Louis C.K. nesnáší mobilyCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:338
Počet zobrazení:18 635

Populární americký komik Louis C.K. už u Conana kdysi vyprávěl o tom, jak mlátí svého psa, popsal nám, proč si zakazuje internet, a v dnešním videu vám vysvětlí, proč nesnáší mobily.

Přepis titulků

Spousta rodičů má přístup: "Všechna ostatní děcka tu hroznou věc maj, takže moje musí taky." Tak ať jdou vaše děcka těm ostatním sígrům příkladem. To, že maj ostatní zblbý děcka mobil, neznamená, že moje dcera musí taky zblbnout, jen aby nevybočovala. Chápu. Podle mě jsou mobily škodlivý, obzvlášť u dětí. Dělaj pak furt tohle.

Nedívaj se na toho, kdo s nima mluví. Chybí jim empatie. Děcka jsou zlý, protože si to trénujou. Stačí jinýmu děcku říct: "Jseš tlustej." To děcko je z toho smutný a dotyčnej si řekne: "To bych asi neměl říkat." Ale musej si to zkusit. Jenže když tu urážku napíšou, řeknou si: "Ty jo, to je fajn pocit." "To mi dělá dobře."

Přesně tak. Musíš si... Musíš si vybudovat schopnost být sám sebou a chvíli nic nedělat. Bez mobilu bys mohl takhle sedět. To z tebe dělá člověka. Dneska musí každej co minutu něco kontrolovat. Každej totiž máme někde hluboko v sobě takový to místečko věčně naplněný prázdnotou. Víš, o čem mluvím?

Ano! Ano, vím... Vím, o čem mluvíš. Všichni víme, že nic nemá smysl a jsme na to sami. Někde to tam máme. A někdy se to prostě semele tak, že si jen tak sedíš sám v autě a začneš si říkat: "A jéje, připadám si osaměle." Ta prázdnota tě prostě pohltí. Začneš bejt smutnej. protože život je neskutečně smutnej už jen tím, že ho musíš žít. Takže řídíš a najednou tě to přepadne.

Proto esemeskujem při řízení. Dělaj to takřka všichni lidi. Vzájemně se vražděj svejma autama, protože jsou ochotný riskovat vlastní život i život ostatních, jen aby nebyli chvilku sami. To je totiž hroznej pocit. Já takhle jednou seděl v autě a z rádia začala hrát písnička Bruce Springsteena. - Byl jsem z ní smutnej. Jak se jmenuje? Jungle... - Jungleland? Řve v ní...

Jako by řval z hrozný dálky... Počkej. - Takhle řve v každý druhý. . Já vím. Ne, dělá spíš... Ale je to z hrozně velký dálky. Zvládneš přidat ozvěnu? Zkusím to. - Takhle?

- Jo. Jo. Jen to byl Springsteen. Kdybys to byl ty, řeknu si: "Kdo mi to vlez do rádia?" Umím to stejně dobře jako Bruce. Kvůli tý písničce mě pohltila totální depka. Úplně jsem si říkal: "A jéje, začínám bejt smutnej." "Musím popadnout mobil a napsat aspoň padesáti lidem ahoj." Někdo cool mi odepsal.

Pak odepsal nějakej trapák. "Na tebe se*u. Mám tu větší ryby." Ale... Proč jsi mi neodepsal? Když už jsme u toho... To víš, Conan mi napsal dřív než ty. Prostě mě přepadnul smutek, už jsem sahal po mobilu, a pak jsem si řekl: "Kašli na to a buď smutnej." "Ať ti ten smutek pořádnou ubalí."

A to jsem taky udělal, Bruce mi k tomu řval a já byl úplně v hajzlu. Zastavil jsem u krajnice a rozbrečel jsem se jak malá holka. Bulel jsem o sto šest. Ale bylo to nádherný. Smutek je hrozně poetickej. Člověk by si měl ty smutný chvíle vychutnat. A pak jsem byl šťastnej, protože když ten smutek nepotlačíš, tvý tělo začne vytvářet protilátky, který přivolaj štěstí... - Na pomoc.

- Jo, aby zničilo ten smutek. Byl jsem rád, že cítím smutek, ale pak jsem ho přebil čirým štěstím. Byla to fakt jízda. Lidi se často toho prvotního smutku bojej, takže si radši zamačkaj čudlíky, pohoněj nebo se nacpou, aby dostali aspoň trošičku toho... Pak nikdy necítěj absolutní smutek ani absolutní štěstí. Prostě jsou jen tak nějak spokojený s tím, jak to maj...

a pak natáhnou brka. Proto nekupuju dětem mobil. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Louis popisuje velmi zajímavou věc a to prázdnotu, kterou v sobě všichni máme. Nedá se to zaplnit věcma ze světa ani kontaktem s jiným člověkem. To co pomůže je hledání něčeho nepomíjivého, věrného a věčného. To, co jsem z milosti mohl nalézt po letech a letech hledání je Ježíš Kristus, který za mě dobrovolně položil život kvůli mým chybám a sobeckosti, hříchům. Tak si nás zamiloval i navzdory nám samotným, že nás vykoupil svojí krví, abychom mohli poznat to, na čem v životě záleží- Boha a mít s ním vztah. Ne náboženství, ne sektářství atd. ale čistý a upřímný vztah, který je důvěrný. Kéž Vám v tom Bůh pomůže, a tak i vy můžete mít radost, naplnění a odpuštění, jaké jsem prožil a hlavně věčný život.

729

Odpovědět

Ako si ty reálne predstavuješ boha, ktorého si "našiel" ? A ako ti reálne pomohol ? Uvedomuješ si, že toto všetko je iba v tvojej hlave ?

126

Odpovědět

+efgČo nie je "iba" v našich hlavách, tupče?

29

Odpovědět

Pěkný :-) mě taky víra v hodně věcech pomohla...
Takový ten pocit, že na věci nejsem uplně sama a že mě někdo ''hlídá'':-)

911

Odpovědět

+Ef.really ?...

08

Odpovědět

+....Netuším jedinou věc, která byla na mém komentáři špatně a která si zasloužila otázku: really ?
Nikomu nic necpu, jen jsem mile odpověděla svůj pohled.

To už i tady musí být lidé nenávistní ? Za co ? Co jsem tak špatného napsala ?
Nebo to je prostě už ta naše země, že ?
Nejde ignorovat a jít dál, když se Ti něco nelíbí. Nejde se mile usmát. Člověk musí být hned nenávistný. Tak jo.
Hezký den.

122

Odpovědět

+Ef.Pozri sa, ako sa mozes realne spoliehat na niekoho/nieco co si v zivote nevidela ? Imaginarna bytost ta "hlida" ?
Nechcem ti brat iluzie, ale ludia kazdy den zomieraju na choroby, na hlad, autonehody, utoky medvedov, vrazdy, nasilie na detoch..... chapes ? Nikto za tebou nestoji, pretoze ten tvoj boh berie vsetkych ako equal a rano nevstane a nepovie si ahaa tak dnes na toho seriem a toho zase budem chranit...
Ale ak ti tato myslienka, ktoru si napisala v zivote pomaha a si stastnejsia, tak budis

16

Odpovědět

+....Ah, tí tupci hrajúci sa na múdrych.. :)

21

Odpovědět

+Dranaenaivita je dar

11

Odpovědět

+....Skúsim odpovedať za Ef, ako sa môžeš napríklad ty spoliehať napríklad na vzduch a na to, že sa môžeš nadýchnuť, veď ani vzduch nevidíš a ako sa môžeš spoliehať na to, že ťa tvoje deti, manželka alebo priatelia majú radi veď si ich lásku nikdy nevidel (vidíš len prejavy, ale nie ten cit), atd. Väčšina vecí, na ktoré sa každý jeden človek spolieha sú očiam neviditeľné (môžeme vidieť len prejavy). Tak potom je prečo také ťažké veriť, že existuje Boh? to že sú choroby atd? Za väčšinu nešťastí si môžeme len my ľudia (sú dôsledkom niečoho) a nie Boh.

24

Odpovědět

+jajExistence vzduchu je ale dokázaná. Existenci boha nedokázal nikdo. Naprosto souhlasím s příspěvkem +.... Ať si každej věří v co chce pokud tim neškodí okolí, jen mi přijde, že pokud bůh existuje tak je pěkně zvrácenej když každej den umírají tisíce děti v Africe kvůli nedostatku jídla a rozhodně si za to nemůžou samy.

11

Odpovědět

Vztah s bohem jó.A keby tvoja priateľka zabila tvojho psa lebo podla jej slov chcela vidieť ako sa zachováš tak to by som s nou teda žiaden vzťah nemal veru a NIKDY.A neskúšaj sa spýtať čo tým myslím--Ak poznáš Bibliu!!!

00

Odpovědět

Proč tady není víc Billa Burra?? Tohle je o ničem. Já chcu víc Billa!!!Bill Bill Bill. !!!!

717

Odpovědět

k***t starej

142

Odpovědět

Chtělo by to Billa Burra zase dík

1113

Odpovědět

Video super, pobavilo i tak nějak zahřálo u srdéčka :) Když se zaměřím na pointu jeho vyprávění, určitě souhlasím s tím, že emoce by se neměly (hlavně dlouhodobě) zadržovat. Raději si prožít tu melancholickou chvilku o samotě, třeba si i pobrečet, než začít zběsile psát známým, kteří vám stejně pocit štěstí nedokážou navodit.

Slyšela a četla jsem mnoho moudrých rad, že když to na vás přijde, nejlepší co můžete udělat je prožít si tu emoci, vnímat ji, dát tomu průchod, pak ji pustit a jít dál.. Někdy je ale sakra těžký v té melancholii nesetrvávat, pak už je na místě raději zaměřit se na ty kamarády..

100

Odpovědět

Souhlasím. Byla jsem poslední dobou hrozně negativní.
A přišlo mi, že je to přece něco špatného, něco nelegálního (:D), že člověk přece nemuže být furt naštvanej, tak jsem se to snažila všelijak přebít ale bylo to furt horší. Pak mi jedna kolegyně právě řekla, ať to nechám plynout a ať si tu emoci prostě ''prožiju''.. Tak jsem to nechala být a opravdu to za chvíli přešlo. Prostě je fajn ty emoce přijímout at jsou jakékoliv.. :-)

40

Odpovědět

tl;dw verze:

CK: blablabla
Conan: Right.
CK: blablabla
Conan: Uh.
CK: blablabla
Conan: Eh.
CK: blablabla
Conan: Hahahaha. "That tasted good!"
CK: blablabla
Conan: Yes.
CK: bla
Conan: Yes.
CK: blablabla
Conan: Yes.
CK: blablabla
Conan: Yes. Yes. I... I know what you're talking about.
CK: blablabla
Conan: Yes.
CK: blablabla
Conan: Yes.
CK: blablabla
Conan: Yes.
CK: blablabla
Conan: Jungleland.
CK: blablabla ueee ueee
Conan: That's... That's... Wait. That's half of them.
CK: bla
Conan: No. he goes uohoooo uohoooo
CK: blabla
Conan: Yea.
CK: blabla hueeee
Conan: I try that. (?) huehue hooooouooouoooo Like that?
CK: blabla
Conan: I did it just the same as Bruce.
CK: blablabla
Conan: Yea.
CK: blablabla
Conan: hahaha
Andy: blabla
CK: blablabla
Conan (?): vrum
CK: blablabla
Conan: Wow.
CK: blablabla
Conan: Yes.
CK: blabla
Conan: Rushing in.
CK: blablabla
Conan: Yea.
CK: blablabla
Conan: Right.
CK: blabla
Conan: Yes.
CK: bla

2052

Odpovědět

Drahý Moggsi, moc ti děkuji za to, že jsi mne na to ve svém velice stručném a pro všechny zúčastněné přínosném příspěvku upozornil.
Nebýt tebe, tak bych si toho ani já ani nikdo jiný vůbec nevšiml.
Jsi opravdu hvězda.

180

Odpovědět

ty sa musíš riadne nudiť chlapče...

110

Odpovědět

Nj, děti mají už prázdniny, tak už jsou tu první zablité a sociálně znuděné vlaštovky, co? Lituju tě.

60

Odpovědět

Aha, a co tím chceš říct, Moggsi? Že moderátor nechal ve vhodnou chvíli dlouho mluvit hosta a dával najevo, že ho poslouchá?

40

Odpovědět

+:)"moderátor"

02

Odpovědět

+:)Ale OK, chceš odpověď? Tady máš odpověď:

Pokud mam talk show, tj. pořad založenej na interakci min. 2 lidí, ale z nějakýho důvodu mě napadne, že když pozvu stand-up komika a řeknu mu, ať si připraví nějakej monolog, vlastně nebudu muset vůbec nic dělat a budu si moct válet p***l v křesle, tak je to sice zmrdský a vychcaný, ale aspoň to přiznám na rovinu tím, že ho holt nechám udělat normální stand-up před lidma, a nebudu se snažit ojebat diváky předstíráním, že to je normální rozhovor a komika ten monolog prostě jenom náhodou napadnul, a už vůbec mu do toho nebudu co 5 vteřin kecat debilníma poznámkama typu "Yes", "Right", který způsoběj, že nejpozdějc po minutě diváci přestanou poslouchat komika a začnou se soustředit jen na to, kdy zas něco takovýho řeknu.

Doufám, že to pro Irondicka bylo dostatečně vlaštovkoidní, ať už to znamená cokoliv.

18

Odpovědět

Ma recht no. Ak sa clovek otvori svojim emociam a potlaci hrdost, bude vidiet o co cely ten cas prichadzal.
Ale lahko povedat, tazsie urobit...

10

Odpovědět

Má pravdu, někdo to řeší alkoholem, někdo drogama, někdo koníčkama, sportem, seriálama :(, a hodně lidí to řeší soc. sítěma a zapomínají na tu empatii a ten celkovej pocit, životní příběhy, předávání zkušeností na jiný úrovni zvládání stresu bez depresí co tu dřív bez toho byla. Doba jde dopředu, ale tohle se zatím nějak nevyřešilo, když nepočítám závislost na antidepresivech a sebevraždu. Já jsem závislej na příbězích z filmů, her, knih a seriálů. Dřív jsem to zbožňoval, ale postupem času ta kvalita dojde a vy ten mozek nějak zabavit musíte. A po jedný události kdy jsem skoro brečel jak bitch :D tak bych se neprobudil s takovým smíšeným pocitem štěstí a smutku. Ale co, každej vnímá svět relativně k sobě tak moje výlevy nemusíte brát vážně =)

180

Odpovědět

Super video a super překlad. Jen takový malá drobnost v čase 3:07 říká "fifty people" ne "fifteen".

20

Odpovědět

Opraveno. Díky za upozornění. ;-)

10

Odpovědět

Bitch = malá holka - 10/10 :-D :-D :-D

149

Odpovědět

Jo, dal jsem to tam, protože v češtině se podle mě používá spáš "bulet jak malá holka" než "brečet jako děvka". Ale samozřejmě věc názoru. Chápu, že ti vadí, že to není tak sprostý...

391

Odpovědět

+BugHer0A co "brečet jako malá děvka" . Kompromis :D

51

Odpovědět

+BugHer0Špatně jsem to napsal, nevadí mi to, jen mě to zaujalo, to je vše :-D

00

Odpovědět

Super, tak si nám ukázal, jaký jsi dobrý v angličtině. Škoda, že ostatních nedoslovných překladů si nenašel :( 1/10

110

Odpovědět

Louie tu myšlenku zaobalil do zábavné historky, ale když si odmyslím ten typický american smích na konci každé věty, tak je to v rámci možností běžné konverzace docela hluboká myšlenka. Prožívat své pocity na plno ať už smutek nebo radost(štěstí) a nenahrazovat je krátkými rozptýleními, která nám nakonec stejně nic nepřinesou... Palec nahoru

540

Odpovědět

Presne tak, prekvapilo ma, že sa uprostred takej peknej a pravdivej myšlienky ľudia smejú a to aj na miestach, kde nebol ani náznak vtipu.

191

Odpovědět

+Jerrektak shlednete jine videa od Luia -> zvuk rozbiteho skla -> ano vsechny videa jsou takove (nebo vetsina)...

00

Odpovědět

+JerrekTo bude přes všechno nejspíš tím, že Luis je zatraceně zábavnej vypravěč..

00

Odpovědět

Aby dostali aspoň trošičku toho... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

51

Odpovědět

Čím ďalej tým viac mám dojem, že dnešní komici, ako Bill Burr alebo tu Louie, sú jedni z mála ľudí v showbiznise, ktorí vedia naozaj rozmýšľať - možno je to kvôli tomu, že takýto vhľad je potrebný k vytváraniu dobrého humoru, neviem. Možno by som sa hneď neunáhľoval s označením filozofi (teda aspoň zatiaľ), ale vážne k tomu nemajú ďaleko. Alebo som mimo, neviem. :D (prvá odpoveď: "jo, si mimo")

290

Odpovědět

Máš asi pravdu. Bohužel Louis poslední dobou ztratil dost fanoušků právě ve prospěch Billa, protože při rozhovoru u Conana před volbami (možná to byl ten stejný jako tohle) podpořil Hillary (a IMHO dost hloupým způsobem).

31

Odpovědět

+Svarechoď link na video...

20

Odpovědět

+....Tady ho máš: https://www.youtube.com/watch?v=MFOkBnYGfIM

Už to hodnocení videa na YouTube je dost hustý. :-)

30

Odpovědět

+BugHer0nakoľko má dosť triezve názory, v tomto u mňa pohorel na plnej čiare...

00

Odpovědět

všema 20 souhlasím

80

Odpovědět

Cca 3:57 - myslím, že říká, že smutek je poetickej? :) Máte tam strach, nejspíš překlep :) Jinak super video, jako vždycky od Louise.

20

Odpovědět

Jj, díky moc za nahlášení. Už opraveno. ;-)

21
Další