Dalajlámův proslov k 86. narozeninám

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:42
Počet zobrazení:2 838
Jeho Svatost dalajláma se letos dožívá krásných 86 let. Při té příležitosti poděkoval světu za laskavost, které se mu dostává, a oplatil ji stejně milými slovy.

Přepis titulků

Jsem jen obyčejný člověk. Mnoho lidí mi dokazuje, že mě mají rádi. A mnoho lidí má rádo můj úsměv. A i když jsem starý, pořád vypadám dobře. Také mám se spoustou lidí mnoho upřímných přátelství. A protože se blíží mé narozeniny, chtěl bych všem svým přátelům říct, jak velmi si jich cením.

Těm, kdo mi prokázali lásku, respekt a důvěru, chci velmi poděkovat. Já sám vás mohu ujistit, že až do konce svého života budu odhodlaně sloužit lidstvu a pracovat na ochraně současného stavu klimatu. Od chvíle, kdy jsem uprchl a usadil se v Indii, plně využívám výhod místní svobody a náboženského souladu. Chci vás ujistit, že po zbytek života budu plně oddán této práci.

Velmi si cením indického konceptu sekulárních hodnot bez zásahu náboženství, jako je upřímnost, soucit a nenásilí. Takže, drazí přátelé, toto je dar na mé narozeniny. Prosím, držte jej v paměti. Já osobně jsem oddán nenásilí a soucitu až do smrti. Toto je dar mým přátelům.

Doufám, že i mí přátelé se budou držet nenásilí a soucitu až do konce svých dní. Takže za prvé je toto shrnutím mého života. A za druhé, všichni mí bratři a sestry, držte se těchto dvou věcí, nenásilí a soucitu, až do smrti.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

M.E.H.

25

Odpovědět

Kdo to je a co dělá? Nějakej influencer?

811

Odpovědět

:) ... to nepoznáš z textu ? - nějaký profi hráč e-sports / sázím na strategie (nenásilí)

32

Odpovědět

+buřič 2Vždyť to píšou v titulku. Dalejský lámač.

10