Projev Grety Thunberg v OSN

Thumbnail play icon
56 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:398
Počet zobrazení:23 069
Greta Thunberg je 16letá dívka aktivně se zajímající o globální změny – ale vzhledem k tomu, že se v posledních týdnech a měsících objevila snad ve všech novinách a zprávách a i my už jsme tu jeden její projev měli, tak to asi víte. Abyste si mohli udělat vlastní obrázek o tom, co skutečně říká a jestli je to skutečně "teatrální, hysterická a agresivní řeč", přinášíme vám její projev ze summitu o klimatu OSN.

Přepis titulků

Moje zpráva je, že vás budeme sledovat. Tohle všechno je špatně. Neměla bych tu být. Měla bych být zpátky ve škole na druhé straně oceánu. Přesto se všichni obracíte k nám, mladým lidem, pro naději. Jak se opovažujete? Vzali jste mi mé sny a mé dětství svými prázdnými slovy.

A přesto jsem jedna z těch šťastných. Lidé trpí. Lidé umírají. Celé ekosystémy se hroutí. Jsme na počátku masového vyhynutí a jediné, o čem dokážete mluvit, jsou peníze a pohádky o věčném hospodářském růstu.

Jak se opovažujete? Už více než 30 let mluví věda zcela jasně. Jak se opovažujete dál odvracet zrak a přijít sem a říkat, že děláte dost, když politika a řešení jsou stále v nedohlednu. Říkáte, že nás slyšíte a chápete naléhavost, ale bez ohledu na to, jak jsem smutná nebo naštvaná, tomu nechci věřit.

Protože pokud byste opravdu pochopili situaci a stále nedokázali jednat, tak byste byli zlí. A tomu odmítám věřit. Populární nápad snížit naše emise na polovinu během deseti let nám dává pouze padesátiprocentní šanci zůstat pod 1,5 °C a rizikem započtení nezvratné řetězových reakcí mimo lidskou kontrolu.

Padesát procent se vám možná zdá dost, ale tato čísla nezahrnují body zvratu, většinu zpětných vazeb, další oteplování skryté toxickým znečištěním ovzduší nebo aspekty rovnosti a klimatické spravedlnosti. Spoléhají také na mou generaci, že vysaje miliardy tun vašeho CO2 ze vzduchu technologiemi, které sotva existují.

Takže padesátiprocentní riziko je pro nás stále moc. Pro nás, kteří musí žít s následky. Pro 67% šanci na setrvání pod 1,5 °C globálním teplotním růstem, což jsou nejlepší šance podle IPCC, na světě zbývalo 420 gigatun CO2, které může být vypuštěno od 1. ledna 2018. Dnes už toto číslo kleslo na méně než 350 gigatun.

Jak se opovažujete předstírat, že se to dá vyřešit obvyklým přístupem a nějakými technickými řešeními? S dnešními úrovněmi emisí bude zbývající rozpočet na CO2 do osmi a půl roku zcela pryč. V souladu s těmito úrovněmi emisí zde dnes nebudou žádná řešení ani plány, protože tato čísla jsou příliš nepohodlná.

A pořád nejste dost vyspělí, abyste to řekli tak, jak to je. Zklamáváte nás. Ale mladí lidé začínají chápat vaši zradu. Oči všech budoucích generací lpí na vás. A pokud se nás rozhodnete zklamat, tak říkám: Nikdy vám neodpustíme. Nedovolíme, aby vám to prošlo. Pravě tady a teď nakreslíme hranici. Svět se probouzí.

A změna přichází, ať se vám to líbí, nebo ne. Děkuji. Překlad: Karolína I. www.videacesky.cz

Komentáře (171)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Začíná mě nudit .Měla by začať chodit do školy a něco se naučit o ekonomice a atd.

01

Odpovědět

tak kdepak je ta změna? bože to je kráva

21

Odpovědět

Ačkoli jsem zastánce ekologie apod., jsem pro změny ve prospěch klimatu, ale tohle fakt nežeru. Za 1. je to fakt mizerná herečka (místy bych ji ani do Sharkonada neobsadil), za 2. protestuje jen tam, kde jí to lidi žerou (Čína, Indie, Nigerie,....??) a za 3. většinou když něco nefunguje nebo funguje špatně, tak se musí nejdřív navrhnout alternativa, ne jen to stopnout.
Desítky let vědci z celého světa upozorňovali na změny klimatu a nikdo je nebral vážně a teď se udělá takový BOOM kolem téhle patnáctky? OK, kdyby to pomohlo jsem pro! Ale kolem ní se hromadí jen liberální špína, která té skutečné ekologii dělá špatnou reklamu a staví i spoustu lidí do opozice. Je to škoda, že ekologie se stala "JEN" moderním trendem pro některé.

102

Odpovědět

Uloupeno z hlubin internetu:

...naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké ekoakce.

A hodně naštvaná, jelikož jsme ji tentokráte už v zájmu ochrany klimatu nevyzvedli a nechali jí se trmácet domů skoro hodinu vlakem a autobusem.

U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my, staří a neekologičtí zabedněnci jsme měli klasické vepřo knedlo zelo), došlo k velkému překvapení. Sdělili jsme jí totiž, že od zítra bude jezdit do školy autobusem. Autobus sice jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole hodinu dopředu - ale za dobrý pocit, že šetří planetu, když nebudeme zbytečně jezdit autem, to přece stojí! (smiley)

Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý, že by k Vánocům dostala elektrické kolo?

Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života.

A jak jako elektrické kolo?
Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory?

Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit. (Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.)

A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta těžba lithia a ekologické důsledky… (smiley)

Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe.

Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka:

To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními holandskými dřeváky

Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti:
1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla...
2) ...nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla!

Děkujeme Gréto.

Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal!
Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku: “Sjedeme si do Mekáče. Ty máš v ledničce veganský řepný mls!” (smiley)

Doufáme, že než se k večeru vrátím ten řev ustane

217

Odpovědět

Lidi jsou rakovina světa.... To se dávno ví a nic se s tím nedá dělat.... Až toho bude moc maticka země se s námi vypořádá po svém bez milosti a rychle stejně jako to v minulosti udělala už mnohokrát když se jeden druh nezvladatelne rozmozil na úkor ostatních... Tak to je a tak to bude stále dokola :)

101

Odpovědět

Tak jsem to celé pročetl a hodnotím to takto: Nejrozumnější a zároveň nejpohlednější názor má Klára Klátilová. :D

20

Odpovědět

Aneb zneužití postiženehého jedince s duševní poruchou.
Tak si biochudáci a ekofašisti můžou blahem pohonit nad tím jak nic nechápou a pogratulovat si k tomu jak postiženému jedinci zničili život. A ten jedinec teď obvinuje všechny okolo sebe za blbost a hyenismus svých rodičů celé okolí :-D Jak přesné pro tuto komunitu vyšinutých jedinců...

711

Odpovědět

Bez ohledu na to, zda má pravdu nebo ne je správné, že tu video je přeložené.

Vím, legrace se z tak vážných témat dělat nemá, ale slyšeli jste, že Greta je metalistka a při projevu zapomněli zapnout vizuální efekty? :-D Greta Thunberg sings Swedish Death Metal

PS: Neznáte někdo pravicového Breta? Toho, co stávkuje každé pondělí za volný trh, zrušení dotací a privatizaci státních podniků? https://www.reflex.cz/clanek/komentare/95694/vladimir-pikora-antigreta-to-ma-marny-marny-marny.html

62

Odpovědět

Proč to vůbec překládáte. Sorry ale tohle je prostě nechutná manipulace malou holčinou, která nám diktuje jak bysme se měli chovat když sama chodí za ručičku s lidma který potřebují rozhýbat nastávající ekonomickou krizi. Je to hnus am až lidský hyenismus dokáže zajít. Na jednu stranu je to pravda co říká, jsou to podložená fakta ale každý rozumný člověk asi ví že se to nedá zastavit... to máme být bez žrádla? Není pravda že se na tom nepracuje, zakazují se autům v¨jezdy do center s vysokou produkcí emisí, vyvíjí se čistotnější motory, to snad není dost? To se máme vrátit do věku středověku? Nebo jaký tohle video má smysl?

711

Odpovědět

My vám neříkáme, co si máte myslet. Jen přinášíme české titulky, protože ne všichni umí tak dobře anglicky jako Greta (a to i když do školy chodíte / jste chodili každý den v týdnu).

Lidské vysvětlení k tématu nabízí Tomáš Hajzler v rozhovoru s klimatologem Jozefem Pechem z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR: Klimatická změna v 39 minutách.

161

Odpovědět

Reakce na Gretu Thunberg vypovídají o stavu naší společnosti více než Greta Thunberg...

199

Odpovědět

a co to vypovídá? Když nám přijde směšné že přijde pipka od hereckých rodičů a stropí smyšlenou scénu tak všichni odmítáme něco dělat pro planetu?... Jako sorry, ale prostě co přesně dál a víc máme dělat? Zavřít uhelné elektrárny? A elektřinu budeme vyrábět z čeho? Ze slunečních panelů? GL, o to už sme se jednou pokusili, skončilo to zabráním orné půdy a pastvin pro zvířata, protože na střechách skladišť tyhle zrůdnosti bejt nesmí... Větrná energie? Víte že v rádiusu několika desítek kilometrů okolo větrných elektráren nežije žádné ptactvo? Že větrné elektrárny docela efektivně likvidují ptáčky v okolí?... Tak tedy vodní energie? V ČR? Když tu nemáme žádné vodopády? Výstavba vodních nádrží razantně mění a ničí krajinu, zatopí lesy,louky, pole, vesnice... Tak tedy Jaderná energie? Bohužel, Německo, řeklo, že Jaderná energie je fujky fujky, a jelikož Greta by za chvilku mohlanatáčet nějaký HD lesbian s Merkelovou, tak jaderná Energie nepřipadá v úvahu.... No a když nebude dostatek energie ani na zapnutí rychlovarné konvice, jak jako že chcete jezdit elektroauty? A chápete že tak masivní výroba nových elektrických vozidel aby nahradili ty na fosilní paliva vyprodukuje fůry CO2?
A i když se vybuzeruje celá Evropa k absolutní stagnaci jakékoliv výroby, produkce a obchodu, tak jako co? Čína, USA i Indie, kde Greťulce bobulce ukážou tak maximálně fakáče si budou dál bafat kouřové kroužky ze svých továren na CO2, a ničeho se nedosáhne....
Takže Greťulka bude dělat co? No do Číny ta srabka asi nepojede co? A jka sem viděla její xicht co házela na Trumpa, tak v USA uspěje možná tak ve chvíli, až bude moct z očí metat laserové paprsky jak čuprman.

1416

Odpovědět

+lenaciaTakže teď uděláme s Grety ještě lesbu, co chce točit porno s Meklovou jo? Tyhle hejty už zacházej trochu daleko, nemyslíš? (a je mi šumák, že to nebylo myšlený doslovně, kdyby jsi s tímhle projevem šla do OSN hned po Gretě třeba jako její oponent, tak jí s přehledem zastíníš). Strašně ti Greta vadí, jak je protivná, ale sama jsi svým projevem stejná (jenom holt nejsi vidět v OSN, ale jen tady na VČ), nech už jí bejt...

37

Odpovědět

+Calybos4391nakašlat! Víš je rozdíl mezi projevem na OSN a projevem na videačesky... což Greťulka bobulka nechápe... Bůhví co ona je zač, ale to s jejím vystupováním a obličejem asi nezjistíme ani my ani ona sama...
Jesliže nechtěla aby ji lidé propírali, neměla se chovat jako rozmazlenej ufňukanej spratek v místě plným vzdělaných lidí (mínus Trump).
Kdybych já chtěla mít proslov o jakékoliv problematice, která se děje a které bych se věnovala, tak si o ní něco načtu, a můj proslov nezačne Orwellovskou hláškou... rozhodně nebude pokračovat o tom jaký sem šťastlivec protože moji rodiče maj prachy z herectví a všechno mi koupí a zařídí a tak nemusím žít jako děti v Africe a dokonce už vůbec nemusím chodit do školy. A nebudu pak herecky fňukat jak mi někdo zničil děství. Dětství jí možná zničila její máma, protože v těhotenství chlastala!
Ne! Kdybych já měla proslov před OSN a ne někde na podružném webíčku videačesky, nejenom že bych svůj proslov zkompletovala za pomoci skutečných vědců, ne jenom, že bych si připravila tabulky a data, ale také bych zmínila realizované projekty, které už byly použity a jsou efektivní a navíc realizovatelné... Ale chápu, že to není tak zajímavý jako když autistická fňukna ječí o zničeném děství a jak se všichni opovažujou nic nedělat... a přitom sama žere z krabiček a baští přes půl světa dovezený banány...

713

Odpovědět

+lenaciaa několik týdnů hází svoje bobky do oceánu.

311

Odpovědět

+lenaciaJo, ta Greta ti prostě leží v žaludku.

25

Odpovědět

+Calybos4391Noa? Stejně jako třeba Pitomio. Každej blbec co dělá všude jenom ostudu všem ostatním mě nutí na ně negativně reagovat... Proč jako autisticka pipina může říkat svoje názory a já ne? Protože ona je autisticka pipina a já ne?

410

Odpovědět

+lenaciaAle můžeš vyjádřit názor, jenže jsou z tvé strany ty útoky dost osobní a odporný. Skoro jako kdyby ti přebrala kluka, zabila křečka (nebo já nevím, proč tu vymejšlíš něco o lesbách, házení bobků do oceánu a nevím co ještě). Proč bys jí měla beztrestně shazovat, léčit si na ní evidentně nějakej minrák a nikdo by ti na to nemohl říct půl slova? Poukázat na to, že překračuješ meze a sama jsi nevychovanej spratek?

66

Odpovědět

+Calybos4391tak bobky do oceánu házela, to je pravda pravdoucí... lesby byly přirovnání ať se ti to líbí nebo ne... a jinak se chovám absolutně stejně jako se chová ta pipina... taky jen vříská a fňuká jak se kdo opovažuje, jak jí zničili dětství a další lži a krávoviny... ale jasný no, tenhle spratek může mlýt co chce proto Ekoteror hýbe světem a tahle pipina je jeho tváří... a ostatní musí mlčet a držet krok...
Až ta pipina příště vydlabe ostrým šutrem kajak z klády a bude žít v buši a nebude žrát z plastovejch krabiček, pak preosím ať vřeští že jí někdo sebral dětství

610

Odpovědět

+lenaciaTrefené husy kejhají nejvíc ! Nemáte čisté svědomí? Jak se chováte Vy když cítíte bezmoc?! Greta je statečné mladé děvče,klaním se před ní!

45

Odpovědět

+slunečkojojo, dcéééérun ko bohatech rodičů herců je chuděřinak nešťastná ale statečná... jen naočkovaná herečka po svý mám a fotrovi....
Cítit bezmoc? Prosimvás... jaká bezmoc? Tahle pipina žádnou bezmoc necítí. Já se bezmocně také nikdy necítím, víte, bezmoc je něco, co v Evropě neexistuje. V Číně možná. V rusku taky možná... tady? Tady lze bojovat. Ale j boj a boj, vřískání hloupé pipiny co sekla se školou a hraje si na princeznu bohatejch rodičů a pak žere dovezené banány není nic statečného ani bojovného... Je plno lid včetně malých mladých dívek, které bojují pro lepší svět A NĚCO DĚLAJÍ!!!!! Jedna lečna bojuje za čístou vodu, takže si našla všechny informace o tom, co se děje, a umí o tom říct... co umí Gretulka prdelka? BÉÉÉÉÉÉÉ, BÉÉÉÉÉÉ, CO SI TO DOVLUJETEEEEEEE, UKRADLIS TE MI DĚTSTVÍ BÉÉÉÉÉÉÉ BÉÉÉÉÉÉ BÉÉÉÉÉÉ. A TAKY ČTU ORWELLA VY MRCHY, SLEDUJEME VÁS!!! BIG BROTHER KAPITALISMUS!!!!! EKOKOMUNISMUS!!!!! :)

49

Odpovědět

+lenaciapardon , nikoli kapitalismus, ale socialismus

37

Odpovědět

+slunečkoGreta Thunbergová spolu s dalšími mladými lidmi podala stížnost k Výboru OSN pro práva dítěte za údajnou nečinnost v boji proti klimatické změně na Francii, Argentinu, Turecko, Německo a Brazílii.

PIPINA

37

Odpovědět

+lenaciaNemusíš se podepisovat, všichni tady ví, že jsi PIPINA

62

Odpovědět

+AnonymousNejsem, já nejecim a o problematice si umím zjistit víc než Švédská autistka bohatých rodičů co sou shodou náhod eko teroristi... A její máma chlastala když měla gretu naštěkanou v boudě... Což už se taky provalilo

29

Odpovědět

+lenaciaNechceš už jít do p****e? Ty tvoje příspěvky jsou čím dál nechutnější.

63

Odpovědět

+Anonymoussmůla, odejdi si sám anonyme... je tvůj problém že ty musíš reagovat na mě nikoli můj.

48

Odpovědět

+lenaciaCo je vlastně tvůj hlavní problém Lenacio, že jsi taková ****? (místo hvězdiček si dosaď nejsprotší slovo co tě napadne). Tvůj milostný život nestojí za nic, rodiče se o tebe málo starali, nebo se o tebe v noci chodil tvůj napitej fotřík starat až moc? Beztak se nám chceš všem veřejně svěřit, jenom čekáš, až se někdo zeptá.

23

Odpovědět

+Calybos4391Moji rodiče sou tisíckrát lepší než tvoji a hlavně než Grety. Nevymejvali mi mozek abych z toho měla depky a neučili mě tropit scény... Nemůžu za to že svoje zkušenosti s otcem co tě trkal vztahuješ na ostatní

31

Odpovědět

+lenaciaCo to znamená, nevymejvali ti mozek, to jakože tě učili hrát si na drsňačku, každýho urážet a léčit si mindráky na internetu? Co tě ještě učili, mučit zvířátka?

23

Odpovědět

+Calybos4391Říká ten který vztahuje trkání od svého otce na ostatní... Učili mě držet si svůj názor a hlavně si o něm něco načíst narozdil od tebe a Grety co jen fňukáte a řešení nemáte.

31

Odpovědět

+lenaciaNikde nefňukám, jen žasnu, jaká jsi kráva a jak daleko jsi schopná zajít s urážkama jen aby sis vybila mindrák. Ale on je to nejspíš účel že? Chovat se odporně, šokovat, vyvolat hádku... Ale jen pěkně v bezpečí, na internetu... Kolik z toho co tu píšeš o Gretě bys jí řekla do ksichtu?

13

Odpovědět

+Calybos4391Já nejsem kráva, smůla. Jsem normální člověk s normálním neradikalizovaným názorem. A řekla bych ji všechno!!! Úplně všechno

12

Odpovědět

+lenaciaNe, neřekla bys jí ani "ahoj". Jsi jen další slabošská pipina, co umí jen blbě vřískat, zalezlá u sebe v pokojíčku daleko od lidí. Ráda bys někoho šikanovala, ale v reálu by ses sesypala jen z té myšlenky, že bys Gretě měla zopakovat byť jen část toho, co tu píšeš.

12

Odpovědět

+Calybos4391proč tak lžete? proč sakra lžete? Proč překrucujete a vymýšlíte di, co z toho máte? Já sem se osobně dokázala postavit už hodně lidem, narozdíl od tebe ty slabochu, ty očividně opět vztahuješ svůj strach z názoru na ostatní. To tě tvůj tatík nejenom trkal, ale taky mlátil když si se ozval? Ooo to mě mrzí, najdi si nějakou odbornou pomoc sluníčko!..... Já nikoho nešikanuju!Tohle není šikana a a nikdy nebude. To že bych za někým zašla a řekla mu ať přestane hrát scény u mikrofonu, a proč nepodal tu stížnost i na Čínu, která produkuje nejvíc CO2. A klasickou hlášku, co by dali děti v africe za to moct chodit do školy a že ona nejde....jen nevím jak se řekne anglicky pipina.

23

Odpovědět

+lenaciaNelžu, jen reaguju na to co vidím, jaká jsi ubohá a že neumíš nic, jenom nadávat. Všechno, cos tu kdy ke Gretě napsala, byť by to mělo ze začátku hlavu a patu, tak nakonec vedlo jen k tomu, že sis začla ulevovat nadávkama a pomluvama. Nadávat, chovat se hnusně... ale jenom na internetu. To ti jde.

22

Odpovědět

+Calybos4391Lul... prej nic neumím :D :D :D :D.... to máš pravdu s otsem trkat jako ty fakt neumím no :D.... Víš, ano, mám slovník dlaždiče, to už se tak stává když se koukáš na southpark a na jiné sprosté filmy a seriály.... Nejsem růžová princezna, a nesnažím se jí být. Protože sakra nejsem princezna!!! nenosím sukně protože sakra ráda dřepím na židli jak hokejista na trestý lavici! A nezpívám Let it Go, ale Big Seana!.... Ale ve chvíli argumentace jsem v řečnickém klubu vinikala... už jenom tím že oproti ostatním jsem si na další hodinu opravdu připravila podklady k tomu o čem budu hovořit.... A mluvíš tu s holkou, co se osobně rafla dokonce přímo se starostou města, a členem rady Karovarského kraje, a s 18 letáky, které jsem během krajských voleb posbírala od jedné jediné strany zpoza stěračů našich aut, jsem přijela na jejích live vystoupení a všechny sem je naházela jejich leadrovy na pultík během proslovu.... Ne zlato, já opravdu nejsem strašpytel jako ty.

12

Odpovědět

+lenacia:D ok, tak něco přece. No aspoň měli lidi divadýlko. Ale tady ti argumentace moc nejde, jen se snažíš každého zdiskreditovat urážkami. Tak nevím, jestli těm tvým pohádkám věřit. Asi spíš ne, kdybys byla tak dobrá, jak se prezentuješ, tak nemáš potřebu takhle lidem nadávat. Máš jen nějaké komplexy, co si tu léčíš.

42

Odpovědět

+Calybos4391nadávat? Vždyť ani slovo pipina není zrovna nadávka... Já nevím jak jinak nazvat rozmazleného fracka bohatých rodičů, který nemá řešení na nic, odkazuje na vědce, kterí jen říkají tohle stane když tohle neuděláme, ale reálné uskutečnitelné řešení, které nepřivede polovinu lidí na pokraj chudoby nemají. A ona jen vříská a fňuká o tom že jí někdo sebral dětství, hahaha, řekla holka co se rozhodla že už nechce chodit do školy, pročpak asi...

14

Odpovědět

globalni oteplovani neexistuje.... diky za pozornost

623

Odpovědět

To se těžce mýlíš, stačí si prolustrovat zdejší komunitu. :D

57

Odpovědět

Ve skutečnosti mohou za globální oteplování teplí lidé, bylo změřeno, že jeden teplý člověk dokáže ve svém okolí cca 1m zvýšit teplotu až o 3°C. Dva teplí lidé až o 9°C v okruhu 2m. Z toho je zřejmé, že s počtem teplých lidí na jednom místě (Gay bary, Pride průvody apod.) roste teplota exponenciálně. Pokud chceme něco udělat pro klima musíme zakázat shromažďování gayů, jejich párování a zjistit proč roste jejich podíl v populaci.

137

Odpovědět

+Hetero@hetero Tebe by mala byt odobrana svojpravnost.

113

Odpovědět

Politici si ji poslechli, pokývali hlavami, zatleskali ve stoje a odjeli ve svých pětilitrových osmiválcích, aby si na zahradě ugrilovali stejky z prdící krávy. Není ten svět úžasnej?

282

Odpovědět

Štve mě, že jen kvůli tomu že je to holka, se jí nadává do hysterek. Těžko by to tak bylo, pokud by to byl kluk.

626

Odpovědět

Být to kluk tak s takovým přednesem mu budou určitě nadávat do buzeran*ů

161

Odpovědět

víte co... to je právě ono, já jsem do jisté míry ekologická aktivistka, respektive snažím se kolem sebe něco dělat, mám svoje názory které vyjadřuji...
Ale tohle její vjadřování se je tak absolutně odporný, uvřeštěná uječená vzteklá, nadávající jak se kdo opovažuje jí ukrást dětství...
Takový jako ona jen podporují klimaskeptiky a jejich popírání oteplování, dělá tomu jen špatnou reklamu.... ale hlavně že si zaječí, pipka

3316

Odpovědět

Dokud neječela, nikdo nechtěl poslouchat.

178

Odpovědět

+Ceckotak sem jí poslouchala a? Tvrdí že nikdo nic nedělá a přitomjá vidím jak plno lidí plno dělá

312

Odpovědět

+lenaciaPo svete sa na zaklade jej jacania robili pochody za zmeny. Nastastie niektory si vedia z prednesu odniest to podstatne ;)

112

Odpovědět

+Hadatkoto víš že jo, z rozmazlené pipiny, totální hééérečky s rodiči co ji k tomu naočkovali, která jen ječí, fňuká, ječí, fňuká, nerozumí ničemu.... Víc si vezmu i z Krtečka ve městě než od autistiké pipiny co sekla se školou

610
Další