Znalec kávyCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:127
Počet zobrazení:6 893

Taky je kolem vás mnoho "znalců" kávy? Cyprien vám poradí, jak se stát jedním z nich.

Přepis titulků

Tak, můžu vám říct, že jsem si koupil kávovar. Ne proto, že bych měl rád kafe, to ne. Ale proto, abych vypadal snobsky. Dneska si lidi představují přípravu kafe takhle. Ale ve skutečnosti to je... What else? Už ten rámus skončí? Zabudování vrtačky do kávovaru je opravdu fajn nápad. Fakt inteligentní! Navíc jsem si ten kávovar musel koupit, abych vypadal stylově.

S rozpustným kafem být stylový nemůžeš. - Dáš si kafe? - Ano, prosím. Dej tam horkou vodu, to zvládneš. Vole! Ne, to fakt ne. Abys vypadal stylově, rozhodně musíš mít kávovar s kapslemi. Kapslí existuje přes 20 druhů a mají různé barvy a nezapamatovatelná jména. Livanto. Prostě to je hnědá kapsle. A vlastně chutnají všechny stejně. To je potřeba říct. Stačí si už jen přečíst popis u kapslí a víš, že z tebe dělají blbce.

Vivalto Lungo. Komplexní a vyvážená chuť. A moje nejoblíbenější kapsle. Dulsao do Brasil. Jemná a hebká chuť. Hebká káva? Děláte z nás blbce a nevadí vám to. Hebká káva? Fajn, v pohodě. Do toho! Kdo chce hebké kafe? Chceš hebké kafe? Hebké kafe pro všechny! Abys vypadal jako znalec kávy, musíš to předstírat.

Uděláš: "Mm, tohle znám, má komplexní chuť." Problém je, že to většinou takhle dlouho nevydrží. - Tady máš své Dulsao do Brasil. - Díky. Mm, jemná a hebká chuť. Přesně tak, jak ho mám rád. Ale já ti udělal Vivalto Lungo. Jo, a jo vlastně. Ve skutečnosti to má tu komplexní chuť. Dělám si srandu, je to fakt Dulsao do Brasil. Tak jo, to jsem přece říkal na začátku.

Ne, je to Coca Cola. A jo, jsou tam bublinky. Metoda, díky které budeš vypadat jako znalec, je velmi jednoduchá. - Tady máš kafe. - Díky. Kolik chceš cukru? Člověk, který se v kafi opravdu vyzná, ho pije bez cukru. Nechci, piju kafe bez cukru. To je hořký, nechutný, budu zvracet, chci cukr, nechutný, budu zvracet, hořký...

Je moc dobré. To je hořký... Moje další videa najdete na cyprien.fr. Pokud chcete, tak video můžete sdílet na Facebooku. A když začneš sledovat moji stránku, udělám ti kafe. Prostě takový jsem. Tak zatím. Hořký.

Nechutný. Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Not bad, jen skoda toho kapslovyho kavovaru..

70

Odpovědět

A bylo by fajn, kdyby dokázal zaostřit kameru na svuj ksicht. Z tohohle mě bolí oči.

28

Odpovědět

Turek ftw

33

Odpovědět

Neskutečně pravdivé.

63

Odpovědět

Přesto, že s ním nesouhlasím, tak pobavilo...

131

Odpovědět

Moje Nespresso pohřběte se mnou ! :-)

51

Odpovědět

Jen tak pro zajímavost - v čem nesouhlasíš? Jsi ten typ, co mu stačí rozpustné kafe, nebo bys naopak dokázal kafe poznat? :)

91

Odpovědět

+:)Poznám jestli je komplexní nebo hebké. Piju hlavně kapslové (DG má pouze jednu kapsli pitelnou, Tasimovač ani jednu, "What else" přiznávám skoro neznám, hodně jedu na čibo), čerstvě mleté kyselejší z french pressu a překapávané. Nesouhlasím s tím, že všechny chutnají stejně :) Taky nesouhlasím, že ke snobárně patří hlavně kapslová káva.

55

Odpovědět

to má být napodobování Normana, nebo jak to mám chápat?

524