Hyatt tu musí stát už stovky let. To je ten hotel, ve kterém chtěli přespat Josef a Marie, že jo? Bohužel měli tehdy narváno. Josef s Marií ho pak na netu pěkně strhali. - Nedávno tu byl Donald Trump. - Ano. Jeruzalém se mu moc líbil a navrhl pro něj mírový plán. Navrhuje nové rozdělení města, které zaručí stoprocentní mír.

Podívejte se na to. Tady nahoře bude stát Trump Hotel – překrásná stavba, nejlepší na světě. Hned vedla bude obří kasíno a před ním humussová fontána. Tohle je úniková řeka pro turisty. A všichni muslimové, křesťani i židi budou žít pospolu v jedné jediné budově. Co vy na to? Ta řeka se mi líbí. A tohle tu není jen tak.

Projekce jeho obličeje bude dohlížet na město z výšky 200 metrů. Líbí se vám to? Za šest měsíců se to promění v realitu a platit to celé bude Mexiko. Vyrazil jsem na arabský trh do Starého města. Mají tu spoustu krásných věcí. Hodně tu letí smlouvání a mě ho má naučit tady Benny. Benny, ty umíš prý skvěle smlouvat.

Pověz mi, jak se to dělá. Musíš říct, že jsi viděl tu samou věc u jiného stánku za méně než pět dolarů. - Ale co když budu lhát? - To budeš určitě. Další tip? Pak řekneš, že ti to přijde nekvalitní. Tím je urazím. - Něco dalšího? - Jo, dohaduj se s nimi... To mám dělat?

...dokud nepovolí a nepůjdou s cenou dolů. Rád bych zakoupil tyto produkty. Kolik stojí čepice s nápisem Jeruzalém? Skvělé tři dolary. Tři dolary? Ani náhodou! - Proč ne? - Za tohle ti tři dolary nedám. - Přijde ti to drahý? - Tři dolary jsou moc. - Vážně?

- Jo, tamhle opodál ji mají mnohem levnější. Tak si ji jdi koupit tam. Ne, nechce se mi tam. Divně to tam smrdělo. Mně se líbí tady. Koupím si ji tady, ale za tři dolary ani náhodou! - Proč křičíš? - Nevím, snažím se smlouvat. - Něco tě štve? - Ano. - Vzpomínky na dětství. - Co si dát kafe, a až pak řešit obchod? Kafe bych si dal, děkuji moc.

- S cukrem, nebo bez? - Asi dělám něco blbě. Chci tohle. - Kolik za ni? - Sto padesát dolarů. Sto padesát? Ani náhodou! - Kolik teda dáš? - Šedesát dolarů. To je málo, brácho. Fakt málo. Co třeba... šedesát pět?

- Sedmdesát? - Ne. - Sedmdesát pět? - Ne. - Osmdesát? - Ne. - Osmdesát pět. - Ne. - Devadesát? - Ne. - Devadesát pět? - Ne. - Jak si vedu? - Kolik za velblouda? - Deset dolarů. - Deset? Kolik chceš? Deset dolarů? - Dáme ti pět.

- Pět dolarů? - Jo. To je fér. Ne, za tohohle. Ty že jseš expert? Nejsvatější památkou v celém Jeruzalému je bezesporu tohle. Obchůdek Alabama, Hart of Dixie se suvenýry Arizonské univerzity. Neúprosný příliv! Nesahám na vás. Mám ruce nad vámi. Nejsem s vámi v kontaktu. - Děkuji moc.

- Jak se jmenujete? - David. - Davide, vy tu žijete? - Ano, za rohem. Je to tu krásné. Moc mě těšilo. Nechcete se stavit na kávu? Zvete mě na kávu? Ano, ke mně domů. Mám jít k vám domů? Stavil bych se, až dotočíme. Nevěřím vám.

Vy mi nevěříte? Moc hezký. - To já. - Aha. Pověz mi něco o sobě. Mám pět dětí. Pět dětí? Jo. A devatenáct vnoučat.

- Devatenáct? - Ano. A ví tvoje rodina, že si vodíš domů naprostý cizince? Vědí o tom? Mám o tebe starost. Měl bys to omezit. Co kdybych byl nějakej magor? Podívej se na mě. Co pak? Jsi krasavec. Už to začínám chápat.

Nevadí. Přijmeš malý dárek? Prosím, budu moc rád. Bude se ti líbit. Jarmulka. Líbí se ti? Dárek pro tebe. Něco na památku. Aby sis vzpomněl na naše setkání. Moc se nevyrábějí...

protože je nikdo nechce. Nasadíš si ji někdy? Jo! Sekne ti. Jsi můj přítel. Ty taky. Jsi... jeden z nejmíň nadšených lidí, co jsem kdy poznal.

Vykazuješ téměř nulový nadšení. Ano, pravda. Co jsem přišel, srdce ti zatlouklo maximálně tak dvakrát. Nejsi ty umělec? Ne, jsem americký komik. Rozesmívám lidi. Aha... Dělám to už řadu let.

A jak vidíš, jsem v tom profík. Podívej, co třeba dělám. - Kdo to je? - To jsem já. Klovnu tě! Klovnu tě! Poznáváš ten obličej? Nezanevřeš na mě, když teď víš, čím se živím? Páni. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

má talent na vyhledávání tady těch pošuků

02

Odpovědět

tak krásna krajina ako izrael..... Jediný ostrovček demokracie a pokroku medzi hordou vypatlaných arabov a on sa tam vykecáva s pojebanými arabami...To je ale dement....

629

Odpovědět

jerUSAlem :D

153

Odpovědět

Tím myslíš Hollywood?

00

Odpovědět

Nenapadá někoho, proč mi zde na videačesky nejdou přehrávat videa pouze od Conana? Ostatní mi jedou bez problému. Děkuji

30

Odpovědět

Nejsi v zahraničí? Na YouTube jsou jeho videa v některých zemích, kde ho vysílají v TV, blokována.

90

Odpovědět

+BugHer0mne to zase robi u vsetkych videi Johna Olivera v Anglicku :-/

41

Odpovědět

+BugHer0Aha, ano jsem v Kanadě, tím se to vše vysvětluje, díky :)

20

Odpovědět

+BugHer0Off Topic: Poslal jsem ti na email (osobní, ne VČ, ale ono by se to tipuju stejně přesměrovalo) nějaký ty překlady, tak až budeš mít čas, tak to zkoukni. (Pokud už o tom víš, tak sorry za pruzení :-D )

00

Odpovědět

Ten sympatický pán jménem David reaguje stejně jako já, když jsem Conana viděla poprvé a zrovna v nějakém podobném videu... :)

140

Odpovědět

Jeden z najlepších dielov bezpochyby, scény z trhu mi pripomenuli skvelý film Život Briana, a z toho dedka na konci išla taká dobra nálada, a navyše mi prepomínal takých tých ľudí čo toho moc nenahovoria ale je s nimi taká pozitívna energia a ja si ich neskutočne vážim

291

Odpovědět

To mrknutí Top :D

100

Odpovědět

Danieli, co ty tu kurde pohledáváš? :D

12