Sbohem, DrakuDoraleous a společníci (S01E19)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:74
Počet zobrazení:5 769

Drakova náhlá smrt těžce zasáhla zbylé členy družiny. Na rozloučenou se mu rozhodnou uspořádat smuteční obřad, ale poté je čas vrátit se do práce a vyrazit za novými dobrodružstvími. Jenže kdo Draka nahradí...

Přepis titulků

NEOBSAZENÁ POZICE EPIZODA 19 SBOHEM, DRAKU Celou noc jsme se snažili marně vypátrat, co Draka zabilo. Ráno jsme Aleenu vrátili domů a vyrazili zpět do hradu, abychom mohli pohřbít jednoho ze společníků. Ach, Draku... Byls tak... Byls tak tlustej.

- Doraleousi, byl tak tlustej. - Já vím. - Byl to můj kámoš. - Já vím, Mirdone. Můj tlustej kámoš. - To nic, rozdejchej to. - Tak jo. Rád bych o Drakovi něco málo řekl. Drak byl skvělý bojovník. A ještě lepší přítel. Když jsem se rozhodl, že založím Doraleouse a společníky, zbavil mě všech mých pochyb, protože ve mě věřil.

Byl to dost možná nejodhodlanější člen naší družiny. Budeš nám chybět, kamaráde. Nikdy v životě na tebe nezapomeneme. Doraleousi, mohu také pronést pár vět? Samozřejmě, Walkene. Do toho. Díky.

Broofe... zajisti mi hudební podkres. Draku, ach, Draku... ty můj mrtvý brachu. Byl jsi náš přítel zavalitý, malý, tlustý. Nos hnědý, příteli snědý z města, kde výkaly smrdí. Lítost stůj, co stůj, však jeho kůň je můj.

Obličej zkroucený, škoda že jsi pohřbený. Vždy upocený, nikdy suchý. Ale jinak chlapec hodný. Krátký malý muž s roztomilými botami. A teď tu ležíš... jako sladký anděl. Jako sladký tlustý mrtvý anděl. Budeš nám chybět... ty cukrouši jeden.

Ano, utrpěli jsme citelnou ztrátu. To jo, ale už jsem se vybulel a jsem v pohodě. Život jde dál. Dobře, všichni musíme jít dál. Walken pro nás má další zakázku. Tady na severu je království Čégů a na východ od nich sídlí Hradbové. - Neustále spolu svádějí boje. - Ti se nikdy nemuseli. Jestli někdo nezakročí, Čégům hrozí zánik, neb Hradbové jsou mnohem silnější.

- Dobře. - A mocnější. - Tak jo. Prostě Čégům pomůžem. Ale má to háček. - Nemůžeme jet na koních. - Cože? To je kravina! Proč ne? - Zrovna všude rostou cesmíny. - Aha, promiň. Je mi to jasný. Viděl jsem koně, co jednu tu bobuli sežral... - a vyšplhal až na strom.

- A všude budou bobuláři. Jo. Jsou nebezpečný. Nepůjdem radši jinudy? - Ne, ale buďte nenápadní, tiší. - Maskovaní. - Přesně. - Hbití jako mývalové. A další problém je na východě. O bráně do Starého světa už jste slyšeli, že? - No jo. - Tam jsme se poznali. - Přesně tak. - Vzpomínáš? - Jo. Nějakou chvíli tam panoval klid, ale teď se něco chystá.

Ve Starém světě se něco chystá v jednom kuse. - Vyberte si cíl a vyrazte tam. - To nemusíme. Ty a Broof můžete omrknout bránu. - My se postaráme o Čégy. - A dostanem přidáno? - Jo. Dobrá otázka. - Můžem to probrat? - Ne, nemůžem. - Cože? - Drak už tu není, tak je to na místě. - Proberem to, až se vrátíme. Jestli nedostanem přidáno, musíme sehnat náhradu.

- Ne, nemusíme. - Přece nebudu pracovat víc! Než začneme shánět náhradu, musíme toho spoustu probrat. Já už někoho najal. - Co prosím? - Už jsem někoho najal. - Tys někoho najal? - Jo. - Sehnals náhradu? Jo, najal jsem suprovýho chlápka. - Bude se vám líbit. - A je to. - Tys někoho najal bez mého svolení? Najal jsem ho s mým svolením.

To ale nemůžeš. Všechno jde přese mě! - Jo, ale-- - Všechno! Jsem společník a jakožto společník mám právo... Je dobrej. Bude se ti líbit. Čestně. - Fakt? - Až uvidíš, co umí, budeš z něj na větvi. - Kdo to sakra je? - Těším se. Nevím, jak se jmenuje... To bude on.

- Skvělý. - To bude on. Skvělý. Zdravíčko vespolek, jak se máte? - Čau. - Ahoj, Neebsi. Doraleousi, o tobě jsem toho slyšel... Já o tobě neslyšel nic. Jak se jmenuješ? - Žebříkář. - To je tvoje jméno? - Přesně tak. - Žebříkář? Jo, Žebříkář...

Nevím, co ti Neebs nakukal, ale... Prý mě berete. Mám novou práci! To je právě ten problém. Zatím ještě nemáš. - Není to tak snadný. - Ale já ho najal. - Hlavní slovo mám já. - Neebsi, Neebsi... - vy už máte jinýho žebříkáře? - Žebříkáři. - Jo? - Jak nám můžeš pomoct? No, když se budete potřebovat dostat někam zatraceně vysoko, tak vám prostě přistavím žebřík.

A když budete potřebovat odněkud slézt... - A to je teprv začátek, Doraleousi. - Zní to spíš jako konec. - Jak to můžeš říct? - Nevím. Poslyš, Žebříkáři, jsme často cílem útoků. Takže kdyby tě někdo napadl, co bys se svým žebříkem udělal? - Mě ještě nikdo nenapadl. - Tak to vidíš. Byl by v háji.

To je mi z toho jasný. - Ještě ho nenapadli. - Nikdo mě nenapadává. - Dobrý znamení. - Můžeš to říct ty? - Nemůžu. - Tebe napadaj v jednom kuse. Jen tě někdo vidí, hned ti jde po krku. Tobě jde furt někdo po krku. - Dost. - On má čistej štít. Neustále mě udivuje, kam až sahá vaše hloupost. - Žebříkáři. - Jo? Vezmu tě na zkoušku, ale dokud neřeknu, nejsi naším členem.

- Jasná páka. - Nebo já. Ne. A do té doby se nám nepleť pod nohy. Kdo to zas je, Neebsi? - Pozvals ještě někoho? - No... - Najal jsem ještě někoho... - Radši mě nedráždi. Ne, bude se ti líbit. - Uvidíš. - Já tě zabiju! Dělám si srandu.

Nevím, kdo to je. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz Nové epizody s českými titulky každou středu a neděli na www.videacesky.cz.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Position Available v úvodní znělce u Draka mě rozsekalo :-D :-D :-D :-D :-D

90

Odpovědět

Neebse uz by jsme asi davno umlatil Doraleous ma svatou trpelivost.

80

Odpovědět

a příště můj oblíbený díl.... víííííííí, víííííí :D

21

Odpovědět

S kým si toho haranta upletli?
Který z nich si nedal pozor?

20

Odpovědět

slabší diel, Drak mi bude chýbať :-(

51

Odpovědět

( ͡~ ͜ʖ ͡°) počkej si

16