Den v životě paparazziho

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:95
Počet zobrazení:6 066

Jak vypadá běžný den bulvárního novináře a fotografa v New Yorku? Odpovídají klišé o paparazzi realitě? Podívejte se na toto video od BuzzFeedu a udělejte si obrázek sami.

Přepis titulků

Lidi mají sklon myslet si, že paparazzi lidem narušují soukromí, schovaní v keřích se snaží vyfotit něco skandálního. Jsme tam venku a vyděláváme si jako všichni ostatní. DEN V ŽIVOTĚ PAPARAZZIHO Teď jdu na Victoriu Beckhamovou, vychází ven chvíli před devátou. doufám, že ji předběhneme.

Většinou mi trvá nejvýš 20 nebo 30 minut dostat se z domu od chvíle, kdy se probudím. Žiju v New Jersey, odkud je to do města dost blízko. Miluju jezdit přívozem. Je to nejrychlejší spojení a malebnější dojíždění snad neexistuje. A přitom se soustředím, čtu nejrůznější články z předešlého dne.

Chodil jsem na NYU na fotožurnalistiku. Jedním z úkolů do hodiny fotografie bylo jít na ulici a vyfotit nějakého cizího člověka. A mně se podařilo vyfotit Taylor Swift. A bylo to otištěno v časopise People. Takže místo toho, abych odevzdal úkol, podal jsem profesorovi výtisk People.

Po prvním semestru jsem ze školy odešel, potkal jsem Cesara a vytvořili jsme tým. Teď to je pět let, co spolu pracujeme. A vytvořili jsme tuhle skupinu, 247 Paps. Tahle mobilní kancelář má Wi-Fi, je to naše schovávačka, je to naše vozidlo, má všechno, co potřebujeme. Přes den odsud děláme všechnu práci. Teď jedeme k hotelu Victorie Beckhamové, je na Fashion Weeku.

Fashion Week je pro nás hodně rušný. Snad to stihneme, jedeme trochu pozdě. Za poslední čtyři dny byla zpozorována vždy v devět ráno. Dostali jsme se sem v 8:45. - Jo. - Je všechno připravený? - Mám to. - Páni. Asi je už venku, ostatní fotografové už upravují fotky, takže je dávno pryč.

Jo, je pryč. Říkáme, že když je to pro nás určené, tak to dostaneme. Nech to být, není to nic důležitého. Fajn. Jedeme do hotelu Mercer zjistit, kdo tam bude. Uběhlo pár hodin, chceme do toho šlápnout, dnes nemáme žádné fotky.

Chceme na to jít jednodušeji. Chceme sedět u hotelu, kde víme, že někdo je. Je tam Kendall Jenner, Kaia Gerber. Musíme sledovat každého, kdo projde. Někdy jsou tihle lidé v přestrojení, mají klobouky, brýle... Chceme tam chvíli být, i když tam jsou ostatní fotografové, kterých se straníme. Nerad pracuju poblíž těch chlápků.

Čím víc fotografů tam přijde, tím víckrát se musí odměna dělit. Snaží se vyfotit přesně to, co my. Ideální je získat něco, co máte jen vy. Třeba Kendall Jenner. Její exkluzivní fotka je za pár stovek až za jeden tisíc dolarů. 30, 20 lidí fotících to stejné, to je... Doufáte aspoň v 50 dolarů. Dáme si kafe a půjdeme na něco snad exkluzivnějšího.

11:05 dopoledne Jezdíme kolem a všimli jsme si dalších paparazzi, kteří čekali před jednou z populárních restaurací – Bar Pitti. Takže tam asi někdo je, ale nevěděli jsme kdo. Může to být buď Hailey, Gigi Hadid nebo Bella Hadid. Svým příjezdem jsme odstrašili ostatní paparazzi. Ukázalo se, že to byla nadějná modelka Kaia Gerber, dcera Cindy Crawfordové.

Čau Kaio, jak si užíváš Fashion Week? Protože je nadějná a módně oblečená, může za to být pár stovek dolarů. Nahrávání zahrnuje to, že vyberu ty nejlepší fotky, rychlé oříznutí... Podle kvality fotky si můžeme vydělat drobné, nebo pětimístnou sumu. Kendall Jenner vyjde ven...

Za tři, nejvýš čtyři minuty. Zavolali nám, že Kendall Jenner právě přijela k hotelu Mercer. Je to jen pět bloků, ale v newyorském provozu je to až půl hodiny. Budete asi muset jít pěšky. Asi na to jdem. Asi jsme to dali... Jdem na to. Kendall!

Kendall! Krásný nohy, Kendall! Dorazili jsme včas, vyfotili to... Soupeříme s těmi ostatními chlápky, takže... Tohle musíme hned nahrát. Lišíme se od ostatních fotografů, pracujeme jako tým. Sledují ji, ale my to pošlem první. Ukázalo se, že jsme to publikovali první. Válíme!

Hailey! Hailey! Hej, Hailey! Máme tip na podnik, kam právě vešla Bella Hadid. Proslulí klienti, kteří od nás kupují, jsou The Daily Mail, People... Ahoj, Bello. Jsem rád, že jsme chytli toho stalkera, fakt. Kdybys nás potřebovala, jsme tady.

Není zač. Dneska je dobrej den. Jsme jiní než ostatní, vážíme si dlouhodobých vztahů. My respektujeme je, oni nás. Být ten hodný se vyplatí. Milesi, teď si hraju na tebe. Je to super a chápu, proč to děláš. Musím říct, že je to docela povzbuzující.

Připraveni? Úsměv, sráči! Ariana Grande je jedna z celebrit, se kterými pracujeme od samého začátku, před tím, než její pěvecká kariéra vůbec začala. Máme s ní super vzpomínky. Nejlepší bylo, když mě Rihanna na mé narozeniny vzala do klubu. To ale není Drake, to je Miles, její oblíbený paparazzi. Cesar jí napsal, že tam jsme a že mám narozeniny.

Přišla dolů a měla na sobě obří rudé srdce, pořádně mě objala, popřála mi a řekla: Potkáme se v klubu, jdeš s námi. Vešli jsme dovnitř spolu a zapařili jsme. Koupila mi hodně drahou láhev šampaňského. Jen tím, že jsme příjemní, získáme lepší snímky než ostatní. Tiffany, Tiffany, můžeme vás tady vyfotit? Tady, Tiffany!

Paparazzi je pro mě... Milé označení. Myslím, že to popisuje, co děláme. Lidi na ulici uvidí paparazziho a automaticky si o nás pomyslí něco špatného. My si vyděláváme na život stejně jako ostatní. Neděláme nic nezákonného. Většina těch, co sem přijde, stejně pracuje v tisku. - Hotovo, kámo.

- Fajn, brácho, mějte se, kluci. Měj se, kámo. Můžeš mi říct, kolik jste schopní vydělat za rok? Stačí říct, že je to šestimístná suma? Prvně o tom, proč jsem tak nesvůj? Neradi mluvíme o tom, kolik vyděláváme. Protože je to jiná částka, než mají v téhle branži ostatní. Máme cíl vydělat milion dolarů za rok.

A myslím, že toho brzo dosáhneme. - Pěkná práce, máme hotovo. - Dobrej den. Teď se trochu vyspíme a zítra nanovo. Tak jdem. Překlad: Líza www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nie je to zločin ak to verejne publikuješ za peniaze :)

02

Odpovědět

Úžasný video. Úžasná práce. Moc nechápu nadávání lidí tu na ně. Jsou to jen lidi...jsou to jen obyčení lidi co si vydělávají na NĚKOM, to že vy to neděláte je vaše věc. To že se naše média chovají jako prasata je věc další...
Za mě docela poučné a velice zajímavé, chtělo by to více takových. :)

02

Odpovědět

Přidávám se k hlasům, které oceňují zajímavý námět videa. Mě se líbil pohled na někoho, kdo to povolání vykonává jinak, než jak ho jako laická veřejnost známe. V tomto směru si myslím, že s profesionálním přístupem se dá i takovéto povolání vykonávat tak, ať se za sebe nemusí dotyční stydět - kdyby měli opravdu nelidský přístup tak s nimi nikdo nespolupracuje. Pak také platí jedna věc, kterou si někteří neuvědomují - zahraniční časopisy a weby, které odkupují právě ve videu zobrazenou práci (tedy fashion/street fotky v uspokojivé kvalitě a stylizaci) zároveň dělají PR oněm celebritám samotným...ne vždycky je vztah paparazzi vs. celebrita parazitický, ale symbiotický a oni si to uvědomují. Jednoduše - o kom se nepíše, ten není slavný. Kdo není slavný, ten nevydělává.

Fotky ze soudku "vypadla bradavka" a "zvracela na chodník" jsou už jiný level a tam za sebe musím říct, že člověka, který toto fotí, pochopit už nedovedu. Jestli tady klučina studoval žurnalistickou fotografii, byť semestr, má minimálně vztah k tomu obrazu, a ne jen k penězům. Peníze až na prvním místě bohužel hatí přidanou hodnotu každého povolání.

62

Odpovědět

Podle mne je to odporný byznys, znám pár slavných po kterých bulvár doslova pase, a děsně mne vytáčí, že to co se napíše je málo kdy pravda. Pak je ještě zajímavé, že minimálně český tisk nestojí o pěkné fotky, chce trapné fotky, momentku s nějakým divným pohledem. Na západ od nás v seriózních novinách takové věci moc nenajdete, všude důstojné fotky, i ten bulvár se tam dle mého krotí(možná ne v USA), u nás nejčtenější weby schválně dají zavádějící titulek a hroznou fotku u člověka kterého nemá jejich redakce v oblibě, a naopak své oblíbence si přikrášlí.

30

Odpovědět

Vite co by se stalo kdyby vsichni paparazzi na svete naraz zdechli?
.
.
.
Nic. Absolutne vubec nic.

133

Odpovědět

Vzrostla by cena fotek celebrit.

61

Odpovědět

Škoda, že nenatočili dokument o méně šťastných paparazzi, kteří si nevydělají statisíce dolarů ročně.

100

Odpovědět

Celebrity jsou lůza. Ovšem to je nic oproti těmhle "lidem" kteří mají v poslání všem ničit životy,otravovat a přiživovat se.

84

Odpovědět

Zajímavé video.
Paparazzi jsou obvykle zobrazováni jako neskutečně vlezlí. Možná to bude ten problém.
Ale je tu ještě větší problém. Běžný lidi, co odebírají tenhle typ „informací“. Nějaká slavná osobnost vyšla z hotelu a jde na módní přehlídku. Hmm. OK. A…? Proč by to mělo někoho zajímat? Vím, že to je mnou, ale přijde mi to jako koncentrovaná nuda. I libovolný sex skandál. Hádej co, lidi jsou zvířata a nejbližší věc k účelu, co máme, je rozmnožování se. Takže sex je přirozený výsledek.
Paparazzi jsou taky jen lidi, co se snaží si vydělat, jasně, chápu. Problém je populace.

313

Odpovědět

Samozřejmě, Blesk a Sun bohužel nevyhledávají zrovna mentální atleti.

Na druhou stranu, ačkoliv nejsem konzument bulváru, fashion fotky celebrit mám upřímně ráda. Články ze zásady nečtu - paradoxně se prostě jen koukám na fotky. Jsou samy o sobě často kvalitní zpracováním a slouží jako dobrý zdroj inspirace.

Celebrity se často pohybují ve světě designu, mají na to čas a živí je styl - je pak šance, že člověk okouká něco zajímavého ze světa módy a uvidí to i v praxi zpracované někým normálnějším než je modelka na molu. Ocenit módu může i člověk, který není povrchní, záleží vždycky na přístupu. Tak tady za mě jen příklad, kdo to může taky konzumovat, snad i neurážlivě.

12

Odpovědět

"Lidé slyší paparazzi a hned si pomyslí něco nepěkného." .... a pak si jdou koupit Blesk. Bez odběratelů by nebyla poptávka.
Jinak jaká je hranice mezi touhle vlezlou novinařinou a stalkingem?

81

Odpovědět

No v tomto případě bych řekl...
áá na co si to hraju du s**t

20