PřevlekFlaman (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:186
Počet zobrazení:6 615

Je tu druhý díl seriálu Flaman. Hlavní hrdina, obyčejný kluk neobyčejných schopností, potřebuje pohodlný oblek a naučit se ovládat své schopnosti. Tak, aby mohl pomáhat dobru na světě. Anebo sobě a svým kamarádům? A co vy? Jak byste naložili se super schopnostmi vy? Tento díl potěší i příznivce španělštiny, přichystali jsme pro vás duální titulky. Můžete si tedy užít sevillskou španělštinu a vychutnat si originální znění. Malý slovníček nejčastějších výrazů: - illo/quillo (chiquillo/a) - chlapec, dívka. Tento výraz byl v diskusi na youtube kritizován pro více než časté používání, krásně srovnatelné s českým "ty vole" - ojú/osú/ozú - Jesús - iAy agua! - hrozně nenápadné Bacha! resp. tajný pokřik - a hierro - hodně/moc.

Přepis titulků

Krásné narozeniny... Rozdělím vás do skupin sám... Ten v teplákách z periferie s tím potrhlým z první řady. Ty jsi Jedi? Ty nebudeš blbej, co? Poz... ...or!

- Cos mi to udělal, cucáku? - Máš schopnosti, ty to nevíš? Kdo to je a proč tak kouká? To je... nějakej turista. Hele, ty vole, tys měl asi fakt pravdu. Musím se to naučit ovládat. Jedinečnost tvého případu je, že spojuješ tři různé schopnosti, které jsou sami o sobě proti přírodě. Ty je máš všechny, a to znamená, že stojíme před...

dokonalým hrdinou. Superhrdina potřebuje oblek, který by skryl jeho skutečnou totožnost, ale hlavně jméno, které si všichni zapamatují, které ohromí. Superman, Spiderman Ironman, Batman Aguaman, Iceman.

Jo, takže cool jméno, které musí končit na MAN. No, anebo taky ne, jako Hulk, Thor, Flash, Goku. Halo, brácho! Musím vám furt říkat, abyste přede mnou nemluvili elfsky? No správně se říká sindarínsky. Už mlčim... Dobře, takže jak jsme říkali oblek a jméno. Minulý čtvrtek jsme se domluvili, že nad tím budeme přemýšlet. Takže, vaše návrhy.

Já jsem vycházel ze stylu Tygří maska. To je Manga komiks ze šedesátek. Oranžový trikot s černými pruhy. A protože se ti nápad s tygrem minule líbil, říkal jsem si, že dobrý jméno by bylo japonsky tygr. - Tora. - Tora? Tak to je tygr v Japonsku, tady to znamená kráva. Odjakživa samice od bejka.

- Mi chceš říkat krávo? Ty? - Ne, ne, ne. Já navrhnul něco modernějšího. Je to trochu na způsob Power Rangers, ale s pláštěm a znakem tornáda na prsou. Jméno by bylo Suirman, protože... Počkej, počkej růžová! To je jako růžová? No, jo... protože mi došla červená fixa. Ale pak mě napadlo, že nikdy předtím nebyl superhrdina v tomhle odstínu.

Ty vole, protože nejsou superhrdinové buzny, chápeš? Jasně, že jsou. Northstar, Robin, Colosus, Andromeda. No tak, přestaň plácat kraviny. Tady je vítězný návrh. Zpracovaný jediným designérem v této místnosti. Darkman. Pěkná sračka. Hele, vlastně nechápu to, proč si myslíte, že si budu oblíkat elasťáky.

Všichni velcí hrdinové mají těsné obleky, pro větší pohodlnost. Pohodlnost? Celej den tahat zařízlý plavky ze zadku? A ty spoďáry navrchu ani za nic, ty vole. Tak nám řekni ty, co chceš. Co já vím, nějakou praktickou věcičku. Pohodlný botky se vzduchovou bublinou, pěkně odpružený a nějaký cool tepláky. Nevím, nahoře nějakou vestu, ne?

Co barva? Tak... moje oblíbený barvy jsou bílá a oranžová. Boží! Mohly by být jako plameny nahoře. To by byl luxus. Nevíme o tom, že bys měl nějakou ohnivou schopnost. Ne počkej! Tak nějaký kérky, jakože pořádně namakaný svaly. Na-ma-ka-ný. Dobře. - Začnu na tom dělat.

- Bylo rychlý. Ty vole, volá mi Jessica. Prosím vás, mluvte normálně. Řeknu jí, že jsem venku. Ty vole, brácho, kápo... - Jeho brácha, bratranec, ty vole... - Boží, brácho... - Flaman, volové... - Ty vole, strejdo kočka, ne? To jsme taky chtěli probrat. Jessicu. - To je citlivý téma. - A co je? - Znáš teorii o děloze Lois Lane?

- Ne. Důvod proč nemůže být se supermanem. Jsou to dva odlišné druhy. Jeden mimořádný a druhý ne. No prostě je to nebezpečný. Tak třeba supersperma může přetnout páteř tý holky silou střely z dvaadvacítky. Co? Prostě jí můžeš uškrtit pouhým obětím. Nebo jí udusit při líbání.

Nebo jí prorazit srdce, až ji příště chytneš za kozu. Ale... To se může stát, nejsme si jistí. Ale odteď buď opatrný. Co se děje, princezno? Ne, dneska nemůžu. Jo, protože je mi úplně blbě. Jasně, mám...

To... Mám... to... Jak to bylo? FILCKY. Apendikis, mám apendix, kočí. Strašně to bolí, nemůžu ani mluvit. Zítra ti zavolám, jo? MLJT FLAMAN 2. DÍL - PŘEVLEK Dobré ráno.

Nevidíš, že je obsazeno jako? První, co po ránu vidím jseš ty, jak tu sereš! Napadlo tě to někdy? Takže budu mít den na hovno, do prdele! Už mám po krk tebe a... Ta mikina je moje? Hned ji sundej! Nech toho sraní, když s tebou mluvím! Takže... ekonomika a burza.

Dobrý den všem z Radia 13, přemejeme sluníčkový den. Ezequieli, nebuď sobec, chlapče. Gonzalo si tu bundu jenom půjčí, včera si tu svoji ušpinil. Mně je to jedno, ať si ji nechá. Už ji neoblíknu, ještě něco chytím. - Ezequieli! - Nedělej si starosti, miláčku. Chápu, že je naštvaný. Hele šampione, jak to půjde, koupím ti nějakou novou, jo?

Miláčku, dneska jdu pozdě do práce. Do školy tě vezme Gonzalo, jo? Radši pojedu metrem. No tak chlape, nebuď takovej. Můžeme spolu vycházet... Flaman, cool! Budem kámoši, ty a já. Tady chybí stránky. - Co to děláš, Gonzalo? - Promiň, miláčku. - Šahal jsem po cukru. - Ty jsi hlupáček. Mami, nic proti ničemu, ale...

tvůj přítel je trochu divnej, ne? Fakt. - Jak si to udělal? - Co děláš, ty vole? Dělej, jak si to udělal s těma vločkama? Ti jebe, ty vole. O ničem nevím. Hele chlapečku, mně se smát nebudeš. Já byl u tvý mámy doma dřív než ty. Budu ráno na tvym záchodě, ať chceš, nebo ne. Dej si na mě pozor, chlapče.

Nebo ti udělám ze života peklo. Ne, ty si dej pozor na mě, brácho. Nevíš, čeho jsem schopnej. Mně nebudeš vyhrožovat, jasný kámo? Hele ksichte, jenže já jsem jako David Copperfield, jako Tamaris. - Jo, teď jsi čaroděj! - Co jsem? - Čaroděj. Tak mi na něj nesahej! Hele chlapečku, už mi lezeš krkem. Takže to...

že Gabriel už začal s tím převlekem. - Maká na tom celou noc. - Bomba, ty jo. Dneska večer jdeme do Detroitu, vezmeme ho tam, jo? Flaman, flaman, cool. Jo a ještě něco. Chci tě poprosit, abys byl trochu taktní, až budeš mluvit o Gabrielovo výtvoru, platí? Radši trochu víc, protože... Ale, ale, ale...

tak pánové Mimoň a Ten z předměstí utíkají z hodin, aby tady kuli pikle. Takže tě stáhnul na tu špatnou stranu, nic jiného jsem nečekal. Kdyby vás to zajímalo, bude narychlo písemka. Zítra. Pochopitelně jsem obsah písemky vysvětlil teď na hodině. Ale nebojte se, žádnou výhodu nemají. Oni tomu stejně nerozuměli. Každopádně vidím, že jste najednou kámoši.

Závěrečný testy rozhodně zachráníte tou vaší společnou prací. Takže pane "od tý doby, co mě máma nekojí, jsem neviděl kozy" a pane "Flaman", přeji vám hezké odpoledne. No a hlavně, zastrčte si je a jděte z těch záchodů, tohle je nechutný. - Ty vole, to je dobrý, ne? - Dobrý? Vždyť nás vyloučí!

Bože, to je první test v mém životě, který projedu. Vyloučí, ty vole? Co je to za slovo, ty vole? Já myslím, to jméno, co říkal ten vopruz. To je dobrý! FLAMAN. Končí to na man, jak to má bejt. A je hodně cool. Ty kráso! Hele, to ti opravdu sedí. Zlato, minule jsem na kompu koukal na video s Brukem Willisem, a bác!

Jakej nápad najednou! Takže už vím, jak na to, chápeš? Ty nemáš co na práci, viď? Hele, ti koupim klidně novej skůtřík, všechno. Sleduj. Asi takhle, si nasadím kuklu, co mají ninžové, jo? Vezmu bráchovi paintballovou pistoli a vlezu někomu do baráku. Jim vlezu prostě domu, ne? Namířim pistoli před sebe a jedu: Já tě zabiju, ty buzno!

No a lidi se poserou a řeknou: - Ne, proč zrovna mě? - A tak. A já: Hele mě zaplatí to, že tě zabiju, tak to udělám! A zase začne: Kdo ti to řekl? Takže já: Hele to ti neřeknu, protože jsem profík. Ale dej mi dvakrát tolik, nechám tě naživu a zabiju toho typa, co mě sem poslal. Jenže on neví, kdo mě poslal.

Takže se nikdo nic nedoví. A pim! Žluťoučký penízky pro mojí kočku. Nebo ne? Ty si fakt flákač, ty vole. Neni lepší si najít normální práci? Zlato, vždyť máme krizi, to ti nedošlo? Teď musíš bejt podnikavá. Bože, to je nápad. Hele, už přestaň radši podnikat, jo? Nech mozek trochu odpočinout. Kočí, Jessico, nebuď naštvaná.

Bože, kočí, prozváním ho a zpátky mi nezavolá. Hele tady mi napsal, zbývá mi euro, tak tě prozvonim. Tak mu volam já, je to jedno. A to mi zas nebere. Ty jo, jestli má apenditikis, tak to je vopruz ségra to se musí operovat a tak, chudák. Chudák kocour. Hele Chiclano, neříkej mu kocour, jo? Zlato, Zequi je nejvíc kocour ve čvrti. Jak mu mám říkat? Mám mu říkat miláčku, jako ty?

Nebuď nasranej, ty vole. Je to prostě vopruz. Jedna zkouška tě nezabije. Ty máš naučeno, to dáš. - Co je? - Jessica, brácho. Byla nasraná s tou vagínou pro Supermana navíc jí neberu telefon, žádnej whatsapp, nic vole. Ta mě nachytala. Co mam říct? Ty jo, uteč... Na to už neni čas, použij superrych... Kde?

Výborný! Neříkej mi, že sis spletla kocoura s timhle čmoudem. To teda ne. Viděla jsem ho moc dobře, přísahám. To je ten turista z minula! Hello, you remember me? Tak most Triana se ti nakonec líbil? - Yes! - No kočí, seš úplná lingvistka! Viděl si někoho? Mýho kluka? Tenkrát, ten kluk se mnou, ty vole.

You Amsterdam me? Ano. Ten je snad ožralej... Holka to bude asi ňákej z Erasmu, ne? Brácho, hele... Manchester, Wayne Rooney, Hamilton, David Guetta, co? Big Mad, Michael Night.

Dej mi euro na diesel, co? Hello Kitty. Radši mlč, hlupáku. Hello Kitty je z Číny, mateš ho. Nevíš, že ji mají levnou u číňanů? - No jo, máš pravdu. - Jasně. Tak nic, kluku. Bye, bye. Měj se good. - Chybělo málo, říkala mi... - Jo, slyšel jsem všechno. Nepoužil jsem superrychlost, byl jsem neviditelnej. - Neser.

- Pohoda lábus. Hele, je čtvrt na tři, jdu na volejbal k holkám do šaten. Počkej, to nemůžeš. Hele nepruď zase, že to je v můj prospěch. A že to ne... Ne, ne zkouška! Můžeš ukrást zítřejší písemky. Ty vole, Alfréde.

To je taky v náš prospěch, ne? Co? Poslouchej, za prvé: Pomáháš mně, bližnímu. Není to tvůj prospěch. Nepleť si sobeckost s přežitím. Za druhé: Ten učitel je buran a co musíme? Bojovat proti zlu, takže? No moc tomu nerozumim, ale jdeme. Levou zadní. Hele, jak to uděláme? Nevíme ani kde bydlí, kde je, nic. To je ta lehčí část.

Hele, Máří Magdalena. Zrovna jsem na to myslel, pane. Dej muži Magdalenku a bude jíst den. Dej mu 15 Magdalen a bude jíst dva týdny. Amen. Tady Alfredo, jak je Oskare? Máš čas? Opakujeme s Filipem první sérii Vesmírnýho mesiáše. A Gabriel...

Gabriel se dělá s oblekem. Je moc citlivý, když tvoří. Už hodiny na něj nemluvíme. Nejsem přecitlivělej. Co se děje? Nic, jen něco jako když zavřeli Megaupload. Tak spusť. Potřebujeme adresu jednoho profesora z fakulty. Dobře, dám ti Filipa.

- Jak se jmenuje? - Juan Carlos Rosales druhý příjmení nevím, v ročence není. Nevadí, mám to. Jsem na jeho Facebooku. Je to pařmen, co? Hodně fotek z kaleb. Co? Pařmen? To asi nemyslíš jeho. Má tu nick, ale je to on. Profesor na univerzitě, 36 let, svobodný.

Má rád Spartaka, Oscara Wilda, Fridu Kahlo, Mozarta. Edith Piaf, Star Trek, Cameli, Zápisník jedné lásky. Musí to být on. Adresa. Je dobrej. To bude složitý odblokovat. Počkej chvíli. Zavolám ti za chvíli? Ne, už to mám. Ulice Banderilleros, číslo 11/2B. Ještě něco?

Telefon, minulost, krevní skupinu. Ne skvělý, děkuju. Alfréde, dneska v 10 večeře v Detroitu, jo? - Přijde Ezequiel? - Jo, ale... - dorazí trochu později. - Dobře, čau. Ty vole, Zequi. Tohle nesnášim. Proč si neřekl Chiclanovi, chlape? Vždyť to víš, Zequine. Jsem posranej strachy, nekecam.

Mě z toho vomejou tady čekat. To bude chvíle, přestaň prudit. Chiclana nemá motorku, ty vole. Vzduch čistej, nikdo to nebere. Prostě tu počkej a dávej bacha. Bacha... Tak jo, ale koukej dělat, Zequi. Ty vole, a jak jako vypadá ten chlap? No... takovej starší, v obleku, brejličky a přiblblej ksicht. Přiblblej ksicht, tak jo.

Počkej, vem si ten háček, to mi dal brácha Paleta, na dveře dobrý. - Dělej. - Jdu nahoru. Uklidni se, brácho. Dělej, ať si zpátky, pičo. Kriste Pane. Přiblblej ksicht, jsem zvědavej. - Dobrý večer. - Dobrej. Bacha!

Můžeš dělat, že tu nejsem. Stejně už to všichni ví. Poslyšte, pane! Počkejte, nechoďte ještě nahoru, prosím vás. Zpívám tady Flamenco, poslechněte si. Máme dneska krásný večer, ne? Hele, hele. Poslyš chlapče, nejsi náhodu daleko z domu, takhle pozdě večer? To... jo... Protože mám rozbitou motorku, nemáte nějaký drobný, pane?

- Pán Bůh se vám odvděčí, pane. - Ne. Jen počkej, to se ti vrátí, ty vole. Dělej Ezequi, bože! Jedem, dělej. - Co se děje, princezno moje? - To se ptám já, co se děje? Ani neprozvoníš, ani whatsapp? Pičo, Jessico. Bylo mi blbě a neviděl jsem to. Jak neviděl?

Mam tady dvě fajfky, žes to viděl. Technika nelže. Bylo mi blbě a nechtěl jsem tě strašit. Jsem málem přišel o ruku. Tlusťoušku, to jsem nevěděla. Kterou ruku? Pičo, koukej na ten měsíc. Bomba, je celej plnej, co? No...

ale nenaplňuje mě tak, jako ty. Bože, Tlusťoušku... Ty jsi úplnej poeta. Jsem z toho teď úplně vedle. Jessico, bacha na můj apendix, mam ho úplně špatnej teď. No jo, já zapomněla. Můj chudáček, Zequí. Příští týden budu dobrej. Jsem myslel, že tě pozvu na šunčičku k Pakovi. To jako fakt? Jsi elegán. Teď musím jít... k doktorovi... Dává mi každou noc injekci, aby se to zmenšilo.

A tak. Kočí, nezapomeň, že tě šíleně miluju. Já tebe až za hrob. - Ahoj. - Ahoj. Sedl bych do DeLoreanu a vydal se časem pro lék na Parkinsona. Hej, ahoj. - Jdeš pozdě. - Tak si zvykej. Oblek.

- Nepromokavý, sportovní, praktický. Má ty kérky a místo elasťáků... no... sportovní kalhoty. Fotbalový ponožky, opasek s příslušenstvím, klasická maska a znak na prsou. Říkali mi, že Flaman. Boží, to je luxus, kámo. Moc hezký to je.

Jseš borec. Děkuju. Mise splněna? Jasně, brácho. Trochu drama, ale mám to. Vlezl jsem k němu a přísahám, že jsem viděl věci, že z nich dneska nebudu spát. Na. Pořádně to prostuduj a zejtra mi dáš odpovědi, jo?

Použil si schopnosti, abys ukradl testy. Dneska odpoledne jsme byli v dračí knihovně, abychom si načetli, co dělat. Nelekej se, je to komiksový obchod. V minulosti se všichni superhrdinové, ti z Marvelu i ti z DC, museli naučit ovládat svoje schopnosti.

Trochu trénovat. To každopádně. Dost mě sere, že nemůžu sahat na Jessicu. Nebo když spadnu z devátýho a nic se mi nestane a pak si dám o dveře a z nosu mi teče rajská. Já tě zasvětím. Musíš umět schopnosti ovládat a zlepšit fyzičku. A pak se naučit hodnotám, přestat dělat blbýho. A bojovat proti zločinu.

Pardón. Poslouchej, blonďáku... Ty jsi kdo, abys mi říkal, co mám dělat? Jseš pizzař. A nechápu, proč s tebou mluví, jak s panem chytrym. Před lety jsem znal jednoho, jako ty. I když neměl tolik schopností. No a?

To je dobrý, ne? A kde je? Nedělal věci tak, jak měl... a teď je mrtvej. Masakr, ty vole. Úplně se mi zvedl kufr. Výborně. Můžete začít trénovat příští týden, ne? A sejdeme se na konci týdne. Mně to přijde jako dobrý plán. Můžu přinést krabičky se salátem a tortillu. Můžeme zkusit Malýho sokola na dálkové ovládání.

Ne Filipe, nejdeme si hrát. Ne, jdeme se najíst. Boys, please. Mám dost práce. Proč nejdete prostě do úkrytu, a já dorazím později. Udělejte pro mě laskavost, hodně barbecue omáčky. PŘÍŠTĚ UVIDÍTE - Dobře, takže... naše tajný tréninkový centrum je terasa plná pověšených gatěk. To je pecka.

- Do pátku chybí jen 4 dny. - Co se děje v pátek? Takže jsme se rozhodli, že začne bydlet s námi. Mně už lhát nebudeš, nejsem mongol. Ze zbožíznalství jsem měla vždycky jedničku! Hej! Pomoc! Pomozte mi. Nebezpečný chlap mi krade kabelku! Pánskou kabelku, co je teď v módě. Jsi dobrý chlape, udělal si velký pokrok.

Fakt, jo? Takže je hotovo, ne? - Jsem připravený na zítra? - Ne. titulky: lucan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak přesně takhle to vypadá, když něco šiju já

00

Odpovědět

Se mi líbí, jak vždycky ti lidé, kterým je líto investovat svůj drahocenný čas do něčeho, co je delší jak pět minut, už neváhají ten čas marnit tím, že tenhle svůj retardovaný názor musí všem sdělit. Podivuhodné :)
Ještě stále rozjezdové, stále nehodnotím. Uvidím, jak to tvůrci uchopí a kam to budou směrovat.

61

Odpovědět

delší než 5 minut A ZÁROVEŇ (!) se jedná o nějakého výrostka, který dostane super schopnosti ... BOOOOOORING!

15

Odpovědět

Výborný - jak seriál, tak překlad. Díky :) Jen doufám, že bude pokračovat i Malviviendo.

161

Odpovědět

Už se to několikrát řešilo, další díl Malvivienda je plánovaný na únor. Holt si zvolili tenhle systém, kdy vždy udělají díl a ten hned zveřejní, namísto klasického nejdřív točit, pak zveřejňovat najednou.
Těžko říct, zda lépe pro nás, nebo hůře pro nás. :D

40

Odpovědět

Super seriál, po dlouhé době jeden, který tady sleduju.

Jen tak btw.. jsem jedinej koho strašně sere to slovo kočí? :D

251

Odpovědět

Řekl bych, že lidí, co by uvítali jakýkoliv jiný ekvivalent, je tady víc.:D

100

Odpovědět

+P.J.D.Tak s tím třeba já úplně nesouhlasím. Sice mě to slovo sere, ale zase nádherně dokresluje ty konkrétní postavy, co ho používaj :D Takže bych to asi neměnil. Ale třeba vaše prosby budou vyslyšeny, nechme se překvapit u dalšího dílu :)

70

Odpovědět

lol nesnášim slovo "kočí", proto ho tam dávam :) nebráním se jiným návrhům! říká jí "quilla" což je "holka, holčí" - lepší? :D díky za komenty…

110

Odpovědět

+lukan_cruztak třeba normální "kočko" by stačilo ne? :D

141

Odpovědět

To slovo je mi stejně nesympatické jako ty postavy, které ho používají, takže v pohodě. :D

Ale jinak super seriál, nechápu to nízké hodnocení.

100

Odpovědět

Je to velmi zábavné docela jsem se i nasmál. Těším se na další díly.

Jak byste naložili se super schopnostmi vy? Každý člověk by odpověděl stejně. Obohatil bych sebe a své blízké a pak by se teprve vidělo.

102

Odpovědět

Uvidíme jaký bude další díl, ale vypadá to zatím zajímavě.

102

Odpovědět

"Tak, aby mohl pomáhat dobru na světě. Anebo sobě a svým kamarádům? A co vy? Jak byste naložili se super schopnostmi vy?" Naložil bych je do líhu. Jinak po tom, co jsem se podíval na délku videa(přes půl hodiny), nemám v plánu s takovými tématy ztrácet čas :)

49

Odpovědět

No tak, buďte trochu hodní. Není to perla, ale na odlechčenou fajn a hlavně super titulky.

212