Greta Thunberg před francouzským parlamentem

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:263
Počet zobrazení:7 982

Šestnáctiletá Švédka Greta Thunberg, která se proslavila bojem proti klimatické změně, vystoupila 23. července ve francouzském parlamentu. Přinášíme vám zkrácený záznam jejího vystoupení, kde zazní hlavní myšlenky jejího sdělení. Celý přepis vystoupení v angličtině včetně videa najdete zde. Zda nastal čas přestat řešit její vzhled či inteligenci a začít se zabývat podstatou jejího sdělení, necháme na vašem posouzení.

Poznámka k překladu:
IPCC (The Intergovernmental Panel on Climate Change)Mezivládní panel pro změnu klimatu. Toto seskupení vědců z celého světa se zabývá zejména poznáním podstaty změny klimatu a hodnocením jejích environmentálních a sociálních důsledků.
Klimatická neutralita – stav společnosti, v níž jsou veškeré emise skleníkových plynů vyváženy postupy pro jejich odstranění z ovzduší. Více informací najdete na webu ČT24

Přepis titulků

Svět, jak někteří poslední dobou tvrdí, za 11 let neskončí. Špatnou zprávou ale je, že kolem roku 2030 pokud budeme pokračovat jako dosud, budeme pravděpodobně v pozici, kdy nám uteče několik bodů zvratu. A pak už nebudeme možná schopni napravit nevratné selhání klimatu. Mnoho politiků, podnikatelských osobností a novinářů prý nesouhlasí s tím, co říkáme.

Říkají, že my děti přeháníme, že šíříme poplašné zprávy. A ani jednou jedinkrát jsem neslyšela žádného politika, novináře nebo podnikatelskou osobnost zmínit tato čísla. Jako kdybyste ani nevěděli, že existují. Jako byste ani nečetli nejnovější zprávu IPCC, na které závisí budoucnost naší civilizace. Nebo možná nejste dost zralí na to, abyste věci nazývali pravými jmény. Protože i toto břemeno necháváte na nás, na dětech.

Stali jsme se padouchy, kteří tyto nepříjemné věci musí říkat lidem, protože nikdo jiný nechce, nebo se neodváží. A jen citováním a jednáním na základě těchto čísel, těchto vědeckých faktů, se nám dostává nepředstavitelného množství nenávisti a hrozeb. Zesměšňují nás a lžou o nás volení úředníci, členové parlamentu, podnikatelské osobnosti, novináři. Nemůžete si jednoduše vytvořit vlastní fakta jen proto, že se vám nelíbí to, co slyšíte.

Pro stav klimatické a ekologické nouze neexistuje žádná střední cesta. Političtí vůdci v některých zemích nyní začínají mluvit. Začínají vyhlašovat stav klimatické nouze a ohlašují data pro tzv. klimatickou neutralitu. Vyhlášení stavu klimatické nouze je rozumné. Skutečným nebezpečím ale je, když společnosti a politici jen dělají, že se něco děje, když se ve skutečnosti neděje téměř nic, tedy krom chytrého účetnictví a kreativního PR.

Stav klimatické a ekologické nouze je tady, právě teď. Ale jsme teprve na začátku, bude hůř. Od chvíle, co jsem začala tuto řeč, svět vyprodukoval asi 800 000 tun oxidu uhličitého. Někteří lidé se rozhodli, že sem dnes nepřijdou. Někteří se rozhodli, že nás nebudou poslouchat. A to je v pořádku, jsme přeci jen děti. Nemusíte nám naslouchat.

Ale musíte naslouchat vědeckým názorům, vědcům. A to je vše, co žádáme. Spojte se ve jménu vědy. Děkuji. Překlad: sethe www.videačesky.cz

Komentáře (113)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jakmile slyším trapný srdceryvný klavír, hodnotím nulou.
Škoda, video vypadalo zajímavě.

38

Odpovědět

Pokud máte čas a chuť, podívejte se na konkurenční Vědeckou práci od souseda ze Slovenska, pana Štefana Vaĺo. Nabízí jiný pohled na věc, a jako bonus k tomu uvádí i reálné pokusy s výsledky své práce, takže bez emocionálního balastu. Z jednoduchosti řešení až mrazí. Klimatická chyba
Sorry Gréto, ale sázím na vodu v půdě a obsah vodní páry ve vzduchu. To je něco co se dá řešit okamžitě, lokálně i globálně a nebude mít vliv na soupeření světových ekonomik. Boj s CO2 nebude-li globální, zlikviduje v první řadě těžký průmysl v zemích EU, kde máme už skoro třetinu zelené politiky. Paradoxně jde o nejekologičtější průmysl v globálním měřítku (tzn. jinými slovy, že na hmotnost výrobků a materiálu vyprodukujeme, u nás v Evropě, v celosvětovém srovnání násobně méně škodlivin a tedy i CO2). Takže všechno co se vyrábí v Evropě ekologicky se poté bude méně ekologicky vyrábět třeba v Číně, nebo USA. Vliv EU bych na celosvětovou ekonomiku moc nepřeceňoval, tak proč si ještě navíc podrážet nohy a lámat ruce. A když se v prvním kole střelíme do hlavy, kdo pak bude obhajovat ekologickou cestu, že :)

141

Odpovědět

Velmi zajímavý dokument, díky za odkaz.

30

Odpovědět

Studie NASA potvrdila to co bylo teoreticky známo už před 25 lety. "Z jednoduchosti řešení až mrazí." Pokud jsi sledoval video nebo četl danou studii tak víš že toto je jen jedno z několika řešení, která když nebudou aplikována současně, tak jejich vliv na globální klima bude nepatrný.

10

Odpovědět

+Alberto123Tak jednoduché to opravdu asi nebude, každopádně jde o změnu, která změní lokální prostředí k lepšímu, což mi, i když to může znít sobecky nebo zaslepeně, stačí. Globální oteplování mě až tak moc neděsí, z toho co vím, si rostliny i zvířata během pár generací zvyknou, v případě výraznějších změn (jako byl přechod z doby ledové do meziledové, což teplotně sedí na současnou situaci) dojde k celkové migraci od rovníku k pólům, protože podnebné pásy se posunou. Ale vysušenou půdu i koryta řek, usychající stromy, odlesněná území, mrtvá pole od sklizně až do zimy, krajinu rozkouskovanou dálnicemi tak, že větší zvířata budou omezena na nepřirozeně malých ostrůvcích a další Lokální problémy, kolem sebe mít nechci a bojím se jich daleko víc. Proto se mi daleko víc líbí tohle rýpaní v půdě než omezení emisí CO2 aut, zatímco další jedy ze spalování zůstávají nepovšimnuty a krávy si spokojeně prdí dál (suma jejich emisí je násobně vyšší než aut). Nařízení shora bývají příliš obecná a málo pružná, aby všude opravdu pomohla, lokální změny pomohou daleko spíš.
Takže ať teče voda, ať žije rýpání!

10

Odpovědět

+Rýpal ObecnýGlobální změna klimatu ne globální oteplování.

10

Odpovědět

Celkem smutné, že musíme medializovat šestnáctiletou holku místo předních světových vědců. Proč lidé preferují ji, když si chtějí na danou věc utvořit názor, je mi záhadou.

91

Odpovědět

Docela zajímavý pohled na Grétu nabízí ekopsycholog Jan Krajhanzl: "Když lidé nemají co říct k samotnému poselství, zaútočí na posla, který zprávy přináší,“ vysvětluje Jan Krajhanzl agresivní postoje části společnosti k šestnáctileté dívce (celý rozhovor formou podcastu viz https://denikn.cz/185503/studio-n-klimaticka-zmena-krajhanzl/).

A pak ještě stojí za zhlédnutí souboj obou táborů na DVTV: https://video.aktualne.cz/dvtv/spor-o-gretu-thunberg-zneuzila-ji-klimaticka-mafie-lidi-stra/r~0d946278c51411e98aa4ac1f6b220ee8/.

105

Odpovědět

To je jen jedna možnost, proč lidé na posla útočí.

Já na posla útočím, protože s poselstvím nesouhlasím a přesto mi je jeho poselství neustále někým předhazováno. Už mě to tak s**e, že z toho útočím jak na posla, tak i na toho, kdo mi to předhazuje. K poselstvímu samotnému mám toho hodně co říct, ale nemá pro mě smysl se o tom bavit s protistranou. To je jak házet hrách na stěnu.
Zlaté facebookovské blokování uživatelů. Zavést ho všude, tak by útoků na posla ubylo minimálně o polovinu.

24

Odpovědět

+Netrefatak to seš k***t já útočím na posla protože věřim že existujou lepší lidi co si zaslouží nobelovku. ale ne protože bych nevěřil v to poseltví. vole to že hoří sibiř i amazonskej prales ti nestačí? seš slepej? neviděl jsi jak se grónsko za poslední desetiletí zmenšilo? je potřeba aby to někdo předhazoval protože k****i jako ty si to musí uvědomit. nechci chcípnout kvůli vám ignorantům.

45

Odpovědět

+nohate,no vlastně joJsi jen totálně vystrašený chudáček, který nemá šanci přes ten ooooobrovský problém, který máš před očima, vidět řešení a udělat něco pro něj...
Takže ve výsledku sice chcípneš, ale jen kvůli svému přístupu, v žádném případě kvůli mě ;)

15

Odpovědět

Greta mi není nijak sympatická a ani toho o ní moc nevím na to,abych ji soudila. Skláním se ale před její odvahou veřejně mluvit o těchto tématech. Jak je vidět i na těch příspěvcích tady,diskuze to můžou být občas ostré. A to je právě potřeba. Nemyslím si,že změní svět,ale rozproudí diskuze. Navíc zajímá média a média jsou dnes moc. Pokud se o něco zajímají média,přinutí to politiky rychleji jednat... Někteří diskutéři tady nosí krásné růžové brýle a myslí si,kolik toho elity nedělají pro naše životní prostředí. Nevím,jestli se nad takovými komentáři smát nebo brečet.

55

Odpovědět

elity dělají pro eklologii hovno a tohoto mediálního zájmu maximálně tak využijí. reálný užitek nula, jen divadlo.

53

Odpovědět

+AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAelity dělají pro ekologii nejvíc... problém je že Číně je nějaký EKO u zádele...

00

Odpovědět

Úplně mě fascinuje, jak tady a nejenom tady hromada lidí Gretu uráží, zesměšňuje, mele něco o tom, že co ona sama dělá, že jí je jen 14 a že ničemu nerozumí a že se rozhodla, že ani nedostuduje školu. A přitom o Gretu tu ale vůbec nejde (já osobně před ní smekám, že má "koule" na to říct svůj názor, kopnout do vosího hnízda a otevřít pomyslnou Pandořinu skříňku.
Je úplně jedno jestli jí v plastovejch krabičkách, takovej ten výkřik do tmy, že ta loď, na které jede do Ameriky, tak její výroba byla brutální zásah do přírody (tak nějak pochybuju, že ta loď se vyrobila jen pro Gretu a jednu její plavbu, takže tu ta loď už asi byla, ne?)
Hromada dalších lidí se tady ohání tím, jak sami třídí a všechno co jí tak je prakticky BIO a kdesi cosi.
Ale o tom přece Greta vůbec není.
Vždyť to, že doma třídíme odpad je snad už samozřejmost, ne?
Vždyť ona jen mluví o tom, že naše elity by sakra měli začít naslouchat vědcům a jejich předpovědím, jak se řítíme do pr...
A naše politické elity (nejenom v ČR) většinou na nějaké životní prostředí zvysoka bobkujou, protože jejich problém to už nebude...A to je to smutný tady :-/
A tady je k tomu jeden velice dobrej článek.
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/stanislav-biler-sach-mat-greto?fbclid=IwAR03LLDbe0YW_6j1Ch8kpKYrswKqTs7CIunl2B58qhrlPWT5YmSEXHmbqd8

218

Odpovědět

Nezlobte se, ale to přeci není pravda - politici vědcům už naslouchají a konají "dobro". Pokud mi nevěříte, podívejte se na účet od elektřiny, kde je podpora OZE. Podívejte se na kotlíkové dotace. Na Pařížské konference a závazky, na obchod s emisními povolenkami, na chystané zdražení plynu - to je důsledek naslouchání elit vybraným vědeckým názorům. Je to stejně "nebezpečné a proti proudu a kopání do vosího hnízda", jako jít dnes podporovat homosexuály na průvod - nulové riziko.
Grea požaduje naslouchání vědcům - ale myslí se tím těm správným vědcům, kteří jsou v souladu za boj za CO2. Nikoliv těm špatným vědcům, kteří si dovolují polemizovat a hlásat, že CO2 až tak špatné není. A to je zlé.
Proto pro mne Greta na stejné úrovni jako pionýrky vystupujících na sjezdech a schůzích - taky to nemyslely špatně, taky vyzývaly k tomu správnému postoji, ale s odstupem času se na to pravděpodobně dívají jinak.

85

Odpovědět

víte co mi na Gretě vadí? Její celá kelly family jednak těží z toho, druhak jsou eko aktivisty už roky, a pak z toho, že jsou 'slavní'. Její mamá o ní psala knížečku a je celkem možné že jí navíc tak trošku vymyli mozek svými tvrzeními o ekologii... problém je v tom, že jakou nááááhodou se Gretička vydala protestovat před parlament sotva pár dní před vydáním oné knížečky její mamá... jaká nááhoda, že se tam zrovna vyskytoval fotograf ekologické organizac "we dont have time" aby ji vycvaknul, a rychle to zveřejnili na FB.
Gretiny výstupy na zasedních jsou Pláč a brekot jak jim "zničili jejich budoucnost" atd... to není vlastní názor, to je totéž co pochod Pro-liferů proti potratům.
O tom z čeho je loď, z čeho jsou solární panely apod. to je takové rýpání, to uznávám, al fakt že kvůli téhle cestě poletí dva lety mezi evropou a USA která převeze 10 lidí kvůli té lodi,to už je fakt, protože v tom případě je Gretina cesta absolutně k ničemu, když kvůli téhle cestě lodí stejnak poletí dvě letadla přes atlantik...
Greta a její eko boj je něco podobného jako skupina "Vekopardubická jatka" co stojí před závodištěm v Pardubicích v době VP arozdávaj lidem salám "Zulejka" a injekční stříkačky.... obojí bylo absolutně mimo, a tamní skupina se chtěla jen zviditelnit...
Nemám ráda, když někdo někoho nastrčí jako tvářičku vlastních názorů, ale ve výsledku nikdo neřeší skutečné problémy, viz Čína, co produkuje pomalu víc CO2 než USA a Evropa dohromady

1115

Odpovědět

Kdyby místo toho strašení se Greta začala věnovat vědě a například přišla s novým ekologickým způsobem výroby a skladování energie, který bude pro lidstvo ekonomicky výhodnější, než nekologické spalování ropy a uhlí a plynu, tak jí zatleskám a má můj obdiv. Pak by skutečně měla přínos.

Takhle je to jen další obyčejný strašák, který ke skutečnému řešení problémů nepřispívá...

710

Odpovědět

+ScarecrowVětší hovadinu jsem tu asi ještě nečetl. Tý holce je 16 a už toho docela dost dokázala. Proč nepřijdete s novým eko způsobem výroby a skladování energie vy, abychom vám mohli zatleskat? Takhle jste totiž jen další obyčejný idiot, který tu mele pantem.

95

Odpovědět

+AnonymousJá se věnuji jinému odvětví. A rozhodně vím, jaký způsob řešení problémů je efektivní a jaký není. Její rozhodně není. Pro lidi se zaostalým přístupem k životu může být její způsob fajn, to nepopírám, nicméně jak říkám, je děsně neefektivní a v mnoha případech kontraproduktivní.
Pokud tomu, co jsem napsal nerozumíš, tak sory, ale tvůj život bude ve většině případů za idiota.

310

Odpovědět

+AnonymousCo přesně ona sama dokázala? Za vším jejím "úspěchem" stojí její rodiče... Greta nemá názor, Greta nemá řešení... Greta je slepá k faktu, že Evropa je nejvíc Eko společností na světě. Výroba CO2 v rámci Evropy prokazatelně meziročně klesá!!! Pořád a znova se víc a víc protlačují eko hovadiny. Kdo z vás jezdí na naftu, nooo tak za chvíli už se s nafťáky nikam nedostanete, a možná že i pořízení nového auta na naftu se stane absolutním luxusem.... Právě kvůli emisím... Lidé bojují proti stavbě nových uhelných elektráren, ale nevidí v pozadí technologický vývoj. Který tyto nové elektrárny tvoří několikanásobně efektivnějšími než ty staré elektrárny a množství produkovaného co2 je naopak několikanásobně nižší než u těch starých. Přesto se jejich výstavba bojkotuje, ale to paradoxně znamená, že ty staré musí dal fungovat.
Jenže pro země jako jsme třeba my moc jiných alternativ na výrobu energie není, jen jaderná... Jak se kdysi hazely dotace na solární elektrárny co? Však je to EKO ne? A nakonec se zjišťuje že je to úplně jinak... Takže tu máme absolutně neefektivní placy plné solárních panelů, které vybudovali na zemědělské půdě...
Zákaz prodeje Žárovek je další sranda ve světě EU... Podívejte se, jak rychle se poslechli vědci poté, co ministerstvo zemědělství povolilo plošné trávení hrabošů, do týdne už to zrušili (bohužel pozdě pro některé oblasti, pravda) a nevypadá to nadějně že by se To zase změnilo... A příkladů je víc... Greta prostě brečí na špatném hrobě. Teda... On je to bohužel jediný "hrob", protože jen v zemích které skutečně bojují o ochranu klimatu se tyhlety sezení, kde může vřískat na lidi kolem že jí zničili budoucnost, konají...
Už bych tu byla jako Kolovrat. Proč nepluje stransparentem do Číny... Která má na produkci co2 30% podíl a pořád stoupá (a její nelegální těžba dřeva nad povolený rámec na Sibiři možná zhoršil tamní nynější požár), pravda, hned za nimi je USA s 16%, takže ok, tam to pointu má... EU je technicky zato třetí, ALE je to 28 států dohromady a i přesto sme stále dost pod USA, má největší tendenci na grafech klesat a za chvíli nás předběhne Indie....
Plasty v oceanech tvoří z 90% africké a asijské státy...
63% populace krav se dělí jen mezi Indii, Brazílii a Čínu... A přesto ve všech případech je to hlavně Evropa, kde se dělají protesty a kde se dělají eko sezení atd... Je to směšné hlavně z toho důvodu že Evropa je opravdu ta jediná která se skutečně snaží... Ale všem je to málo... A to 16 léta Greta nevidí, ta neví nic z toho co sem právě řekla. Protože je jí jenom 16, protože se dívá na svět s klapkami na očích...

126

Odpovědět

+lenaciaJako kolovrat už tu dávno jsi, a příšerný. Pořád dokola Greta tohle Greta tamto. No a co? O tý holce problém globálních změn klimatu není. A už vůbec ne o tom, co má nebo nemá za poruchy, jak vypadá a podobně.

210

Odpovědět

+AnonymousAni jednou sem v tomhle konkrétním případě nezmínila ani její vzhled, ani její psych. stav, ani to že se rozhodla že do školy vůbec chodit už nebude, a přesto je to to jediné co k příspěvku napíšete...

73

Odpovědět

Než mít proslovy, které kapitalisty nezajímají a tím se pokoušet změnit svět, je jednodušší stát se prezidentem planety a nařídit snížení emisí.

23

Odpovědět

Za video díky. ;-)
Ať má Greta v hlavě cokoli - její otec to definitivně zazdil. To se nedá přehlédnout. Škoda to dál rozepisovat... :-(

10

Odpovědět

Vzhledem k mnohým názorům tady, také bych rád něco přihodil.
Je naprosto jasné, že my jsme malý stát v malé Evropě a navíc jednotlivci, kteří nic nezmění. To není jako být mladý, vytrvalý člověk z malého státu malé Evropy, který dnes své přesvědčení přednáší před národními parlamenty a je důležitou součástí světové diskuze. Kéž bychom jen měli takové možnosti, než jen naše poctivé třídění.
Je samozřejmé, že než se budeme věnovat podstatě sdělení, je nutné vyřešit otázku, zda je mluvčí zdravá, zda prošla pubertou, jestli žije jako světice a jestli se náhodou jen nefláká.
A v neposlední řadě není možné nemít vlastní informovaný názor, který je otevřený diskuzi jen do doby kdy protistrana souhlasí s tím co tvrdíme. Není možné nevědět, nebýt si jistý a vyslechnout si bez předsudků co Gréta, IPCC, ... říkají. Vždy totiž musíme zmínit, že to není tak jednoduché, že to u nás nejde, a že navrhované řešení bude mít neblahé dopady, to aby se na to nedej bože nezapomnělo.
A jako bonus je povinností každého Čecha, poradit jak by se mělo postupovat, jaké řešení je jediné správné a samozřejmě oznámit, že už třídí!!!

55

Odpovědět

Thanos s řešením přišel, ale pak ho nějaká banda padouchů vymazala ze Světa. :/

140

Odpovědět

všichni se změnili v prach... na zemi cca 3,5 miliardy lidí a pak ještě i mnoho dalších zvířat se změnilo v prach.... bůhví co ten prach provedl s klimatem

51

Odpovědět

+lenaciaUrčitě ho ochladil. :D

40

Odpovědět

+Thanosnebo vytvořil vrstvu v atmosféře, která sice odráží sluenční paprsky ale skleníkové plyny naopak nepropouští ven a tím se klima nadále otepluje

20

Odpovědět

Greta není problém, Gréta na problém jen ukázala. Ten s Grétou nezmízí.

279

Odpovědět

Vytvořit dítěti duševní poruchu a pak ho zneužívat pro aktivistický byznys by mělo být trestné.

Když porovnáme emise Evropy s Čínou, Indií, Afrikou, tankery, sopkami..., tak je evidentní, že splnění požadavků zelených psychopatů zlepší nula prd. Bude nás to stát šíleně moc peněz, nejspíš to způsobí recesi. Radši bych měl místo energetické chudoby thoriovou elektrárnu, ale to spíš rozkvetou hrábě a aktivisti se začnou živit prací.

2018

Odpovědět

Einstein už dávno jasně popsal tento problém: "Místo, aby člověk zdokonaloval sebe, zdokonaluje svoje nástroje." Od toho se to vše odvíjí, člověk s inteligencí nemá na této ani jiné planetě co dělat. Troufnu si říct, že ani ve vesmíru. Ať uděláme cokoli tuto planetu zničíme a jestli to přežijeme tak i další. Znáte to o tý žábě a škorpionovi.

115

Odpovědět

Je to jen šutr a na tom probíhá nějáká chemie. To si časem vyrobíme díky naší inteligenci :-*

53

Odpovědět

+OcelotJo? A z čeho, ze sebe?

31

Odpovědět

Gratuluju, máte výborné zdroje k získávání informací...

276

Odpovědět

+klobhajuj svou tézi o tom že jsou ty zdroje špatné

315

Odpovědět

+lenaciaTo, že jsou Parlamentní listy (když tedy pominu fakt, že s parlamentem nemají nic do činění) šiřitelem falešných a nenávistných zpráv a dezinformací, není žádné tajemství. A to, že jejich přístup k novinařině a ověřování zdrojů je velmi mírně řečeno laxní, na to člověk taky nemusí být na české mediální scéně kdovíjak zkušeným čtenářem.

Viz třeba zde:
https://www.respekt.cz/special/2017/dezinformace/most-na-druhy-breh
https://www.lidovky.cz/byznys/media/parlamentni-listy-jsou-radikalni-listy.A150817_124641_ln_nazory_ELE
https://hlidacipes.org/ondrej-neumann-jak-parlamentni-listy-siri-dezinformace-tentokrate-o-propojeni-geoge-sorose-a-ceskych-novinaru/
https://video.aktualne.cz/dvtv/parlamentni-listy-dezinformace-tvori-chytre-mixuji-pravdu-se/r~224144420f0f11e7b58d0025900fea04/
https://g.cz/parlamentni-listy-smrduta-stoka-ceske-novinarin/
https://hlidacipes.org/nas-dezinformuje-aktualni-prehled-hlavnich-zdroju-siritelu-fake-news-cesku/

226

Odpovědět

+lenaciaJéé zase ta tlustá kráva co doma týrá zvířata a myslí si že to mají rády. Vůbec se nedivím že čtete parlamentní listy. Takže už máme jasno, volička Okamury a Zemana. S tou prostě nemá cenu diskutovat, tam nezbývá nic jiného že doufat že se nebude množit a brzo díky své nadváze umře na infarkt.

110

Odpovědět

+Teoretikseš trapnej ubožák, hádám že Zemana a Okamuru volíš ty, protože já nevolila ani jednoho... Volila se Hilšera a potom Drahoš.
A takový ubožák, který nedokáže nic jiného než lhát a urážet lidi podle vzhledu je totální lidský póvl takže sem ráda, že mě ty, ty odpade společnosti!!!! nebudeš dál komen tovat a diskutovat semnou, ty ubohá špíno bez vzdělání!!!!!

02
Další