Conan v Izraeli #6: Setkání s aktivisty a návštěva uprchlického táboraCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:8 969

Dnešní video z Conanova výletu do Izraele se ponese v trošku vážnějším tónu. Conan nejdříve podiskutuje s propalestinskými aktivisty a poté se vydá do uprchlického tábora Aida.

Přepis titulků

Právě teď stojím na palestinské straně zdi, která odděluje Palestince od Izraelců. Tato zeď je podle izraelské vlády bezpečnostním prostředkem, který chrání Izrael před teroristickými útoky a který zajistil výrazný pokles počtu mrtvých a zraněných Izraelců. Zeď přitahuje hodně pozornosti a v její blízkosti dochází k násilí. Střetávají se tu izraelské a palestinské ozbrojené síly, hází se tu kameny, používá se tu slzný plyn, zabíjí se tu.

Zde můžete vidět hlavní symbol rozbrojů... Donalda Trumpa, jak líbá strážnou věž. Zřejmě si myslí, že jde o jeho čtvrtou ženu. Při natáčení mě oslovila skupina propalestinských aktivistů. Co si myslíte o té zdi? Je to normální? Žádná zeď takových rozměrů není normální. Co myslíte vy? Já jsem Palestinka. Ne, podle mě není. - Ani trochu.

- Ne, je to smutné. Hodně smutné. Je to jak ve vězení. Míru se přece nikdy nedá docílit segregací lidí. Oni nadávají, že házíme kameny, a přitom drží v ruce M16 a mají tanky. To nejde srovnávat. Najdou se ale i lidi, kteří řeknou, že by si přáli, aby židovský stát vůbec neexistoval. Ne, zkuste se zeptat kohokoliv z uprchlických táborů, kam vás štáb nejspíš nevezme, ale určitě by vás tam moc rádi uvítali.

- Ne, zrovna do jednoho jedeme. - Do jakého? - Jedete tam s IOS? - Ne, nejedeme s IOS. - Mířili jsme do... - Do Aidy. Můžu se zeptat, co by podle vás bylo řešením? USA musí přestat platit Izraeli 10 milionů dolarů denně jen za zbraně. Jakmile se utne zbrojení, Izrael bude muset začít řešit mír. Kdyby Američani věděli, kam ty peníze jdou a že... jakmile zvolili toho skvělýho oranžovýho prezidenta, všem bylo smutno...

Do oranžových vlasů bych se nepouštěl... Teď to pro mě začíná být osobní. Dostáváte se do konfliktu se mnou. On má oranžovej obličej. Tím jste se mě hodně dotkla. Na rovinu vám říkám, že můj 40minutový pořad určitě nepokryje všechno, co byste si přáli-- Nechte mě domluvit.

Ale určitě vám můžu slíbit, že se diváci tohoto pořadu dozvědí, že existuje i jiný pohled na věc. Díky, že jste si se mnou popovídali. Díky. Jestli vám nebude vadit, že tohle video zveřejníme, moc rád to udělám. Tak jo. Nesestříhanou verzi tohoto setkání najdete na adrese níže, ale musím zdůraznit, že s lidmi, kteří s těmito názory nesouhlasí, jsme podobnou debatu nevedli. Nyní jsem v Aidě, jednom z nejstarších palestinských uprchlických táborů.

Co symbolizuje tato brána? Je to brána roku 1948, která symbolizuje právo uprchlíků na návrat do vlasti. Naši pradědečkové museli opustit své rodné vesnice a domy. To oni drží v ruce klíče. I po 60 letech stále čekáme, až mezinárodní komunita zrealizuje Rezoluci Valného shromáždění OSN č. 194, která nám dává právo vrátit se do své rodné vlasti.

Rezoluce Valného shromáždění OSN č. 194 byla dozvukem první arabsko-izraelské války. Jestli uprchlíci ze svých domů utekli, nebo byli nuceni je opustit, zůstává dodnes diskutovanou otázkou. Děti, které v táboře žijí... tedy vyrůstají v přesvědčení, že se míru nikdy nedočkají? My, Palestinci, zpravujeme zdejší lidi o tom, že se míru dočkáme a že tu můžeme žít společně.

Mohl bych se jít do tábora pobavit s pár lidmi? Určitě ano. - Ahoj, jak se jmenuješ? - Jedda. - Ty tu žiješ? - Ano. Narodila jsem se v táboře Azza, ale pak jsem se provdala a přestěhovala do Aidy. Z tábora do tábora. Myslíš si, že Američané vědí, co se tady děje?

Máme tu velký problém s americkou vládou. Ale s Američany problém nemáme. Už jsem dokonce chtěla do USA vycestovat, ale zamítli mou žádost o vízum. - Takže jsi nemohla odcestovat. - Ano, chtěla jsem tam dostudovat magistra. - Co jsi studovala? - Environmentální vědy. - Mám jen slova obdivu. - Děkuju. - Ať se ti daří. Všichni tihle kluci vyrůstali tady v Aidě? Ano.

Kdo z vás je největší frajer? - Tenhle. - On je hlavní frajer? Když jsou tři děti pohromadě, vždycky mají lídra. - Jednoho tahouna. Ty tomu šéfuješ? - Jo. Jo. Jo... Co bys vzkázal americkým dětem v tvém věku? Závidím vám. Závidí jim.

- Chtěl bys do Ameriky? - Moc rád, když Bůh dá. Až po střední. Co bys tam chtěl vidět? Sochu Svobody. Chceš vidět Sochu Svobody? A Trumpa. Ty se chceš potkat s Trumpem? Ze všech Američanů zrovna s ním?

Panebože... Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Asi se opálím, nechám přebarvit vlasy, narůst vousy a stanu se taky uprchlíkem.

40

Odpovědět

"Pokud by dnes Arabové složili zbraně, neexistovalo by žádné další násilí."
"Pokud by dnes Židé složili zbraně, neexistoval by už Izrael."

Benjamin Netanjahu

355

Odpovědět

Jaksi nemohu najít to nesestříhané video.

00

Odpovědět

+ThooBude překlad? Toto video mě zajímá asi nejvíc.

50

Odpovědět

Ta palestinka měla úžasnou barvu očí ..

101

Odpovědět

rudou ? :)

20

Odpovědět

Nikdo z těch lidí nevypadal, že by toužil po válce.
Dokážete mi někdo jednoduše vysvětlit, kdo a proč tam teda vyvolává konflikt?

111

Odpovědět


Odpovědět

fašistická vláda izraele a radikálové z palestiny

516

Odpovědět

Na obou stranách jsou v popředí radikální hlasy, které se zdánlivě opodstatněně vůči sobě vzájemně vymezují a odmítají sebemenší dialog. Je to jako spor dvou starých hysterických sousedů, kteří si vzájemně přehazují hnůj z jedné strany plotu na druhý a nadávají si u toho, že jsou čuráci a ten druhý pozemek patří beztak jim a ať laskavě ten druhý už přestane házet hnůj, protože on mu to jen vrací. No a jejich umírněné děti, které tento stupidní konflikt vůbec nezajímá, ale padá kvůli němu na ně ten házený hnůj, když projdou kolem, jsou dědky umlčované, ať drží hubu, že o tom nic neví. No a ty děti se postupně radikalizují taky, protože je po pár letech začne s**t, že si každý den musí čistit oblečení od hoven a koloběh začíná nanovo.

Jediná možnost jak změnit tuto dědičnou patovou situaci je ta, že by děti poslaly dědky do p****e a přebraly kontrolu nad kopou hnoje. No a to se nikdy nestane, protože obě dvě skupiny se modlí k jinému hrdinovi z komiksů a na jedné straně kontrolují situaci radikální fundamentalisté, kteří se neštítí teroristických útoků na nevinné lidi a na té druhé polofašistický režim, o proti kterému je sledování lidí od NSA v USA anonymním rájem a který neváhá ani minutu použít násilí a represe proti nevinným lidem. To jde vše křížem a ve výsledku máš kolečko ... s novým hnojem.

353

Odpovědět

Preco nevyspovedal aj protistranu? Takto to je len demonizacia Izraelu.

195

Odpovědět

…třeba proto, že není politik ani žurnalista? Tyhle aktivisty taky nešel hledat; prostě je potkal.

Sám to říkal, máš tam varování, že s opačnou stranou nemluvil; a těm aktivistům zase, že ve čtyřicetiminutovém komediálním skeči není úplně prostor pro vážnou diskuzi o rozsáhlém problému.

114

Odpovědět

Co jste to tady s tím udělali panebože??? Fujky

714

Odpovědět

Libí se mi že Conan dokáže takhle veřejně říct svůj názor, jít někam kam by se jen tak někdo nevydal... :) Souhlasím s těmi lidmi a Conanem. :) Díky za překlad, řekl bych že je to video které nad kterým by se mohl každý z nás zamyslet.

1410

Odpovědět

jasné že súhlasíš... tvoje znalosti arabsko izraelskej problematiky sú asi také, ako moje znalosti z oblasti LGBT..či jak to je...Keby si sa totiž o to čolen troška zaujímal, vedel by si, že "palestínci" sa snažili a snažia izrael neustále zlikvidovať...tzv. palestína robí oficiálne z teroristov národných hrdinov a budujú im sochy... to je len čerešnička na torte... môžem vypísať tisíce príkladov dokazujúce, že "palestína" je teroristický "štát" a vy si pojdete stále to svoje... hipisácky, lavičácky, protiizraelsky...Neboli to holé hlavy, ktoré dostali Hitlera tam kde bol... boli to lavicový blázni ako ty...

2313

Odpovědět

+ehmSouhlasím s lidmi tím způsobem, že se mi nelibí války, nepokoje ani nenávist vůči jiné rase. Tak zas klídek, o nic nejde :D :D

131

Odpovědět

Vy jste tu už asi všichni uplně vypatlaní z televize, či co? Conan neřekl ani jednu větu o tom, že by podporoval palestince. Stejně tak, neřekl ani jednu větu v Israeli, že by se stavěl na jejich stranu. Jediné co jasně vyjádřil, byl nesouhlas s tou zdí.

264

Odpovědět

ale iste... preto dal priestor v nezostrihanej verzii teroristom a ešte aj jasne povedal, že izraelcom žiadny priestor ohľadom tejto veci žiadny priestor nedal... nie nie, to ani náhodou nieje podpora teroristov...
V každom videu s izraelcami si z nich robí srandu... ale s teroristami vedie vážne debaty a pritakáva im.... nie nie... to vôbec nieje podpora teroristov... vôbec nie... ani náhodou .. nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

1123

Odpovědět

+ehmehm: budeš asi hodně paranoidní mentál XD

88

Odpovědět

+mmmAno, a ty sebevražedný vybuchujúci vypatlanec :)

313

Odpovědět

+ehmMohl bych vědět kde v tom videu vidíš terroristy ? :O

72

Odpovědět

aneb.. ako conan podporuje teroristický "štát"

433

Odpovědět

Tím, že se jede podívat do nějaké země a povídá si místními lidmi neznamená že podporuje teroristický stát... Příjde mi, že někteří lidé už neví koho odsoudit tak odsuzují každého kdo si povídá s jinou národností...

142

Odpovědět

+flipoConan v izraeli a už asi tretie video s teroristami... btw. iná národnosť je v pohode... tzv. "palestína" je jediný oficiálne teroristický štát a to problém je...

411

Odpovědět

3:32 Zpravujeme

30

Odpovědět

vidim, ze som tu v sekcii kometarov, neni jediny so zdravym usudkom

28

Odpovědět

Něco bych napsal, ale nebylo by to slušné, takže raději nenapíšu nic.

312

Odpovědět

sluníčko

517

Odpovědět

a havloid muslimckej

416

Odpovědět

+blb??????? Rozumim tomu správně, že souhlasíš s myšlenkou vytvoření nového státu na trvale obývaném území?
Kupříkladu: Od 1.1.2018 vznikne na základě mezinárodní dohody nový stát na území mezi Olomoucí, Bratislavou a Lincem. Stát se bude jmenovat Avarský chanát a dnešní obyvatele do jednoho roku nahradí turkménské obyvatelstvo, které tu žilo a vládlo před 1300 lety. Současní obyvatelé odsunem ztratí veškerá práva a nároky na cokoli na onom území. Noví Avaři pak budou finančně, politicky a vojensky podporováni v potlačování čehokoli českého na onom území. A každému, kdo by si bývalé obyvatele a jejich potomky byť jen vyslechl, nasadíme papírovou čepici s nápisem "zasraný sluníčko".

87

Odpovědět

+jinej blbne meli by tam hodit atomovku smrt muslimu spd spd

310

Odpovědět

+blbPočkat, cožeto…?
smrt muslimům a dvakrát hurá pro SPD, nebo
smrt muslimům a SPD, či snad dokonce
smrt muslimům a SPD a hlavně SPD!

Chudák Sozialdemokratische Partei Deutschlands teda.

80

Odpovědět

+blbVyjadřovací schopnosti a IQ na úrovni padajícího betonového sloupu.

50

Odpovědět

+blbNe rozumíš tomu špatně :). Velmi volnou analogií nahazuješ situaci u které by se teprve rozhodlo o její pozdější interpretaci. Tady jde především o to, že nemůžeš mluvit s lidmi, jako by to byli normální lidé, když jejich úloha v převládajícím českém narativu je být záporáci. Nemůžeš mluvit o jejich zvycích, sociální situaci, politice, sexualitě čemkoli... Tím vytváříš neúnosnou představu komplexity, tam kde je potřeba redukovat jejich životy na to, že jsou buď teroristi, nebo podhoubím pro teroristy. Život není šeď, existuje jen černá bílá.

00

Odpovědět

+ještě další blbJe to podobné, jako když teď šla do kin Milada. Ze strany recenzentů a kritiků je hodnocená jako mrtvolná a neživotná. Zdánlivě ve filmu chybí takové věci jako její profesní život, témata, kterým se věnovala apod. Ale to je chyba, stejně jako palestinci i Milada má jednorozměrnou úlohu. Není člověkem v právem slova smyslu. Její úlohou je být obětí zvůle komunistického režimu. Jakékoliv upozorňování na to, že byla např. právnička, evangelička, socialistka by odvádělo pozornost od komemorace její popravy. Život není RGB ale mono colour.

00