Falco - Jeanny

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:288
Počet zobrazení:12 155

Falco, vlastním jménem Johann Hölzel, byl rakouská popová hvězda 80. a 90. let, která i přes německé texty svých písní dosáhla vrcholu hitparád i mimo německy mluvící země. Ačkoliv roku 1998 při autonehodě v Dominikánské republice zemřel, jeho odkaz zůstává stále naživu. Na letošním Sázavafestu vystoupí skupina Falco Tribute Band, která zahraje mimo jiné i hity jako Jeanny, Rock Me Amadeus nebo Der Kommissar.

Ve spolupráci se Sázavafestem jsme pro vás navíc přichystali soutěž o dva volňásky na letošní ročník tohoto festivalu. Stačí nám zaslat na mail soutez@videacesky.cz odpovědi na jednoduchou otázku: Kde se Sázavafest loni konal a kolikrát se na daném místě konal celkově? Do předmětu mailu napište "Sázavafest" a ve zprávě nezapomeňte uvést vaše jméno a příjmení. Odpovědi můžete zasílat až do 23:59 dne 23. června a 25. června vylosujeme dva šťastné výherce. Více informací o festivalu najdete zde.

Přepis titulků

Jeanny, pojď, no tak. Prosím, vstaň. Budeš úplně promočená. Už je pozdě, pojď. Musíme pryč z lesa, rozumíš? Kde máš botu? Ztratila jsi ji, když jsem ti musel ukázat cestu? Kdo se ztratil?

Ty sobě? Já sobě? Nebo... Nebo my sobě? Jeanny, přestaň žít ve snech. Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Osamělá dívka v krutém světě. Někdo tě potřebuje.

Jeanny, přestaň žít ve snech. Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Jsi ztracená v noci a nechceš zápasit a bojovat. Někdo tě potřebuje. Zlato... Je zima, musíme odsud pryč, pojď. Tvá rtěnka je rozmazaná. Koupila sis ji a já to viděl.

Máš tak červené rty. A řekla jsi: "Nedotýkej se mě." Ale já tě prokoukl. Oči řeknou víc než slova. Potřebuješ mě, že? Všichni ví, že ode dneška jsme spolu. Slyším je. Přicházejí.

Jdou si pro tebe! Nenajdou tě. Nikdo tě nenajde! Ty jsi moje! Jeanny, přestaň žít ve snech. Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Osamělá dívka v krutém světě. Někdo tě potřebuje. Jeanny, přestaň žít ve snech.

Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Jsi ztracená v noci a nechceš dál bojovat. Někdo tě potřebuje. V posledních měsících se dramaticky zvýšil počet pohřešovaných osob. Nejnovější zpráva od místní policie mluví o dalším tragickém případu. Jde o devatenáctiletou dívku, kterou nikdo už 14 dní neviděl. Policie nevylučuje, že by se mohlo jednat o zločin. Jeanny, přestaň žít ve snech.

Jeanny, Jeanny, Jeanny. Jsi ztracená v noci a nechceš dál bojovat. Někdo tě potřebuje. Jeanny, přestaň žít ve snech. Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Osamělá dívka v krutém světě. Někdo tě potřebuje. Jeanny, přestaň žít ve snech.

Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Jsi ztracená v noci a nechceš dál bojovat. Někdo tě potřebuje. Jeanny, přestaň žít ve snech. Jeanny, život není takový, jakým se zdá být. Osamělá dívka v krutém světě. Někdo tě potřebuje. Jeanny, přestaň žít ve snech...

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajímavé je, že byl kritizován, že tahle píseň je oslavou znásilnění. Údajně byl hodně kvůli tomu pranýřován a rádia bojkotovala píseň hrát.

20

Odpovědět

Opravdová legenda tahle písnička a jeden z nejlepších klipů 80. let. Kdo by chtěl pokračování, najděte si Falco: Coming Home.

211

Odpovědět

Tohle je prostě klasika... S prvním "Jeanny" mi, jako už tolikrát, naskočila husí kůže... :)

241

Odpovědět

Po tom, co jsem se v hodině němčiny dívali na film o Falcově životě, tak jsem si ho naprosto zamiloval :)

202

Odpovědět

pokud by nekdo prelozil How You Remind Me od Nickelback byl bych moc rad, skvela pisnicka

1926

Odpovědět

Jo, Falco byl hroznej frajer =) 10/10 protože tahle pecka je srdcovka

212

Odpovědět

No neviem či by som ho nazval frajerom, ale jedno je iste bol to výnimočný umelec, presne taký ako jeho piesne. Tiež si myslím, že je škoda jeho skorého odchodu - "Out of the Dark" ;)

192

Odpovědět

Zajímavý odkaz na film "Vrah mezi námi" tam má vrah podobné oblečení a na rameni ho označili písmenem "M", tady má v jednom záběru "F".

182

Odpovědět

To video je nějaký podivný - půlka žlutá, půlka modrá. Přitom na jůťůbu je i verze s normálníma barvama.

215

Odpovědět

Skvelej song, kousiček hudební historie.

222

Odpovědět

Libil se mi film o jeho zivote. Byl to frajer.

202

Odpovědět

Džíny, moje jistě si vzal
Džíny, kdybych jenom v nich spal, to se nemuselo stát
a já moh jsem teď vstát,
zapnout zip a vzít si svoje džíny
:D No nic, jen vzpomínka na dětství.

226

Odpovědět

Falco byl jedinečný. Škoda ho...

204