Easter Eggy v Návratu prvního Avengera

Thumbnail play icon
47 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:286
Počet zobrazení:4 290

Captain America: The Winter Soldier je pro filmový vesmír Marvelu poměrně zlomovým kouskem. Tvůrcům se do něj samozřejmě podařilo propašovat řadu odkazů nejen na předchozí, ale i následující filmy série a na několik postav a komiksových událostí. Schválně, jestli jste zaregistrovali všechny. Budeme rádi, když se o názory podělíte v komentářích.

 

Přepis titulků

Přeložil: Maty www.videacesky.cz Stejně jako ostatní marvelovky je i Captain America: Návrat prvního Avengera nacpaný narážkami na předchozí filmy i filmové univerzum obecně. Několikrát jsou ukázány nebo zmíněny nejrůznější postavy, je tu pár narážek na budoucí projekty, camea důležitých osobností okolo komiksu... O tom všem si povíme, samozřejmě počítejte s obřími spoilery. Jestli jste ten film neviděli, tak si ho nejdřív běžte pustit.

Tohle video vám nikam neuteče a pak se můžete rozčilovat v komentářích, že jsem na něco zapomněl. Všichni budou spokojeni. Začněme s několika zmínkami o Iron Manovi. Přímé zmínění jeho jména Alexanderem Piercem nepočítaje, o Tonym Starkovi se tu mluví hned několikrát. Nick Fury mluvil o tom, že nové motory helikariérů vylepšil Tony po svém blízkém setkání s nimi. Tím narážel na to, jak ho jeden z nich málem rozsekal na hadry. Padouch z prvního filmu Arnim Zola nám prozradil, že Tonyho otec Howard byl jedním ze zakladatelů SHIELDu a byl zlikvidován Hydrou.

Čili ta jeho autonehoda zřejmě nebyla úplně nehoda. Protože ho zlikvidovala Hy..! Jo, to už jsem říkal. Dále! Když helikariéry zaměřují potenciální hrozby, můžete na moment zahlédnout Stark Tower, přestavěnou a přejmenovanou na Avengers Tower. Ve filmu jsou zmíměni i další Avengeři. Fury zmiňuje, že použil sérum Bruce Bannera, zpomalující srdce na jeden úder za minutu, když fingoval svou smrt.

Banner sérum vynalezl patrně proto, aby udržel Hulka na uzdě. Black Widow nosí na krku přívěšek ve tvaru šípu, což může znamenat, že má něco s Clintem Bartonem neboli Hawkeyem, kterého znáte z Avengers a Thora. Pamatujete si tu scénu, ne? Je v tý kleci, míří na Thora šípem, ale nakonec nevystřelí. Tomu říkám výborná scéna. Narážek se ale dočkali i budoucí členové.

Při výslechu agent Sitwell zmiňuje jméno Doktora Strange jako jednu z potenciálních hrozeb. V potitulkové scéně jsme se seznámili s Quicsilverem a Scarlet Witch a novým zlosynem, Baronem von Strucker. Ti všichni se objeví v Avengers: Age of Ultron. Ve filmu se ale ponoříte i do marvelovské minulosti. Kromě Peggy Carter se na fotografii objevuje i Tommy Lee Jones jako plukovník Chester Phillips. V tom bunkru SHIELDu.

Také si můžete všimnout uniforem Howling Commandos v tom muzeu, které Cap navštívil. Dvakrát! To je docela sebestředný, i když podruhý tam šel jenom ukrást si uniformu. Za což vyhodili Stana Lee. No jasně, Stan Lee! Má ve filmu cameo. Sice postava Captaina nevymyslel, ale jeho první práce, tehdy ještě pod hlavičkou Timely Comics. byl komiks právě o něm. A to slavné házení štítem bylo jeho nápad. Dobrá práce!

Jestli vás baví narážky na komiksy, řekneme si o dalších. Eda Brubakera, autora komiksu o Winter Soldierovi, můžete vidět tady. Komiksový padouch Bartoc dostane od Captaina na zadek v téhle scéně. A tenhle týpek, Brock Rumlow, který se na konci filmu ošklivě zraní, se v budoucnu stane padouchem jménem Crossbones. Jeden z Capových úhlavních Nemesis, který ho nakonec v komiksech zabije. Když už o tom mluvíme, po jeho smrti převzal žezlo Bucky, na což ve filmu poukazuje tahle scéna, kdy zvedne Captainův štít.

A nebo si režiséři prostě řekli, že to vypadá cool. Což vypadá! A teď si v rychlosti projedeme zbytek. V titulkové scéně se objevuje i Lokiho žezlo. Zřejmě skrz něj manipulují Scarlet Witch a Quicksilverem. Sharon, Steveova sousedka, je neteří Peggy Carter a v komiksech i jeho partnerka. Ve scéně z výslechem Zoly Scarlett Johansson zmiňuje film Válečné hry. A na falešném hrobu Nicka Furyho najdete pasáž z Bible, kterou Samuel L.

Jackson citoval v Pulp Fiction. A v téhle scéně najdete doslova jeden "easter egg." A Hulka můžete vidět přesně... tady! Seznam věcí, co chce Steve Rodgers dohnat, se liší podle země, kde jste film viděli v kině. To není easter egg, spíš zajímavost. Navíc, ve filmu vidíme toho samého Captaina jako v jedničce a komiksu! Žádná shoda jmen. A tady máme další "easter egg!" Robert Redford má v lednici dresink s Paulem Newmanem, se kterým jsou dobří přátelé již od dob Butche Cassidyho a Sundance Kida.

A Podfuku. A tentokrát nekecám. Black Widow má na krku přívěšek ve tvaru šípu, což může znamenat, že má něco s Arrowem ze stejnojmeného seriálu. A nakonec, ve filmu je pět minut, během kterých má Captain America na hrudníku logo Supermana. Jak je to možný? Nemám zdání.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Od kdy se říká easter eggy věcem, které nejsou nijak skryté a jsou tam záměrně? Kupříkladu to oblečení z prvního dílu se snad za easter egg ani nedají považovat. Stejně tak spousta dalších věcí. Že to po 2/3 zabalili a z relativně normálního videa udělali blbost na entou je věc jiná.

21

Odpovědět

Nejsem si jistý, kdy skončily easter eggy a začaly vymyšlené kraviny, které tam samozřejmě nejsou...

191

Odpovědět

To je dobry :D

53

Odpovědět

Jezis ten zase jede :D ... nejhorsi to bylo nekdy ve treti minute, kdy skoro v mezireci prohlasi, ze kaptain america umre a jede dal.... ja jenom :O what? pockaaat..... (trosku surprise)

242

Odpovědět

jj umře je to přesně na konci komiksu Civil war a celý komiks Fallen son který na CW navazuje je taky o tom....ale jak to bývá v komiksech jeho návrat o pár let později je vysvětlenej krásně

42

Odpovědět

+FimiNo přesně na konci CW ne , tam se jen vzdá . "Umře" až ve vlastní řadě (přesněji Captain America # 25). A Fallen Son pojednává o tom jak se lidi vyrovnávají s Capovo smrtí .

20

Odpovědět

+Fimino on se na konci vzdá ale na začátku Fallen son ho zastřelí a potom se odehrává to že rebelové nemůžou na pohřeb, Wolverine se snaží přijít na to zda je Cap skutečně mrtvý a mezi tím po něm jde Stark....na konci dají tělo Steva Namorovi aby jej pohřbil pod hladinou moře....docela blbý když někteří hrdinové ani nemohli na jeho pohřeb když byli pronásledovaní, jako třeba Spiderman, Wolverine, Thing, Spider woman nebo Luke Cage

02

Odpovědět

+FimiPředpokládám že jsi to četl v UKK . Ten první sešit co tam byl byl Captain America # 25 , byl tam dán aby těch 5 zbývajícíh (což je Fallen Son The Death of Captain America) mělo nějáký kontext k tomu co se stalo. Ve Fallen Son se řeší jak se různí superhrdinové vyrovnávají s jeho smrtí (proto jsou kapitoly pojmenované podle různých stádii smutku popírání,hněv atd. ). Co se dělo po Stevově smrti a jak to sním bylo dál (případně jak se Bucky stal Capem ) se řeší v jeho samostatné sérii ( u nás vydané jako Captain America Smrt) . A Thing na Capově pohřbu byl , nesl rakev ;-).

20

Odpovědět

+Fimisakra musim si to znova přečíst... jinak ano UKK

10

Odpovědět

Co je to za debila?

549

Odpovědět

Žeru to chlapa za to jak mluví! :D

817

Odpovědět

:-D...no ještě zapoměli říct že to čim si Fury vytvořil díru v autě a zmizel do podzeí když ho Winter Soldier málem zabil, vytvořil agent Fitz z Agentů SHIELDU....jinak pěkný, na Crossbonese se těším doufám že bude mít svou masku....a jinak režiséři dokone řekli že se tam měl objevit i Punisher...ale to byla možná nějaká kachna

51