Stvoření bájných nestvůrCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:29
Počet zobrazení:3 144

Jak by to vypadalo, kdyby se o stvoření bájných nestvůr rozhodovalo na korporátní schůzi?

Poznámka:
Dvojsmysl ztvrdnout/zkamenět je volný překlad. V originálu nedorozumění pramení z toho, že se člověk promění v kámen, přičemž kámen se francouzsky řekne pierre, což je totožné se jménem Pierre. Postavy jsou proto zmatené, proč by se člověk měl proměňovat v Pierra.

Přepis titulků

Vítejte, já jsem Zeus. Navštivte svět Immortals Fenyx Rising. Kdo se bude smát mýmu přízvuku, dostane bleskem do prdele. Zlatý ostrov je plný bájných stvoření. Stvoření, která ne vždy existovala. No prostě teď uvidíte, jak byla vymyšlena, četli jste název videa. - Nemáš nový hadry? - Jsem tu prvně, blbče. - To je ono. Znáte situaci, šéfík Týfón chce co nejvíc hrozivých nestvůr. - A proč? - No aby mohl prudit lidi. - Super.

- Nesnáším lidi. Chci nestvůry, co si budeme pamatovat za 3000 let. Do toho. Jdeme na to! - Do toho. - Dobře. Něco mám. Představte si ženskou s tesáky a s vlasy… Co jsou špinavý, smrdí. - …co jsou hadi. - Aha, super. Takže i její nehty jsou hadi, protože jsou ze stejné látky. - A navíc…

- Ještě něco? - …když se na ni podíváš, ztvrdneš. Jakože zkameníš. Aha, tak to jo. Protože ztvrdnout není strašidelný. - A když už jsi tvrdej, moc se nezmění. - Jo. A teď pro ni potřebujeme jméno. - Musí být dobrý. - Já vím! Medúza. - To je zvíře, ne? - Tomu říkáš pracovní nasazení? Prostě to ze mě vypadlo, mohl jsem říct třeba…

kočka. Co kočka? Medúza. MEDÚZA Něco mě napadlo. Nestvůra, co je napůl člověk, napůl kůň. Rychlost koně a inteligence člověka, - moc dobrý nápad. - Člokůň. - Kentaur. - To je lepší, to berem. Jo!

Se dvěma pinďoury bude nahánět hrůzu. - Cože? - Se dvěma co? Se dvěma pinďoury. - Jak jako? - No jak jsme si to řekli, má to být napůl člověk s anatomií člověka a z půlek mu vychází kůň se všemi částmi těla. - Skončíme u pupíku. - Jo. KENTAUR Mám jeden dobrej.

Představte si Mínótaura. - Napůl člověk a… - Žirafa. - Pijavice. - Pakobylka. …napůl býk. - Člověk, býk. - To je dobré, můžeme to prohodit. Hlava býka, ale tělo člověka. - Ale pak to bude pomalej býk. - Ne, vejde se do menších prostor, - je to mazaný. - Jak chcete. - A co… - Jeden pinďour. - Aspoň si to ujasníme. - Pokaždé prostě jeden pinďour. Dobře.

MÍNÓTAUROS Nápad! Kerberos. Obří pes s několika hlavami. - Kolika? - Milionem. Ne. Navrhuju tři hlavy. Kdyby se hádaly, nenastane plichta. - Dobře, tři. - Hned jsem to musel nakreslit. Dobrý, co? Možná jsem měl upřesnit rasu.

- No jo. - To můžeme změnit. Napadl mě korgi, čivava nebo kavalír King Charles španěl! To se dohodneme, ale Kerbera schvaluju. - Jo! Ale má tři hlavy, takže má určitě… - Ne. KERBEROS - Mám další. Harpyji. Napůl žena… - Napůl dravec. Je dobrá. HARPYJE A já mám…

tohle. Ten je hotový z první schůze. Ne, to není člověk. - Má zvláštnost? - No jasně. On je totiž… velmi vysoký. Zapomněl jsem přikreslit měřítko. Ale je obří.

- A jak mu budeme říkat? - Obr. No jo. OBR Stvůra s mnoha očima, ale hlavně mnoha rukama. - Skvělý. - Ale jen jeden… - Jo. HEKATONCHEIROS Mám něco skvělýho. Bílý kůň s křídly. Pegas.

To jméno je dobrý, ale nejde z něj strach, šéfe. - Přesně. - Je to spíš praktický. - Ale má to styl. Ale má to styl! Výborně, šéfe. PEGAS - Nějaký nápad? - Ano! Tak jo, jen tak mě napadlo… - To je to samý.

- To je zase obr. - To ne. - Jiný měřítko? - Není to měřítkem. - Snažíš se nám podstrčit starý nápady. - Je to to samý. - Není! Je to stvůra, která… Hele, podívejte! Co to je? Orel? To musí být orel, ale není tak velký, je velký jako malá volavka. Promiňte, máme poradu, jestli jste si nevšimli. Můj návrh je Kyklop.

Má jen jedno oko, to je jeho zvláštnost. Má jen jedno oko? Takže je slabší než obr. Jo, ale ne, protože to oko je hrozně velký. Děláš si z nás prdel? Jen jsi obrovi zazmizíkoval oko! A předtím medúza, zvířecí jméno! Chápeš to? A obr je obří týpek. Nene, je to diptych, obr, Kyklop.

Nechápete to. Zachovávám souvislosti. Pardon, že dělám svou práci. Schvalme to. No dobře teda. KYKLOP - Mám dobrýho půlčíka. - Půlčíky já rád. Napůl lev, napůl orel. Odsud je to orel. - Ale orlí tlapy nejsou rychlý. - Jo, z orla berem křídla. Dobře, takže opačně, hlava a tělo orla a tlapy lva.

Tak jo, super! - Gryf. - Orel navíc nemá… - Ne. GRYF Takže v tuhle chvíli si děláme, co chceme. Vezmu lva, přidám druhou hlavu, třeba hada? A přidáme třetí hlavu, hlavu… Hlavu… Hlavu kozy. A křídla.

A pojmenujeme to chimuša. Chiméra. Chiméra! Chiméra zní super. Hlava lva, hlava kozy, hlava hada, křídla, chiméra. Schváleno! CHIMÉRA Týfón bude nadšený. Naše nestvůry jsou takovéhle. Půjdeme na vzduch? - Super práce. - Ale nebojíte se? - Jsme obklopeni stvůrami.

- Bububu! Jaká by to byla náhoda… Jste v pohodě? Co se děje? Ale to je stvůra, co jsme… Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář