Cizí jazykyCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:6 290

V dnešním videu vám Cyprien poví, jak těžké je učit se cizí jazyky.

Poznámky: Ve videu je mnoho slovních hříček a jazykového humoru, což ne vždycky jde přeložit a spousta vtipů se tak ztratila.
Ve 2. minutě si Cyprien dělá legraci z toho, jak je francouzština oproti angličtině komplikovaná, protože francouzská slovesa mají mnohem více nepravidelných tvarů. 
Na konci videa mluví "pseudolatinou", proto je pro kontrast přeložena zvláštně (jako jedno slovo).

Přepis titulků

Víte, že miluju Japonsko a teď se učím japonštinu. Říkám teď, ale už se učím 10 let a nezlepšuju se. Vlastně ji umím jen z anime. - Co? - Skvělé! - Co to je? - To je roztomilé. - Cože? To mi při cestě do Japonska nestačí. - Vítejte! - Co? Technika klonování. Zdalipak víte, že v Japonsku je stále v platnosti zákon o trestu smrti?

- Aby tě drak sežral! - Dobře, volám poldy. Už na škole jsem na jazyky moc nebyl a nepomohl jsem si, když jsem si jako cizí jazyk vybral němčinu. Z vlastní vůle. Nebudu to vysvětlovat. Jednak se němčina nedá naučit, a navíc ve srovnání s angličtinou to není úplně nejužitečnější jazyk. Je to tak. Když jsem si vybral němčinu, tak jak jsem si myslel, že svět vypadá? Spojené státy americké?

V ně nevěřím. Nic mi to neříká. Ale zato Německo! Za 10 let budou všichni mluvit německy. Uspořil jsem nějaké peníze. A všechny investoval. Nokia! To půjde nahoru. Ale nech si to pro sebe. Během hodin jsem ničemu nerozuměl. Bylo to utrpení. Ale nejhůř na tom byly bilingvní děti. Měl jsem kamaráda z Ameriky. Nechápu, jak zvládal hodiny angličtiny. BILINGVNÍ DĚTI VE ŠKOLE - Tak, tohle je úkol dnešní hodiny. Máte na to hodinu.

- Poraď mi! - Je to jinde. - Je to moc těžký. - Ne, je to díra vedle. - Tak. - Good, Cyprien! Zatleskejme Cyprienovi! - Jsem bilingvní! - Jasone, zatleskej kamarádovi! - Zvládnul jsem čtverec! - I want to die. Please. Až po škole jsem se začal učit dobře anglicky, kvůli práci a cestování. Je to důležité. Na rozdíl od němčiny. Myslím, že angličtina je docela lehká.

Spíš lituju ty, co se učí francouzsky. Když ty dva jazyky vznikaly, nezačalo se úplně na stejné úrovni. Angličtino, máš chvilku? Jak jsi to vymyslel se skloňováním slovesa být? Je to I am a potom už to samé: You are, We are, They are. Prostě normálně. Aha, tak já to mám úplně jinak. Je to Je suis. - Takže Nous suissons? - Nous sommes. - Vous sommez? - Vous êtes. - Ils êtent?

- Ils sont. - Son? - Sont. Ale to t na konci se nevyslovuje. - Řekneš ten nebo ta pohovka? - Počkej, ty určuješ rod u věcí? - Máš pravdu. A tohle se řekne ça. - Sa? - Ne, ça. - A vyslovuješ to ka? Ne, ça. Proto jsem dal pod c ocásek. - Ocásek? - Angličtino, nesuď mě. Dobře, vybral jsem si němčinu a ani nevím proč. Ale nechápu, že si někdo vybere jazyk, který už neexistuje.

Někdo si vybere latinu. Je to mrtvý jazyk, což tak trochu ukazuje jeho "užitečnost". A máš delší vyučování. Proč se ji teda učit? S ní se snadněji naučíte cizí jazyk. Daleko lepší by bylo věnovat čas přímo tomu cizímu jazyku. Aby tě drak sežral! Nedokážu vymyslet žádnou situaci, ve které bys latinu použil. Už 2 dny jsme uvězněni ve hrobce.

My tu zemřeme! Našel jsem nápis s návodem na vysvobození. - Co? - Je to latinsky. Skvělý! Na základce jsem měl latinu 3 roky. - Řečtina. - Co? Řečtina. - Pročs kurva dělal latinu? - Zpanikařil jsem. - Skvělý. Tak teď kvůli tobě umřeme! - A taky jsem dělal němčinu. - Ale proč?

- Nevím! V různých cizích jazycích mám úplně jiné problémy. A čím víc jich je, tím víc používám ruce. 1. STUPEŇ Nezohledňujeme platné zákony a automatizaci trhu. Musíme otevřít oči! 2. STUPEŇ Excuse me? I want to go to the beach. Do you know the way? This? Ok. Thank you. STUPEŇ 1000 Jíst.

Jíst. Mňam! Hm... Tabemas! Ramen? Lamen! With eggs! Tamago! Tamago. Tady. Here. Aby tě drak sežral! Při učení cizích jazyků mě nejvíc štvou lidi, kteří se ti smějí vždycky, když uděláš chybu. Řekl ten pohovka místo ta pohovka! - Měl by se stydět. - Zmlkněte! Tohle říkají pouze lidi, co mluví jen jedním jazykem.

Odrazujete lidi, co se chtějí naučit cizí jazyk! Dejte si ježka do spodků! To není vtip. Jen jsem to musel ze sebe dostat. Japonsky se učím z YouTube. Skvělá stránka, mimochodem. Hodně lidí tam učí svůj rodný jazyk. Je to praktické. Ale z některých videí jsem začal být deprimovaný. JAK JSEM SE NAUČILA MLUVIT 5 JAZYKY. 6 JAZYKY. 7 JAZYKY. Kde to skončí?

Ale žádný z těchhle youtuberů nemluví latinsky. Já chybuju i v rodném jazyce. A oni jich dělají 9? Abych si dodal důvěru, představuju si je jako geeky s brýlemi, co jsou celý den v pyžamu a čtou knížky. Ahoj, všichni! Mluvím anglicky, japonsky, nizozemsky, rusky, francouzsky a začínám s čínštinou. Je to hezoun, má svaly a mluví 9 jazyky! Jsem hovno! Nikdy se mi to nepovede! Nikdy se to nenaučím.

Australan se probudil z kómatu a mluví plynně čínsky. Australana srazilo auto. Po probuzení z kómatu začal mluvit plynně čínsky. Tak tohle musím udělat! Pane? Pane? Jste v pořádku? Utrpěl jste vážnou dopravní nehodu. Jste v pořádku? - Cosestalo? - Nevím, co říkáte! - Mluvímteďjaponsky? - Co je to za jazyk? Co?

Tojelatina! Neee- Němčina je nejpoužívanějším jazykem v Evropě. - Vím, byl to vtip. - Latina tě naučí kultuře a etymologii. - Byl to vtip. - A učitelé... Vím, byl to vtip! Začni mě sledovat! DĚKUJI AKIMOVI OMIRIMU ZA ÚČINKOVÁNÍ VE VIDEU. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pobavilo :-) Zrovna jsem se vrátila z dovolené v Itálii a fakt mě mrzelo, že neumím líp německy. S angličtinou tam člověk moc neuspěje.

40

Odpovědět

Koukám, jak si ti chlapci francouzský pomáhaj. Týpek, kterej s ním byl uvězněnej v té kobce a kterej ho na konci srazí, je z videa Spolujízda od Suricate. Asi minutu jsem na něj čuměl a říkal si, kde jsem ten xicht už viděl :D

20

Odpovědět

Heh. Jsem jeden z těch, co se chce naučit latinsky. :-D Ne, fakt. Ale protože jsem línej, tak pro to nic nedělám.
Každopádně. Moje důvody ve videu nebyly řečeny. Latina se mi prostě líbí. Mnoho slov v různých jazycích pochází z ní (OK, tohle řečeno bylo). Římská říše a latina. Jop. To je pro mě.
Že je ten jazyk dneska nepoužitelný, samozřejmě vím. A není to snad tak, že ostatní lidi nedělají věci, co jsou totálně k ničemu, jen proto, že je to baví…
A co se týče myšlení do budoucna, všichni bychom se měli učit mandarínštinu. Protože pokud s tím nikdo nic neudělá, Čína bude tak nějak všude.

22

Odpovědět

Čestina s tou mam problemy. Mohly by ste davat aj slovenske titulky a v komentarou by ste to mohli aj pre nas rozpravat.

212

Odpovědět

evidentne máte problémy aj s jazykom slovenským :D XD

80

Odpovědět

odkial? lunik9, sariske michalany ci?

00

Odpovědět

Nokia není německá trochu se spletl chlapec

010

Odpovědět

protoze se na celem svete uz mluvi nemecky, proto bylo dobre v te dobe investovat do nokie

100

Odpovědět

s nemčinou ma pravdu a to som si mohol vybrať angličtinu, nemčina a ruština...

00