Edwin Starr - WAR

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:259
Počet zobrazení:4 701

Zpěvák Edwin Starr a jeho největší hit "WAR" (Válka) z roku 1969, který vznikl na protest války ve Vietnamu a zaslouženě se stal hymnou antiválečného hnutí. Prodalo se ho přes tři milióny kopií. Na YouTube je i originální klip, který má ale o něco horší zvuk, je nudný a ke konci se jaksi projeví kvalita záznamu z videa (zamotaná páska). Každopádně jde o jednu z legend v hudební branži.

Přepis titulků

překlad: Ajvngou www.videacesky.cz UDĚLEJ TO HNED! VÁLKA! K čemu je dobrá? Absolutně... K ničemu! Válka! K čemu je dobrá?

Absolutně... - K ničemu! - Řekněte to znovu! Válka! Pozor! K čemu je dobrá? Absolutně... - K ničemu! - Poslouchejte mě! Válka!

Pohrdám jí, protože akorát ničí nevinné životy! Válka znamená slzy v očích tísíců matek, když jejich synové odejdou do boje a přijdou o život. Povídám, válka!

Dobrý Bože! K čemu je dobrá? - Absolutně... - K ničemu! Řekněte to znovu! Válka! Ach, Bože! K čemu je dobrá? Absolutně...

- K ničemu! - Poslouchejte mě! Válka! Kromě zlomených srdcí nepřináší nic! Válka je jen hrobníkovou přítelkyní. Válka je nepřítelem celého lidstva! Smysl války mi uniká. Válka způsobila neklid v srdcích mladé generace.

Vetře se a potom ničí! Kdo chce zemřít? Válka! Dobrý Bože! K čemu je dobrá? Absolutně... - K ničemu! - Řekni to! Řekni to! Válka! K čemu je dobrá?

- Absolutně... - K ničemu! Poslouchejte mě! Válka! Kromě zlomených srdcí nepřináší nic. Válka! Má jediného přítele, a tím je hrobník! Válka! Rozbila sen nejednoho mladého muže.

Udělala z něj invalidu, zahořklého a ubohého. Život je příliš krátký a cenný na to, abys ho teď strávil válčením. Válka ti život nevrátí, jenom ti ho vezme. Válka! Dobrý Bože! K čemu je dobrá? - Absolutně... - K ničemu! Řekni to znovu!

Válka! K čemu je dobrá? - Absolutně... - K ničemu! Poslouchej mě! Válka! Kromě zlomených srdcí nepřináší nic. Válka! Jen hrobníkova přítelkyně.

Mír, láska a porozumění! Řekni mi, dnes už tu pro ně není místo? Říkají, že musíme bojovat, abychom si uchovali naši svobodu. Ale Bůh ví, že musí být lepší způsob. Válka! K čemu je dobrá? To mi řekni ty! Řekni to, řekni, řekni!

překlad: Ajvngou www.videacesky.cz

Komentáře (74)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ja si myslim ze vsetko co e v tej pesnicke neni pravda - som za voojnu/vojny samozzrejme nieale v nasej krajine

185

Odpovědět

Ty vieš čo to je vojna ? Si myslíš že je to len hra kde vystrieľaním všetkých "zlých" zachraniš svet a prinesieš mier ?

180

Odpovědět

já si myslím, že všechno co je v té písničce je pravda...

180

Odpovědět

@shvestka i já děkuji za rozhovor.. a uvidíme...:)

180

Odpovědět

Dobra, velmi bych to zjednodusil a myslim si, ze porad dokola tady psat slohovky uz proste nema cenu, pokud nechceme psat knihu!!!:-)Holt uvidime casem, trebas se za 40 let uverejni tajne materialy o dvojcatech. nebo je proste do ty doby nekdo pronese ven a budeme mit jasno.Timto bych to ukoncil, protoze jinak uz bysme museli mit vlastni chat!!!Kazdopadne dikes za vymenu nazoru a postrehu!!!Zdar a silu

180

Odpovědět

Teda pánové, to že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou :-D

180

Odpovědět

Ježiš čita vam tie komentare vôbec niekto? :D

180

Odpovědět

Tak teď to zkusím popořádku já - větu mám kamaráda jsem myslím nikdy nepoužil a pokud jsem (teď nevím jestli v diskuzi s tebou nebo někým jiným) se odkazoval na rozhovor s někým zúčastněným tak to byl voják a Vietnamec - tak promiň, že nepocházím z Vietnamu a že nesloužím v armádě, ale rozhodně těmto lidem věřím víc než médiím.

Já ani ty nejsme žádní odborníci - to je pravda, ale podle toho, co píšeš jsem přece jenom viděl trochu víc dokumentů a zajímal se o problematiku trochu hlouběji a hlavně s nadhledem. Tvůj logickej rozum sice respektuji, ale logicky se "teroristická" verze vysvětlit nedá. Mluvit o logice, když je tu několik důkazů, které hovoří proti!! je trochu hloupé.

To, že pracuješ ve strojařině tě šlechtí, ale je celkem zbytečné to tu psát - srojařina a stavařina mají v tomto ohledu poměrně hodně rozdílného. Jsem však rád, že jsi zmínil roztavený kov, který nemohl roztavit kerosin ani následný požár (doplním: teplota spáleniště byla poté ještě dlouho nad hodnotami, které by mohl způsobit požár). Ale nějak mi tu chybí tvá dříve zmíněná logika, která by to vysvětlila a pokud vysvětlení nemáš, tak logicky by ses k této verzi neměl přiklánět.

Rozhovory s hasičema, kteří byli staženi před stržením budovy č.7 jsou nahrané a jestli ani nahrávka o tom jak velitel říká, že budova spadne, asi půl dne před jejím pádem je podle mého dostatečný důkaz. A to nezmiňuji tu slavnou "náhodu", kdy i televize oznámila pád budovy předtím než se to stalo...ale to se dá jistě věrohodněji vysvětlit - například předpovědí v kartách viď?..

Lidé, kteří se na tomto podíleli můžou mlčet - a nemusí jich být mnoho. Jako hasiči, kteří (jak už jsem psal byli odvoláni předem) tak stačí jediný muž, který jim vydá rozkaz a nemusí do toho být zapleten celý sbor. A na demoliční práce zase tolik lidí potřeba neni - takže tvoje důkazy tu trochu pokulhávaji.

To že věci vyjdou najevo, v to doufám a doufám, že si za pár let řekneš kdo měl vlastně pravdu a co si tu hájil (možná si to řeknu i já, ale důkazy zatím hovoří jinak). Přestože ty jich máš vlastně tuny (aniž bys jediný napsal).

Wikileaks je zveřejněním části politiky a je hloupé čekat, že odhalí všechny záhady od vzniku světa...
Rád bych viděl odkaz na stránku nebo na jiný zdroj, který označuje vikileaks za spiknutí...

Co se týká tvé bilance prostředků ve válce a s obchodním centrem, tak proč by z toho musela mít prospěch celá amerika - stejně jako u nás to zaplatí občané. Nedávno jsem slyšel v televizi ptát se jednoho politika (ODS/TOP09) moderátora - ironicky - zda by si přál aby občané rozhodovali o vysílání vojáků do zahraničí. I tohle je důkaz - ne o spiknutí, ale o tom, že politici záměrně rozhodují proti vůli občanů. Stejné je to v USA - proč by nedali, ti co jsou v tom zapletení tolik peněz do války, když oni to neplatí, zato jsem si jistý, že v ropných společnostech už jim zisky plynout budou...

PS:
Nedávno tu bylo video, které se zaobíralo "pandemiemi". Viděls ho? To ti taky přijde jako nesmysl? Náhody?
Náhoda 1: za pandemii je označena nemoc, která má méně obětí než kdejaká rýma
Náhoda 2: prezidentův kámoš má lék na tuto nemoc
Náhoda 3: najednou! se o nákaze přestane mluvit
Náhoda 4: opět je nesprávně klasifikováno nebezpečí další nemoci
Náhoda 5: Toto nebezpečí se ukazuje v pozoruhodně krátké době po 1.nemoci
Náhoda 5: lék z náhody č.2 opět funguje (přestože ptačí a prasečí chřipku nosí odlišný vir)
každý rozumný člověk už se dovtípil - mohl bych pokračovat, ale už dvě z těchto náhod stačí člověku aby pochyboval, ale všechny tyto a další? Ty si dál žij v najivním světě, kde Amerika nás zachránila před hrozbou z Iráku a Afghánistánu, ve světě, který se podle tebe řídí logikou ačkoli jsou v něm popřeny veškeré fyzikální zákony. V tvém IMAGINÁRNÍM světě.

180

Odpovědět

Aspon vidis, ze se na necem shodnem.:-)To vypotrebovani vojenskyho materialu ma tak jedine smysl, nadherne to bylo rozepsane v knizce 1984, jestli si ji cet. Jinak nevim jak moc to slo ohledne svobody do uzkych v USA, ale kazdopadne vim ze Obama chtel priskrtit dost prodej zbrani civilum, dikytomu se zvysil prodej zbrani tusim o nakejch tusim 30% v celejch statech!!!Nakonec ovsem k nicemu takovemu nedoslo naopak, byly povoleny noseni a nakup zbrani nekde i po 40letech zakazu jako ve Washingtonu a Chicagu, cimz je i zajimavy fakt ze tusim Washingtonu meli nejmensi pocet vrazd za 40 let!!!:-)Timto pochybuji ze by stat chtel nak zasadne omezovat prava svych obcanu, ale pritom by je nechal se ozbrojovat!!!Kazdy totalitni rezim nejdriv vsem sebere kvery, aby se nemeli cim branit!!!Fuj sem se zas rozepsal

180

Odpovědět

Samozřejmě že diskutujeme :-) O tom rozhodně nepochybuji.

Tak právě to je to, o čem jsem psal - dosadit si události do souvislostí. Na této úrovni by mi to taky asi smysl nedávalo, jelikož by určitě nešlo o Bushe jako takového. Ty cíle jsou mnohem dlouhodobějšího ražení, ovšem to už je spíš na samostudium :-D, to nepopírám.

Ty války, ať už dopadají jakkoliv, svůj účel splnili - Američané získali v obou zemích určitý vliv a průmysl vyplácal vojenské produkty, kterých byl značný přebytek.

A i přesto, že pan Bush byl odejít, omezování svobody v U.S.A. nepřestalo. Ba naopak. Politika je vedena stále stejným směrem, a to ve jménu "bezpečnosti" kontrolovat každou činnost lidí ve Státech. Ať už je v Bílém domě šedivej hloupej nebo černej ušatej :-).

180

Odpovědět

Tak panove abych to vzal poporade, nejdriv k Tomasovi.Mam nejradsi i v realnem zivote, kdyz nekdo pouzije vetu "mam kamarada, kterej tomu strasne rozumi a ten mi rikal..." to uz se mi opravdu nescetnekrat stalo ohledne veci s kompama a nakonec sem to zpravoval ja, protoze kamarad to dodupal jeste vic.:-)Jestli te to zajima nejsem zadnej extra odbornik, ale ty asi taky ne, jinak bys mluvil jinak, ja mam jen zdravej logickej rozum a snazim se prave na vsechno si udelat vlastni nazor.Jinak mam strojni prumyslovku a pracuju od ty doby pres 4 roky ve strojarine, takze si relativne myslim vim jak se materialy maj tendenci chovat, protoze holt s tou oceli delam(nemyslim samozrejme beton, ale u dvojcat byly problem roztavene ocelove pilire).Kdyz tak mluvis o jasnych dukazech "svědků, hasičů, videozáznamů a fyzikálních zákonů", tak je opravdu zajimavy, ze ja zadnej nevidel a nelsysel.Jen to ze nekde, nekdo neco slysel, nebo videl, ze neslo tak jak ma, ale kdyz prijdes na konkretni jmeno tak to vysumi!!!Zatimco jasnych dukazu o opaku jsou opravdu tuny!!!Uz jenom logicky, kdyby to nekdo mel shodit(vlada,tajne sluzby,bush), tak se na tom projektu muselo podilet strany kvantum lidi a to mi rekni, ze by se nikdo z nich casem z vidiny penez, nebo svedomi neprokec?!V demokraciich je to obecny problem, ze i ty nejtajnejsi veci vyjdou najevo, protoze to driv nebo pozdeji nekdo kecne novinarum, to je proste fakt!!!To s temi iluminaty a Titanikem, jsem pouzil, jelikoz ohledne Titaniku se tocily v podstate naprosto stejne teorie, domnenky a k tomu i udajne vypovedi svedku kteri prej slyseli vybuch atd. i kdyz pri konkretnim zamereni na svedka se zjistilo, ze nic takoveho nerek, jen si to nekdo vylozil podle svyho!!!Tak jako dnes dvojcata!!!A jak vysvetlis tvymi dukazy ze ve Wikileaks neni o tom ani zminka?!Konspiratori to vysvetlili velmi jednoduse, Wikileaks je vlastne tak spiknuti!!!:-)Nejsou i sami konspiratori clanky jineho spiknuti?!Tak ted Mára:jak uz sem psal, vzdy si snazim si udelat vlastni nazor a snazit se cist tzv. mezi radky, takze mne nemej za cloveka co slepe veri vsemu co nekde napisou, to prave naopak!!!A prave proto neverim v tyhle nektery teorie, protoze si umim poskladat 2 a 2!!!Jen male zamysleni:Rozkaz k zhozeni dvojcat by musel vydat bush jako nejvyssi velitel a taky nato vyclenit nemale penize.Rekneme, ze by to delal z duvodu upevneni moci, zprisneni zakonu a mounosti vletet do iraku a afghanu, jelikoz v jednom se ropa tezi v druhem se ma stavet ropovod.Tot obecne duvody.Jak vypada real?!Bush skoncil prave diky valkam a omezovani svobod, amici zazivaji v iraku i afghanu druhej vietnam a bez obrneny kolony nevytahnou p***l a do nekolika let se musi stahovat, s vidinou toho, ze jakmile vypadnou tak se jimi dosazene vlady behem par let shrouti a to urco i driv, tak jako ve vietnamu.Takze nemusim bejt diplomovanej stavar a mit doktorat ze mezinarodnich vztahu, aby mi bylo jasny, ze to nak nehraje!!!A kdyz do toho jeste zapoctu to jaky masivny ztratzy v ekonomicke oblasti dvojcata vyvolala, plus naprava skod, plus financovani valek, ktere vyslo taky na sileny prachy, tak je mi jasny, ze kdyz to vsechno sectu tak je to krasnej balik v minusu a na to ani slavna USA proste a jednodusse nema!!!Velmi jendoucha snadno zjistitelna fakta!!!Hlavne to nak neberte osobne panove, jsme prece jen na netu a diskutujem!!!

180

Odpovědět

Je spousta konspiračních teorií, které na první pohled všechny vyznívají značně přehnaně. Ale když si je člověk poskládá dohromady, tak kupodivu dávají smysl. Samozřejmě těm, co dokáží přemýšlet v souvislostech.

Když někdo tvrdí, že to či ono není pravda, tak z čeho vychází pane Shvestka? Někdo vyčte svoji pravdu z materiálů na okraji internetu, někdo si jí vyslechne z massmédií, která vaří pravdy pro většinu lidstva země. Vždycky je to o tom, že jeden tvrdí o pravdě druhého, že je to nesmysl. V příspěvcích níže - ukázkový příklad. A co takhle neodsuzovat někoho jen proto, že má názor odlišný od 99% zbytku obyvatelstva? Zamyslet se nad tím a dát té myšlence prostor. Jen si zkrátka na chvilku přestat myslet, že média, tak snadno kontrolovatelný systém, mají vždycky pravdu.

Na obhajobu výše uvedeného můžu ještě uvést, že ani média nejsou neomylná. Kolikrát se stane, že se někde něco odehraje a jak čas plyne, verze se upravují dle objevených souvislostí. A nakonec se ukáže, že pravda byla celou dobu někde jinde. Proč si zkrátka nikdo nedokáže připustit, že je tak moc snadné ovlivnit masy lidí, když západní média (rozuměj ta, která západní společnost považuje za důvěryhodná) jsou kompletně propojena?

Nechci hned za vším hledat Ilumináty, jelikož je to moc snadné a pro většiny příliš nepřijatelné. Nicméně, tvrdíte, že je nesmysl, aby někdo shodil dvojčata kvůli pojistce. To si myslím taktéž. Ovšem, co za tím teda hledat? Je to velmi prosté. Vezměte si, jak moc se změnila Americká společnost po 11/9. Hnedle většina Američanů byla pro válku v Afghánistánu, protože to přece sám vousatý Usama, ten nejvíc nebezpečný člověk na zemi, ohrozil jeho výsost U.S.A.. Hned byli všichni Američané pro to, preventivně odstranit Saddáma a vyexportovat do zcela jiné kultury nefungující demokracii. Hnedle většina Američanů souhlasila s omezením svých základních práv a svobod, na která teď jiní tolik nadávají. Ale mašinérie už je tak rozběhnutá, že v rámci "prevence a ochrany" se "bezpečnostní opatření" nebudou měnit.

Jen se podívejte kam to všechno spěje... Omezují se práva "svobodných" američanů, likvidují se státy nesouhlasící s většinovým proudem Země, ať už stylem vojenského převratu z vnějšku, nebo zapojením do obchodu Západní civilizace (Čína - nemus být tak nezávislá, jak by se na první pohled mohlo zdát), lidé se zadlužují způsobem, jaký nemá v historii planety obdoby, a nejen lidé, ale celé státy! Moc se předává z regionálních oblastí (které jediné mohou řešit lokální problémy) na globální úroveň - EU počínaje, OSN konče! Žádné, skutečně palčivé problémy národů se neřeší! A tak bych mohl pokračovat, až bych si vypsal ruce...

Nechci nikomu vnucovat "svojí pravdu", ale jenom se zamyslete. Nežerte to, co vyplodí Novinky.cz, iDnes.cz a jím podobní bulvárové i s navijákem.

Nakonec bych jen dodal, že globalizace může být prosazována za účelem spokojenosti a blahobytu celé planety, ale zdaleka ne v podobě, jaká je nám předkládána.

180

Odpovědět

@shvestka - ty snad máš speciální školu z oboru stavitelství? konkrétně výškové budovy? pochybuju, že máš i stavárnu. Já se alespoň o toto zajímám. Pokud mi někteří specialisté z tohoto stavitelství a demolic v dokumentu řeknou, že tyto budovy takto spadnout nemohly, tak jim budu věřit spíš, než nějakému pisálkovi, co netuší která bije, ale zdá se mu to natolik odlišné od jeho představ, že tomu prostě věřit nechce. Je zajímavé, že od dvojčat se dostaneš k Titaniku, templářům atd., jsi úplně stejný jako kterýkoli člověk, co se drží té oficiální verze - než bys mi odpověděl na otázku, jak se to tedy mohlo stát, tak radši přejdeš od Titaniku k Iluminátům, a takto končí většina rozhovorů s blbci, kteří o problematice nic neví, ale zato to ví jistě. Pokud já předložím důkazy, tak bych očekával od člověka s odlišným názorem, že se je pokusí vyvrátit, dokázat, že to tak není. Místo toho většina lidí jenom plácá nesmysly, aniž by byli schopni říct jedinou myšlenku, která by jejich názor podpořila. Bohužel je stále dost lidí, kteří odmítají uvěřit něčemu, byť by to bylo to nejlogičtější a nejprokázanější vysvětlení. Za "konspirační teorií" nestojí banda fanatiků, kteří věří, že dojdou spasení, jaké je ty z nich snažíš udělat, ale důkazy svědků, hasičů, videozáznamů a fyzikálních zákonů. Tohle přece nejsou nějaké podklady k fanatizování, ale vědecké vysvětlení problémů..

180

Odpovědět

Zatimco lidi kteri maji vsechny znalosti vycteny na netu a jsou vlastne strasne nadneseni nad obecne predkladane fakta, protoze oni to prece "ví líp, než ti co na to mají školy"!!!:-)Timto bych to proste a jednoduse ukoncil jelikoz to nema cenu, vzdy byli lide kteri verili, ze svet ovlada spiknuti zidovstva,iluminatu,templaru,kapitalistu,komunistu,fasistu a nevim koho vseho jeste a pro tydle lidi je opravdu todle ta strasne jedoducha nevyvratitelna pravda, svym zpusobem jako nabozenstv.Proste v to fanaticky veri a narozdil od vetsiny slepeho lidstva ktere nevidi pravdu, oni dojdou spaseni az prijde soudny den!!!Jako bych predcital z knizky jehovistu a nebo nespoctu publikaci zacinaje potopenim titanicu kvuli pojistce, konce zborenim dvojcat kvuli pojistce nebo nastoleni totality v americe, porad ta sama pisnicka!!!By me zajimalo proc o ty velky konspiraci neni ani zminecka v ukradenych materialech z USA co uverejnili na Wikileaks?!No jo uz vim, protoze i Wikileaks je vlastne spiknuti!!!:-)Preju at mas i v realnem zivote takovy nadhled a jistotu v nazorech, urcite se ti to bude hodit!!!

180

Odpovědět

já taky miluju (ať už tydle nebo tidle) lidi, kteří píšou i když ani nevědí co, a nevěří jen proto, že jim se to zdá nereálné. Víš o tom útoku kulový a i když netrpělivě očekávám odpověď "ty taky" stejně se musím smát pitomcům, co mají znalosti "ze stavařiny" - žádný z těch pitomců nedokáže vysvětlit ani jednu záhadu z těch které jsem uvedl natož aby objasnili všechny nejasnosti, zato jsou tito pitomci nejvíce slyšet, protože prázdný sud hučí nejvíc

180

Odpovědět

Skvělé záběry, které mě moc pobavili, obzvlášť ten napalm a fosfor vypadá hodně efektně. Dávám 1 za muziku 10 za klip, takže 5.

180

Další