Conan v Izraeli #1: Návštěva Tel AvivuCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:275
Počet zobrazení:15 161

Conan dorazil do Izraele a vydává se do ulic a na pláž v Tel Avivu, aby poznal tamní obyvatelstvo.

Poznámka:
Šabat šalom je hebrejský pozdrav přející poklidnou sobotu. V rozhovoru s izraelským Tomem Cruisem se jedná o repliku z filmu Jerry Maguire "You had me at hello." (= Dostal jsi mě už při pozdravu.), která se vžila jako výraz náklonnosti, pozměněnou na "You had me at shalom."
Mazel tov je hebrejská gratulace.

Přepis titulků

Dobře, konečně jsem v Izraeli. K porozumění dnešnímu Izraeli a okolním územím je samozřejmě potřeba pochopit jeho historii. To zabere tak minutku. Do roku 1300 př. n. l. osadníci založili Izraelské a Judské království, která dobyli Babyloňané, které dobyli Řekové, které dobyli Římané, které dobyli Byzanťané, které dobyli Arabové, které dobyli křižáci, které dobyli Osmané, které dobyli Britové, kteří naplnili sen o židovské vlasti a byli vytlačeni prchajícími židy, kterým OSN předložila šílenou mapu dvou nových zemí, následná deklarace Státu Izrael vedla k válce s Arabskými zeměmi, ta vedla k tisícům uprchlíků a krizi s Egyptem, další válce s Araby, okupaci, terorismu, Yasiru Arafatovi, další válce s Araby, americké podpoře, pravidlům osídlení, mírové dohodě, válce s Libanonem, palestinskému povstání, návrhu míru, atentátu, dalšímu povstání, další válce s Libanonem, osadám a terorismu, dělící zdi, ekonomickému růstu i poklesu, Hamásu a PLA proti Izraeli, Hamásu proti PLA, izraelským židům proti americkým židům, izraelským ortodoxním židům proti konzervativním a proti reformovaným židům, židovským a arabským mužům proti židovským a arabským ženám, dalším osadám, Bar Rafaeli, konfliktu v Pásmu Gazy, nenávisti Izraele k Obamovi a lásce k Trumpovi, Izraelcům a Palestincům zmatených z Jareda Kushnera, třem nejsvatějším památkám světa postaveným na sobě, a taky Drúzům, beduínům, sionistům a jednomu buddhistovi.

Ti všichni se chystají na mou návštěvu, Conana O'Briena. A moje mise? Pokusit se pár lidí rozesmát a při tom si všechny znepřátelit. Svůj výlet jsem zahájil tím, že jsem vyrazil do ulic potkat nové přátele. Ahoj, jak se máte? Šalom. - Šalom. - Šalom. - Jste Izraelci?

- Ano. Dobře, co říkáte na můj přízvuk? Šabat šalom! - Docela dobrý. - Mazel tov. Strašný. Jak to, že strašný? Bylo to dobrý. Strašně dobrý. Jaký je postoj Izraelců k Donaldu Trumpovi? Co si o něm myslíte? - Je to komedie.

- Komedie? Věděli jste, že prezidentův zeť usilovně pracuje na mírovém plánu? Jared Kushner? Ano. Ten problematiku Blízkého východu pilně studuje. Tohle jsme našli v jeho pokoji. MÍR NA BLÍZKÉM VÝCHODĚ PRO IDIOTY Myslíme, že zatím přečetl první dvě stránky. Potom už začal být zmatený a šel domů. Říkají ti často, že vypadáš jako Tom Cruise?

- Už od čtyř. - Pořád. Udělej pro mě něco. Řekni: "Dostal jsi mě svým Šalom." Dostal jsi mě svým Šalom. Skvělé. Skvělé. Vy jste ten nejlépe vypadající pár, který jsem dnes viděl. - Díky. - Jste tak... Co se děje?

Plácli jste si. To působí velice skromně. - Jak dlouho jste spolu? - Sedm měsíců. Sedm měsíců. A když jste ho viděla poprvé, když vám chtěl prodat trávu, hned jste měla jasno? Zapomeňme teď, že existuje... Bez urážky... Kdyby tehdy nebyl a uviděla byste na ulici mě, přitahoval bych vás?

Se mnou tu teď je... izraelský hezoun dne č. 3652. Co to s váma je, lidi? Jsou tady ti úplně nejhezčí lidi. My už jsme se potkali. My už se potkali? Jak k tomu došlo? Myslím, že v říjnu 2003... Jak to, že si pamatuješ datum?

Protože to NBC natáčela. - Byl jsi na mé show! - Jo. Řekl jste, že přijela delegace z Izraele. Máme tu delegaci z Izraele, kterou bych rád přivítal. Jsou úplně vzadu. Smáli se diváci? Byla to dobrá show? Jistě, je to Conan. Říkal jste, ať se smějeme. Je dobrej...

Cože? Byly tam cedule. Ale ne, to jsou... Máme tam cedule "POTLESK", ne "ZASMĚJTE SE". Tohle není pravda. Žádná cedule "ZASMĚJTE SE" neexistuje a kdyby jo, byl bych za hvězdu. Zrovna teď bych ji použil. ZASMĚJTE SE Jak se vede?

Jen tudy tak projíždíte? - Jo. Vyfotíme se, Conane? - Dobře, můžeme. Chci mít selfie s Conanem. Je to chlapák. Dobrý, rád jsem vás poznal. Dívejte na něj. Namakanej. Ten chlápek je namakanej. - Vytrénoval bys mě? - Jasně! Řešíme tady naše posilování! Ty lidi už toho mají dost.

Pustíme je, než způsobíme mezinárodní... Pardon! Promiňte. Moc se omlouvám. Kdo jseš? Tak jedem, můžete jet. Pardon. Omlouvám se. Promiňte. Pardon. Promiňte.

S tím mopedem jsi to mohl objet. Pěkná sušenka. Ne, to je... Jdeme na to. Podívejte se, prostě mi dala svoji... Ale ne! Ale ne... To dopadlo strašně. Předstupte pane.

Našel jsem jediného Izraelce, který nechodí do posilovny. Proboha, vy vážně necvičíte. Dobře. Tady ho máme. - To je vaše slečna? - Jo. - Jste pyšná na to, že neposiluje? - Ani ne. Vážně? - Proč? Jediný tu nepodlehl nátlaku. - Dobře, v Tel Avivu asi vyčnívá. - Budu drzá, když požádám o fotku?

- Vůbec ne. - Koukejte jak se vzrušením třese. - To je váhou toho telefonu, neunese ho. - Můžu se k vám přidat? - Ano. Jen si sundám boty. - To je velmi levné Airbnb. - To ano. Beru si moc? Ujídám vám moc? Ne. - Můžu ještě trochu dortu? - Jistě, vezměte si ho celý. - Můžu si ho vzít celý?

Díky. - Ano. Já tuhle zemi miluju! Jste tak štědří. Neber mi můj dort! To je můj dort! Conane, chcete izraelské pivo? - Máte izraelské pivo? - Ano. Jasně. Pivo Goldstar. Heleďte, když mně Goldstar zaplatí, rozdělím se s váma. Uděláme Goldstaru rychlou reklamu.

Smějte se, jako bych řekl něco vtipnýho. Zdravím. Tady Conan O'Brien. Právě jsem v Tel Avivu na pikniku a vychutnávám si pivo Goldstar. Goldstar – pivo, které si dáte v Tel Avivu na dece s neznámými lidmi. GOLDSTAR TMAVÝ LEŽÁK Po pikniku přišel čas na slavné telavivské pláže. Šabat šalom! Šabat šalom!

Šabat šalom! Vezměte si zmrzlinu zdarma. - To ne, chci za ni zaplatit. - Neplatit! Tohle se mi nelíbí. Je to nepříjemný. Za mnou je asi 800 Izraelců, kteří mě sledují... Tuhle příchuť nechci. Milujeme tě, Conane!

Vítej v Tel Avivu! Sledujte, tohle je Shai, plavčík tady na telavivské pláži. - Máš nejlepší práci na světě. - Jo, dokonalá práce. Co je to za chlapa? Pane, proč na sobě máte na pláži svetr? Proboha, dívejte na to. Bože, jsou tady...

Je to plný věcí! Můžete si tam pověsit sluneční brýle, že? Dáte je tam a visí, co? Panebože. To je šílený. Pozor, pozor! Tady je Conan O'Brien, tohle je důležité hlášení.

Prosíme všechny Izraelce v upnutých plavkách, aby opustili prostor. Opakuji: Všichni Izraelci v upnutých plavkách... Nikdo není zvědavej na vaše nádobíčko. A proč je na pláži v Tel Avivu imitátor Elvise? Ale ne, Elvisův imitátor míří na stanoviště plavčíků. Pomozte mi někdo, prosím. Bojím se. Nevypadá moc jako Elvis.

Myslím, že moje máma je Elvisovi podobná víc než tenhle chlápek. Bože. Zdravím, Elvisi. Dámy a pánové, chce mi zahrát písničku. Wise men say Help falling in love with you Like a river flows Surely to the sea Falling in love with you Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Na Conana v Izraeli jsem se opravdu těšil. Zatím nejsem zklamaný, a příjemně to najíždí na vlnu Conan na Kubě. což byl pro mě zatím nejlepší speciál.

00

Odpovědět

Do Izraele se dají sehnat extra levné letenky, bohužel pobyt tam rozhodně levný není :(

120

Odpovědět

Parádny Conan, pobavil ma. A tiež sa mu podarilo naraziť na príjemných ľudí, napríklad tá slečna počas nakrúcania reklamy na pivo neváhala ani sekundu a hneď "mu" užrala z koláča. :D V Nemecku alebo na Cube to takéto ľahké nemal. :D

91

Odpovědět

Tak jako sorry, ale je normální aby do každého videa napral nějakou otázku na Trumpa ? Proč vlastně, to patří mezi ty lidi co se snaží co nejvíc ponížit svého prezidenta i když ví, že s tím nic neudělá ?... (Nejsem jeho obdivovatel a ani nikoho jiného v politice) ..

1416

Odpovědět

a to není jenom to, pokud patříte mezi lidi co ho sledují už dlouhou dobu, tak ví, že jeho změna v chování od souboje Trump x Clintová se hodně změnilo, všude tlačí nějaké posměšky k Trumpovi, hlavně třeba v Mexiku to bylo až moc trapné.. Jako dlouholetý fanoušek Conana a stále věrný , vůbec nechápu jeho chování.... Pamatuji si nějaké video s Bill Burrem kdy mluvil o tom jak to Clintová vlastně sama posrala, do té doby co si dělali p***l z trumpa tak se do toho Conan angažoval, pak jak přišla řeč na druhý názor tak už pomalu, ale jistě stahoval ocas a jen se smál.. To je právě ono, jako komik a člověk v jeho branži by měl být neutrální, chápu, že chce něco prosadit, ale v poslední době mě s tím vždycky trošku zklame

63

Odpovědět

+Woodyon ako komik, práveže vôbec nemusí byť neutrálny :) Môže si show spraviť ako sa mu páči :)
Jednoducho predpokladá, že vtipy na Trumpa vždy zaberú minimálne na polovičnú časť amerického publika :)
+ ako odberateľ niekoľkých izraelských denníkov, by som rád dodal, že na základe komentárov v daných denníkoch, má Trump pomerne slušnú podporu izraelcov :)

31

Odpovědět

Myslím, že takhle to má teď v Americe snad úplně každý late night moderátor.
Oni musí každý večer shrnout nejdůležitější události dne a Trump je hrozně snadný terč, protože se potápí sám. Např. teď ty blafy na srazu UN… to nemá smysl vypisovat… prostě typický Trump, ale pro každou večerní show je to pět minut materiálu, který je směšný sám o sobě a jim jen stačí ho okomentovat.

A jindy pak už jen jedou na setrvačnost.

Conan, Colbert, Oliver, Trevor Noah… (Kimmel, Fallon, Corden nejspíš taky, ale ty jsem neviděl)… všichni co chvíli ryjí do Trumpa. Svým způsobem to chápu – je to prezident, nedá se jen tak ignorovat, a když je to k tématu, OK – ale když se mluví o něčem úplně jiném (jako tady Izrael) a najednou do toho fláknou přirovnání k Trumpovi, tak už u toho zívám.

Myslím, že jsem slyšel v tak půl roku starém rozhovoru s Craigem Fergusonem, že po určitých aspektech Late Late Show se mu stýská, ale když vidí, že by každý večer musel mluvit o Trumpovi, tak je celkem rád, že je v rádiu.

52

Odpovědět

Zatím asi můj nejoblíbenější "Conan někde v zahraničí". :D

242

Odpovědět

To je hroznej bombarďák :D

50

Odpovědět

Byzanťané dobyli Římany? Conan by asi potřeboval opáčko z historie...

82

Odpovědět

A ne snad? Justinian v 6. století dobil mnoho západních území včetně Říma. Doporučuju opáčko z historie.

15

Odpovědět

+PatejlV šestém století mobilní telefony ještě nebyly. Doporučuji.. Goldstar - pivo, které si dáte na pikniku v Tel Avivu s neznámými lidmi.

90

Odpovědět

+Patejl1) Bavíme se o území Izraele.
2) Jako Římany v tomto kontextu označuji obyvatele Římské říše.

Byzantska říše je Vychodorimska říše tedy nastupnický stát rozpadlé Římské říše a v rámci toho jim připadlo území dnešního Jeruzaléma. Žádná válka mezi Východo- a Západořímskou říši o toto území nebyla. Zapadořímskou říši pak dobyli barbaři. Justinian pak získal část tohoto území zpět. Doporučuji opačko z historie a zeměpisu.

50

Odpovědět

+PaesNedorozumění. Předpokládal jsem z pojmu římané ve tvém příspěvku , že je řeč o oblasti itálie. A v tom kontextu považuju za validní výrok, že Juliánus dobyl římany (i když už to nebyli tak úplně ti původní, jež jméno proslavili).

00

Odpovědět

+PatejlStane se. Koukal jsem se na originální video a i tam to američtí diskutéři probírají (a mimochodem tam taky padlo, že Conan vystudoval historii respektive obor Literatura a historie na Harvardu).

00

Odpovědět

No vidíte, že aj ked je človek z ďalekej zeme nemúsi to hneď byť zlý človek. To len tunajší podaktorí prakokoti to nedokážu pochopiť, ale aspoň sme s mentalitou na tom stále lepšie ako Maďarsko( myslím skutočné Maďarsko, žiadne Slovensko-Maďarsko vy vtipálci)

1522

Odpovědět

To je samozrejme, izraelci sú na blízkom východe jediná normálna krajina, ktorá má podporu ČR aj SR...
Takisto si navyše dobre stráži hranice...lepšie ako maďarsko :)

375

Odpovědět

+ehmJaká je definice "normálního" státu?
Izrael se prohlašuje za sekulární stát. Každý kdo ale nechce po osmnácti letech do armády musí povinně studovat náboženství.
Dále uvedu olivové stromy, které jsou pro některé chudé Palestince jedinou obživou, a kterých bylo Izraelci zničeno na 10 000 za posledních několik let, z toho 97.4% případů bylo soudy zameteno pod koberec.
Když Turecko poslalo k Pásmu Gazy humanitární flotilu, Izrael ji bez varování zničil a ministerstvo obrany poté vzkázalo, že "mezi mrtvými nebyli nevinní" a že každý z nich byl zapleten do války.
Okupace Pásma Gazy je ostře kritizována, nikdo nic však nedělá.
Izrael doteď nepodepsal BWC a dokonce ani nepopírá vývoj biologických zbraní.
CWC podepsali ale nikdy se nezbavili chemických zbraní, ba je stále používají.
Spolu s Indií a Pákistánem jsou jediní, kteří nepodepsali Smlouvu o nešíření jaderných zbraní. Dokonce i KLDR kdysi podepsala tento pakt (už ji však dávno vypověděla).
Tohle je samozřejmě pouze část věcí, které bych rád zmínil.

Zdroje:
https://www.theguardian.com/world/2012/mar/21/israel-settlers-violence-palestinians-europe
https://treaties.un.org/Pages/ViewDetails.aspx?src=TREATY&mtdsg_no=XXVI-3&chapter=26&lang=en
http://www.princeton.edu/~ota/disk1/1993/9341/9341.PDF
https://web.archive.org/web/20150429192508/http://www.wisconsinproject.org/countries/israel/nuke.html
http://www.jpost.com/Israel/IDF-Mercenaries-to-blame-for-violence
---------------------

Izrael má možná silnější ekonomiku než dost států Blízkého východu (vzhledem k válečné situaci mnoha států a tržním možnostem), co dělá ale Izrael "normálním", nebo alespoň "normálnějším" než ostatní státy? V morálních hodnotách to jistě nebude.

41