ŠkolaCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:4 988
Cyprien je sice už nějaký ten pátek ze školy, ale přesto natočil video o tom, co ho jako studenta na škole nejvíc štvalo a jak si krátil nudné hodiny. A co vy? Vzpomínáte na školní léta s láskou? 

Přepis titulků

Nedá se říct, že bych školu nenáviděl. Ale jsem rád, že tam nemusím zpátky. Cypriene, jsi ve smrtelném nebezpečí. Máš dvě možnosti, jak přežít. Buď se vrátíš do minulosti prostřednictvím tohoto ovladače. - Ne, to ne. - Nebo si poslechneš super písničku, kterou jsem složil. Ne! Beru tu první věc. Tvoje škoda, byla to skvělá písnička. Teleportace! Už několik let nechodím do školy. Ale stejně nemůžu zapomenout spoustu věcí, které jsem na škole nesnášel.

Sice to jsou blbosti, ale štvaly mě. Tuha pastelky, co zůstala v ořezávátku. Když jsem pravítkem rozmazal podtržení. Lepení s lepidlem UHU, které už došlo. Takže jsem ho musel vyškrabovat plastovou tyčkou, která je pod tím. Když tohle děláš, znamená to: "Pořiď si nové." Zmačkat papír při gumování. Dát ruku pod stůl a sáhnout na žvýkačku. Soused, který dělá vše pro to, abys od něj neopisoval.

- Splést si třídu. - Pardon, že... Na shledanou. - Cucat propisku někoho jiného. - Ta je moje. Vysypat ořezávátko do penálu. Píchnout se o kružítko, když dám ruku do penálu. Do prdele! To mě štve. Když učitel smaže tabuli, ale nechá tam kus. V tu chvíli jsem chtěl sebrat houbu a smazat to, aby to bylo perfektní. Vždyť je to jednoduché.

Ale neudělal jsem to. Mysleli by si, že jsem blázen. A ztrapnil bych se. Dvakrát se kouknout na hodinky během jedné minuty. Ušpinit si ruce od pera, když na něj dávám víčko. Tak jsem to vyzmizíkoval, ale pak mi smrděly ruce. - Když učitel někoho zkouší. - Dobře, kdo půjde k tabuli? Člověk by se v tom případě měl vyhnout jakémukoliv očnímu kontaktu s učitelem. - Cyprien! - Do prdele. Ale to, co mě na škole nejvíc vytáčelo: - Když učitel nepřijde.

- Fajn, je to 15 minut. Jdeme pryč? Omlouvám se za zpoždění, vyndejte učebnice. FALEŠNÁ RADOST. Ale všechno není tak černé. Občas se objevily i malé momenty radosti. Ne moc často, ale potěšilo to. Učitel chybí. Dnes budeme koukat na film. - Je demonstrace. - Jo! - Proč se demonstruje? - To je jedno. Mým největším nepřítelem ve škole, vzpomínám na to, jako by to bylo včera, byla nuda.

Když mě hodina prudila, dělal jsem úplné blbosti. Blbosti byly vždycky mnohem zábavnější než ta daná hodina. Seznam věcí, které jsem dělal, když jsem se při hodinách nudil. Škrtat na čtverečkovaném papíře. Secvaknout prst v šanonu a zkoušet, jestli to bolí. Zjistil jsem, že trochu, ale ještě to jde. Teď to vím. Ukázat holkám, jak se na kalkulačce píše "slunce". A klukům, jak se na kalkulačce píše "šuká mě". Vytahovat zbytky papíru spirálou v sešitě. Kategorie obrázky: Zajíc za zdí.

"S" s pomocí čtverců. Rozeta udělaná kružítkem. Vybarvit jeden čtverec ze dvou. Sbírat kuličky z plnicího pera. Uznávám, že jsou k ničemu. Ale kdybych je někdy potřeboval, budu je mít. Udělat si foukačku ze zmizíku. Dělat díry na gumě. Dělal jsem jich hodně. Nevím proč. Odrážet propisku. Bylo to blbé. Ale stejně jsem to dělal. Hrát si s úchytem na víčku až do zničení. Poslouchat hudbu se sluchátkem v rukávu.

Jo, bylo to promyšlené. Udělat raketu z prázdné náplně, papíru a lepidla. Směr strop. Taky jsem se v lavici bavil se sousedem. A nechtěl jsem, aby nás učitel nachytal. A proto jsem si vyvinul mimořádné schopnosti. Byl jsem nejlepší na světě ve hře štronzo. Přesně tak. Pokračujte. Ale i přesto jsem ve škole dost makal. Trochu.

Alespoň maličko. Trošinku. A co si ty myslíš o škole? Napiš komentář, uvolni se. Ať se cítíš jako doma. Začni odebírat můj kanál. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář