ZázrakoštěDoraleous a společníci (S01E33)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:87
Počet zobrazení:9 290

Kdúčáci se chystají na invazi, avšak Doraleous a společníci se pokusí Geiofsko před útokem zachránit. Na poslední chvíli ale někdo zaklepe na bránu hradu...

Přepis titulků

EPIZODA 33 ZÁZRAKOŠTĚ To, že Kdúčáci přišli o jednu jednotku, je vůbec nezpomalilo. Museli jsme tedy vyrazit do Geiofska, abychom je včas varovali. Říkal jsi, žes tu jámu spravil. Ano, pane, je opravená a bezedná, jak jste si přál. Uvidíme, jestli je to pravda. - Můžu vyrušit? - Kohopak to vidím! Doraleousi, ty posero jeden!

Zdravím a nesu hodně špatnou zprávu. Špatné zprávy nemám rád. To mě moc mrzí, ale doneslo se k nám, že sem pochodují Kdúčáci a chtějí vás napadnout. To ale není špatná zpráva. Cože? To je příšerná zpráva! Já vím.

Musíme okamžitě svolat vojsko a být připraveni. To bude fuška. Všichni si užívají klobásové slavnosti. - Ještě pořád? - Jo, probíhají celé léto. Sakra. Ale my je teď potřebujem. A za jak dlouho tu Kdúčáci budou? Těžko říct, můžou tu být za pár minut i pár hodin. Nevím jistě. Dneska mám den blbec! Pane, je jich příliš mnoho, a my ani nemáme na hradbách lučištníky. Uklidni se, mišánku.

Lučištníky seženeme, jasný? To nestíháme. Kdúčáci už jsou před branami! Hlavní je zachovat klid. Nějak si poradíme. Jo, Doraleous má recht. Jednou jsme ty voly už porazili. - A byla to brnkačka. - Přesně tak. Doraleousi, jsme v řiti! Jdou jich sem tisíce! - Jsme v totální řiti!

- Nejsme. Posily jsou na cestě a tyhle hradby jen tak nepřekonaj. Všichni tady chcípneme! - Je to sebevražda! - Ale není! - Je po nás! - Uklidněte se, uklidněte se! Počkat. Kdo nám sakra klepe na bránu? - Doraleousi. - Co je? - To je Neebs.

- Cože? Neebs klepe na bránu. Poslyšte, pánové, potřebujeme vaši pomoc. Kdúčáci se chystají napadnout vaše království. Honem! Rychle popadněte zbraně a připravte se na boj! Tak se mi zdá, že asi sháníte bojovníky, co? Ano, sháníme bojovníky. Já že jste ve farmářském baru. Bojovnickej bar je o pár domů dál.

My tam máme vstup zakázanej. Můžou tam jen bojovníci a extrémně přitažlivý ženský. Bojovníci nebo farmáři, to je fuk. Musíme se spojit! Zajímavý. Nepamatuju si, že bysme se spojili třeba na sázení brambor. U hnojení jsem taky žádnýho bojovníka neviděl. Jakmile bude po boji, pomůžu vám nakartáčovat koně, zasadit brambory i pohnojit. Cokoliv si řeknete, ale už pojďte.

To je nám k ničemu. Co to udělat už před bojem? Cože? Neebsi, co tu děláš? Dobrý den, pane, rád bych vám dnes představil Zázrakoště. Zázrakoště je revoluční výrobek, který dává slovu koště nový význam. Co to meleš? Jaký koště? Ano, Zázrakoště má extra dlouhou rukojeť pro pohodlné zametání a dvakrát tolik štětin co normální koště.

- My ale teď nepotřebujem koště! - Já bych si dal říct. - Jdou sem Kdúčáci... - Většina lidí si myslí, že koště nepotřebuje, ale poté... Poté jim dojde, že Zázrakoště zkrátka potřebují. Neebsi, Kdúčáci... Předvedu vám krátkou ukázku použití. Toto je vaše obvyklá každodenní špína. - Sledujte, jak ji Zázrakoště snadno... - To dá rozum! Je to koště! To proto, že má dvakrát tolik štětin.

Jsou za tebou a brzo zaútočej. Neebsi, musím zavřít bránu. - O kolik Zázrakošťat máte zájem? - Nechci ani jedno Zázrakoště. - Kolik tedy? - Pojď dovnitř, nebo zůstaň venku a nech se zabít. Brzo zaútočej, tak se rozhoupej. - Rád bych vám dnes nabídl... - Neebsi, musím zavřít bránu. Jdeš dovnitř, nebo zůstáváš? - Kolik chcete košťat? - Ani jedno! Děkuji za váš čas, pane.

Doufám, že až budete mít zájem o Zázrakoště, zavoláte Neebse, který splní všechna vaše přání. - Děkuji, pane. - Neebsi. Neebsi! Sakra! - Jde ti do dobře. - Výborně. Jo, ale poslouchejte... Dějou se tu totiž mnohem důležitější věci. Neměl bych tu ztrácet čas lopatováním hoven.

- Tak důležitější? - Chci říct... Děláte užitečnou práci, ale pokud se jim nepostavíme, Kdúčáci nás všechny zabijou. Když nebude obilí, taky všichni umřem. - Hlady. - Moje řeč. Ano, něco na tom je. Jste důležitý a máte pravdu. Ale ten boj je důležitější? Důležitější je vyhnout se tomu, že vám nějakej Kdúčák podřízne krk obří kudlou. Přestali pochodovat.

- A kurva. - Co tam dělá? - Nemám tucha. - Co to sakra dělá? Vždyť ho zabijou. Radši jeho než nás. Uteč odtamtud, Neebsi. A kurva, kurva, kurva! Co se to tam děje? Vypadá to, že jim prodává košťata. - Dělá jim tam přednášku?

- Jo. Jo, snaží se je udat. Sakra. Jak můžete vidět, toto není obyčejné koště, ale Zázrakoště s extra dlouhou rukojetí a dvojnásobným počtem štětin. Kolik si jich koupíte, pane? Páni, to je fakt tuze hezký koště. Vezmu si jedno. Kolik stojí? Zázrakoště vám dnes mohu nabídnout za jedinečně nízkou cenu 20 měďáků.

20 meďáků? Kruciprdel, to se vyplatí! Moment. Nedám to do kupy. Stačí 15 měďáků? Je mi líto, pane, ale za 15 měďáků Zázrakoště prodat nemohu. Cože? Hoši, nemáte někdo po ruce 5 měďáků? - Pane, říkal jste, ať jdeme nalehko! - Ale ne, že si nemáte brát prachy. Jak chcete jít po vyhraný bitvě slavit? Kde je ten náš novej kouzelník? Ten by mohl mít... Nikdo nemá 5 měďáků.

Sakra. Hele, nikdo nemá 5 měďáků. Nestačí těch 15? Kéž by stačilo, ale Zázrakoště má mnohem vyšší hodnotu. Myslíš? A co když ti ukážu tohle? Kurva, kurva! Tezaurusi! - Sejmi ho, hned! - Stojí moc daleko. - Daleko? - Dívej, kde až stojí. Tuhle dýku mi daroval můj dědeček Má cenu minimálně 40 měďáků.

Je mi líto, pane, ale tato dýka nemá hodnotu 20 měďáků. Děláš si srandu? Taky tě můžu zabít a vzít si to koště zadara. Není problém. Jestli tedy chcete koště bez záruky. Sakra. Radši bych ho měl se zárukou. Vím, že je daleko, ale to ho jako netrefíš? Odsud by ho netrefil žádný žijící lučištník. - Neebs už se z takový dálky trefil.

- Já vím. Lučištníci, připravit k palbě... Počkat, stůjte, stůjte! Dejte mi ještě chvilku. Pane, Kevin má prý 1 stříbrňák. Paráda, vyřiď, že mu ho vrátím. Dívej, elfe, stříbrňák. Vrátíš mi zpátky? Je mi líto, ale na stříbrňáky nevracím. Nicméně bych vám mohl prodat čtyři Zázrakošťata namísto jednoho. Je to skvělý dárek pro přátele i příbuzné.

Tak to je jiná... Víš co? Beru to. Skvělé rozhodnutí, pane. Zde jsou vaše čtyři Zázrakošťata za skvělou cenu 1 stříbrňáku. Děkuji za nákup. Jestli budete mít někdy zase nějaké sny, zavolejte Neebse. Děkuju ti. - Do toho. - Tak jo, Kdúčáci... Tohle je Geiofsko!

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz Nové epizody s českými titulky každou středu a neděli na www.videacesky.cz.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Awesome !

50

Odpovědět

Už jen čekám, kdy si Neebs začne zvát důchodce někam do vesnické sokolovny a představí jim tam více zázračných produktů za skvělou cenu.

180

Odpovědět

Hej, žádné spoilery :-)

80

Odpovědět

Eště ho aj ojeb*l o 5 měďakov na každom košťaťu :D

260

Odpovědět

Že jo? Taky jsem to počítal :D

31

Odpovědět

Ale to jen za předpokladu, že 1 stříbrňák je 100 měďáků, co ty víš jakej oni tam maj systém ;)

140

Odpovědět

Nezdá se vám, že má Drak jiný hlas?

25

Odpovědět

Děláš, jako by ti ještě nebylo patnáct a nemutoval jsi.

100

Odpovědět

U Draka si hodně lidí ze začátku stěžovalo, že má nepříjemně pištivej hlas. Takže když se "znovuzrodil", jeho dabér trochu ten hlas změnil. Jinak dabér (Bryan "Simon" Mahoney) je stále ten samej. Pro srovnání Žebříkáře mluvil taky on. Mimochodem celej seriál namluvilo (kromě asi dvou postav, které ještě uvidíme) 5 chlapů. Ano, včetně Lady of the Lake.

190

Odpovědět

+DremoranDíky za vysvětlení ;)

20