YouTube vs. TikTokCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:4 142
S rostoucím úspěchem TikToku a dalších nových platforem klesá zájem o ty starší, zavedené – jako je třeba YouTube. Je třeba přijmout to, že se svět zákonitě vyvíjí, nebo tomu můžeme vzdorovat?

Přepis titulků

O natáčení jste mě neinformoval, pane. Měli jsme být jen dva. - Není čas. Točíme? - Jen si to přečtěte. - Nemáme čas! Dobrý den, jsem Jean-Daniel YouTube, ředitel YouTube. Už jsme se dlouho neviděli. Ukážu vám spoustu novinek. Pojďte za mnou. Tahle část už není přístupná. Expandujeme? To se mi líbí. Pojďte za mnou.

YouTube je bezedný zdroj znalostí. Je mi ctí podporovat vzdělávací obsahy. - Tuhle zbožňuju. - …na začátku druhé světové války. - To se inzerentům nebude líbit. - Nic choulostivého neřeknu. - Řeknete to zakázané slovo. - Ne, o nacistech nic neřeknu. Ha! Řekla jste to! DEMONETIZOVÁNA Koledovala si. Povím vám o novém druhu videí, který zažívá úspěch. Samozřejmě je řeč o…

ASMR. Společně se uvolníme. - Fakt je to příjemné. - Moc hezké. Už tam nevkročím. - A teď… - Jsem Nicolas Sarkozy. - To ne, reklama. - Chci vám představit svou knihu… S YouTube Premium se tohle nestane. Jdeme.

- O burze nic nevíš, ale vyděláš… - Sakra, druhá reklama. - Ajaj, dvě reklamy. - Využijte šance. - Smůla. S YouTube Premium si užívejte oblíbené tvůrce bez reklam. Na Facebooku je spousta starců. No fakt, bez reklam. Vznik tohoto videa umožnil NordVPN. NordVPN ochrání vaše data, ale umožní vám změnit lokalizaci, abyste se dostali k extra obsahu.

- To se mi snad zdá. - Využijte dvouletého předplatného za sníženou cenu na NordVPN.com/Cyprien. - Odkaz najdete v popisku. - Nic neriskujete díky 30denní záruce. - Vy v tom jedete spolu! - Možná. Na co jsem obzvlášť pyšný, to jsou… - Co to je? - Tam už nemůžeme. Snad to bude dobré. A co teprve videohry!

- Ale ne, gaming… - Gaming je srdcem YouTube. - Kde jsou? - No právě. Už tu moc lidí není. A hele, gamer! To ne, já nezůstávám. Něco si tu nechám a vracím se na Twitch. - Už jdu. - Co nejdřív krátký let's play? Sorry, čeká mě Hype Train. Pokud máš Prime, odebírej mě. - Dejte mu velký červený palec dolů. - Červené palce nejsou, odstranil jste je. Kurva!

To mi připomíná, že… Tam nemůžete. Tam taky ne a tam taky ne. Je to snad má firma, nebo ne? Fakt mě serete. - Když je to takhle. - Počkejte. Tudy nemůžete, pane. Neserte mě, jasný?!

Jeane-Danieli! Já vás znám. YouTube, že jo? Díval jsem se na vás jako malej. Hustý. - Co to má být? - To je TikTok, koupili budovu. TikTok? K tomu jsem svolení nedal. Ať táhnou! Ne, pane.

- Sabine, tak se čiňte! - Vanessa. Jmenuju se Vanessa! A dnes se vidíme naposledy. Už dva týdny se snažím dát výpověď. Pokaždé, když za vámi jdu, se mnou vytřete jako s kusem hadru! Takhle jsem to nechtěla, ale není zbytí. - Odcházíte? - Vanesso! - Rád vás vidím. Nemáte začínat zítra? - Ředitel TikToku, můj nový zaměstnavatel. - Těší mě.

- Odněkud vás znám. Vy jste Jean-Daniel, že? Už jsme se potkali. Jen tři vteřiny hudby a vy jste to video smazal. Raz, dva, tři. Už nikdy nepoužívej hudbu, na kterou nemáš práva! Na TikToku máme neustále nové talenty, nové trendy. I nový algoritmus, neuvěřitelné. Ukážu vám to tu, pojďte za mnou. - Ahoj říďo.

- Ahoj Arvi. Máme všechny nové trendy. To já taky. - Tak jak vypadám? - Není to špatný. Počkej, zkus tohle. Cool. - Jak to…? - Kouzlo TikToku, Jeane-Dane. Pane TikToku! - To už nedělej. - Nesmíš ho rozčílit. A teď půjdeme tudy. Nebo ne, tudy.

Hudba je nedílnou součástí TikToku. - Na YouTube taky, máme videoklipy, hity… - Ale my je můžeme recyklovat. NĚCO… VÁM… MUSÍM ŘÍCT. - Proč ukazuje na slova? - Ty jsi ale boomer, Jeane. Takhle se tu mluví. UŽ… MĚ… NESLYŠÍ… POMOZTE… HELP! MŮJ HLAS!!! Chudák. Ale jsem rád, když sklapnou.

POMOC! Pozor na modrou čáru. Pár se jich takhle zaseklo, není to hezký pohled. MONETIZACE Sedm miliard dvě stě padesát tisíc… Co ty zvědavče? - Docela si vyděláte. - Nojo. - Máme 50 milionů zhlédnutí za měsíc. - To je hodně. - 50! - Hezké.

- Dostaneme zaplaceno? No jistě, jak bych mohl zapomenout? 2 eura. Rozdělte si to a vypadněte. A vše si necháváme. Dobrý, co? Ukážu vám challenge, ty jedou! A taky filtry, ty jsou skvělé. Představím vám Bellu a Charli. Ne, to je dobré, už jsem viděl dost. Odvádíte skvělou práci. Už vás nebudu obtěžovat. Vy už jdete?

Ano. Bude se vám tu líbit. Spousta nového obsahu, tvůrců. Lidi, co jsou trendy. Ne jako já. Vývoj je dobrá věc. Přeju vám hodně štěstí, Vanesso. Neztrácejte se mnou čas. Pamatuju si svůj první den u YouTube, měla jsem takovou radost. Nejhezčí den mého života.

A kdybyste tuhle věc nevytvořil, TikTok, Twitch a další by nevznikly. Už to existuje 15 let. 15 let je obrovské číslo, přijde mi to tak dávno. - Víte, proč jste YouTube zakládal? - Jistě. Chtěl jsem sbližovat lidi. Chtěl jsem, aby kdokoliv, nehledě na původ, mohl sdílet videa a ukazovat je kamarádům, rodině, neznámým lidem.

Chtěl jsem zničit zábrany. To myslíte upřímně? Jsem utopista, že jo? Víte co? Budete potřebovat někoho, kdo vám to pomůže naplnit, takže do toho jdu s vámi. - Zůstanu s vámi, můžete se na mě… - Shorts! - Cože? - Vytvoříme Shorts! Je to jako TikTok, ale stejné.

Vymrdáme s ním! Pojďte, Sabine. - Vymrdáme s ním! - Shorts jako šortky? Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dokážeš vo videu nájsť "veľkonočné vajíčko" - odkaz na Odysee?

00

Odpovědět

Kdyz pominu fakt, ze je tiktok cinskej , tak ten obsah tam je tak stupidne infantilni,ze je mi az zle z toho,cim vsim se dokaze nekdo zaobirat az se z toho stane pomalu standart. S takovou lidi zacnou tocit videa treba jak serou, a ostatnim prijde normalni se na to divat... "UUUU, Tik tok ,hele, ja se musim nejak prezentovat"

110

Odpovědět

otázka je, jestli lidstvo opravdu tak rychle degraduje, anebo jsme to v sobě měli vždycky a vývoj technologií nám pouze pomohl se do tohohle stavu dostat .. tak jako tak je to podle mě velmi závažný problém a ačkoliv Čínu nesnáším, tak omezování těchto technologií analogicky jako to dělají oni, zejména u dětí, mně přijde jako jediné smysluplné řešení

23

Odpovědět

+DominosVždy to tak bolo. Už pred socialnymi sieťami by stačilo hodiť sieť a hneď travíš pár ľudí, ktorý sa chcú stať slávnymi, prezentovať sa atp...teraz k tomu všetci tí ľudia majú prístup a to je náhodou super.
Nikdy týchto ľudí nesledovali všetci a nie všetci sa chceli stať slávny... proste každému co jeho jest...
Pozri ako vyzeralo kedysi superstar...Bolo tam mrte ľudí... bez sebareflexie, bláznov a pár šikovných... akurát že vtedy to mal všetko pod palcom producent... teraz sú to všetko selfmadi...ten pomer ľudí je stále ten istý...
A zakazovať niečo takéto nieje len riešenie, ale priam stupida, k tomu je škoda sa vyjadrovať.

25

Odpovědět

+Dominosto vieš... jeden rodič svojemu decku sociálne siete zakáže a decko stratí kontakt so sieťov. Povieš si že ok, super...decko získa diplom, nebude sa vedieť prezentovať a bude brať pol života minimálku...

Druhý rodiť svoje decko naučí využívať pre propagáciu svojich projektov, na marketing a podobné kraviny a decko bude mať v 18tke vlastný biznis...

Je to o výchove... smutné len vidieť, ako ľudia zrazu súhlasia s rôznymi totalitnými praktikami, len preto, že si myslia, aké je to super... a toto...toto má právo voliť...

113

Odpovědět

+ehmTo víš...
Buď TikTok influencer, nebo minimálka v Kauflandu, je mi líto... "ale já jsem inženýr" - je mi líto, minimálka v Kauflandu :-D (parafrázováno od Mikýře)

30

Odpovědět

+ehmProsím, už tu nic nepiš...

10