Dylan Moran o Američanech

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:654
Počet zobrazení:10 019

Minule měl u vás Dylan docela úspěch, dnes si tedy poslechneme další jeho moudra. Tentokrát se zaměří na Ameriku a na důvody, proč ji někteří lidé nemají zrovna v lásce.

Přepis titulků

Další částí Nového světa je Amerika. Lidé si pořád myslí, že má potenciál. I když si z Američanů děláme legraci. Myslím, že důvodem, proč Amerika není zrovna oblíbená, kromě všech těch příšerností, které udělali... Je to, že američtí hlupáci zní hůř něž ostatní hlupáci. Někteří lidi jsou tupí, ale dá se to s nimi, Ale hloupí Američané jsou otravní.

Třeba když říkají: "No, víš..." Když mluví o těch děsných věcech, co se v Americe dějou každou chvíli... "Byl jsem tam a ten chlápek vešel dovnitř a měl jakože zbraň, víš, a jako střílel a všichni byli úplně mrtví." Je to odtržené od reality. Myslím, že to je důvod, proč nemají lidé Ameriku rádi.

Plus to, jak se chovají jejich politici. Je to takový otřesný spolubydlící. "Promiň, že jsem ti rozbil krámy. Nevěděl jsem, že jsou tvoje. Jo, někdy je nahradím. Svými věcmi." Je to poslední impérium. Kdysi jste také měli impérium. Británie byla skvělým impériem. Bylo působivé, jak bylo jednotné a oddělené od zbytku světa.

A mělo skvělý styl. Napochodovali někam a řekli: "Ty, ty a ty. Vypadněte. Tady bude stát Tiffany." A všichni říkali: "Jistě. Ano. Už se pakuju." Trvalo několik století, než lidé řekli: "Počkat! Tady žijeme my!" Americký způsob je naprosto odlišný a mnohem záludnější. Tohle impérium funguje úplně jinak. Amerika to dělá tak, že se vetře na nějaké válkou poničené místo a hledá tam ropu nebo čokoládu nebo něco.

A původní obyvatelé se pochopitelně naštvou. A začnou se setkávat a bouřit. Zavolají si a říkají: "Habubo, pojďme se setkat a bouřit v šest večer." V místní vybombardované kavárně se tedy setkávají. Pokusím se teď o celosvětový akcent. Ušetří nám to čas.

Američané totiž lezou všude. "Co budeme..." A tohle bude znázorňovat chudobu. "Poslyš. Habubo, poslyš. Co budeme dělat s těmi imperialistickými psy? Lezou nám sem, očumujou, berou nám naše věci. Mluvím s tebou! Polož ty fazole. Co budem dělat?" Zním jako čínský Al Pacino z Brooklynu.

A když se ti lidé dohadují, tak Amerika kolem nich pomaličku postaví Starbucks. Všichni začnou být závislí na latte a ztratí vůli se bouřit. A pak se z nich stanou Američané. A za pár týdnů za mnou chodí a říkají: "Ahoj, jsem Ir. Moje babička se jmenovala Mel Flaherty, znal jsi ji?"

A já vždycky říkám: "Ano, znal. Ale on ji znal každý."

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co k tomu říct. Snad jedině: Vivat Vladimir Putin!

2375

Odpovědět

Bez Američanů a Rusáků by bylo na světě líp :)

2211

Odpovědět

+bigcockA co teprve bez n***?, židů a dalšího odpadu...

3839

Odpovědět

+bigcockJsi milý člověk.

194

Odpovědět

Moc díky za další úryvek, vždycky potěší !

102

Odpovědět

Od te doby, co vede videacesky jiny clovek, jde kvalita webu zpet nahoru. A to opravdu hodne. Bylo tu malo videi, vetsinou nezajimava. Jen malokdy me tu posledni dobou neco bavilo. Ted je to uplne o necem jinym. Vyborna prace! Videacesky jsou zpet na spicce ceskych webu.

7814

Odpovědět

Fóry o Americe mám snad ještě radši než ty o lidech s Downovým syndromem... Jinak, výborný video, výborný překlad.

346

Odpovědět

neni to prakticky to samé?

275

Odpovědět

Ani nevíte jak jsem rád, že začínáte překládat kusy z Dylanovo stand-upů. Je to skvělý komik a už se těším, až ho uvidím v Praze na živo 19.11.
Teď možná někoho naštvu, ale mám lístky do první řady :-D

476

Odpovědět

Nevíš jestli někdo neprodává lístky .. ? :D

41

Odpovědět

já jdu 20. v Brně, sice "až" sedmá řada, ale naprosto neuvěřitelně se těším :-)

20

Odpovědět

V tomhle videu je krásně vidět, že je to Ir jak Brno. :D

235

Odpovědět

Bolo by fajn, keby si uvádzal aj názov vystúpenia.
Tiffany sú myslím čosi ako raňajky bohatých.

121

Odpovědět

Super video, díky!

54

Odpovědět

Já jí zrovna v lásce mám. :) Určitě neudělali všechno správně, ale pořád celkově dělají a dělali všechno mnohem lépe než jakákoliv jiná velmoc.

3596

Odpovědět

Myslím si, že neříká, že je špatná jen je pošťuchuje :D

158

Odpovědět

Myslím si, že neříká, že je špatná, jen je pošťuchuje :D

88

Odpovědět

Děkujeme za dvouřádkový názor na tento komplikovaný sociálně historicko politický jev a posílám pozdravy do říše růžových poníků. (mávající smajlík)

12017

Odpovědět

+krispelDěkuji, že vy jste svůj názor neuvedl ani jedním slovem. U některých lidí je to ta nejlepší varianta.

14

Odpovědět

To proto, že mají mnohem lepší zbraně :D

37