Critical Path - Co je pro Hideo Kojimu nejpodstatnější při tvorbě hry?

Thumbnail play icon
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:3 195

Na které obecné věci se Hideo Kojima u svých her zaměřuje nejvíce?

Přepis titulků

Markst www.videacesky.cz V první řadě, je to hra. Chci, aby se hráči bavili a užívali si to. To je nejdůležitější. Také doufám, že to budou chtít hrát každý den, nebo budou pospíchat domu, aby si to mohli zahrát. To je nejpodstatnější, ale také chci, aby si hráči mohli ze svého herního zážitku něco vzít, a shledat to užitečným i v normálním životě.

Chci, aby znalosti, které se dozvěděli, nebo emoce, které cítili, byly užitečné i v normálním životě. Proto se do mých her snažím zahrnout téma, nebo myšlenku. Například v Metal Gear Solid jsem nahodil nukleární a sociální problémy. Chci, aby se hráči o těchto věcech učili v mých hrách, a využili tyto znalosti ve svém životě. Vždy jsem vytvářel takové hry a plánuji je takové vytvářet nadále.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už je to tak měsíc co sem nebylo přidané normální naučné video... A všiml jsem si že většina videií má poměrně nízké hodnocení, to nějak testujete oddanost "věrných diváků"?

172

Odpovědět

Hideo Kojima si vážim za Metal Gear ale sorry prekladať takýto minútový o ničom rozhovor? Nejak to tu upadá.

105

Odpovědět

Za to, že je video minutu dlouhý (a podle tebe o ničem) nemůže ani já, ani videacesky.cz.
Za to, že je tady přeložený, můžu já. Protože předchozí klip s Carmackem měl nadprůměrný hodnocení a vedla se pod ním normální diskuze.
Bohužel Critical Path má takto krátká videa. Já (a pravděpodobně většina zdejších uživatelů) si svého oblíbeného herního vývojáře poslechne alespoň na jednu minutu, než vůbec. Obzvlášť, když delší verze z toho záznamu neexistuje.

1413

Odpovědět

+MarkstSpíš to je lenost. Říkáš si,že radši kratší videa než další...jenom proto aby jsi nemusel " tolik " pracovat. Úpřímně,tohle video nemělo ani překládat takže bys mohl najít jiný zaměstnání. Bohužel krutá pravda ale svatá :D

420

Odpovědět

+MarkstCo já bych dal za nějaký rozhovor s Davidem Fincherem, Martinem Scorsesem, Ridley Scottem, no prostě se všmi těmi velikány co mají k filmu opravdu co říct.

Za rozhovor s Kojimou samozřejmě děkuju, ale musím bohužel souhlasit - je příliš krátký a vskutku o ničem...

70

Odpovědět

+MarkstKoukal jsem se, že tenhle kanál má opravdu samá krátká videa. Vůbec se pak nedivím tomu, že jejich výtvory mají shlédnutí jen v řádu stovek, když se z nich člověk skoro nic nedozví.

20

Odpovědět

+MarkstMyslím, že si nejste vědomi cílového publika. Nejedná se o lidi, kteří by neuměli anglicky, troufám si říct, že většina lidí sem chodí kvůli překladům více minutových videí, u kterých je potřeba přemýšlet a také zejména kvůli samotnému obsahu, který se může na větší platformě (YouTube) lehce ztratit. Díky videačesky jsem našel Game Maker's Toolkit, Every Frame A Painting, apod., avšak videa s takovou tematikou (analýza, interpretace, kritika umění/filmu/her/) není příliš frekventovaná a většinou se v poslední době zaměřujete na videa s komickou tematikou. Proti humoru nic nemám, ale jak jsem předestřel na začátku, většinu videí s méně náročnou angličtinou si běžný uživatel přeloží sám. Navíc existují weby, které tyto videa (a sračko-videa) překládají, například Amk.

Proto bych byl rád, kdyby jste se vrátili k tomu, co nás (snad hovořím za více lidí) zajímá, a pokud nemáte čas delší videa překládat, nedělejte to a vemte mezi sebe někoho, kdo na to čas má. Proč existují lidé, kteří překládají celé seriálové série a filmy zcela zdarma; a vy, kteří za to (doufám) máte z reklamy zaplaceno, se často oháníte tím, že na to nemáte čas? Tím nechci mířit konkrétně na překladatele Markst, jakožto dlouhodobý návštěvník webu hovořím obecně.

40

Odpovědět

K UCK F ONAMI

814

Odpovědět

F ission M ailed :D

40

Odpovědět

+5825lidi co dávaj palce dolů asi netuší o kauze Kojima x Konami

714

Odpovědět

Jako sorry ale Hideo Kojima je věčný kecálek,který se rád ukazuje na veřejnosti a to je asi tak všechno.... na jeho hry se čeká fakt strašně dlouho a to je hrozný. Větší zásluhu má u mě vždy Naughty Dog - bezkonkureční v historii, kteří dokážou vytvářet ještě někam dál než je slovo " dokonalost "

522

Odpovědět

Idea je od reality vždy jiná, v mnoha studiích ani příběh neřeší, něco okopírují, nebo to solidně odbydou! A takový hry by vůbec neměli vznikat.

21

Odpovědět

+AlennNevím,co se ti na příběhu v sérii Uncharted nebo The Last of Us nezdá ale myslím,že příběhy mají skvělý! Ale myslím,že větší význám má hlavně hratelnost a to je důležitý a Naughty Dog je jediná schopná firma,která dokáže skloubit užitečný příběh a skvělou hratelnost dohromady. Mám rád Metal Gear Solid ale sem tam je to někdy přehnaný- je to všobecně takový mišmaš. :D

24

Odpovědět

Škoda že přestali s Jakem, ty jejich koridorovky a interaktivni filmy mě osobně moc neberou.

42

Odpovědět

Rozhovory s Kojimou (a vývojáři obecně) bývají zajímavé, ale to by muselo mít trošku delší stopáž, tohle bylo o ničem.

330

Odpovědět

Ano, byl bych určitě rád, kdyby tu podobných videí bylo víc, klidně delších :-)

70

Odpovědět

je to borec. video bych uvítal i 10minutové

70