Conan v Koreji #5: Vysílání z KLDR a hudební videoklip

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:558
Počet zobrazení:9 458

Všechno jednou končí. Dnes tu pro bohužel vás mám poslední dvě videa ze speciálu Conan v Koreji. Nicméně je nutné podotknout, že půjde o více než stylové rozloučení. Nejdříve se podíváme na území KLDR, respektive do tzv. demilitarizované zóny, ze které Conan odvysílá speciální zkrácené vydání své show. U jeho vtípků na tamní vojáky budete jen nevěřícně kroutit hlavou. A poté si vychutnejte stylový hudební klip, který proměnil Conana a Stevena Yeuna v hvězdy korejské popové scény. Mějte se krásně a u dalšího Conanova výjezdu se těším na viděnou. Pokud vám unikla jeho návštěva Kuby nebo Arménie, určitě to rychle napravte.

Přepis titulků

Napětí mezi Jižní Koreou a KLDR se v posledních letech jen stupňuje. Příčina pokračujícího násilí je přitom jasná: Korejská válka nikdy neskončila. V roce 1953 se sice přestalo válčit, ale místo podepsání mírové smlouvy se pouze vyhlásilo příměří, které trvá až dodnes. Proto jsou od sebe tyto dvě země odděleny demilitarizovanou zónou, která je lemována vysokonapěťovým plotem a víc než milionem nášlapných min. Na tomto území nikoho je jediné místo, kde se mohou nepřátelé setkat tváří v tvář. JSA neboli společná bezpečnostní zóna.

Hranice mezi oběma zeměmi je zde vyznačena betonovým prahem a půlí modré konferenční místnosti, v kterých se příležitostně konají diplomatická jednání. V JSA došlo za ta léta ke spoustě násilností a provokací. Proto mě ihned napadli dva ideální lidé, kteří by měli tuto zónu navštívit: Conan O'Brien a Steven Yeun. Nacházíme se v demilitarizované zóně. Nemůžu tomu uvěřit. Tamhle už je Severní Korea.

Jeden Severokorejec už na nás zírá. Musí bejt u vytržení. Určitě nás oba poznává. Je to velkej fanoušek The Walking Dead a Conana. To je Bob. Střídají se po 12hodinových směnách. On odejde, ale pořád to bude Bob? Nevíme, jak se jmenují. Říkáme jim Bobové. - Tamhleten odhrnuje. - Cože? Odhrnuje lži. - Líp vyfiknutýho vojáka jsem v životě neviděl.

- Jo. Z fleku byste mohl jít dělat křoví Janet Jackson. Neskutečný. Vypadá fakt skvěle. Stojíme v konferenční místnosti a bylo nám sděleno, že jakmile projdeme kolem tohoto stolu, ocitneme se v Severní Koreji. Proč mi tato historicky významná budova, které odděluje dvě znepřátelené země, silně připomíná businness centrum hotelů Ramada Inn? Vy vědomě nosíte sluneční brýle, i když stojíme uvnitř a venku řádí sněhová bouře?

Ostatní je mají také. Jasně. Takže když skočím z mostu, asi skočíte taky. Pardon. Teď bych asi neměl vtipkovat. - Jseš v Severní Koreji. - Jo. - Já jsem pořád v Jižní Koreji. Blahopřeju ti. - Už jseš tady. Ten pán nám neublíží? - Ne. Jen se ho nedotýkejte a nechoďte za něj.

Pokud se ho dotknete, nemůžu zaručit vaše bezpečí. - Co tím chcete říct? Nesmím se ho dotknout? - A jít za něj. To je šílený. Prý se nemáme tohoto muže dotýkat a stát za jeho zády. Čehož se snažím vyvarovat u každého muže. Tak jo, hlásíme se vám ze Severní Koreje. Ze Severní Koreje, země našeho úžasného a jedinečného vůdce Kim Čong-Una, vás zdraví Conan! Dnes s hvězdným hostem, zrádcem a neumětelem ze seriálu The Walking Dead, Stevenem Yeunem!

A jako bonus jeden nehybný voják. Už je tady! Conan O'Brien! Vítám tu svého hosta Stevena Yeuna ze seriálu The Walking Dead. - Tak... jak se máš? - Momentálně celkem dobře. - Budu se ženit. - To je skvělá zpráva! Slyšel jste to?

Steven se bude ženit. - Máš radost z nové řady The Walking Dead? - Jo, dali... Dali jsme si hodně záležet. - Prý jsi s sebou vzal ukázku. - Ano. - Vědí o nás v Severní Koreji? - Ano, je tu kamera, aby mohli sledovat, co se tu děje. - Takže severokorejští pohlaváři nás teď sledují. - Ano. Ale asi vás tam neznají.

- Jak to můžete říct? - Jeho znají všude. Severokorejci mě zbožňujou. Loni jsem tam byl na turné. Máme poslední dvě minuty. Dvě minuty, dobře. Trochu jsme to zlehčovali, ale uvědomujeme si, jak je to vážné. Už jen to, že se spolu můžeme na území Severní Koreje svobodně bavit, je celkem fajn zjištění. Upřímně by mě nikdy nenapadlo, že to bude možný.

Takhle by to mělo být. Chceme se sjednotit. Dostat k sobě rodiny a lidi z obou zemí blíž. Snad se to podaří. Ta separace je zaviněna člověkem, a je naprosto nesmyslná. Doufejme, že se to změní. Ahoj, tady Conan O'Brien. Hlásím se vám ze Severní Koreje se zprávami o počasí. Je tu oblačno až zataženo, místy lehké sněhové bouře a teplota přibližně -2 °C.

A s počasím z Jižní Koreje se nám už hlásí Steven Yeun. Stevene! Díky za slovo, Conane. Přináším vám počasí z Jižní Koreje. Je tu stejně. Teď nás čeká reklamní pauza. Sponzorem tohoto segmentu jsou indoorové brýle, které jsou v demilitarizované zóně obrovským hitem. Náš vůdce se směje, a proto budeme za chvíli pokračovat. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chci ti moc poděkovat za tvá přeložená videa....Conana miluju a vykouzlí mi úsměv i ve slabých chvilkách :)

70

Odpovědět

na výlet do KLDR si mal zobrať Jordana schlanskyho :D a mali ísť na večeru ku Kimovi

10

Odpovědět

Vím, že se to asi nikomu nechce dělat, ale na YT jsou anglické titulky k té korejštině. :D Takže by to šlo taky přeložit. :D

61

Odpovědět

K-Pop 5ever
https://www.youtube.com/watch?v=6tPrej8Qdr0

44

Odpovědět

Chtělo by to nějakej spoiler alert ohledně TWD k prvnímu videu...

241

Odpovědět

co je? :D nemůžu za to, že vy už to máte dávno třikrát sjetý :-P

12

Odpovědět

+kvetliczDostal jsi varoní od samotného Conana

02

Odpovědět

A nejaka specialka z nataceni od spolupracovniku neni?

70

Odpovědět

Bože jen doufám že Glenn není ten z rozmašírovanou hlavou, ten jeho ksichtík by mi fakt chyběl :D :D

200

Odpovědět

V komixu to byl Glen...
.
.
.
.
Spoiler alert...

84

Odpovědět

+SatanAno ano to vím, píši samozřejmě o seriálu kvůli Stevenovi ;)

50

Odpovědět

Ten K-Pop je naprosto geniální! :)

2211

Odpovědět

Geniálně přiteplený :)))

198

Odpovědět

Doplň řadu: Kuba, Arménie, Korea,...

80

Odpovědět

Kéž by ČR :)

262

Odpovědět

Polsko ?

70

Odpovědět

Prosím, ta reklama nejde ztlumit a přehrávače si nepamatují mojí hlasitost. Prosím opravte to, vždy mi to urve uši. Děkuji za brzkou nápravu...

510

Odpovědět

Přesně proto jsem po dvou dnech opět zapnul adblock.
Chtěl jsem stránce pomoct a ty videa přetrpět, ale tak hlasitý reklamy opravdu sledovat nehodlám.

60

Odpovědět

Na výlet do Severní Koreje si měl vzít za průvodce Rogena s Francem:
https://www.youtube.com/watch?v=KpyVENBPj5c

42

Odpovědět

Ti už by se ale nevrátili :-D

20

Odpovědět

dokonalé :D len taká poznámka, nie je toto conan v koreji 5? :)

240

Odpovědět

Jasně, opraveno. To mám za kopírování názvu videa z předchozí části. :-)

170

Odpovědět

Ďakujem za preklad, DOKONALÉ videá obe :D

162

Odpovědět

za S. Koreu 10*, za klip tak 3*, proč mají pořád potřebu u toho ti diváci ječet?

1813

Odpovědět

Tady to máš bez ječení. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=X2mqrzKHb3w

160

Odpovědět

+BugHer0dík

40

Odpovědět

chtelo by to nakej dc z NK

60

Další