Lidé na sociálních sítíchCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:5 717
Cyprien se tentokrát zaměří na chování uživatelů Snapchatu, Facebooku, Twitteru a Instagramu. Našli jste se v některé ze skupin? 

Přepis titulků

Starší lidé s technologiemi zacházet neumí a mladí se dělí na hodně kategorií. Možná někam spadáte. Na Snapchatu. Bez nosu. Ať už jde o filtr, úhel či ruku v obličeji, nikdy neuvidíme celou tvář. Když si chceš pořád schovávat obličej, vezmi si tohle, je to rychlejší. Špion. Pořád snapuje, bez upozornění a tajně. - Děláš snap? - Ne. Musíš mi to říct. Nemůžeš to dělat tajně. - Ne, nedělám.

- Musíš mi to říct... - A zachytils tohle? Jo, nebo ne? Hodiny. Člověk, který dává čas na každý snap. Ukazuje, že vstává brzy, nebo chodí pozdě spát, protože je tvrďák. Připomíná mi to tohle. Jednou jsem šel spát až o půlnoci a deset minut! - Nevíte, jak moc jsem byl pak unavený. - Tak unavený... Zpěvák. Ve všech snapech má hudbu. Chce být zpěvák. Co mu asi brání? - Dej to zpět. - Myslím, že to bude lepší. Nekaž mi snapy!

No skvělý, je to v prdeli. Na Twitteru. Na Twitteru je samozřejmě fanda. Fotbal! Fotbal! Moje fotka, můj život. Mou vášní je Fotbal, fotbal! Mluvím jen o fotbalu. A o ničem jiném. O ničem jiném. Ať žije fotbal! Zpravodaj na Twitteru. Ten, co stráví večer komentováním televizních pořadů jako MasterChef, StarDance nebo Kdo přežije. Proč? Roger na tyči nevydržel stát ani minutu... Roger se neuměl přizpůsobit...

Když nemáš kamarády, běž na Twitter. Neaktivní uživatel. Ten zprávami nebombarduje. Konečně jsem na Twitteru. Jak to funguje? O rok později: Twitter je na nic. Čau. O rok později: Roger na tyči nevydržel ani minutu. Nemáš kamarády, máš Twitter! Jo, zapomněl jsem. Samozřejmě tam jsou fandové... manga! Dragon Ball One Piece. Zajímá mě jen manga, manga! Na Facebooku. Chorobný přidávač. Hned, jak tě potká, si tě přidá na Facebooku. Rychle. - Ahoj, jsem Étienne.

- Já Cyprien. - Skvělý. Super. A tady klikneš na "Potvrdit". Můj kámoši! - Už se nikdy neodloučíme. - Výborný. Stalker. Přidal si vás, ale nic nepostuje, nelajkuje a ani nemá profilovou fotku. Pro mě je to špion. Všechno vidím. Všechno vím. Vidím tvůj soukromý život. Megaloman. Ten, co píše takovéto zprávy: Dělám čistku svých přátel. Pokud čteš tuto zprávu, patříš mezi mé nejbližší... Dáme tě pryč. Na Instagramu. Nadrženci.

To nemusím vysvětlovat, všichni to znají. - To jsou kusy! - Ale ne, tohle je fitness. - Abys věděl, jak se cítit dobře a tak. - Takže šmírování zadků? Já sleduju jógu, to je jiné. - Jak se to jmenuje? - Yoga ass. Instajídlo. Není to on, pokud nefotí své jídlo. - Vybráno? - Co je v menu? - Vegetariánské lasagne. - Tak to ne. - Nechutnají vám? - To jo, ale jsou ošklivé. Co na vašem menu bude mít lajky?

- Nechám vám ještě čas. - Burrata? Hashtag Burrata? A jak burrata vypadá? Milovník hashtagů. Má špatnou fotku, ale dá k ní milion hashtagů. #šťastný #nálada #paříž #hezoun #vytrvalý #ambice. - A #jsemzoufalý a #nemámkamarády. - To je dobrý. - A mám i další. - #velkéhovno #kouřímzalajky #životnanic #nezaměstnanost. - To je dobrý! Holka fotící se před zrcadlem s telefonem přes obličej. Známe tělo, ale ne obličej.

- Změnila ses, nepoznal jsem tě. - Změnila jsem kryt. - Jde ti to k očím. Teda neviděl jsem je. Díky. A poslední typ lidí na internetu, který mám nejradši, jsou... Mí sledující na YouTube. Patříš k nim? Už jsi klikl na nové tlačítko na YouTube? Je uprostřed, začneš mě tak sledovat. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No asi jsem v suchu, nemám ani jedno.

99

Odpovědět

Jo vidíš, chybí mu tam diskutující z novinek, kteří se předhání v tom, kdo nemá FB a kdo jím víc pohrdá u každého článku o soc. sítích ... a tak si navzájem chodí sdělovat svoje mudra tam

202

Odpovědět

+jjjjjNo máš vlastně v jednom směru pravdu. Zapomněl na obhajovatele těchto sociálních sítí co mají falešný pocit jistoty že ať hodí na internet jakoukoliv hovadinu tak mají automaticky pravdu. No co, víc mimo jsi ani nemohl být, škoda, možná příště...

15