Thumbnail play icon

Finanční správaLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:570
Počet zobrazení:5 897

Daně neplatí nikdo rád a vše s nimi spojené bývá mezi lidmi značně neoblíbené. Americká agentura IRS, obdoba české Finanční správy, je dlouhodobě terčem posměchu a přirovnávána k čirému zlu. Ale je to skutečně jejich vina? John Oliver se vás pokusí přesvědčit, že ne. A pokud vám to přijde málo, o to samé se pokusí i Michael Bolton. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

5:08 Asi nejvtipnější věc co jsem tu na videichcesky viděl...

00

Odpovědět

Dal jsem si tu práci a přečetl jsem veškeré komentáře na této stránce.... Opravdu si nikdo nevšiml jedné věci

Oliver natočil rozhovor se Snowdenem a najednou jeho další videa se už nenavážejí do systému USA, ale jen do malých detailů. Teď prakticky udělal PR video pro berňák, kde je prezentován IRS jako nevinná oběť politiky vlády a podsouvá závěr videa"potřebujeme navýšit rozpočet a už do našich záležitostí nestrkejte nos".
Prosím porovnat s videem o militarizaci policie, špehování vládou, teritoriálních "občanech" druhé kategorie pro obsazená území USA,prodejních soudcích a spravedlnosti... Oliver přistoupil na dohodu a teď bude už jen odvádět pozornost od skutečných problémů na které poukazoval dřív... škoda, že si toho nevšimlo více lidí. Snad se Oliver ještě chytí a přestane podkuřovat péro Satanovi...měl jsem ho rád, držím mu palce

117

Odpovědět

Podivej se na to video jeste jednou a vsimni si co rika o kongresu a prikladu s prodavackou v samosce ;-)

61

Odpovědět

11:00 Magnetické pásky jsou nejlevnější a nejspolehlivější uložiště dat. Dokonce moderní typy jsou extrémně levné (cena/GB) a velmi rychlé. Používají se hlavně u serverů k záloze či ukládání dat na desítky let (viz příklad na videu). Nejvíce do tohoto segmentu proniká HP se zařízením StorageWorks.
Nechápu, proč si dělat srandu z něčeho, co je naprosto správně používáno, něco jako se smát řidiči sekačky na trávu, že jede pomaleji, než-li by mohl jet, ale poté nebude stíhat sekat...

31

Odpovědět

Čekal jem, že začne "This is a story about captain Jack Sparrow..." :D

261

Odpovědět

Zdravím,
videacesky.cz sleduji už delší dobu a musím říct, že odvádíte skvělou práci. Díky moc za vaše překlady. Jen jsem se chtěl zeptat, zda mi někdo může vysvětlit, proč některá videa nejdou přehrát a píše to: "The requested video is not allowed to be played in embedded players." (vím, že se to tady někomu taky stávalo, ale nedočetl jsem se nikde, jak to vyřešit)

Hlavně se mi to stávalo u posledních dílů Olivera. Což je zrovna jako za trest, protože patří k mým nejoblíbenějším...

Mohl by mi prosím někdo říct, zda se to dá nějak řešit? Popřípadě pokud někdo zná linky na Oliverova přeložená videa, můžete mi hodit link?

Mockrát děkuji

31

Odpovědět

a jsi v čr?

00

Odpovědět

+LecitinTo je trošku paradox :D Jsem v Anglii, a i když se v podstatě anglicky domluvím, nerozumím všem těm odborným výrazům, abych mohl koukat na jeho show bez titulků... Ale spíš mě zaráží, že mi to zpravidla nejde spustit jen u Olivera... Ostatní videa jsou většinou bez problému. Nevíte, kde je zakopaný pes?

10

Odpovědět

+Lecitinmožná nechtějí, aby se angličani nechytli a neudělali stejný pořad, pak by třeba anglie už taky nevypadala tak super :D

00

Odpovědět

+Lecitin:D Jako nedivil bych se... Nicméně to bohužel neřeší můj problém. Jeho videa mne zajímají, ale nemůžu je pustit ani za nic :/

00

Odpovědět

Takže pro všechny, kteří tohle čtou a měli stejný problém jako já:

Tyto videa od Johna Olivera jsou, z mě neznámého důvodu zakázaná a tudíž nesledovatelná pro obyvatele některých zemí. Z tohoto důvodu doporučuji všem, kteří mají obdobný problém jediné: Změna IP adresy.

Netrvá to dlouho a je to velice snadné. Doufám, že to aspoň někomu pomůže :)

Jinak co video od Olivera, to klasa. Děkuji týmu videacesky.cz za překlad.

n3jbr

00

Odpovědět

s**t bych nehvězdičkoval, když to nevypípali, to druhé je už ok

20

Odpovědět

Jakmile přišlo přirovnání k řiti, celou dobu jsem čekal něco ve stylu "a rádi do ní strkáme různé věci, abychom ji ojebali" :D

96

Odpovědět

Proč mi přijde že když říkal o Gestapu tak nikdo z publika nevěděl o čem mluví ?

423

Odpovědět

Žádné publikum tam nemá :D

169

Odpovědět

Proč ti to tak přijde? Nejsi trochu dement? Se ti lidi v publiku smějí úplně stejně jako předtím :D Nebo jsi tak nabubřelý a myslíš si, že znalost gestapa je nějak ultimátní a musíš na pochopení té narážky mít nejméně 2 vysoké školy?

1438

Odpovědět

+AutoProtože jsem strávil v americe 7 měsíců tak jsem si udělal obrázek o američanech..a opravdu si myslím že pokud nemají aspoň nějakou vysokou školu zaměřenou na historii tak opravdu nevědí co to je gestapo...protože běžný američan se opravdu nezajímá o evropu a co se s ní dělo..když řekneš hitler tak asi určitě budou vědět ale o nějaký tajný policii co fungovala za druhý světový války většina nebude mít ani potuchy =)

403

Odpovědět

+AutoAchjo, na tuhle stránku chodí fakt hloupí lidi :D borec strávil 7 měsíců v americe a už o nich ví všechnno :D:D

1031

Odpovědět

+AutoMyslíš jako, že ti američani se dívají na všechny ty slavný filmy o druhé světové válce a polovině pojmům tam nerozumí? Jakože se třeba dívají na hanebný pancharty a vůbec neví, pak se tam mihne hitler, tak si řeknou "Ten je povědomej, nebyl to majitel továrny na čokoládu?" A i přesto se jim to tak líbí, že je to pak nominovaný na oskara (nebo to rovnou oskara dostane, jako schindlerův seznam nebo život je krásný). Ty asi do chytrosti průměrného američana budeš mít hodně daleko :D

128

Odpovědět

+AutoJn a zrovna život je krásnej nebo schindleruv seznam jsou tam nejoblíbenějši filmy a nejsledovanější hned po super bowlu a 8. pokračování amerika má talent =D (a že to dostalo oscara no a co ? Kolja taky dostal oskara a myslíš si že to zná někdo za hranicemi čr ? jen pár desítek tisíc lidí ale to je tak všechno)..a řekl jsem ale že vím o nich všechno ? Ale prošel jsem si tam tři práce a poznal opravdu spoustu lidí. A opravdu vim že o evropě nevědí zhola nic...neříkám že jsou hloupí jen se o nás a evropu prostě nezajímají jako třeba já se nezajímám a nevím vůbec nic o státech ve střední a jižní afriky..

101

Odpovědět

+AutoŽe neví o evropě nic klidně věřím, ale že neví co je to gestapo je zhola jiná skutečnost. Já nevím nic o americe, přesto vím, že existuje nějaký ku klux klan, vůbec neznám jeho historii ani proč vznikl, jen vím, že to je rasistická grupa co zapaluje kříže na dvorcích černochů. Stejně tak vím prd o indiánech, krom toho, že mají rezervace, kasína a to co sem pochytil z vinetua. Že většina lidí v USA si nedokáže spojit slovo gestapo s tajnou nacistickou policií, tomu prostě nevěřím, na to je druhá světová válka až příliš významnou kapitolou i amerických dějin, která je zachycena až v příliš mnoha amerických filmech. Krom toho, na Jamieho Olivera, byť s jeho názory často nesouhlasím, bude asi většinou chodit vzdělanější část američanů, zvlášť když je to angličan a narážky na evropu se od něj dají čekat a jsou prakticky v každém díle.

73

Odpovědět

+AutoSem p**a, co to melu, myslel sem Johna Olivera :D

51

Odpovědět

+AutoA evropa rozhodně není pro američany to samý, jako je pro nás střední afrika :D Do střední afriky asi jezdí výrazně míň evropanů na dovolenou než američanů k nám a vlastně je pro nás ve všech ohledech (historických, ekonomických, politických) naprosto bezvýznamným kusem země stejně jako pro američany.

30

Odpovědět

no ty jsi velký kluk teda, 7 měsíců v USA. Proč by měli vědět co bylo na druhé straně světa když ještě nežili? A když jsi tam tedy byl tak dlouho, co si vybavíš pod jménem Martin Van Buren? Asi nějakého Němce, že? Taky by se ti mohli smát..

112

Odpovědět

Dneska mě to poprvé moc nezaujalo (což je zaviněno vysokým očekáváním, takže si za to můžu vlastně sám) a ta písnička na konci je tam úplně zbytečná.

407

Odpovědět

Konečně s ním jednou plně souhlasím.

32

Odpovědět

2:24 - Chybí ti tam mezi čárkou oddělující věty mezera.

29

Odpovědět

A tento bordel chce ovládať celý svet ? :D

1518

Odpovědět

USA nechce ovládat svět, USA pohodlně stačí, aby jim nevyrostla další konkurence. Konkurence, která s nimi nemá nějakou smlouvu o společném obchodu..

52

Odpovědět

+orcinusorca2014A to nie je ovládanie sveta? Keď im niekto nehrá do kariet a mohol by ich ekonomicky poškodiť tak vyhlásia, že tam idú nastoliť demokraciu a pritom roz*jebú celý štát na sračky. Ale táto debata patrí asi pod iné video.

612

Odpovědět

Je důležitý si uvědomit, že žádný systém není bez chyb, ale USA jsou i přes tyhle videa k tomu "ideálu" nejblíže. Např. Rusko, chtěl jsem napsat, že kdyby se tam točil podobný pořad, tak by to bylo tisícinásobně horší a daleko závažnější, ale základ je, že by takovýto pořad ani nedovolili v Rusku vysílat, protože Rusko je přeci dokonalé a bez chyb. Je dobře, že v demokracii se o problémech mluví a především může mluvit.

262

Odpovědět

+Mara201Kdyby John točil podobně kritický pořad v RF tak ho točí tak max. z gulagu na sibiři.

70

Odpovědět

+Mara201Švýcarsko má skvělý systém, Lichtenštejnsko taktéž a určitě by se našly další státy s lepším státní systémem, než má USA.

93

Odpovědět

+Mara201Čím více sleduju videa v Johnem Oliverem, tím více se přesvědčuju, že Evropa vlastně není tak špatné místo k žití.

Zdravotní péče-sociální; sledování vládou-minimální; volební právo-maximální, poplatky za přestupky-nelikvidační....

101

Odpovědět

+Mara201Ten "ideál" si každý definuje různě, ale myslím, že by bylo velké umění najít ten ideál tak, aby alespoň jedna země západní Evropy USA nepřekonala.
Srovnávat s Ruskem, které je na tom na poměry severu opravdu bídně, a pouze projevuje větší imperialistické ambice, by dávalo smysl jen tehdy, pokud by ideálem bylo opravdu ovládnutí světa. Netřeba říkat, že tento "ideál" nepřinesl nikomu nic dobrého.

30

Odpovědět

+Mara201Kluci, možná vám uniknul takovej menší detail. Švýcarsko ani Lichtenštejnsko nemaj 320 milionů obyvatel

70

Odpovědět

+Mara201Proto mluvím o Evropě, ta má zhruba dvojnásobek....okolo 700 milionů obyvatel.

00

Odpovědět

Takže v USA musí každý odevzdat daňové přiznání a ne jako u nás, kde to dělají jen podnikatelé a za občany to dělá zaměstnavatel?

191

Odpovědět

Jo, tam to dělá každej... je to strašná kravina :D

271

Odpovědět

+BullOverNaopak - díky tomu má každý přehled co komu dává. Většina zaměstnanců v čr na daních by se třeba asi velice divila zjistit, že daně z příjmů neplatí skoro žádné ale všechno to žere povinné pojištění...

162

Odpovědět

+BullOverTak daň z příjmu neplatíš jen v případě nízkých příjmů, protože slevy jsou větší než kolik máš zaplatit. Jinak v podstatě platíš 11% pojištění (zdravotní a sociální) a nějakých 20% z příjmu. (15% je daň, ale počítá se ze zvýšeného základu).

50

Odpovědět

+BullOverharwen: Nějak nechápu jak to myslíš... to povinné pojiště je víceméně jen přejmenovaná daň... i s ní je u nás daň z příjmu průměrně kolem 50%.

30

Odpovědět

+BullOverA snad každej ví, že exsituje nějaká hrubá a čistá mzda.

30

Odpovědět

+BullOverNo a jsme u toho že tady opakujete jen naučené nesmysly. 15%, 20% nebo dokonce 50% samozřejmě záleží na okolnostech - ale s 30000 hrubou mzdou a odpočtem na 2 děti zaplatím na daních 1500 což je fakt nic. Na zdravotním a sociálním se ale odvede 13000 a to už je pecka. Že to je jen přejmenovaná daň? Není, je to povinný odvod ale ne daň.

02

Odpovědět

+BullOverMůžeš uvést zdroj svých hausnumer? Daň z příjmů a DPH dávají celkem okolo 600 mld. korun. Z tohoto číslo tvoří DPH zhruba polovinu, tedy 300 mld. korun, kterou platí zhruba 5 milionů lidí (polovinu populace tvoří lidé s nezdanitelným(žádnými) i příjmy-důchodci, děti, závislé osoby,......, nezaměstnaní).

00

Odpovědět

jojo, jsi neviděl simpsonovi? :D

11

Odpovědět

Pro mě poprvé Oliver neuspěl. Zdá se, že daně jsou fatálně otravné...

1034

Odpovědět

To jsi asi nepochopil myšlenku toho videa. Daně jsou otravné, ale nemá smysl si vylévat zlost na lidech, kteří je vybírají, protože oni za to nemůžou.

763

Odpovědět

+PersekutorOni za to nemůžou? Za co přesně? Neni žádnej důvod si na nich vylejvat zlost, protože neni žádnej důvod bejt naštvanej kvuli daním.

210

Odpovědět

+PersekutorJasné, že je dôvod byť naštvaný kvôli daniam, keď máš do roka 579 zmien v daňovom zákone. Nemalú časť svojho úsilia vynaložíš nato aby si zaplatil dane. Potom ideš na úrad kde musíš čakať xy hodín aby si ty mohol SVOJE PENIAZE ODOVZDAŤ ŠTÁTU ktorý ti to ku*evsky komplikuje a ešte k tomu 50%+ záznamov ma na magnetických páskach. A nehovoriac o tom, že keď už štát tie peniaze má končia na zahraničných účtoch pár kktov z parlamentu a ich známych.

Prečo by niekto nebol naštvaný, že kvôli tomu aby ťa okradli ťa ešte prinútia prejsť tento komplikovaný proces ?

Dane platiť treba, ale treba aj väčšiu kontrolu nad tým kde tie peniaze končia.

111

Odpovědět

+PersekutorRicku, v tom ale nebyla myšlenka... ;)

Myšlenka je v tom, že se vina svaluje na IRS a nenávist míří tím samým směrem. I když IRS je jen nástrojem, který je ovládaný kongresem.

IRS prakticky nic nevytváří, jen dělá, co se mu řekne. A když jim stáhnou rozpočet o 20%, tak prostě část úředníků propustí a jsou větší fronty.

71

Odpovědět

+PersekutorJa som ani slovo proti IRS nenapísal. Píšem len to, že tak zásadná vec ako sú dane je tak neefektívne spravovaná.

10

Odpovědět

+PersekutorVylévat si zlost na komkoli nemá smysl. Ale to je zkrátka nevděčný úděl každého zaměstnance a úřední myši, která dobrovolně vykonává práci pro nepopulární instituci na pozici vola za přepážkou.

21

Odpovědět

+Persekutor"nie je dôvod byť naštvaný na príslušníkov SS, pretože oni nemôžu za to, že splyňovali Židov, oni len robili svoju prácu"
asi rovnaká logika

315

Odpovědět

+PersekutorTy nevidíš rozdíl, mezi člověkem, co se účastní genocidy a člověkem, co vybírá peníze, za který má fungovat stát? Tos trochu upad, ne?

90

Odpovědět

1:05 - paradox je, ze ten danovy poradca nakoniec tu sutaz stylovo vyhral :D
http://memecreator.cz/media/created/4txysb.jpg

171

Odpovědět

sry, zly link :D
https://www.youtube.com/watch?v=fDvNoLboqQM

221

Odpovědět

Me by zajimalo kolik mu z toho bernak nakonec nechal...

60
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK