Televizní kazateléLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
97 %
48. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 202
Počet zobrazení:24 940

Dnes se John zaměří na, v USA stále velmi populární, televizní kazatele a jejich praktiky při získávání finančních prostředků. John také na závěr "zaúkoluje" diváky. Úkol u nás ale není lehké splnit a abyste o nic nepřišli, můžete se v druhém videu podívat (poslechnout), jak by jeho plnění probíhalo. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Přepis titulků

Církve, nejoblíbenější zdroj vykoupení a šestý nejoblíbenější zdroj kuřecího. Církve jsou základem amerického života. V USA existuje asi 350 tisíc církevních skupin a mnoho z nich odvádí skvělou práci. Krmí hladové, šatí chudé... O nich ale řeč nebude. Bude řeč o těch, které využívají víru pro svůj finanční zisk. Asi se vám vybaví televizní kazatelé z 80. let jako tento: Dostávám se k žíle proroctví... Pokud vás trápí zažívací problémy, rychle volejte...

A liliputi rostli, ruce a nohy jim rostly přestože jejich růstové buňky... Já si to nevymýšlím! No tak! Nemůžete tvrdit, že si to nevymýšlíte, pět vteřin po vyřčení slov "manda kasa basanda". To je Robert Tilton a přestože i on byl již dávno součástí investigativního dokumentu,* stále z obrazovek nezmizel. Léčebná síla proudí do nemocných! Nechť revma zmizí ve jménu Ježíše! Nádory, zhyňte ve jménu Ježíše!

Lupus! Ten prohnilý ďábel! Nechť se poddá ve jménu Ježíše! Lupus! Klaň se moci Ježíšově! Zmiz ve jménu Ježíše. Lupus! Zmiz ty jedno komplikované a špatně popsatelné onemocnění! Soužíš nás svojí prohnilou lupusovatostí! Zmiz! Ačkoliv si to možná neuvědomujete, televizní kazatelé stále prosperují. A Robert Tilton je pouze malou částí. Existuje několik televizních kanálů zasvěcených těmto kazatelům.

Například Trinity, Inspiration Ministries a Daystar. A kazatelé, kteří se na nich objevují, mívají neuvěřitelný životní styl. Nedávno si muž jménem Creflo Dollar získal pozornost odvážnou žádostí. Kazatel Creflo Dollar z církve Worldchangers International čelí ostré kritice po založení kampaně pro získání prostředků na koupi tohoto luxusního tryskáče v hodnotě 65 milionů dolarů. Pokud chci věřit ve vlastnictví letadla za 65 milionů, tak mi v tom nemůžete bránit! Nemůžete bránit mým snům!

"Nemůžete bránit mým snům" není způsob, jak prosit o 65 milionů dolarů. To můžete křičet na svého tátu, když vám tvrdí, že nikdy nebudete tančit na Broadwayi. "Já to dokážu, tati! Hudba je můj život!" Věc se má tak, Creflo Dollarova touha po tryskáči není zdaleka nic neobvyklého. Zvykem kazatelů je požadovat drahá letadla a poté neprojevovat zrovna velkou pokoru. Měl jsem dost peněz, abych si mohl koupit nádhernou Cesnu.

V hotovosti. Teď kvůli tomu cítím v této místnost vlnu závisti. O pár týdnů později jsem si koupil další. Ta stála třikrát tolik. Placeno na ruku. Má požehnání jsou i vaše požehnání! "Koupil jsem si tryskáč, pak ještě jeden. Nestěžujte si a mějte za mě radost." To není kázání, ale první verze singlu Ricka Rosse. Kazatelé tvrdí, že tyto tryskáče jsou nezbytnou pomůckou. Například Kenneth Copeland a jeho žena Gloria patří mezi nejúspěšnější televizní kazatele.

Před pár lety žádal své následovníky o příspěvky na tryskáč v ceně 20 milionů, přičemž sliboval, že bude používán pouze pro církevní účely. Novináři se ale slibu podívali na zoubek a co zjistili, vás asi nepřekvapí. Vyšetřování stanice News8 z loňského února přineslo otázky ohledně používání církevního tryskáče pro, podle všeho, osobní účely. Tohle je stroj na kázání. Za zmínku stojí cesta na lyžování do Colorada a návštěva loveckého revíru s exotickou zvířenou v jižním Texasu.

Na této fotce je Copeland a jeho syn John hrdě pózující s párem axisů indických, kteří volně žijí v Indii a na Srí Lance. Ty krávo! Ten chlap je jako psychopatickej opak Noa. "V páru, samec a samička, nechť přijdou ke Kennethu Copelandovi, aby on je mohl střelit mezi oči!" Copelandova organizace tvrdí, že jí Kenneth soukromé cesty proplácí. To ale stejně znamená, že si může dovolit proplácet cesty tryskáčem.

I přes jejich bohatství, lidé stále posílají Kennethu Copelandovi, Creflo Dollarovi a tomu debilovi s dvěma tryskáčema spousty a spousty peněz. Je to i proto, že káží takzvaný "gospel bohatství", který tvrdí, že bohatství je důkazem Boží přízně a dary se vám bohatě vrátí. Toto učení občas mívá podobu "semínkové víry", kde myšlenkou je, že dary jsou semena, ze kterých jednou sklidíte plody. Takhle to funguje v praxi.

Velikost vašeho semínka... určuje velikost vaší sklizně. Nevím proč, ale když člověk přijme víru... a daruje tisíc dolarů, stane se něco, co by se jinak nestalo. Stane se vám něco úžasného! Díky tomuto semínku v hodnotě 273 dolarů. Máte jenom tisíc dolarů. Stejně to na domek nebude stačit.

Chcete si koupit byt. Chcete si koupit dům. To ale stejně nebude stačit. Zvedněte telefon, zasaďte semínko a sledujte práci Boží! Myšlenka je, že zasadíte semínko a sklidíte mnohonásobně větší bohatství. Až na to, že z investičního pohledu by bylo lepší ty peníze skutečně zakopat do země, protože pak je alespoň nějaká šance, že je váš pes vyhrabe a dostanete je zpátky. Hodnej kluk! Může to ale být ještě ostřejší, protože i když nemáte 1000 dolarů nebo máte velké dluhy, semínková víra pro vás může i přesto fungovat.

Mám tušení, že někteří z vás, uvidí své dluhy mizet. Ti, kteří budou věřit a zasadí. Ti, kdo uvěří při sázení semínka... Když použijete víru... Když použijete víru... Bůh vám zruší vaše dluhy. Zamyslete se nad tím.

To je jako říct, že klíč ke zhubnutí leží na dně obrovského pytle M&M's s burákovým máslem! Běžte si pro něj, určitě tam je! Celé by to bylo... Celé by to bylo k smíchu, kdyby cílem těchto zpráv nebyli zranitelní lidé jako Bonnie Parker, která odmítla lékařskou léčbu rakoviny a místo toho zasadila peníze do církve Kennetha Copelanda.

Zbytek příběhu nechám odvyprávět její dceru. Nacházela jsem deníčky... Dlouho po její smrti. Z jejích deníčků vím, že věřila, že když zasadí dost semen, tedy peněz... Podle nich, čim větší semena zasadíte... tím větší máte šanci... Tím větší máte šanci na vyléčení. Teď je myslím jasné, že semínková víra je nejodpornější koncept zahrnující semínka od vynálezu chia pudinku, ať už je to cokoliv.

Bonnie Parker darovala Copelandově církvi tisíce dolarů, protože si myslela, že je to její největší naděje na uzdravení. Možná si myslíte, že to je šílenost, ale je to jeden z možných výkladů Copelandových kázání. Gloria Copeland prodává množství programů založených na léčbě vírou. A k návštěvám doktorů byla skeptická. "Víme, co vám je.

Máte rakovinu. Špatná zpráva je, že nevíme, jak ji léčit. Maximálně vám dáme jed, který vám ještě víc ublíží." Co chcete vy? Jed, nebo sedět v neděli ráno v kostele a pouštět si do srdce víru. Aleluja. Je celkem jasné, že Bůh k této ženě nepromlouvá. Kdyby ano, jsem si jist, že by křičel: "Jdi do p*dele, Glorie!" Přímo do jejího ucha. A přesto, nejenže je všechno, co jste zatím viděli, zcela legální, ale peníze takto získané jsou osvobozeny od daní.

Protože pokud jste registrovaní jako nezisková náboženská organizace nebo církev, platí pro vás řada daňových výhod a regulačních výjimek. Daňový úřad vytvořil poučné video, jak mají zaměstnanci na církve nahlížet. V něm uslyšíte větu, kterou byste od daňového úřadu nečekali. Dobrý den, vítejte u návodu pro práci s církvemi a náboženskými organizacemi. Z důvodů, které se datují k počátkům vzniku Spojených států, jsou daňové zákony a regulace vztahující se k církvím a náboženským organizacím záměrně široké a někdy poněkud vágní.

Poněkud vágní? To je hodně mírně řečeno, protože filmy Christophera Nolana jsou poněkud vágní. Zpráva od mámy: "Prosím, zavolej. Nic akutního, ale zavolej. Důležité. Nestrachuj se." To je poněkud vágní. Regulace církví jsou skoro bezvýznamné. Nejenže podle jejich přepisů není termín "církev" jasně definován, ale ani "se nesnaží zkoumat, zdali má daná doktrína náboženský obsah, za předpokladu, že je víra skutečně vyznávána a není nelegální."

Skutečně vyznávaná víra ale může znamenat úplně cokoliv. Kamarádi mají přednost před holkama? To by mohlo být náboženství. Red Vines jsou lepší než Twizzlers? To by mohlo být náboženství. Pokud věříte, že nejlepší film všech dob je Žena ve vodě, tak se jmenujete M. Night Shyamalan, ale gratuluji, pane Shyamalan, tato víra by mohla být náboženstvím. Mít označení církve přináší celou řadu výhod, jako pastorský příspěvek na bydlení, který umožňuje manželům Copelandovým bydlet ve vile za 6,3 milionů dolarů bez placení daní.

Tohle je jejich dům. Tohle je jejich příspěvek. To dává smysl, jenom pokud se příspěvkem rozumí vila v ceně Jima Parsonse z Teorie velkého třesku. Zeptali jsme se daňového úřadu, kolik auditů církví provedl v minulých letech. Provedl jeden v roce 2014 a pouze dva v roce 2013.

Šance, že ve vaší církvi bude provedena kontrola, je skoro stejná, jako že Gloria Copeland vyléčí vaší rakovinu. A pokud můžete fungovat... Pokud můžete fungovat s tak minimálním dohledem, můžete si dovolit úžasné věci. Třeba Robert Tilton. Nedokážete si představit, co se stane, když mu pošlete dar. Naštěstí si to představovat nemusíte, protože... Teď bychom se asi měli přiznat... S církví Roberta Tiltona...

si posíláme dopisy... posledních sedm měsíců. A snažíme se zjistit, co lidem říká. Pohodlně se usaďte, protože tohle je úžasné! V lednu jsem mu poslal 20 dolarů a dopis, ve kterém jsem prosil, aby mě přidal na seznam adresátů. Za dva týdny mi poslal dopis, ve kterém děkoval za můj příspěvek a psal, že "nás Bůh nadpřirozeně svedl dohromady."

Nadpřirozeně je malinko přehnané. Viděl jsem ho v televizi a poslal mu nějaký prachy. Nebyl to můj mrtvý milenec, který se vrátil, aby mi pomohl s keramikou. Nedlouho na to mi poslal další dopis, ve kterém byla přiložena dolarová bankovka, což znělo zajímavě, ale jen do té doby, než jsem si přečetl instrukce, podle kterých jsem měl dolar poslat zpátky spolu s desátkem či darem Bohu. Přesně tak! Měl jsem ten dolar poslat zpátky spolu s dalším darem v doporučené hodnotě 37 dolarů.

Což jsem taky udělal. Takže jsme si vyměnili dva dopisy, a už mi to připadalo, jako bych si psal s kamarádem, který má problém s lichváři. Tato korespondence pokračovala stejným způsobem až do března, kdy mi poslal tři balíčky s barevným olejem, kterým jsem měl potřít dopisy a odeslat mu je do určitého data zpátky, spolu s dalšími penězi. A to jsem taky udělal. V dubnu jsem obdržel dopis v obálce nadepsané "přiložen šek". Už jsem se radoval.

Sázel jsem, sázel a sázel a teď budu sklízet! Pak jsem ho otevřel, a nelžu vám, uvnitř byl šek na 5 dolarů ode mě ve prospěch církve pastora Tiltona. Takhle to pokračovalo ještě sedm dalších dopisů, Načež mi poslal kousek látky ve tvaru pohoří. Hádám, že jsem dosáhl horské úrovně. A jaké překvapení! Chtěl, abych mu poslal hory zpátky spolu s dalšími penězi. To jsem udělal. Načež mi poslal další obálku s jedním dolarem, který jsem si měl na noc vložit do své Bible a potom mu ho spolu s dalšími 49 dolary poslat zpátky, aby ho mohl posvětit olejem a poslat mi zpátky požehnanou jednodolarovou bankovku.

Načež mě varoval, abych "neurážel Boha svou lakomostí" a ještě pro zdůraznění: "Opravdu vás varuji, abyste si nenechal bankovku doma." A víte co? Ten dolar jsem si nechal a ať si políbí p*del! Přesně tak! Tenhle jsem si nechal. To ale není všechno! Dopisy chodily dál. Poslal mi další olejíčky, modlitební hadříky a dokonce, a to si nevymýšlím, obrys jeho chodidla, na který jsem měl obkreslit své chodidlo a poslat zpátky s dalšími penězi.

K dnešnímu datu jsem mu tedy poslal 319 dolarů a dostal 26 dopisů. To je skoro jeden týdně. A zase je to vtipné, než si představíte, že ty dopisy chodí někomu, kdo si nemůže dovolit to, o co žádá. V tu chvíli jsem byl docela naštvaný a hledal jsem znamení, co udělat. Takže jsem si pustil Roberta Tiltona a stala se úžasná věc.

Někdo mě teď sleduje a je velice frustrovaný svým smyslem života. To bych mohl být já, Bobe! Jsem nesmírně frustrován, neboť smyslem posledních sedmi měsíců mého života bylo posílat ti zku*venou poštou peníze. Takže se zeptám, jaké poselství pro mě máš? To bylo silné... zrovna teď... Dostal jsem znamení pro někoho, kdo opravdu hledá Boha... Znamení pro učinění rozhodnutí či naplnění smyslu ve svém životě.

V tu chvíli jsem si uvědomil, že mě poselství Roberta Tiltona nabádá k založení vlastní církve, abych mohl zjistit, co všechno si můžou náboženské organizace dovolit. A přesně to jsme udělali. Minulý týden jsme vyřídili formality a založili organizaci jménem Církev svaté matky daňových úlev. A bylo to znepokojivě jednoduché. Abychom měli vše správně, přizvali jsme si tohoto skutečného právníka.

Daňový úřad sice nemá přesnou definici církve, ale má 14bodový test pro určení církevních organizací. Ale nejenže nemusíte splnit všech 14 kritérií, my už některé nevědomky splňujeme. Například je nutné mít zavedené obřadní místo a my se scházíme každou neděli v tomto newyorském studiu. A to se, podle všeho, počítá. Právník nám také poradil, že církev musí být jednoznačný právní subjekt.

Takže jsme si v Texasu zaregistrovali naši církev jako neziskovou organizaci. Ve státě, kde nežiji, nikdy jsem nežil, ale vůbec mu nevadí, když si v něm založíme církev. Směrnice také říkají, že je nutné mít určité vyznání a způsob uctívání. Právník nám poradil, že podmínku o uctívání splníme pouhým "zavedením určitého rituálu, jako například rozjímání věřících nad povahou podvodných církví." A přesně to taky uděláme.

Skloňme své hlavy v tichém rozjímání. A hleďme! Další políčko bylo odškrtnuto. Ámen! A nakonec... Nakonec... Podle našeho právníka, nejlepším předpokladem pro statut církve jsou přímo diváci tady ve studiu, kteří projeví víru ve vyznání církve. Takže co vy na to, diváci? Projevujete svou víru?

Projevujete dnes svou víru, bratři a sestry? Potom tedy zbývá už jen jediná věc... Pojďme do kostela! Bratři a sestry, vítejte v Církvi svaté matky daňových úlev. Já jsem váš megareverend... Děkuji, bratři a sestry... Váš megareverend a ředitel John Oliver, a musím říct, že dnes mi bylo požehnáno... Požehnáno přítomností mé rozzářené ženy Wandy Jo Oliver Přivítejte...

Wanda Jo. - Buď požehnána. - Buď požehnán. A buďte požehnáni i vy, kdo nás sledujete v televizi nebo online na: www.svatamatkadanovychulev.com A hlavně žehnejme daňovému úřadu, té nejsvolnější z vládních institucí. Wando Jo, dnes jsem uslyšel slova proroctví. Aleluja! Co pravilo, můj Johne? Pravilo, má Wando, pravilo, že mají diváci u obrazovek zasadit semeno!

- Semeno! Všemocné semeno! - Ano! Pokud možno v hotovosti, ale šeky přijímáme taky. Může to být 5 dolarů, může to být 10 dolarů, může to být 77 dolarů. Musíte zasadit své největší semeno! Myslíme peníze, neposílejte nám semena! Přesně tak Wando, neposílejte nám opravdová semena. - Protože vaše semena nás nezajímají! - Nezajímají! Vůbec nás nezajímají. Pošlete nám vaše skutečné peníze na adresu, kterou vidíte ve spodní části obrazovky.

Pokud to uděláte, a to je pravda, stanou se vám skvělé věci. A to můžu podle všeho klidně říkat. Chvála právnímu oddělení! Chvála našemu advokátu! Chvála všem právnickým kličkám a jejich požehnané kličkovatosti. Jen promluvím k bratrům a sestrám u televizních obrazovek. Máte dluhy? Dluhy, zmizte! - Máte lupus?

- Ten ďábelský mor! Dotkněte se obrazovky a my ho vyléčíme! Položte teď ruku na obrazovku! K čertu s tebou, ty ďábelská chorobo, již více nás nemuč! K čertu s tebou! Možná jste ani nevěděli, že máte lupus. Ale měli jste, a teď už nemáte! Je to zázrak! Je to zázrak! Je to zázrak! - Zázrak!

- Zázrak! Neváhejte! Zavolejte na toto opravdové číslo právě teď! 1-800-JE-TO-LEGÁLNÍ, protože to skutečně je. Tohle všechno je opravdu zcela legální! Zavolejte zdarma na toto číslo a zasaďte své semeno! Zasaďte ho hluboko do něj! Zasaďte své semeno do jeho úst! Zasaďte ho po celém jeho obličeji! Zůstaň v klidu Wando, zůstaň v klidu. - Požehnáno budiž semeno! - Chvála semenu. Kdož zavolá na toto číslo, nechť zasadí své semeno a vzkvétá.

Wando, Wando? Cítíš Ducha svatého? Cítíte doma Ducha svatého? Zavolejte na toto číslo! Hned teď! Zavolejte na něj! Zavolejte! Zavolejte! Na obrazovce! Zavolejte! Skutečně to udělejte! Opravdu hned zavolejte! Protože pokud to prochází Robertu Tiltonovi, Kennethu Copelandovi a všem těm hajzlům, ale nám to zatrhnou, budeme svědky skutečného zázraku!

Dejte nám peníze! Dejte nám peníze! My chcem peníze! Překlad: MBlast www.videacesky.cz

Komentáře (80)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ještě že tady je jenom Jolanda, Plamínek a jim podobní :D

10

Odpovědět

Jeho vazne nekdo, jednou odkrouhne. :)

91

Odpovědět

kam až sahá ta lidská blbost?! :D až do Ameriky, řekl bych

80

Odpovědět

super :)

11

Odpovědět

Ahoj, proč mi videa od Johna Olivera nejdou spustit? Vždy se objevuje věta. The requested video is not allowed to be played in enbedded players.

10

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=me2H7Ja93Wg Hallelujah hallelujah !!!:-D

40

Odpovědět

prase be, prase be

21

Odpovědět

Já ho asi zase miluju ♥

320

Odpovědět

Nový zajímavý projekt, na začátek dostanete 20 euro…nakupujete odpady a recyklujete. Nestojí vás to nic!! Pojďte zkusit ;) Pro více informací: extairp@gmail.com https://recyclix.com/?id=d2723325e14aaa

357

Odpovědět

To to tu vážně nikdo aspoň trochu nemoderuje? Dejte mu už konečně ban, díky.
Useless reklama a OT pod každym videem.

220

Odpovědět

I když jsou mi tito šmejdi odporní tak problém je v americké mentalitě, všechny západní země mají daňové úlevy pro církve a mnoho z nich má systém ještě méně regulovaný než USA, přesto nic takového v UK neexistuje, u nás se to sice děje (svědci jehovovi), ale přesto je jich zde velmi málo.

Takže je to spíš společenský problém, který je způsoben velkou nedůvěrou v lékaře v USA (s důvěrou jsou na tom stejně jako Indie tj zhruba 45% oproti 98% v Německu), což již zde několikrát skvěle John Oliver vysvětloval v dílech o doplňcích stravy a uplácením lékařů.

Takže skutečně jádro problému je nutné řešit jinde, protože i když je zdaníte, furt budou přežívat, jen si místo tří tryskáčů koupí dva :D.

162

Odpovědět

lol, Oliver je pohoršený, že ojebávajú ľudí a vláda z toho ani nič nemá...

828

Odpovědět

Ty daňové úlevy a zákony jsou opravdu na nic, ale zase na druhou stranu musím říct, že využívat blbosti lidí jako podnikání, na tom nevidím nic moc špatného. To že je někdo takový idiot, že jim to věří, s tím nikdo nic neudělá, ani John.

2747

Odpovědět

Odpovězte prosím, klidně jen sám sobě, na pár otázek.
1. Jste si 100% jist, že byste nikdy žádnému podvodníkovi nenaletěl?
2. Jste si 100% jist, že to platí pro všechny lidi, co máte rád?
3. Jste si 100% jist, že se odpověď na otázky 1. a 2. nezmění, jak budete vy a vaše okolí stárnout (a bude vám klesat výkon mozku)?
4. Jste si 100% jist, že se člověk, pro kterého 1. nebo 3. neplatí, vašim blízkým nestane?

Pokud jste odpověděl alespoň jednou ne, je váš postoj dosti pošetilý, protože vám ti, kterých se zastáváte mohou vstoupit do života dost ošklivým způsobem.
Pokud jste odpověděl 4 ANO, tak se buďto mýlíte, a váš postoj pramení z mylných předpokladů, anebo jste dosti výjimečný případ, a jistě pochopíte, že společenské normy nemůžou být šité vám na míru.

12111

Odpovědět

+komunard1. Ne, netvrdím že jsem nějaká bedna, ale podvod na mně abych naletěl by musel byt trochu chytřejší než že pošlu litr a rakovina bude v pryč.
2. Ne, znám dost lidí, kteří by to poslali.
3. Nevidím důvod proč by na to měl vliv věk. Výkon mozku se tolik nesníží. Viděl jsem pár profesorů v důchodu a kapacity to byli i tak.
4. Ano, na podvod by možná naletěli, ale ne na tento.

Já jsem tím komentářem nijak nemoralizoval jejich podnikání, ale je to stejné podnikání jak casino nebo bedny. Prostě ti lidi musí vědět, že peníze už neuvidí.

1619

Odpovědět

+komunardNevím, ale říct o něčem, že na tom není nic špatného,to pokládám za moralizaci přímo ukázkovou. Je pravda, že tady je ten podvod dost průhledný, ale zas, souvisí to s emocí, s vírou, a proto je to efektivnější.
A že je ten podvod (vy tomu třeba klidně říkejte podnikání) průhledný, to pro mne není polehčující okolnost.

Také znám kapacity, i sportovce, se kterými bych se nechtěl pouštět do křížku. Ale to byli borci i za mlada. A taky pár těch, co jsou dneska rádi, že chodí, i když byli dříve taky trochu sportovci. A s mozkem je to podobné. Tréning samozřejmě dělá divy, pak je tu životospráva a tak. Ale snad víte jak to myslím.
Tím nechci říct, že by měl mít člověk nějaké předsudky vůči starším lidem, ale že člověk nemládne.

152

Odpovědět

Dřív se za blbosti umíralo, dnes sní musí hodně lidí žít. Neříkám, že bych nikdy nikomu nenaletěl, ale jak se říká: definice šílenství je opakovat chybu stále dokola a čekat jiný výsledek.

111

Odpovědět

A jaký je ten rozdíl mezi televizními kazateli a například katolickou církví?

5635

Odpovědět

dobrá otázka :D, žádný

4035

Odpovědět

To je smůla, že to nevíš. Mě by zajímalo jaký je rozdíl mezi tímto a "neziskovkama" jako romea nebo nadace vašíka havlů.

1811

Odpovědět

+nevimjmeno2To je smůla že to nevíte. Pak byste to mohl panu Inkovi vysvětlit.
1. Opravdové církve, jakož i sekulární neziskovky konají mnoho užitečného.
2. OCJISN nedávají téměř celý svůj rozpočet na blahobyt jednoho podvodníka.
3. OCJISN nesměřují veškeré své aktivity k získávání prostředků za každou cenu.
Shrnuto, OCJISN, se možná uchylují k pochybným praktikám, k nepřiměřeným odměnám, atd. Jinak by asi těžko mohli v této zkažené době (ne že by to jindy bylo lepší) fungovat. Ale krom toho dělají i mnoho jiných, prospěšnějších věcí.

2611

Odpovědět

+komunardAha, zajímavé, a těmi mnoha věcmi myslíte třeba stavbu dálnic, vědecký výzkum, a podobně užitečné věci že ano ? nebo spíš myslíte věci po kterých pes neštěkne a které dělají jen proto že je to nic nestojí a každému je to u p**** :-)) ? K čertu s vyžranou církví.

00

Odpovědět

Vydělávat si tímto způsobem je snad ještě větší hyenismus než prodávat hrnce, ale přijít za mnou nějakej můj kamarád, že má takovejto buyznys plán tak mu řeknu, že je asi padlej na hlavu, když si myslí, že by mu opradu někdo poslal peníze. Nikdy bych nevěřil, že může někdo takovýmto kreténům, kteří ani nepůsobí sympaticky nebo že by se starali o kohokoli jinýho než sebe, poslat prachy. A už vůbec bych nevěřil, že takových lidí může být tolik, aby si za ty prachy mohli koupit letadlo. Tady ty "otce představený" bych poslal do čínské továrny na elektroniku (takovej novodobej koncentrák), ale lidi co jim pošlou peníze by potřebovali léčení (četl sem, že tu někdo psal, že staří zmatení lidi, kteří nemají žádnou jinou naději, než tyhle zázraky jsou vůči těmto šarlatánům dost zranitelní, ale ať mi ten někdo netvrdí, že takovýchto lidí je tolik, ty prachy tam posílají nepochybně i mladší ročníky s mnohem zářivější budoucností než nějaká babička na smrtelné posteli).

332

Odpovědět

Opět video o ničem.

2145

Odpovědět

Že jste to nepochopil neznamená, že je to opravdu video o ničem.

882

Odpovědět

+EdiecCo jsem nepochopil? Na každém rohu se tě každý snaží ojebat. Je vidět že náš pseudolevičák Olík už nemá žádné dobré téma.

341

Odpovědět

+Ediecnevimjmeno2:

Co jste nepochopil? Že to video není o tom, že někdo okrádá lidi, ale o tom že to může dělat až takhle naprosto okatě a přitom legálně, díky špatně napsaným zákonům.

201

Odpovědět

Fuj! Jak já tohohle komunistu nesnášim, to je hrozný :-D

694

Další