Titanusova pomstaDoraleous a společníci (S01E44)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:121
Počet zobrazení:8 575

Titanus je zpátky na scéně... a Neebs z něj má opět strach. Zvládne ho porazit i potřetí? A co si tentokrát pro Doraleouse připravila tajemná Jezerní paní?

Přepis titulků

EPIZODA 44 TITANUSOVA POMSTA Neebsi! Neebsi, to je ale pošetilec! Věřil bys, že se vrátí a bude se ti chtít znovu postavit? Jo, hlupák jeden hloupá. Nemůžu se dočkat, jak mu to nandáš. Já vám nevím, králi Nortone. Jsem teď přece jen král.

- Neebsi, už jsi rezignoval. - Ale tenhle týden ještě dojedu. - Možná by se ho měla chopit stráž. - Nepřichází v úvahu. Titanuse dokážeš přemoci jedině ty, jak jsi nám již dvakrát dokázal. - Jo. - Useknu ti hlavu! Asi máte pravdu. Půjdu si s ním promluvit. - Neebsi! - Titanusi! - Neebsi! - Titanusi! - Neebsi!

- Už jsem tě dvakrát porazil. Co tu zase chceš? - Pojď se se mnou utkat. - To jsem udělal. Už dvakrát. A porazil jsem tě. - Tobě to nestačilo? - Tentokrát tě vykuchám jako krávu. - Jako krávu? - Jo, jako krávu. Jako krávu. To se ale neříká. - Já to říkám. - Tak poslouchej. Kdybys mi dal předem vědět, rád bych do toho šel, ale mám teď dost práce. - Podříznu tě!

- Tak jo. Až budu moct. - Co děláš zítra? - Zítra tě bude zdejší lid oplakávat. Okamžitě sem přijď a postav se mi! - A pozítří? - Utkáme se teď. Neutkáme, mám práci. Akorát tu s tebou ztrácím drahocenný čas, takže mě teď omluv. Doneste mu někdo Zázrakoště! - Pak se uvidíme. - Ne, Neebsi. Vrať se! - Neebsi!

- Titanusi! - Neebsi! - Titanusi! O 2 DNY POZDĚJI Neebsi! Neebsi! - Neebsi? - Neebsi! - Neebsi! - Volám tě, Neebsi. - Neebsi! - Neebsi, slyšíš mě? Králi Nortone, jak dlouho už tu stojíte?

Neebsi, utekly už dva dny a Titanus na tebe pořád čeká. - Kdo? - Titanus. - Titanus? - Ano. Jo... - Co že to chce? - Přišel se s tebou utkat. No jo, chce porazit Neebse. Dobře. Musím ještě domalovat tenhle obraz.

Občané Popelova začínají být neklidní. Tak je uklidněte. Dostal už Zázrakoště? Ano, ale bohužel jím probodl strážného, který mu ho předal. Dobře, takže koště už dostal... Teď ještě nemůžu. Chci si nejdřív sbalit. Pak si to hodím na záda a Titanuse zabiju na cestě odtud. Nebude to dlouho trvat. Nuže dobrá, Neebsi.

Sdělím to lidu. Neebsi! - Dobré ráno. - Tobě taky, Doraleousi. Páni. To se podívejme... Drak vypadá pořád stejně. A Mirdone, máš tušení, kdy budeš zpátky v normálu ty? Asi stejný jako ty.

- Já nemám nejmenší tušení. - To jsme dva. - Dobře. - Proto to říkám. - Chápu. A tuší někdo, kdo je ten sofistikovaně vypadající muž? Noof. Jmenuji se Noof. - To je Broof. - Sklapni. - Já... - Není. Já vím. Poznal sem ho. - Nepoznal!

- Ale poznal. Krucinál! Tak jo... Čím pro dnešek začneme? Drak smrdí! - Dobře... - Šel bys ho vykoupat? - Co prosím? - Chce se vyřáchat. - Že se chceš vyřáchat? - Dobře. Mám zesílený smysly. Víš, jaký to je? - Vím, vím...

- Nekřič na mě! Nekřičel jsem. Představ si, že někdo vezme do hrsti prasečí sračky a narve ti je do rypáku. - Díky, nechci. - Fakt dost smrdí. - Jako dno piratský lodi. - Dobře. Chápu, chápu! Ráno ho dojdu vyvenčit k jezeru a umyju ho. - Děkuji. - Nemáš zač. - Děkuji.

- Nemáš zač! - Přestaň na mě křičet! - Moc se omlouvám. Neebsi... - Neebsi... - Titanusi, ty ses vrátil! Jak to myslíš? Včera jsem za tebou přišel, a tys byl fuč. Ne, celou dobu tu čekám. Ne, včera kolem poledne jsem byl ready, přišel jsem, a tys tu nebyl. Byl jsem tu.

Nešel jsem na záchod, nejedl jsem... - Dělej, pojď se se mnou utkat. - Už vím, jak to bylo. - Šel jsem na jižní dvůr. - Ty prevíte! Divil jsem se, že tě tam nevidím. Promiň, ale hele... Dnešek už mám zas nabitej, takže můžu až zítra. Ne, ne... pojď hned teď. Severní dvůr – píšu si.

Zabiju tě! - Neebsi! - Šetři hlas. Tak jo, Draku. Pojď se trochu opláchnout. Paráda. - Doraleousi... - Nazdar. Zdravím tě. Jsem Jezerní... Vím, kdo jsi. - ...paní.

- Jo. - Přistup blíže... - Ne, díky. Nechci. Mám tu práci. - ...neb jsi Vyvolený. - Vyvolený, klasika. - Co můžeš ztratit? - To si ani netroufám tipnout. Ale ty jsi opravdu Vyvolený. - Já vím. - Pohleď, Doraleousi, na Větrobřit. Moc hezkej. Jednou bych si na něj rád sáhnul. Počkat, vždyť jsem ten Vyvolený, takže by mi měl patřit, ne?

- Jsi chytrý, Doraleousi. - To jsem. - Vezmi si ode mě Větrobřit... - Neříkej dvakrát. To se podívejme. Vyvolený a jeho Větrobřit. - Dobrý pocit, že? - Ano, moc dobrý. Parádní klacek. A teď, Doraleousi, zvedni Větrobřit vzhůru k nebesům. No jasně, co jinýho bych s ním taky dělal. Jdu na...

Páni, to je síla! To je... To je vážně Větrobřit? Nepřipadáš si teď hloupě? Trošičku jo, ale nevěřil jsem, že bys mi ho... - To je fakt Větrobřit. - Doraleousi, vraz Větrobřit do kamene. Dobře, vrazím. - Bože můj!

- A teď jím zasáhni mrtvý strom. Dobře... Páni. Bože můj. To je neskutečný! Doraleousi, hoď Větrobřit směrem ke středu jezera. Dobře. Co to dělá? Potápí se, Doraleousi. Jo, ale za chvíli zase vypluje na hladinu, ne?

Ne, potopí se. Já měl za to, že mi jen ukazuješ další jeho schopnost. Sama jsi mi řekla, ať ho hodím do jezera. - Směrem k jezeru, Doraleousi. - Směrem k jezeru? - Ne do něj. - Dochází ti vůbec, kolik dobra jsem s ním mohl vykonat? O to víc mě překvapilo, že jsi ho jen tak zahodil do jezera. Vždyť jsi mi řekla... Mohla bys mi ho prosím vrátit?

Ráda bych, ale někdo ho hodil do jezera. Já vím, kam jsem ho hodil. Někdo mě k tomu totiž navedl. - Ty jseš ale svině. - Ty máš co říkat, Doraleousi. Mít Větrobřit, a jen tak ho zahodit. - Doraleousi, proč jsem nahý? - Draku, pojď, mizíme odsud. - Ale byl to fajn pocit, že jo? - Sklapni! - Neebsi... - To se na to podívejme. Spinká jako nemluvně.

Titanusi... - Ty, Titanusi... - Co? Tumáš, Titanusi! Říkám tumáš, Titanusi! Ty jo, pojďte se všichni podívat. - Neebs zase zabil Titanuse! - Cože? Přesně tak, do třetice. Rádo se stalo.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz Pohleď! Tlačítko To se mi líbí! Olajkuj video a pak ho nasdílej. Jen tak se staneš Vyvoleným! Nové epizody s českými titulky každou středu a neděli na www.videacesky.cz.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak Jezerní paní je dobrá svině, ale je fakt boží, jak s Doraleusem vždycky vytře :D :D. A Neebs je pěknej z**d :D. Mezí námi, nemám ho jako postavu moc rád, Dělá vtipný blbosti, to jo, ale nepáčí se mi jako charakter :-)

40

Odpovědět

Ahoj. Možem malú anketu pre moju informovanosť ? Jedná sa o reklamy, ktoré sú často pred videami. Kto pozerá celé tie reklamy a zaujímajú ho, palec hore! Kto počká nútene do odpočtu a dá preskočiť reklamu (to jest zruší ju), palec dolu ! Ďakujem .

113

Odpovědět

Ďakujem za účasť všetkým. Myslel som si , že to tak aj dopadne. Je zaujímavé, že si firmy platia reklamy pre jedného človeka z desiatich. Aj to, nie každý ten jeden človek, čo si pozrie reklamy, si automaticky kúpi predvedený tovar (službu). To vážne sa firmám oplatí vyhadzovať na reklamy peniaze ak to nezaujíma 90 percent ľudí a znepríjemňovať ľuďom chvíle pred obrazovkou?

21

Odpovědět

Správne to bude Titanova pomsta.

67

Odpovědět

On je Titanus. Takže Titanusova. Titanova pomsta by to bolo, keby sa volal Titan.

96

Odpovědět

+NepoviemJméno Titanus působí, že je latinského nebo řeckého nebo podobného původu nebo tak má alespoň vypadat a jako takové se skloňuje "antickým způsobem". Takže správně je Titanova pomsta. Stejně jako by to byla pomsta Marca Antonia a ne Marcuse Antoniuse nebo podobně jako je správná varianta "Byl jsem na Rhodu", ne na Rhodosu.

31

Odpovědět

+Karel5"Tzv. antický způsob skloňování se neuplatňuje vždy, když jméno končí na -us, -as, -es, -os. Patří-li jména tohoto typu novodobým nositelům (a pisatel nechce záměrně zdůraznit jejich antický původ) nebo jde-li o jména jiného než latinského či řeckého původu, která však mají zakončení obdobné jako jména antická, neodtrháváme v nepřímých pádech zakončení -us, -as, -es, -os, ale přidáváme pádové koncovky k celému jménu (Angus – 2. p. Anguse – 5. p. Angusi)."
- výňatek z jazykové příručky, více viz zde: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=320#nadpis4

20

Odpovědět

+XardassAno, ale jak jsem napsal výše Titanus je jméno, které má působit "anticky" a proto bych ho skloňoval "antickým" způsobem. Nechci tvrdit, že to tak stoprocentně je a má být, kdyby na věc přišlo, asi bych dokázal obhájit obě varianty a proto bych si dovolil tvrdit, že obě varianty jsou správně. Ale mně osobně se víc líbí antická verze.

30

Odpovědět

+Karel5Titanus je latinské meno, viď odkaz na hmyz:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tit%C3%A1n_obrovsk%C3%BD

Ale ďakujem za výňatek, skutočne poučný - snáď to platí i v slovenčine.

00

Odpovědět

Kdyby na to někdo ještě nepřišel, tak Titanus je alegorie na jednoho konkrétního řeckého hrdinu. Toho, co byl pojmenován podle jeho jediného zranitelného místa. ;) Takže dokud ho Neebs netrefí tam... :-)

Jinak tohle je asi nejlepší scéna s Jezerní paní :-D

45

Odpovědět

Díky za spoiler.

23

Odpovědět

+whateverAha, tak za to ty mínusy. Tohle není žádný spoiler, jen pravděpodobná teorie.

Tohle je SPOILER: Titanuse až do 50 (zatím posledního) dílu už neuvidíme. Takže to, co jsem napsal předtím, se ještě musí potvrdit :-)

31

Odpovědět

+DremoranČekal jsem v tomhle díle, že se mu nepovede ho zabít kvůli té paty

00

Odpovědět

+MirdonEhm... (SPOILER!) Není to pata (ani šlacha) ;)

01

Odpovědět

+DremoranTak to netuším jakého hrdinu myslíš

20

Odpovědět

+MirdonTOHLE už bude vážně SPOILER, jestli to bude pravda: Jde o to, že Achillova slabina byla pata. A Američané věří, že Achilles doslova znamená pata (viz Family Guy - Achilles Talking Weaknesses, ale pravděpodobně to není pravda). No a když si řekneš Titanus v angličtině... (nápověda - Titanus se bude muset otočit k Neebsovi zády... :-))

20

Odpovědět

+DremoranUž chápu :D

30

Odpovědět

Mnooo jen aby to nebylo foneticky :-D tight anus :-D

30

Odpovědět

+martinek604Trefa! :-D

10

Odpovědět

Lady of the Lake zase nesklamala :D

110

Odpovědět

Jo ta ženská vždycky pobaví :D

90

Odpovědět

Už jsem čekal, že se ten klacek zlomí o ten kámen :D, ale tohle jsem fakt nečekal :D

160

Odpovědět

Jezerní paní je předchůdce internetových trollů.

320