Louis C.K. si zakázal internetCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:399
Počet zobrazení:12 294

Korea nám skončila a na dnešek jsem vybral po delší době zase jeden klasický rozhovor. U Conana se nedávno zastavil oblíbený stand-up komik Louis C.K., který mluvil hlavně o tom, jak si nedávno zakázal internet, protože ho štvalo, že neustále zírá do počítače nebo mobilu a nevnímá kvůli tomu mnohdy ani své dvě dcery. Kromě zajímavého tématu jsem tento rozhovor přeložil i proto, že zítra začíná předprodej vstupenek na stand-up vystoupení, s kterým přijede právě Louis C.K. 22. srpna do Prahy. Louis sice nemá u nás na webu asi tak rozsáhlou základnu fanoušků jako třeba Gabriel Iglesias nebo Gad Elmaleh, ale jeho vystoupení všem zdatným angličtinářům rozhodně vřele doporučuju. Odkaz na událost na Facebooku najdete zde.

Přepis titulků

Tvůj život se hodně změnil. Mnohem víc filozofuješ. Jo, jsem teď trochu rozvážnější. Například už nejsem online. Zakázal jsem si internet. - Vážně? - Jo. Na nějakou dobu. Ještě před rokem mě hrozně lákaly online kurzy. Našel jsem si spoustu kurzů, co mě zajímaly, pustil jsem si... jednu přednášku a tím jsem skončil. Skoro to vypadá, že ti bylo fuk, o čem ta přednáška je.

Nechal jsem v zákulisí něco, co jsem vám chtěl ukázat. Jsem hroznej blbec. Může pro to někdo doběhnout? - Bohužel tu nemáme žádný zaměstnance. - Chápu. - Franku, skočíš tam? - Prosím. Pardon, moje chyba. Chci vám to ukázat. Pomalejc už jít nemůže. Frank Smiley, dámy a pánové! Tohle je Frank.

Frank je producentem tvého segmentu. Poprosils ho, aby tam došel, a on šel takhle. Už je zpátky. Díky moc. Frank Smiley, dámy a pánové! Když se vracel na místo, šel mnohem rychlejc. - Už ho nechte bejt, je to fajn chlap. - Fajn chlap. Teď jsme to měli utnout a dát přechod do černý. Lidi by nevěřili vlastním očím. "Divnější konec talk show jsem ještě neviděl."

"Frank je fajn chlap." Přechod do černý. Takže jsem se prostě rozhodl, že už nechci bejt online, protože z toho mívám výčitky. Nejvíc mě vytáčej mobily. Nemám rád zírání na ten malej displej. Je mi z toho vždycky smutno. Cíleně si prohlížím věci, o kterých vím, že mě naštvou. Prostě to chci schytat a povzdechnout si... Na počítači si občas vygoogluju fotky něčeho, co nechci vidět.

A najednou jich mám plnej monitor. Třeba "hřebíky zatlučené do obřích penisů". Ne! "Pane, musím vás požádat, abyste opustil knihovnu." - Už to nechci zažívat... - Takže sis zakázal internet? Mám totiž dvě dcery a někdy se s nima bavím, najednou mi zapípá mobil a já takhle sklopím oči. A moje dcery jsou vychovaný, takže trpělivě čekaj.

Ale tuhle jsem si něco uvědomil. Došlo mi, že nestačí brát v potaz jenom to, jak dotyčnej reaguje. Nemůžu si říct: "Asi jí to nevadí." Je to přece moje dcera. Pokaždý, když to udělám, hrozně ji tím raním. Protože se s tebou baví, najednou něco pípne... Jo, stává se to často. S někým se bavíš a on najednou udělá tohle. V tu chvíli je duchem nepřítomen. Úplně tě zavrhne.

A když ti takhle tvůj otec řekne: "Hm, vážně, broučku?" To je strašný! Ale má dcera to skousne a dělá jakoby nic. A já si vždycky říkal, že jí to nevadí, ale pak mi došlo, že se nemůžu řídit jen výrazem v jejím obličeji, kterým nedává najevo svý zklamání. Musím přemýšlet, jak to na ni působí. Neměl jsem z toho dobrej pocit, takže jsem to začal omezovat.

Dal jsem dceři svůj mobil, aby mi v něm zaheslovala přístup na internet. - Normálně to funguje obráceně. - Jo. - Jde o rodičovský zámek... - Jo. ...kterým zakážete internet dětem. Ale já jsem o to poprosil svou dceru. Heslo má ona. Já ho neznám. Takže teď nemůžu z mobilu ani ostatních zařízení na internet. Už měsíc jsem nic negoogloval.

Když něco potřebuju, prostě se na to někoho zeptám. Je to větší sranda! - A ti lidi pak sklopěj pohled... - Jo! - Což je v pohodě. - A jsou duchem mimo. Každopádně jsem se díky tomu vrátil ke čtení. Když jsem byl s dcerou na dovolený, přečetl jsem Pýchu a předsudek. - Tys četl Pýchu a předsudek? - Jo, neznal jsem to. - Já to taky ještě nečetl.

- Je to dobrý. Fakt dobrý. Ale... - Páni! - I když je to uhozený. Kdyby mu radši normálně řekla, že se jí líbí. Znáte to, dvanáct let si říká: "Jestlipak mě znovu osloví..." Prostě jdi a řekni mu: "Čau, líbíš se mi." Každopádně už to držím asi měsíc.

A teď se dostanu k tomu, pro co mi Frank běžel. Je to vzkaz od mé dcery. Je jí 10 a než jsem sem odjížděl, dala mi tenhle vzkaz. Je hrozně naškrábanej, ale je jí 10. Nekritizuju ji, jen říkám, že je jí teprv 10. Ale mohla se víc snažit. To mohla. To mohla. Rozhodně.

Píše tu: "Drahý taťko, mám tě moc ráda..." Bla, bla, bla. A tak dále a tak dále... "Jsem na tebe pyšná za to, že sis zakázal internet a přečetl jsi skvělou knihu. Chci, abys věděl, že to pro mě moc znamená a těší mě, když tě vidím šťastného, aniž bys neustále zíral do mobilu. A děkuju za dovolenou v Mexiku. Fakt jsem ji potřebovala." - Takže jsem se...

- To je moc pěknej vzkaz. Jo, lidi by si měli uvědomit, že když přestanou civět do mobilů, jejich děti to náležitě ocení. Chápu. Tak nic, pardon. Ne, je tomoc hezký poselství. Za to se přece nemusíš omlouvat. Já vím. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Nejdivnější konec talkshow.." ehm...dvě slova Craig Ferguson, ale u něj by to narozdíl od Conana bylo vtipný..

917

Odpovědět

Je to o úhlu pohledu, pokud je to ten s tím kostlivcem, tak konkrétně jeho humor mi přijde cílený na američany, tak nějak hloupý, trapný. Jasně Conan taky pořád ty samé "fórky", ale zezačátku jsem se jeho videím alespoň smál.

52

Odpovědět

Vážně mu jeho desetiletá dcera napsala, že už tu dovolenou potřebovala? V deseti letech potřebovala dovolenou v Mexiku? To jako vážně?

3720

Odpovědět

Myslím, že to byl jen takový joke na závěr :)

750

Odpovědět

On je taky rozdíl strávit svoje dětství v domácnosti "nevzdělaných" hloupých měšťáků a strávit ho v domácnosti inteligentního úspěšného komika... Klidně věřím, že tohle nějaké 10-ti leté dítě napsalo. Děcka by mohla být mnohem chytřejší než na co jsme zvyklí, kdyby se jim věnovali chytří lidé.

171

Odpovědět

myslím, že to ocení každý...v podstatě, když se někdo věnuje mobilu, tak neverbálně říká, že mobil je lepší než vy...buď se na dotyčného můžete dívat a přítom si sám odstartovat "Craigovu chvilku (minimálně jednostranného) trapného ticha", nebo to dotyčnému vyčíst, anebo si vzít také mobil a "opravdovou" konverzaci tím úplně zabít

400

Odpovědět

Tenhle rok dělá v Česku Stand-up. Fuck yes!

172

Odpovědět

fakt??? kdy a kde? to by byl vrchol mého kulturního života :D

103

Odpovědět

Upozorňoval jsem na to v popisku. Čtěte popisky, lidi! :-D

382

Odpovědět

+BugHer0Vyprodáno ;-)

61

Odpovědět

+BugHer0Jj, vím. Celkem jsem se divil, jak rychle to mizelo. Po Moranovi a Slossovi další jasnej důkaz toho, že tu je hlad po stand-upech. :-)

63

Odpovědět

+BugHer0Jasné, že si ľudia chcú pozrieť dobrý stan-up, veď tie česko-slovenské nestoja absolútne za nič.

121

Odpovědět

+BugHer0Jasně, tomu se nedivím. Ale divím se tomu, že se tu vyprodal Dylan Moran, Daniel Sloss a teď i Louis CK, i když na anglickej stand-up musí mít divák perfektní angličtinu, aby si ho užil a byl ochotnej za něj platit celkem vysoký částky. Takže se tím těmhle akcím výrazně snižuje počet potenciálních návštěvníků oproti třeba klasickým hudebním koncertům...

62

Odpovědět

+BugHer0Ale tak teraz už čím ďalej, tým viac ľudí ovláda angličtinu (niektorí sa tam možno objavia len preto, aby vyzerali zaujímavo, dúfajúc v chlapíka nesúceho tabule s titulkami). Plus som si všimol (jedná sa o môj subjektívny názor, žiadne štúdie), že v Čechách je väčšie pochopenie a celkovo lepší zmysel pre humor ako u nás, predovšetkým čo sa jedná čierneho humoru (v čom samozrejme takí Íri či Škóti excelujú). Vôbec by som sa nečudoval, keby že niekto taký príde na Slovensko a nedokázal by vypredať ani zaprdený bar s 50 miestami.

20

Odpovědět

pride len mne divná predstava že keď sa s niekym rozprávam a zapípa mu mobil tak sa hneď pozrie ? ja neviem či sú v tej amerike a v iných krajinách naozaj tak iní tí ľudia ale ja som sa tu s čumením do mobilu stretol vždy iba keď neprebiehala nejaká konverzácia, aj keď niekomu prišla správa

124

Odpovědět

Louis je pro mě absolutní top, viděla jsem snad všechny jeho představení a pokaždý brečím smíchy. A teda moc díky, nevěděla jsem, že tady přijede, na tom nesmím chybět.

110

Odpovědět

Kdo sakra je Gad Elmaleh? Jak by moh mít Louis menší oblibu, než člověk o kterým jsem snad nikdy neslyšel :D. A řek bych, že ani ten mexickej tlouštík na nej nemá :D.

186

Odpovědět

To je zkurvenej mohamedán, znásilní ti ženu.

726

Odpovědět

Každý, kdo sleduje VideaČesky od počátku věků, musí Gada znát. Jednu dobu to neskutečně frčel a bořil rekordy sledovanosti i hodnocení. :-) Bohužel většina jeho videí už nefunguje...
http://www.videacesky.cz/tag/gad-elmaleh

Můžeš si ho leda tak najít na Googlu místo hledání penisů s hřebíkama. :-(

382

Odpovědět

+BugHer0Jo tenhle :D podle xichtu si na něj vzpomínám... ale furt si nemyslim, že by byl polurárnější - jen se tu víc překládal :D.

80

Odpovědět

+BugHer0Jo, víc se tu překládal a každý jeho video se líbilo, takže tu byl populárnější než Louis, který se tolik nepřekládal a neměl možnost si tu vytvořit takovou komunitu. Navíc Gad mluví francouzsky a titulky jsou pro mnohé jediným způsobem, jak si jeho stand-upy užít. Na Louise se můžou dívat i na YouTube a jinde bez titulků, takže nepotřebují VČ. Třeba má v ČR větší fan base než Gad, ale nemáme o ní přehled... ;-)

42

Odpovědět

Luis je jedním z mých oblíbenců a pořád trochu mrzí, že ten jeho seriál byl tak brzy zrušen. C.K. je takový správný buran s jednoduchými ale geniálními myšlenkami, s takovým chceš prostě zajít na pivo.

111

Odpovědět

Zrušili mu Lucky Louieho: http://www.csfd.cz/film/228803-lucky-louie/komentare/
Ale
pak několik řad běžel Louie: http://www.csfd.cz/film/154411-rozvedeny-se-zavazky/komentare/ (nevím, jestli bude i šestá řada)
A momentálně má seriálovou novinku toto: http://www.csfd.cz/film/426338-horace-and-pete/komentare/

Ale
je pravda, že mně osobně se ten první líbil zdaleka nejvíc.

20

Odpovědět

+Ceckono ten Horace mi přijde neskutečně nudný, snad ani jednou jsem se nenasmál ale Lucky Louie je prostě klasika, všech 13 dílů je skvělých a výjimečně s dabingem mi to přijde lepší, Louie už není tak dobrý, ale taky jsou tam momenty kdy se člověk zasměje...

Louise mám moc rád ale myslim si že lepší je Jim Jefferies

41

Odpovědět

+CeckoJj, taky ten žebříček mám Lucky Louie > Louie > H&P
Každý je takový temnější než ten předchozí - míň legrace, víc deprese.
U toho posledního jsem se musel přemáhat, abych vůbec dokoukal první díl a na ty další se mi absolutně nechce.

00

Odpovědět

Tak jo, přiznejte se, kolik lidí si vygooglovalo "Velký penis s hřebíkem"? :D :D

1531

Odpovědět

Jenom malá připomínka: odkaz odkazuje na to samé video, ne na událost na facebooku. :)

30

Odpovědět

No nemá tu tak velkou fanouškovskou základnu, protože semka jeho videa vůbec nedáváte. Jinak pod každým videem je nadšenej hype jak prase a několik jeho videií bylo v top 10 měsíce. Akorát ste sem nic nedali asi 10 let.

531

Odpovědět

Original cuck.

31

Odpovědět

Odkaz na "facebook" vede na youtube.

51

Odpovědět

Opraveno. Podělaná schránka! :-D

20

Odpovědět

A co když někdo nemá děti? To se jako internetu nezbaví?

93

Odpovědět

Ok, teď mě pořádně přečti. Uděláš úplně to stejné, jako jeho dcera. Nastavíš si sobě rodičovský zámek na net. Zvolíš si sakra dlouhé heslo a pak si ho nezapíšeš. Problem solved.

150

Odpovědět

+pav1Done. Jenže já jsem Zmrd a hesla si pamatuju. :-(

62

Odpovědět

+pav1TAk o to požádej nějakou holku, ještě se navíc seznámíš :)

51

Odpovědět

+pav1Možnost č. 2: přestříhni/vytrhej ze zdí net kable, vem kladivo a rozsekej routr, vem 2 hřebíky vyšplhej na sloup vysokého napětí a teď pozor, jelikož už to vážně přestává být p***l, si je vraž do očí. Rádo se stalo.

81