Thumbnail play icon

Diskriminace LGBT komunityLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:793
Počet zobrazení:8 036

Být homosexuálem není v mnoha částech světa snadné, protože se tito lidé musí potýkat s předsudky a nelibostí okolí. V USA to jde až tak daleko, že je možné homosexuály diskriminovat na různých úrovních života. Jak tuto diskriminaci obhajují? A co se s tím dá dělat? Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (192)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže když v Rusku projde zákon, který pouze zakazuje propagaci homosexuality a donesou se zvěsti, že nějakého gaye propustili, natočí se o tom série reportáží a jako výpovědi odborníků poslouží rozhovory s tamními provokatéry, kteří by všude jinde byli právem vnímáni jako odpad společnosti.
O tom, že v USA mohou za být kvůli své sexuální orientaci také vyhozeni z práce (i z bytu), nedostanou půjčku, neobslouží je v restauraci atp. se dozvíme ze satirického pořadu na Videacesky a z TOPGEARu - vítejte ve světě objektivního zpravodajství.

Ukázka zákonů státu USA:
Arizona:
C. No district shall include in its course of study instruction which:
1. Promotes a homosexual life-style.
2. Portrays homosexuality as a positive alternative life-style.
3. Suggests that some methods of sex are safe methods of homosexual sex.

10

Odpovědět

fakt mate svet rozdeleny na Rusko vs USA? To na Vas bolsevik odvedl dobrou praci. Ze maji v USA poruznu spatne zakony se vi. A nejen diky Johnu Oliverovi. S Ruskem to ale vubec nijak nesouvisi. I kdyby meli zakon, ze muzete zastrelit kazdeho, kdo se Vam nelibi, neomlouva to jakykoliv zakon z Ruska. Taky je trochu rozdil takovy zakon nove prijmout nebo zdedit. Tedy pokud bez toho srovnani neumite zit: v USA se takove nove zakony na rozdil od Ruska, neprijimaji.

20

Odpovědět

Zákony by neměli být formulovány jako "LGBT komunita nesbí být diskrinována jelikož jsou LGBT" ale jako "Lidi nesmí být diskriminováni podle jejich orientace." jinak to dopadne tak, že LGBT lidím nebudem moct říct vůbec nic jinak nás nazvou homofobem.

54

Odpovědět

Parádní video. Líbí se mi, jak John Oliver pokládá rovnost lidí bez ohledu na pohlaví, náboženství, sexuální orientaci atd. jako něco samozřejmého a potom poukazuje na jednotlivé absurdity. A že sodu dostávají republikáni? Tu sodu dostávají právem. Je to prakticky jeden homofob a pokrytec vedle druhého. Republikáni jsou něco jako čeští lidovci. Taktéž zamrzli v nějakých 50. letech a nejsou schopni pochopit, že je 21. století. A John Oliver má skutečně pravdu, že svoboda má své hranice. Diskriminace někoho kvůli sexuální orientaci, protože se to dotýká něčího náboženského přesvědčení, by měla jednou provždy zmizet.

378

Odpovědět

Nepochopil jsem co má Oliver proti tomu pekaři. Neměl žádný problém pro ně cokoliv vyrobit, pouze nechtěl podporovat jejich svatbu, protože to je proti jeho víře, jelikož svatba by měla být sňatkem muže a ženy podle křesťanství. Navíc má plné právo odmítnout službu komukoliv, protože okrádá maximálně sám sebe, proto nechápu soud v Čr s realitní makléřkou, která plnila podmínky prodejce, tu paní figurantku bych poslal do p****e, hlavně jak furt omílá dokola, že jí vlastně o peníze nejde, ale omluva jí nestáčí...
V dnešní době s novým zákoníkem upravující vztahy mezi nájemcem a pronajímatelem nemůžete ani zakázat psa, nebo jiné domácí zvíře nájemci, což podle mě absolutně postrádá veškerou logiku, protože nemůžete ochránit svůj majetek. Je známo nespočet případů, kdy byl byt pronajmut a za rok absolutně zdemolován, případně předělán ve varnu a nájemci se vysmáli dotyčnému do tváře a šli o dům dál.

2013

Odpovědět

Tak by si měl stát za svým ( sňatek muže a ženy) a nedělat svatební dorty pro sezdané psy.

254

Odpovědět

+yakubPředstavme si situaci, že by odmítl upéct dort na svatbu, protože žena je černoška a muž běloch. Taky v pořádku?

256

Odpovědět

+yakubA proč ne? Jako chceš někoho trestat jen proto, že nejde ve většině a něco se mu nelíbí? panebože je to jeho věc a jeho podnik... já lgbt neodsuzuju, ale nemůžete kecat druhým, komu mají prodávat a komu ne... je to jeho mínus, že přišel o kšeft, jeho mínus, že se to o něm bude vědět, ale taky jeho věc... nikoho nezabil, neublížil.. tak proč z toho dělat takovou vědu...to je p*čo jak v čr... imigranty tady nechceme, ale stát nás bude nutit, abychom se přizpůsobili a nejlépe je milovali...

1523

Odpovědět

+yakubSvatba je o muži a ženě, událost je církevní a tudíž by se měla řídit náboženskými předpisy, kde mimo jiné nikdo neodsuzuje mezirasové sňatky!
Registrace je něco jinýho proti tomu nic nemam a jsem nevěřící =)

Jedinej problém vidím v tom exhibicionismu v průvodech, který ničí myslení mladých a národní kulturu, otázka sexuální orientace by měla být tak jako vždy osobní věc!

123

Odpovědět

Přijde mi, že dnes spíš všichni kamenují toho, kdo si jen dovolí zkřivit ksicht nad gayem apod... Doba se obrátila a dnes se každý homosexualního tvora zastává a dává mu prostor (občas co jsem kdy četla, tak až někdy přehnaně). A to, že s tím se s těmito tvory ještě nedokázalo smířit pár holohlavých tvorů, starších lidí a homofobů, bych neviděla jako hrozbu pro lgbt a že jeden homofob nechce prodat gayovi chleba.. tak ať.. koupí si ho jinde...

828

Odpovědět

Na tohle se dívat nebudu, má to složitý název..

918

Odpovědět

Tak zaprvý si myslim, že je pěkně trapnej, bezdůvodně urážející a nevtipnej. Taky mě irituje ten americkej sklon ke zkratkovitosti a zjednodušení, vytrhávání věcí z kontextů. Ale budiž. Nikdo nemá PRÁVO na to, aby mu pekař prodal chleba. Je jeho chyba, když vám ho neprodá, přijde totiž o výdělek. Pekař je soukromá osoba, může si prodávat nebo neprodávat komu chce, žádnej zákon by mu to neměl nařizovat - což přesně antidiskriminační zákony dělaj (na druhou stranu se klidně může tvořit společenskej nátlak na neetičnost takovýho chování). Diskriminace nesmí existovat na veřejný, státní úrovni. Problém je s tim doktorem, ten by měl ctít Hippokratovu přísahu, nebo co se teďkon dělá.

2833

Odpovědět

Nechápu moc popularitu Johna Olivera, už předtím; hlavně ve videu se Snowdenem, mě pěkně štval. Dokáže zredukovat tolik věcí na nepodstatný nesmysly, dělá zábavu skoro až pro blbce.

913

Odpovědět

+ruzhallNemám nic proti blbcům, já sem vlastně taky blbec. Měl jsem spíš říct, že dělá blbou a trapnou "zábavu".

22

Odpovědět

Proč by neměl mít stát právo vynucovat, aby jeho měna byla univerzálním platidlem za všech podmínek?

Pokud by si pekař mohl vybírat své zákazníky i na základě netržních principů a stát by takové jednání podporoval, pak jistě žádal o dotaci (nebo dávku) za to, že neprodal dostatek svého zboží. A nakonec by přestal péct úplně.

23

Odpovědět

+orcinusorca2014Jaké jednání by stát podporoval? Čím by to podporoval? Proč by měl dávat dotace?

00

Odpovědět

Souhlasím, že stát by neměl kecat podnikatelům do toho , komu co mají prodávat.
Pekař mohl mít prostě obavu z toho, jak se na něj taky bude dívat okolí ("To je ten co peče dorty buznám!" apod.), čímž by přišel o víc zákazníků, tak se mu vyplatí raději odmítnout jednoho, než přijít o potencionálně více zák. - to že jako důvod proč odmítl, řekl to co řekl je věc druhá...

79

Odpovědět

Svoboda slova není o tom, že v divadle nebudu volat hoří. Je to o názorech a právu říkat svůj názor, jak říkal Voltaire: "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat". Ale toho nejsou levicoví liberálové (snad je správně řadím?) schopni a to mě na nich děsí.
Taky se ostře ohrazují proti nálepkování, škatulkování a stereotypům, ale to přesně v tom videu dělá. Neustále hází do jednoho pytle všechny kdo nejsou pro sňatky homosexuálů, republikány, tu servírku v obchodě a pekaře. A při tom je mezi nima rozdíl. Servírka je odmítla obsloužit, protože to jsou homosexuálové a ještě jim nadávala, že "buzny neobsluhujou" , pekař, jak to na mě působilo, nemá problém s homosexuálama jakožto lidma, klidně je obslouží, vychází s nima, nenadává jim. Nesouhlasí však s homosexuálními sňatky a tak odmítl udělat dort s nápisem "support gay marriage". A ano, samozřejmě v každém dortu je část jeho, jsou to hodiny a hodiny titěrné, ruční a umělecké práce. Humor je humor, ale to co udělal Oliver mi hraničí se šikanou.

398

Odpovědět

Jenomze tohle nema co docineni se svobodou slova. To koho doma pichas muze byt kazdymu uplne u p****e a nemuze te nekdo diskriminovat za to co si delas v soukromi. A jestli se s nekym venku vodis za ruce, to taky muze bejt vsem u p****e. To ze ja si myslim, ze vsechny zensky by mely venku chodit jen v krataskach a bikinovym topu mi jeste nedava pravo k tomu, abych vsechny kdo takhle obleceny nechodi, neposkytnul svoje sluzby (pokud pracuji nekde, kde se sluzby nabizi) a v tom je prave ten problem. Svoboda slova casto neni to co si lidi mysli a pouze ji vyuzivaji k tomu, aby prosazovali svoje nazory, ktere ale s tim nemaji co docineni.

314

Odpovědět

+N3CR0Sjenže to, komu poskytuju svoje služby může bejt taky všem u p****e. A možnost prosazovat své názory je doslova účel svobody projevu.

46

Odpovědět

+N3CR0SN3CROS:Aha, takže tobě svoboda slova nevadí.Jenom ti vadí, když ji lidi využívají :DDD.
To je dobrý joke a přesně o tom píše anily nahoře.

49

Odpovědět

Co se toho pekaře týče, byl jsem na jeho straně, dokud nepadl ten výrok o psech. Pokud bere manželství jako posvátný svazek muže a ženy - budiž, asi měl mít právo odmítnout, krásný dort na zakázku JE svým způsobem umělecké dílo a umění má jít ze srdce. Pokud ale dělá dorty na svatby psů, a svatba psů je podle něj menší urážka svátosti manželství, než sňatek gayů, tedy lidí, co se milují, zatímco psům je to nejspíš totálně putna, jenom jejich pánečci si exhibují... sorry, tohle pak už JE debilní fanatismus. Anebo jenom debilita, která si ten posměch zaslouží.

344

Odpovědět

+BorgDogRozdíl mezi svatbou psů a gayů je, že svatba psů je jenom "jako". Svatba gayů, tak jak ji chápou, není jenom jako.

513

Odpovědět

+BorgDogKaždopádně pekař dostal volbu: buď upéct gayům nebo nesmět prodávat dorty. Tak přestal péct dorty a má po 40 % zisku.

41

Odpovědět

Nejsem homosexuál, souhlasím se svatbou i adopcí homosexuálních párů. Nesouhlasím ale se zaváděním podobných antidiskriminačních zákonů. V důsledku přinesou jen negativa. (U nás např. soud za provokaci romské figurantky při pronájmu bytu ombusmankou). Vychovávejme společnost v toleranci, ale bez zákonů a antidiskriminačních legislativ. Pokud pekař nechce udělat dort, ať ho nedělá. Pokud doktor neošetří dítě, ať se zpovídá za to, že odmítl ošetření. Ne za to, že ho odmítl homosexuálům.

2717

Odpovědět

Problémem je, že dnes se už často nebojuje proti homosexualitě jako takové, to už dělá pouze pár lidí, většina bojuje proti snahám o zrovnoprávnění. Zní to absurdně, ale je to tak. Všechny akce tipu pride se obrátily proti organizátorům, a je na ně útočeno za to, že se chtějí zviditelnit. Já osobně to beru jako důkaz toho, že tyto akce a anti diskriminační zákony jsou třeba. Nejde jen čekat, jak se to vyvine a tiše být v pozadí s omezenými právy. Myslíte si, že kdyby v Americe nevyšli anti rasistické zákony vůči černochům, měla by dnes Amerika černého prezidenta?

295

Odpovědět

stejně tak jako feministky chtějí "rovnoprávnost", ale jde jim jen o totální nadřazenost nad muži?

217

Odpovědět

+grginDoufám, že se shodneme, že stránka feministky.com není typický příklad feminismu. V zásadě je to dobrý příklad. Dnes jsou feministky osočovány s toho, že chtějí naprosto něco jiného než chtěli dřív a chtějí i dnes. Rovnoprávnost a stejné příležitost. Nebýt feminismus, dnes to nemají;)

81

Odpovědět

+grginfeministky.com byla pokud vím recese a články tam psali dva chlapi. :-)

50

Odpovědět

Nejhorší mi v tom videu přijde opravdu ten doktor. Homofobii pokládám prostě za pitomost a jsem proto, aby měli pitomci veškeré právo chovat se pitomě, protože pak se aspoň rychle poznají a člověk se jim snáz vyhne. Ale ten doktor, to už není pitomost, protože to může někomu SKUTEČNĚ ublížit. Ten chlap si navíc vědomě a zcela otevřeně vytírá konečník s nejposvátnější přísahou své profese, která mu takové jednání prostě ZAKAZUJE, a očividně to ještě bere jako projev morálky. Za křivopřísežnictví v jistých údobích historie kati věšeli nebo pižlali jazyky na pranýři. Když vidím podobnou zhovadilost, skoro se mi chce říct, že to mělo své přednosti...

343

Odpovědět

Nechápu potřebu lidí cpát se někam, kde o ně nestojí. Je jedno jestli se jedná o nekuřáky, které chtěj zrovna chodit do kuřáckých hospod, tak si tam kvuli nim nesmi zapalit nikdo. Snahu cikánů vysoudit práva se nastěhovat do bytů, kde je jejich majitel prostě nechce nebo tenhle případ s dortem... Tak si prostě nechte svoje prachy a utraťte je jinde ne?

1720

Odpovědět

"nechápu potřebu lidí cpát se někam, kde o ně nestojí". Co to je za blábol ?? Takže vlastně říkáš, že ti je to jedno, až ti ráno neprodají v trafice noviny, protože jsi brunet. Co tam mas vubec co pohledavat, ty hajzle jeden hnedovlasej. Na obědě tě neobslouží číšnice, protože si všimne, že si levák. Proti levakum v podstate nic nema, ale ruku jim vlastne ani nejde podat, je to takovy cely zvraceny, co ? V hospodě ti nenalejí pivo, protože..já nevim... nejsi muž a ženy, to plémě hadí, nemají v hospodě co dělat. Vždyt to je vsechno diskriminace - to nevidis ? Ano, můžeš odpovedet detinskym stylem, ze noviny nectes, brunet nejsi, obed ti vari maminka a pivo nepijes, ale to nebude argument. Diskriminace je proste jen "rozlisovani" a je jedno zda kvuli barve pleti, veku, vyznani, rasy, pohlavi ... Vzdyt oni chteji zit uplne stejne jako my, nechteji mit nejaky vydobytky. Naopak je jim prave upirano neco tak normalniho, jako byt obslouzen v restauraci nebo si objednat zbozi.

112

Odpovědět

Nechápu to slabé hodnocení??? Ten pekař je prostě idiot, ale je pravda že když má své podnikání tak si može péct co chce, pro koho chce a je to jeho pekárna tak když bude chtít tak može poslat d******e i všechny zákazníky a nikdo nemůže nic říct.

Pak si ten pekař zmyslí, že si vytetuje na čelo hakenkreuz a bude obsluhovat jenom modrooké blondaky?

16

Odpovědět

Celé to bolo suché, také o ničom. Čašnička, ktorá nechcela obslúžiť gayov, a pekár, ktorý nechcel gayom upiecť tortu. Myslím si, že Oliver už hovoril o väčších svinstvách, ktorých sa ľudia dopúšťali na iných.

117

Odpovědět

Jak řekl Teplý Al “svoboda je obousměrná ulice.” (southpark s05e02)

61

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK