Conan v Izraeli #7: Izraelská nemocnice na hranici se SýriíCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:169
Počet zobrazení:9 986

Conan pokračuje ve svém výletu do Izraele. Dnes na hranicích se Sýrií navštíví nemocnici a promluví si s tamními doktory i pacienty.

Přepis titulků

Se mnou jsou tu Effie a Ze'ev. Jsme v Golanských výšinách. A koukáme se na Sýrii, kde se odehrává příšerná občanská válka. Syřané, kteří jsou zranění nebo potřebují lékařskou pomoc, získávali lékařskou pomoc od Izraelců. Někdy jsou to zranění, jindy jsou to nemocné ženy nebo děti. Neumím si představit, jak se cítí.

Někdy přijdou a jsou příšerně vyděšení. A je těžké z nich něco dostat. A někdy říkají "toda", to je hebrejsky "děkuji". V mém jazyce. Pro Syřana je poděkování v hebrejštině velká věc. Slyšíte? To je občanská válka. - To, co teď slyšíme... - Je střelba mezi rebely a syrskou armádou. To je město Nakonechna.

Tohle město má v moci syrská armáda. Asadova vojska. A tuhle vesnici ovládají rebelové. - To slyšíme kulomety? - Těžké kulomety. Těžké kulomety. A takhle je to tu pořád? Teď je tu relativní klid. - V porovnání s válkou. - Je šílené, že tohle je relativní klid. Opravdovou válku jsem ještě nikdy neslyšel.

To je docela síla. Syřané jsou léčeni u hranic a pak převezeni sem. Stojím tu s doktorem Roisentulem a Faresem. Doktor Roisentul léčí Syřany, kteří sem přijdou a potřebují pomoc. A Fares je sociální pracovník. Mluvíte arabsky, což je podle vás důležité, protože Syřané se tu hodně bojí. - A když s nimi někdo mluví arabsky, dokáže je to uklidnit, že?

- Ano. Léčíte tu Syřany, kteří byli zraněni v občanské válce. Neléčíte je ale jen po fyzické stránce, ale i po dušení? Ano, to je pravda. Někteří lidé jsou nemocní. Přijdou sem, protože mají nějaké trauma. Trauma z války. Nebo z toho, že museli odejít. Upřímně si myslím, že tu děláte boží práci. Jediné, co se mi nezdá, jsou tyhle lékařské crocsy.

To je jediná věc, která vás dělí od božského statutu. Jsme jen lidé. Všichni máme své chyby. Viděl jste je v obchoďáku a musel jste je mít. Když pominu ty crocsy, měl byste dostat Nobelovu cenu míru. Pak jsem navštívil syrské pacienty. Kvůli bezpečnosti mají rozmazané tváře. V Sýrii žádná lékařská pomoc nebyla.

Mě třeba střelili do nohy. Řekněte mu, že mě mrzí, že byl zraněn a že trpí. A že to, že jsem sem přišel a viděl všechny, co byli zraněni, je pro mě velmi silný zážitek. Svět je si vědom hrůz v Sýrii. A doufáme, že snad společně najdeme nějaké řešení. A zastavíme to. Válka je pro Syřany velice těžká.

Snad se najde správné řešení. Brzy se uzdravte. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jedna věc.. 2:08 podle mě říká že přichází protože mají trauma, ne protože mají problém...

20

Odpovědět

Skvělé video, o tom není pochyb. Jen jsem si vzpomněl, že jsem se kdysi díval na pořady s Conanem, abych se zasmál...

303

Odpovědět

Conana asi moc dobře neznáš....čas od času má videa, kde je naprosto vážný. Viz. jeho cesta do Arménie; Kuby..

53

Odpovědět

.

23

Odpovědět

Příjde mi smutné, že lidé se né a né ponaučit ze všech těch válek co už byly. Vždy bylo tolik mrtvých, a nevinných a stále se válčí.

268

Odpovědět

definice lidstva je podle mě jenom opakování těch stejných chyb dokola a dokola...

261

Odpovědět

Pojdme se tedy radši tulit u toho pít celerové frapučíno a povídat si o safe space.

112

Odpovědět

Izraelské vojačky jsou zbraně hromadného ničení. Proti něčemu tak žhavému by žádný heterosexuální protivník nedokázal vystřelit, proto jsou neporazitelné.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4068388/The-Israeli-soldiers-hot-weaponry-Meet-young-women-chosen-career-military-not-afraid-reveal-assets.html

340

Odpovědět

Tj pravda, už jste někdy zkoušeli střílet v leže na břichu s permanentní erekcí?

230

Odpovědět

Já jsem naprosto proti tomu. Posílat ženy do válek jiných.
O co víc, vždyť to jsou ještě děti při jejich nástupu do armády.
Dokonce i v Libanonu mají povinný vojenský výcvik pouze muži, a to jen pokud momentálně nestudují na školách.

416

Odpovědět

+PaeturA ty důvody, proč jste proti?

43

Odpovědět

+Paeturto vyzerá, že si odchovaný na mierumilovnom isláme, podľa ktorého sú ženy len polovičné bytosti... v tom prípade je tvoj názor pochopitelný... vec sa má však tak, že ženy sú plnohodnotné bytosti, schopné strielať, schopné bojovať, schopné byť hrdé a zastať si svojej krajiny... nie neschopné pipušky, ktoré majú krk a ruky, len na nosenie kabelky... alahu akbar moj zasraný moslimský priateľu

49

Odpovědět

That's cheating!

00