Conan v Mexiku #4: Bývalý prezident a fotbal v parkuCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:154
Počet zobrazení:8 304

Je tu předposlední část Conanova výletu do Mexika. Nejdříve uvidíte jeho rozhovor s bývalým mexickým prezidentem Vicentem Foxem a poté uvidíte, jaký je Conan skvělý fotbalista...

Přepis titulků

Můj další host začínal v soukromém sektoru jako ředitel mexické Coca-Coly, načež se stal prezidentem Mexika. Koho mi jen připomíná. Prosím, přivítejte tu... svého bývalého prezidenta Vicenteho Foxe! Máte pro mě dárek. Mockrát děkuju. Jsou to vysoké boty. "Nechci tu zasranou zeď!" Díky.

Díky. Právě jste se ujistil, že mě zpátky do USA už nikdy nepustí. - Vyrobeny v Mexiku. - Skvěle. To mě mohlo napadnout. Posaďte se, pane. Děkuju. Jsou překrásné a budu je nosit velmi často. Máme si o čem povídat. Začal bych tím, že mi přijde, že máte hodně vyhraněný názor na onu zeď.

Nesoudím jen podle těch bot, ale i podle spousty vašich ostrých tweetů. Vaše vyjádření překonávají veškeré jazykové bariéry. Hodně zajímavá je vaše myšlenka související s dějinami. Tvrdíte, že zdi nikdy v dějinách lidstva nic nevyřešily. To je naprostá pravda. Vzpomínám si, jak prezident Reagan dorazil do Berlína a řekl: "Pane Gorbačove, zbourejte tu zasranou zeď!" Ne, byl jsem u toho a takhle to neřekl.

Dějiny máte docela nadrcený, ale chce to dopilovat. Ale ano, Berlínská zeď rozhodně selhala. Chceme svobodu, ne teror. Zdi jsou k ničemu. Obzvlášť když jsou občané USA a Mexika sousedé, přátelé, obchodní partneři a také spolubydlící.

Patříme k sobě, mezi našimi lidmi je spousta přátel... Spousta Mexičanů poctivě pracuje a je loajální vůči USA, čímž podporují ekonomiku. A oni je teď chtějí kopnout do zadku a vyhodit. Jo, jo... To by byla pro USA obrovská ztráta. Ano... Třeba já žiju v Los Angeles a už jsem říkal, že tam člověk na každém kroku na vlastní oči vidí ten obří kulturní přínos, na jídle, v umění, v architektuře, který přináší Mexičané.

Je to vážně pošetilé. Žijeme tu společně a na tom se nic nezmění. Já se narodil na ranči v Mexiku a vyrůstal jsem s tamními campesinos. A vzpomínám si, jak tehdy plakali, když museli říct: "Sbohem, jdeme na sever."

"Musíme jít za prací." "Potřebujeme si vydělat, aby se nám a naší rodině žilo lépe." - A byli to poctiví a milující lidé. - Ano. Pracují pro Bushovu rodinu, pracují pro Trumpovu rodinu. Možná nemají všechny papíry, ale jsou nesmírně pracovití, slušní a upřímní a činí jejich národ ještě lepším. Amerika je skvělá!

A díky našim lidem, kteří tam žijí, bude ještě lepší. Dlouho se řešilo, co Mexiko Trumpovi udělalo. Údajně tam měl nějaké nemovitosti, ale narazil na pár problémů. Přesně tak. Chtěl v Kalifornském zálivu postavit jednu ze svých věží. V oblasti Baja, která je překrásnou přírodní svatyní. Chtěl tam postavit tu věž, což mu pochopitelně bylo zakázáno, a tím ho Mexičani naštvali. Pak mu ještě vadí jejich barva... Vy jste dost bílý.

Co to povídáte? Já myslel... Počkat. Mně přišlo, že jsem v Mexiku skvěle zapadl. Hrál jsem v telenovele, dej si voraz! Jsem obchodník se sýry, kámo. Ale jemu se hnědá moc nelíbí. A to je hrozné. My, Mexičané, jsme chiquitos pero picosos. Možná jsme malí, ale umíme se rozpálit jako jalapenos! Radši nás moc nepokoušejte, senore Trumpe.

Kdo si o výprask koleduje, ten ho dostane. Ministr zahraničí Rex Tillerson je dnes v Mexiku na návštěvě. Myslíte si, že se sem jede usmířit? Že veze olivovou ratolest? Dneska zase řešili tu zeď a chtěli, aby ji Mexičané zaplatili. Přišli na základě Trumpovy iniciativy, aby nás přemluvili, ať tu zeď zaplatíme. Pane Trumpe, prosím vás, my tu zasranou zeď platit nebudeme! Zapište si to za uši!

Neodpustím si jednu poznámku. Moc se mi líbí, jak mluvíte k Trumpovi, ale myslím... Myslím, že už dávno přepnul na jiný kanál. Pozvali jsme si vás, abyste nám řekl svůj názor na věc. Naším cílem je vnést do celé problematiky trochu optimismu a lidskosti. Ale jsem moc rád, že jste si našel čas... - Můžu mu dát ještě jednu radu? - Určitě. Pokud s námi chce jednat, musíme brát v potaz celou enchiladu.

Ne jen jediné sousto. Ne jen obchod nebo bezpečnost. Musí pochopit, že jsme jeho nejlepší přátelé a obchodní partneři. Máte chuť? Moc se mi líbí... Víte, co se mi na vás líbí, prezidente Foxi? Umíte potěšit oko diváka... jasnými vzkazy. Tohle je dost jasné.

To byl Vicente Fox, vážení! Za chvíli jsme zpátky! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Haha, jako velká fanynka fotbalu jsem byla z Giovanniho příchodu trochu vedle :P :D

41

Odpovědět

Ahoj, Campecinos v 3:15 znamená normálně vesničané. Je to z španělského slova campo - vesnice. Nevím proč to není přeložený, ale nemá to žádný speciální význam.

10

Odpovědět

Upřímně mě taky Conan v Mexiku trochu zklamal a vypadá to, že nejsem sám. Oproti ostatním výjezdům jsou remoty, které mu jdou nejvíc, o dost kratší a méně vtipné a tím, že si tam pozval dva hosty jich ani není tolik a ty rozhovory jsou moc účelové a patetické. Na to, jaká se z toho dělala událost, mi přijde, že potenciál zůstal značně nevyužit. Mohli natočit aspoň dvojepizodu nebo něco. Třeba to lucha libre mělo mnohem větší potenciál, ale nakonec z toho udělají jen asi tříminutovej a ne moc přesvědčivej sestřih. Příště to dopřekládám a pojedeme dál! :-)

272

Odpovědět

me to prislo prave OK. byl politicky korektni, spis to bral jako support pro mexiko, nez jako crazy trip. to si muze dovolit do svobodnych zemi.
za me vyborny, korektni, lehce vtipny, netrapny a daval vic prostoru hlavne jim.

30

Odpovědět

První video nuda, nuda, šeď, šeď. Ani jsem to nedokoukal, jak to bylo vlezdoprdelkové a cringe.
Fotbalové video byla celkem sranda.

Hodnocení videa: Tyrkysová 14 meloun

100

Odpovědět

Něco mi říká, že těch gest bude pan Mexický Prezident ještě litovat :D

32

Odpovědět

Hlavně na Conanovu Facebooku dost lidí psalo, že ten Fox toho v Mexiku taky dost podělal a není až tak populární a oblíbenej. Nevím, sám jsem si to nestudoval, ale přišlo mi, že se prostě jen chopil příležitosti, aby si mohl zanadávat na Trumpa a udělat ze sebe v televizi frajera. Too easy! :-D

170

Odpovědět

+BugHer0Jako já chápu, že z té zdi mexičani nejsou nadšení, ale prezident to mohl dát najevo trochu inteligentnějším způsobem. Všichni nadávají na Trumpa, že se zachoval jako malé dítě, když nepodal ruku Merkelové, ale tohle bylo snad ještě lepší...prostředníček do kamery a slovo "fucking" řekl tak pětkrát.

21

Odpovědět

+Roman1211Jj, prostě silácký gesta no... a jen pro pořádek, je to bývalý prezident, takže by tak někdo mohl říct, že s tím stejně nic nenadělá a nemusí do toho tak kecat. :-)

40

Odpovědět

+BugHer0Nenašlo by se i nějaké video, kde někdo z mexičanů nabízí i konstruktivní řešení? Zatím všechny reakce, na které jsem narazil, směřují na zeď samotnou. Ne však na alternativní řešení příčiny, proč ji Trump vlasně chce. Díky :)

30

Odpovědět

Taky nemam rád Trumpa, ale co je moc, je prostě moc... Conan si jen nahání popularitu a tahá to do extrému... víceméně se chová stejně jako Trump samotnej, jen stojí na druhej straně. Je to tak vlezlý, průhledný a prvoplánový... je tu nějaká situace, na kterej se může přiživit, tak ždímá co to de... prostě humus.

Ten Oliver je sice taky jednostranej, ale aspoň tam má nějaký real info, fakta (i když třeba trochu ohnutá) a je za tim vidět nějaká práce... ale tohle je jen čistej populismus.

223

Odpovědět

Ten mexický prezident chovaním pripomína toho debila Trumpa. A v tom druhom videu toho Giovani Dos Santosa div neznásilnili.

162

Odpovědět

Možná jenom komunikuje takovým způsobem, kterému bude Trump schopný porozumět. :-D

82

Odpovědět

Bylo to fajn, obě videa, díky za ně!

65

Odpovědět

Aha, takže mexičani budou žít v klidu bez papírů, daní, povinností a legální občan, aby to ještě podporoval. Ilegální přistěhovalec má být vyhoštěn. Konec

317

Odpovědět

Už mě vážně sere jak mají potřebu všude tahat politiku. Conana mám rád, ale tímhle se prostě odsekává od velké části publika a to ať mi nikdo netvrdí, že takovou věc mu PR dobrovolně udělá. A není jak můžeme vidět jediný. Kéž by byl nestranný.

219

Odpovědět

Hlavně na Conanovu Facebooku dost lidí psalo, že ten Fox toho v Mexiku taky dost podělal a není až tak populární a oblíbenej. Nevím, sám jsem si to nestudoval, ale přišlo mi, že se prostě jen chopil příležitosti, aby si mohl zanadávat na Trumpa a udělat ze sebe v televizi frajera. Too easy! :D

00

Odpovědět

čo im všetkým tak vadí ten mur ??? veď to neuzavrú hranice je to hlavne na ochranu pred drogovými dílermi a mafiánmi...

618

Odpovědět

Ne jenom zeď ale celá jeho politika vykopávání nelegálních imigrantů pryč, maj v USA lepší život a nechtěj o to přijít.

101

Odpovědět

Vážně si myslíš, že nějaká zeď zastaví drogové dealery a mafiány?

61

Odpovědět

+anonym11112No vzhledem k tomu že v Mexiku JEŠTĚ nevynalezly základní vynález "kolo" tak bych se moc nestrachoval jestli ta zeď bude fungovat. Bude to jako v GOT. Žebříky budou moc malý a mexičani se bojí výšek. Maximálně si nějakej bohatej dýler může dovolit postavit nějakou primitivní parní vzducholoď ale tu samozřejmě sestřelí pohraniční stráž.

31

Odpovědět

+anonym11112je to ako všade na svete... kto ma trocha prachov, kúpi si letenku... Kto je úplny odpad, nepustia ho do lietadla a ide po zemi... a práve na to má slúžiť múr... nie kôli 90% ilegálom, ktorý majú job v US... ale kôli ľudským odpadkom, ktoré by nikto inak nepustil ani do pekárne...podobny problem ako v europe... milion odpadkov pláva do europy, pretože inak by ich nepustili ani do tej spomínanej pekárne...

54

Odpovědět

+ehmS tím že tam se bohužel jako odpad narodíš a tím pádem máš smůlu, máš nálepku odpad a 99% lidí si ji nemůže samo sundat, tak jdou radši do USA kde si na černo příjdou k lepšímu živobytí než kdyby doma dřeli za směšný peníze. Od toho je zeď, ale kdo by se taky divil že je tam nechtěj, USA má svoje lidi který se zdaleka nemaj všichni ideálně, proč si tam tahat ještě mexikánce.
U drog se vždy nějaká cesta najde (snad i katapult někde provozovali :D), ale normální lidi budou mít problém se tam teď dostat.

30