Galiverovy zvěstiDoraleous a společníci (S01E42)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
97 %
161. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:119
Počet zobrazení:8 296

Naši hrdinové se v doprovodu Neebse vydávají za Broofem a Walkenem, jenže po cestě narazí na vesnici, ve které se právě chystá poprava myslitele Galivera. Dokážou ho zachránit?

Přepis titulků

EPIZODA 42 GALIVEROVY ZVĚSTI Poté, co jsme zjistili, že princ Voříšek vůbec nepotřeboval zachránit, vyrazili jsme na západ vstříc Broofovi a Walkenovi, abychom se dozvěděli, co nového v Arzanu. - Takže míříme do Arzanu? - Neebsi, proč jdeš pořád za náma? - Nejdu. - Ale jdeš. - Jen jdu stejným směrem. - Nejdeš. Držíš se nás. - Ne, Doraleousi.

- Jo. - To vy se držíte mě. Proč... - Vždyť jdeš za náma! - Ale vy přece vidíte, kam mířím. - A jdete tam. - My jdeme... To snad... Kdybych šel teď tamhle, půjdeš za mnou. - Nepůjdu. - Dobře. - Musíš s tím přestat. - Proč? Tak jde stejným směrem. - Nejde stejným směrem. - Hele, Doraleousi, když už stejně chodíte pár metrů přede mnou, - nespojíme se?

- Ne, nespojíme. - Ne. - Doraleous, společníci a král. To se nikdy nestane. - Já to rozhodovat nebudu. - Nebudeš. - Rozhodnul jsem to já. - Pojďme hlasovat. - Není třeba. - Hlasoval bych s tebou. Ani náhodou, Neebsi. Dej si odchod.

Proč se vůbec snažíš vrátit zpátky do týmu? Jsi přece král! Tak si kraluj. Doraleousi, vždyť... Vždyť jsme spolu chtěli zachránit svět. Vzpomínáš? Tehdy u brány do Starého světa. Říkal jsi: "Ty a já, Neebsi... společně zachráníme Nudonii."

Neebsi, už vážně běž. - Doraleousi. - Neebsi. - Mirdone. - Draku. - Co děláte? - Nechal jsem se strhnout. Slyšíte to? Co to je? - Radši to omrknem. - Ne, Neebsi, jdi domů. Galivere, máš poslední šanci odvolat svá slova!

Já jim věřím a nehodlám je odvolávat. Jak myslíš. Tímto tě ve jménu Knihy pověsíme. Počkat, počkat... co prohlašoval? Na dnešní popravu se přišli podívat cizinci! - Zdravíčko. - Dobrej. - Jak je, lidi? Tady Galiver šíří po vesnici směšné myšlenky. - Nejsou směšné. - Ale jsou! Nejsou v souladu s Knihou!

Můžete nám je přiblížit? Tady Galiver si myslí, že je svět kulatý. Přesně tak. Slunce, měsíc – všechno je kulaté. To je přece nesmysl! Víš, proč je to nesmysl? - Protože to tvrdí Kniha? - Protože to tvrdí Kniha! - A co jiné knihy? - Ale cizinče... Kniha praví, že žádná jiná kniha neexistuje.

Počkat, dovedu si představit, že existují i jiné. - Třeba kniha o vaření? - Jo, těch je spousta. - Opravdu? - Jo. - Jo, říká se jim kuchařky. Však já si to myslel. Ne, ne, ne, ne. Neposlouchejte Galivera ani tyto cizince. Žádné jiné knihy neexistují. Co to je? Co to děláte? Dělají to pokaždé, když někdo přijde se zajímavým nápadem.

Ne, ne... Ne, počkat. Ticho! Vy asi moc necestujete, co? Kniha jasně praví, že jakmile vyjdeme z vesnice, sežerou nás kanibalové. - Co je to za blbost? - Popiš jim kanibaly. Kanibalové mají osm nohou, jedenáct očních bulv, velké tesáky... Tak jacípak kanibalové? Vždyť nemají s člověkem nic společného. - Žádní kanibalové tam nejsou. - Já si to myslel. Dost už!

Neposlouchejte Galiverovy pošetilosti! Mirdone, přestaň! Všichni sklapněte! No tak! Normální lidi si to vyříkaj. I když mají odlišné názory. Přece nezabijete člověka za to, že má nápad. Ale zabijou. Když to říká Kniha, tak klidně. Koukám. Taky se tam píše, že si máš otevřenou ránu mazat bobkama.

Podívejte na támhle toho, moc se mu to nelepší. On má v ráně stolici? - Nic mu není! - Už sedm měsíců. - Vypadá příšerně. - Takhle medicína nefunguje. - Ten je odepsanej. - Pravda. Přece nemůžeš vzít něco, cos vykadil, a nacpat si to do krevního oběhu. Řekni, co máme podle Knihy dělat na jaře a na podzim. Na jaře posouváme hodiny o hodinu dopředu a na podzim zase o hodinu dozadu.

- No není to ujetý? - Pěkná blbost. - To snad... - Totální konina. Buďte už zticha! Kniha nám říká, jak máme žít. A pokud se jí nebudete řídit, budete viset vedle Galivera. Dneska nikoho nepověsíte. Kdo nám v tom zabrání? Ten, kdo řekl, že dneska nikoho nepověsíte. - A kurva, přituhuje.

- Co na to říká tvoje Kniha, magore? Kniha říká... ve jménu Boha, zatkněte ho! - To asi těžko. - Rád bych to viděl. Opovaž se na mě šáhnout. Vážení, už jsem viděl spoustu ignorantů, ale vy jste ignorantství nasadili korunu. Co je to koruna? Klidně si věřte, čemu chcete, ale necpěte to ostatním. Chovejte se k ostatním tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Ty pošetilče, nakazil jsi celou naši vesnici svým jedem!

Vypusťte očistné tygry! Chlapi, zneškodněte je! Jdu zachránit Galivera! Lavina nesnází! Kurva. Ne! Jsem celej! Doraleousi, jako za starejch časů... Viděli jste, co se právě stalo?

Váš nebojácný vůdce na vás právě vypustil tygry, zatímco se sám schoval do bezpečí. Nebudu vám kázat, jak máte žít. Ale silně vám doporučuji, abyste odsud občas vytáhli paty. Čtěte knihy, učte se novým věcem a pak se vydejte vlastní cestou. Ne!

Ne, ne! Neposlouchejte ho! Všichni, všichni... Ještě že jsem zůstal, co? Jo, Neebsi... dobrá práce. - Jsem rád zase zpátky. - Ne. Jsi teď král. A dokud jsi král, nemůžeš být společník. Nemůžu protěžovat žádné království tím, že budu mít v týmu jeho krále.

To by byl střet zájmů. Promiň. Galivere, co budeš dělat, když jsi teď volný? Nevím, asi procestuju svět. Vydám se, kam jen to půjde, abych se něčemu přiučil. To zní skvěle. Jen nesmím jít moc daleko, abych nepřepadl přes okraj. - Cože? - Vždyť jsi říkal, že je svět kulatý. Jo, jako mince.

Mince? Spíš jako míč. Míč? To bys přece sjel po straně dolů. Taková blbost. Měl by ses tam vrátit a žít se všema těma idiotama. Má recht. Jsme vážně blbci. Ahoj, lidi. Chcete Doraleousovi píchnout? Tak nám to olajkujte. Olajkujte a nasdílejte.

Nic lepšího neexistuje. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mimochodem..většina věcí co tam hájil ten "kněz" nebo, jako ho nazvat..tomu se dříve skutečně věřilo? Například v první světové válce se některé rány sami vojáci počůrávali, protože moč je prakticky destilovaná voda..

05

Odpovědět

A díky hovínkám roste zdravá zelenina.
Haštágtůglswankap.

00

Odpovědět

Tak zrovna moč jako desinfekce funguje. Výkaly nikoliv.

120

Odpovědět

+TwinVšak jsem mluvil o moči.. ve videu to trochu zveličili.

To:šlomo - hmm.. až na to, že destilovaná voda je voda zbavená všech minerálních látek. Moč je více než 90 % složená z "očištěné" vody zbytek tvoří odpad z těla (máš hodně vápníku, tak ho tělo vyloučí z těla). Kdyby tohle pravda nebyla, tak by moč (jak psal Tywin), jako dezinfece nefungovala.

10

Odpovědět

"Moč je prakticky destilovaná voda" .... to mi stačí, abych si na tebe udělal názor :D

50

Odpovědět

Tak jo, dávám dílu Like, protože mi to řekl Broof :D

220

Odpovědět

Spoiler:

''But you guys take the cake''
''WHAT IS A CAKE?''

Nemá chybu

20

Odpovědět

Guest star! Russell Brand! :-)
A myslím si, že se Neebs koruny vzdá.

60

Odpovědět

škoda, že mirdon už nie je lukostrelec

150