MňaudúzaDoraleous a společníci (S01E38)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:144
Počet zobrazení:8 208

Dnes okusí naši hrdinové ultimátní zlo v podobě Mňaudúzy. A Broof se možná konečně dočká pomsty...

Přepis titulků

EPIZODA 38 MŇAUDÚZA Vyrazili jsme ze Stříbrného lesa. Ampherny a Broof si šli vyřešit nějaké nevyřízené účty a Walken... kdo ví. Atariho jsme nechali v péči jeho dcery. Vydali jsme se zpět do hradu, ale narazili jsme na vesnici, kde... jsme viděli něco hodně podezřelého. Tahle je moje zatím nejoblíbenější.

- Všechny mají společnej rys. - Pocit štěstí? Jo. Nadšení? Jo. - Výraznou... radost? - To je prašť jako uhoď. - Úplně všecky. - Kde jsou podle vás místní? Místní jsou tady všude! - Jejda!

- Vy jste sochař těchhle skvostných kousků? Žádný sochař neexistuje. Jsou to lidé! Sochy lidí, chápem. Z jeskyně vylezla stvůra a proměnila je. - Takže ty sochy vysochala nějaká stvůra? - Ne, Mirdone. Stačil jediný pohled do jejích očí a... mňau! Byl z nich kámen. Chápete, co to znamená? Že sem přišla stvůra a vytesala všechny tyhle sochy.

Ne, nevytesala je, Draku. - Ale on to tvrdí. - Ne. Ti lidi se podívali stvůře do očí a zkameněli. Musíme tomu přijít na kloub. Zatracený stvůry. Měl jsem jít s Broofem. Broofe, jak se dostaneme až ke králi? Půjdu tam v přestrojení a ty budeš můj rukojmí.

- Proč já? - Nikdo by nevěřil, že jsi dopadnul Broofa. A tobě nikdo neuvěří, že jsi zajal Amphernyho. - Jo, protože bys mi pláchnul. - No tak, Broofe. Už stačilo. Nandám ti to v páce s jednou rukou za zády. Ukaž se! - Tohle bude asi ta jeskyně. - Jo, nejspíš jo. - Co teď?

- Dívejte, čmáranice. - Vypadá to jako nějaký vzkaz. - Jo, je to vzkaz. Stojí tu: "Pozor, stvůra..." Nevím, proč to tam tak namáčknul. - Měl tu spoustu místa. - Čti dál. "Pozor, stvůra z jeskyně vás promění..." Tady to stočil dolů... Jdu na to. "...vás promění v kámen, pokud se jí podíváte do..." - A co dál?

- Jdi po šipce. - Jo, šipka tě navede. - Stejně nechápu, proč nezačal jinde. - Já taky ne. - Tak jo, jdu po šipce a tady stojí: "...očí." - "Pokud se jí podíváte do očí." To víme. - Přesně, víme. "Pro zrušení kletby..." Zase začal zbytečně brzo. - Měl spoustu místa. - Všude okolo je ta zeď prázdná. Klidně by se mu sem ten vzkaz vešel celej. "Pro zrušení kletby jí musíte setnout hlavu a otočit na druhou stranu."

- Jako tu hlavu? - Nechápu to. - Chce říct, že ten vzkaz pokračuje. - Možná na druhé straně zdi. - To je možná pravda! Jako když se otáčí stránka. - Ale jak se dostaneme na druhou stranu zdi? - Není v ní nějaká díra? Žádnou díru nevidím. Ale hledání děr mi vždycky šlo. Asi jsem našel druhou stranu. Druhá strana jeskyně! - Stojí tu: "...spálit ji."

- Přesně uprostřed. A přitom mohl zase popsat celou zeď. Třeba mu to zpětně došlo. Jo, došlo, támhle píše: "Promiňte." Tezaurusi, zůstaň tu a hlídej vchod. My jí jdem setnout hlavu a spálit ji. - Jdu za králem. - Jo, to nejseš jedinej. - Dej si odchod. - Dobře. Tak to si toho Legapura asi vezmu s sebou.

- Počkej. - Tak moment. - To je fakt jeden z Legapurů? - Ale asi ho nechcete. Nevadí. Ne, počkat, kterej z těch devíti to je? - Ampherny. - Jo, kdo jinej. Je nejsnazší na dopadení. - Hej! - Ale počkat. Někoho mi připomínáš... NEJHLEDANĚJŠÍ LEGAPUR Tak ne.

Asi jsem se splet. Ale jak víš o Legapurské devítce? To je přísně tajná informace. Já vím. Počkat. Jak o ní víte vy? - My jsme přece... - Královská stráž. - Jo. - Střežíme palác. - Slýcháme tajný informace pořád. - Určitě? - Rozhodně. Co když nejste strážní? - Máme brnění. - A střežíme tady. Hele, tady mám i legitimaci.

Dobrá. - Prošli jste. - Ne asi. Tak jdeme za králem. Hlavně se dívejte do země. - Jo, jasně. - Dívám se tam. - Jen to připomínám. - Dobře. - Počkat. - Slyšíte to? - Není to nějaký kotě? - Zní to jako spousta koťat.

- Koťata? Co když je to ta stvůra? - Ne! - To je blbost. - Nesmysl. - Vzpomeň si na ty sochy, Mirdone. Jasně, všichni vypadali šťastně, protože viděli koťata. - Přesně! - To ne. - Kurva. Tomu říkám ultimátní zlo. Blíží se sem. Blíží se k nám smečka koťat. Klid, Mirdone.

Hlavně se drž. Jenže já koťata zbožňuju. - Já vím. - Chci se na ně podívat. - Nedělej to. - Miluju je nade všecko. - No tak, Mirdone! - Dobře, vydržím to. Jsou k sežrání! Vypadají, jako by dělaly malé sušenčičky. Sakra, Mirdone! Draku, za mnou.

Musíme ji někam nalákat. Tak, občane... jak ses dozvěděl o Legapurské devítce? Nejsem žádný občan. Jsem Legapur. Broof, nejmocnější Legapur, si to nakráčí přímo do mých komnat a vydá se mi na milost. Vím přesně, co se před pár lety událo. Opravdu? Zasvěť mě. Bojovali jsme na západě s písečnými piráty a ty jsi měl být náš spojenec, který přivede posily z východu.

Ale pak jsme se vrátili a našli naše bratry s meči tvých vojáků v zádech. A jsi si jistý, že tví bratři neutekli pryč? Legapur nikdy neutíká. - Až na Amphernyho. - Sakra, Broofe. Dělám si srandu. To víš, že jsem Legapury zradil. Kéž bys mohl vidět jejich obličeje. - Ale jak to dokážeš?

- Já sem nepřišel sbírat důkazy. To sis vážně myslel, že si sem jednoduše nakráčíš a zabiješ mě? Vážně si myslíš, že mi jde o to, jak jednoduchý to bude? Stráže! Tohle je opravdová moc, Broofe. Já ti ukážu opravdovou moc... bobánku. Musíme se řídit sluchem. - Dobře.

- Až přijde blíž, pustím se do ní. Jestli mě dostane, zůstane to na tobě. Ne, Doraleousi, počkej. Zrovna jsem ji viděl. - Jak to, že jsi nezkameněl? - Viděl jsem ji v tvém meči. - Vážně? - Jo. A pořád žiju. Tak jo, podívám se po ní. - Tak jo. - Kde sakra je? Támhle! - Kruci.

- Je jak z divokejch vajec. To ne. Kde jseš? Co to sakra dělá? Netuším. Tady je. Tak jo, jdu na to. Počkej, počkej, Broofe. Nemůžeš jen tak přijít do královských komnat a zavraždit krále. To bych se hádal. Tak jo, přines tu hlavu.

Vůbec se mi do toho nechce. Mně taky ne, ale potřebujem zrušit tu kletbu. - Jo, ale nemám z toho dobrej pocit. - Nenapadá mě žádný jiný řešení. - Tak jo. - Hlavně se na ni nedívej. To je jasný. Nejsem idiot. To taky netvrdím. Jen si dej pozor, jo? Draku? Do háje!

Kde je ta hlava... Tady tě máme. Tak jo, šup do ohně. Nemůžu ji najít. Nevím, kam zmizela. To nic, Draku. Už jsem to vyřešil. Jak se dostala do ohně? Doraleousi, nemusíme se bát. Podíval jsem se na ty koťata a pohoda. - Tak super.

- Jen nevím, kam se poděly. Tady to ale voní. Co to vaříte? Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz Nové epizody s českými titulky každou středu a neděli na www.videacesky.cz.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kolko to má vôbec častí ?

20

Odpovědět

50

20

Odpovědět

Nevím, jestli se mám těšit na nové díly, protože každý nový díl znamená, že se blíží konec tohoto seriálu (a že už je zatraceně blízko).

100

Odpovědět

Vůně pečených koťátek...
Čekal jsem po hození do ohně ještě nějaké srdceryvné zamňoukání, ale asi už nechtěli tlačit na pilu... :-)

100

Odpovědět

To je prostě ten nejzábavnější seriál na tomto webu. Jak tvůrci dokážou do vtipné scény nacpat ještě další vtipy, že se člověk nestíhá smát :D

200

Odpovědět

Čmáranice na stěně mi připomněla Monty Pythony :D Castle of Aughhhh - Holy Grail

140

Odpovědět

Počkať. Ono je tých častí len 50? :(

80

Odpovědět

Hardcore Doraleous

90

Odpovědět

ta zeď mě dostává i po x tém shlédnutí :D

61

Odpovědět

hodně dobrej díl dneska

180

Odpovědět

"To bych se hádal!"
:-D

160