Paul Bettany: Vision měl málem penisCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:40
Počet zobrazení:7 248

Conan ku příležitosti vydání finálního dílu seriálu WandaVision vyzpovídal Paula Bettanyho, představitele Visiona a dříve hlasu systému Jarvis Tonyho Starka.

Už jste stihli zkouknout WandaVision, nový seriál z marvelovského univerza? Napište nám do komentářů, co si o něm myslíte.

 

Přepis titulků

Mé děti jsou velmi zběhlé v čemkoliv, co se týká Marvelu, znají celé to univerzum, takže WandaVision bylo… Zbožňují to. Pro mě je akorát frustrující, že svět Marvelu neznám tak dobře jako ony, takže každých deset minut chtějí pauzu a chtějí si popovídat o nějakém vodítku, co zrovna viděly a co má hlubší význam. Jsou do toho zažrané. Vysvětlily mi, a já to nevěděl, že tvá práce u Marvelu jakožto Vision začala tím, že jsi byl hlasem Jarvise.

A já věděl, že Jarvis byl hlasem počítače Tonyho Starka ve filmech o Iron Manovi, a ony mi vysvětlily celou evoluci, jak se z Jarvise stal Vision. A pomyslel jsem si: Díky děti, vážím si toho. Ale nevěděl jsem, jak jsi tu roli původně vůbec dostal. Jak jsi dostal roli Jarvise? Bylo to tak, že jsem před lety točil film Wimbledon. A ve Wimbledonu mého agenta skvěle hrál Jon Favreau.

A pak se z Jona Favreaua stala režisérská hvězda a zavolal mi a říkal: „Paule!“ A já se zeptal: „Čau, jak se daří?“ A on: „Mám se skvěle.“ A já: „Proč voláš?“ A on: „No… Točím film, je v něm Iron Man, takže Tony Stark, a on má oblek a já potřebuju takový netělesný hlas, takový počítačový hlas bez osobnosti, někoho zcela bez osobnosti a hned jsem si vzpomněl na tebe.“ A já…

jsem řekl: „Ty jo, páni. Když už jsi mi to, Jone, tak hezky nabídl, jo, jdu do toho.“ A tak to všechno začalo. Nejprve chci říct, že s ním nesouhlasím, jsi velká osobnost. Díky. Ale nakonec to vyšlo, protože jsi byl Jarvis a pak se z něj stal Vision. A teď si říkám, že Vision hraje klíčovou roli v této obrovské franšíze a to vedlo k WandaVision, takže je skvělé, jak ti to vyšlo.

Ale jedna věc mě zajímá. Marvel všechno opravdu podrobně promýšlí a vím, že když vytváří novou postavu nebo adaptují postavu z komiksů do filmu, hrozně moc rozmýšlí, jak by ta postava měla vypadat. A povídá se, že projdou stovky různých návrhů, než se na jednom shodnou. Týkalo se to i Visiona? Ano. Hodně se na tom pracovalo. A Joss Whedon tehdy všemu velel.

A on o tom na začátku hodně přemýšlel, protože Vision se měl zrodit a my ho u toho měli vidět, tedy vlastně nahého, takže by měl mít penis. Jasně, je nahý a rodí se. A všichni, Louis D'Esposito, Kevin Feige, si říkali: „Možná není dobrý nápad, aby měl Vision… Aby se zrodil z té bedny a měl penis.“ A on řekl: „Já to potřebuju.

Potřebuju vidět jeho penis.“ A tohle je pravdivý příběh: umělcům bylo nařízeno, aby navrhli různá podání toho, jak se Vision zrodí s penisem, a všechna je vyvěsili na takovou velkou zeď ve studiích Marvelu a pozvali tam Josse a on tam stál před tou velkou zdí a řekl: „Nikdy jsem si nebyl tak jistý, že nepotřebuju vidět Visiona s penisem.“ - To fakt nechceš vidět. - No jo. Když má show v roce 1993 startovala, taky jsme to hodně probírali. „Měl by mít Conan penis, nebo ne?“ - A jak jste se rozhodli?

- Bez penisu. - Vybrali jste možnost bez penisu. - Jo. - A takhle to… - To je od tebe pokorné. - Jo, k čemu je vůbec dobrej? - Mě vždycky akorát dostal do potíží. Přesně tak. Postarám se o to, aby všichni věděli, že finální díl WandaVision je od zítřka na Disney+. Všichni se na to dívají.

Musíš z toho mít radost, nejspíš sis nemyslel, že z toho bude takový hit. Vůbec. Měli jsme vyjít až jako druzí v pořadí a vždycky jsme si mysleli, že budeme jen taková ozdoba na okraj, a vidět, že je o nás takový zájem, je prostě skvělé. A vysílat to takhle týden po týdnu bylo taktéž super, ale mám teď smíšené pocity z toho, že to dnes jen tak končí. Bude to venku. A dvakrát kvůli nám spadla platforma Disney+. - To je skvělé.

- Jo. Je to skvělé, kdykoliv se vám podaří zbourat cokoliv, co vytvořil Disney. Zvládli jsme to! Nemohl jsem tomu věřit. Tolik lidí to chtělo vidět. Říkal jsem jen: „Páni.“ - Takže dneska všichni naladit. - Jo, nalaďte si to. - Zničme společně streamovací službu. - Ano, do toho. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Do p****e s komiksovejma sračkama!

03

Odpovědět

Prve diely sa mi pacily, potom uz az posledny. Ocenoval som herecky vykon ;)

00

Odpovědět

Jj. hlavne v prvych ciernobielych dieloch bol ten herecky vykon dost vidiet, prave vdaka tej komickosti - rozne gesta, mimiky

20

Odpovědět

WandaVision nemá chybu. Jenom snad hlavní záporák (nechci spoilerovat) mohl mít asi trošku hlubší motiv svého jednání. Ale i tak se mi líbilo, jak do sebe všechno postupně začlo cca od čtvrtého dílu zapadat.

52

Odpovědět

Sympatak herec. Poprve jsem ho zaregistroval, pokud se nepletu, v Pribehu rytire. Jako Vision super.

20

Odpovědět

Sympatak asi i jo, ale vubec neumi projevem upoutat. Je to nemastny/neslany a dlouhy. Nez se dostane k pointe toho, co chtel rict, tak pomalu usinam. A kdyz uz se k tomu dostane, tak si akorat rikate : coze ? To je jako vsechno ? Ne kazdy musi byt vyrecny, ale u hercu bych to tak nejak ocekaval...

12

Odpovědět

+dedukcePodmolemCož je docela vtipné v kontextu zmíněného Příběhu rytíře. Tam hrál zrovna extrémně výřečného Geoffreyho Chaucera :D

Takže alespoň lze vidět, jak vlastní charakterové vlastnosti upadají během hereckého projevu do pozadí a nemají až tak velký vliv na kvalitu hereckého výkonu.

10