Herci ze seriálu Hra o trůny u Conana O'Briena

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:621
Počet zobrazení:11 979
Dnes jsem si pro vás připravil překlad rozhovoru s několika herci z oblíbeného seriálu Hra o trůny. Conan je vyzpovídal přímo v dějišti letošního Comic-Conu, tedy v San Diegu, před zraky stovek geeků, nerdů a fanoušků sci-fi a fantasy. Uslyšíte jak věci ze zákulisí natáčení, tak i osobní zážitky jednotlivých aktérů.

Přepis titulků

Člověk nikdy neví, koho zabijou nebo co se stane v další epizodě. Začneme třeba u Carice. Můžeš nám říct, jaké to... Já se spíš děsím toho, kdy se zase budu muset svlíknout. Nevíš to předem? Prostě jen otočíš stránku a... Potřebuju vědět, jestli mám chodit do posilky. Ne že bych tam pak šla, ale... Maisie, jak to máš ty? Snažíš se od scenáristů vyloudit, jestli se ti v další řadě něco stane?

Vždycky se začnu vyptávat, ale pak mi přijde, že je tím otravuju a že bych měla sklapnout, aby mě nezabili dřív, takže... A pak jim začnu podlézat stylem: "Nechcete zajít na drink nebo něco pojíst?" Ale nevím, jestli je to taky neotravuje. Takže jsem ještě nepřišla na ideální postup, ale zatím žiju. Jo, zatím si vedeš dobře.

Slyšel jsem... že scenáristé a producenti dokážou být opravdu krutí. A tebe, Alfie, prý už jednou pěkně napálili. Prý ti poslali falešný scénář. Pověz nám o tom víc. Ano, celou řadu jsem neměl tušení, jestli umřu, nebo přežiju. Dostáváme totiž nejdřív scénář k prvním několika dílům a až později k těm posledním. Ptal jsem se jich na to a oni dělali, že nic nevědí. Pak jsem měl tři týdny dovolenou a oni mi poslali falešný scénář.

Hodor přinesl Brana na zádech do Zimohradu, Bran řekl: "Zimohrad je můj," a probodl mi srdce, což mi přišlo skvělý. Určitě by to bylo působivý. Pak mi volali, jestli se mi to líbí, tak jsem říkal: "Jo, v pohodě." A oni: "Tak fajn." "A co kdybys byl v další řadě zombie?" "To bych zvládnul." "A co kdybys byl zombie, která neřekne ani slovo?" "To nevím..."

"No tak, to myslíš vážně?" - Takže jo, dokážou být trochu krutí. - Trochu? Tohle je... Takže si to prostě všechno vymysleli? Pak ses s nima viděl a... "Pořád máš práci." - Johne, taky se bojíš, že tě napálí? - Bojím. Ale spíš se bojím, že scenáristy podceňujeme. Hodně lidí napálili tím, že jim řekli, že umřou. Já se spíš bojím toho, že dostanu deset scénářů plných šokujících událostí.

Budou obsahovat scény, které jsme nikdy předtím neviděli, skvěle napsané, my se ty scénáře naučíme. A o den později řeknou, ať si najdu přílohu změny a dodatky a najednou zjistím, že mou postavu vyškrtli a nejsem v jediném záběru. Mohli by něco takového vůbec udělat? Oni můžou všechno. Cokoliv je napadne. Sophie, Sansa toho v téhle řadě musela hodně protrpět.

- Před začátkem... - Není to opravdový. Andy, ticho! Pardon. Je to opravdový. Kde máš to mrně? Hodně sis toho protrpěla. Doufáš, že se na tebe v příští řadě konečně usměje štěstí a tobě se bude dařit... trochu líp? No, v to doufáme asi všichni.

Ale točíme Hru o trůny. Já vím, ale stačil by jeden díl, kde by si řekli: "Chudák holka." Třeba díl ve stylu: "Dneska jsem se skvěle vyspal." "Já taky. Nikdo neumře." "Tak zase za týden." A pak se vrátit k tomu původnímu. A všichni bychom si mohli pěkně zatrsat. Hra o trůny! Dobrá písnička.

Je původní, takže... Maisie, musím se tě na něco zeptat. Kolik jsi vůbec točila... Tvá postava se strašně dlouho pohybovala v nehostinném a krutém prostředí. Záviděla jsi kolegům, že mohou natáčet v krásných teplých krajích? Celý štáb včetně Sophie a několika dalších herců vždycky na šest týdnů zmizel. Pak se vrátili a říkali, jak si v Chorvatsku užívali sluníčka a radovánek. Pouštěli mi videa, jak blbnou v moři.

Bylo to od nich fakt hnusný. Mrzelo mě to. Takže když mi řekli, že budu letos taky natáčet v Chorvatsku a Sophie ne, byla jsem štěstím bez sebe. A necítila jsem žádný soucit nebo lítost. Věděla jsem, že si to v Chorvatsku parádně užiju. Bez tebe. Hezký. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (56)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak to, že nejde druhé video? :O

00

Odpovědět

kurvaaa! džon snou umře, že já si to vůbec pouštěl

21

Odpovědět

Když vypráví Fialka, tak je na Natalie opravdu vidět, že je taková roztekaná. :)
Docela je na ní vidět, že je takový spíš nesvý nerd. :)

52

Odpovědět

Herec Theona Grayjoye určitě hned věděl, kam budou směřovat Conanovy otázky.. :-D :-D A Jon Snow asi nevěděl, že má přijít.. :-( :-D

80

Odpovědět

To jako nikdo z nich nečetl knížky? Třeba by najednou měli ponětí o tom, co se s nima bude dít. I když... nevím jak se seriál liší od knižní předlohy. Viděl jsem pouze první serii a po 2hém díle druhé serie jsem to hodil do hnoje. Jako fanouška knižní předlohy mě to začlo dost urážet, jak se toho přestali držet.

830

Odpovědět

Zrovna, když začne mluvit nerdka, tak to skončí. S*át na to normálně. :D

791

Odpovědět

No, tak tohle byl děs. Ani jsem netušil, že jsou ti herci (především ti mladí) tak nesympatičtí. Chápu Conana, musí tu konverzaci vézt tak, aby to vypadalo, jak je to všechno děsně cool, a že ve skutečnosti pátá řady nebyla totální průser, nad kterym si tvůrci maximálně tak polaskali žaluda. Celá ta série byla důkazem, jak to dopadne, když si banda scénáristů myslí, že jejich příběhová větev bude lepší, než ta v knihách. Krásný kontrast oproti sériím 1-3, kde se drželi knižní předlohy.

Poslouchat představitelku Aryi a Sansy je utrpení, stejně jako sledování ksichtů Margery.

2983

Odpovědět

*Margaery

24

Odpovědět

Teda, pravda je, že s těmi tebou jmenovanými herci osobní zkušenost nemám, ale měla jsem možnost naživo vidět asi desítku z GoT herců a osobně mi zdaleka nejnesympatičtější přišel Alfie Allen (Theon), díky jeho velice přezíravému přístupu k fanouškům. A musíš vzít v potaz, že zrovna Maisie Williams je malá holka, ještě puberťačka a Sophie Turner není ještě ani dvacet... Jak si představuješ, že se budou chovat? Mně to přišlo k jejich věku adekvátní... A za špatný scénář herce vinit nemůžeš...

301

Odpovědět

+TercaisTak Theona furt řadim k těm "mladším" a osobně je taky neznám, soudim pouze dle videa.. ale třeba maj jen symptom "jsem nervózní-hodně kecám"...

Herce za to nevinim, vždyť píšu, že je to práce tvůrců, Conan akorát musel před nima dělat, jako že vlastně tu práci, co dělaj herci nevyzní ve skutečnosti uplně na h*vno, a že by to lidi, co četli knihy, nejraději pohřbili.

28

Odpovědět

A to sis nad nima prvně pohonil a pak napsal ten komentář, nebo obráceně?

101

Odpovědět

neslo tohle prelozit ihned ale az po pul roce? :(
navic meli i 360 verzi :DD

spoiler alerty - obe Starkovic devky v dalsi serii umrou.

023

Odpovědět

Spoiler alert - ne, neumřou...

330

Odpovědět

on byl comic-con před půl rokem škoda, tak to mě v tom případě na*raly že prozradily závěr série dřív než to bylo v TV

71

Odpovědět

Pro ty, co si v komentářích stěžovali, že by to chtěli delší: https://www.youtube.com/watch?v=ovLosGGptLk ;)
PS: Jé, mít tak přeložené tohle a ne jen Conana :shock:

102

Odpovědět

Carice van Houten je neskutečná ženská. <3

414

Odpovědět

Prosím,mohl bys přeložit toto https://www.youtube.com/watch?v=FyKWUTwSYAs

31

Odpovědět

Ahoj, trailery tu nepřekládáme. Zkus nějaký filmový web. Třeba www.moviezone.cz a určitě se tam do pár dnů či hodin objeví. ;-)

41

Odpovědět

By mě zajímalo co za citát z Duny má za kérku , koření (nebo kořeni :))musí proudit nad zadkem by mě možná odradilo :D . Jinak teda u těch Starkovic holek mě trošku příjde že je vidět jak vyměnili natáčení GoT za školu ..

391

Odpovědět

Tady to máš v článku. ;-)
http://www.esquire.com/entertainment/tv/a25124/natalie-dormer-tattoo/

91

Odpovědět

+BugHer0Jé, tak prvně stoupla na hodnotě, že je nerd, a teď zase klesla, protože i kdyby to byl citát z hamleta, tak je to nic neříkající rádoby moudro co má dneska vytetovaný na ruce každej hňup.

214

Odpovědět

+BugHer0Auto: Nemyslím si, že by citáty z Duny měl na sobě vytetovanej každej hňup.

40

Odpovědět

+BugHer0Akul: Neumíš asi moc dobře číst že? Tak já to vysvětlím, aby to pochopil i někdo tak mrzkého intelektu jako ty. V každém literárním díle můžeš najít spoustu nic neříkajících vět typu "Arnold šel za roh" nebo "Julie říkala, že má radši růže". I kdyby tyto věty zazněly v bibli, pořád nejsou hodny toho, aby si je někdo vytetoval na ruku. A tak se to dle mého názoru má i s výše zmiňovanou větou.

14

Odpovědět

Conan je příživnickej dick, Hra o trůny je boží.... jak mám sakra hlasovat pro tohle video?

941

Odpovědět

Viac Natalie Dormer :P

396

Odpovědět

První video: 3:32 - That´s a good cookie. - Chudák holka.

Jako já vítám kreativitu překladu, ale tady mi smysl teda nějak unikl. :D

184

Odpovědět

Poraď, co bys tam dal a klidně to předělám. Upřímně jsem asi nepochopil, jak to Conan myslí, takže si nechám rád poradit. ;-)

110

Odpovědět

+BugHer0Já myslel že to myslí doslovně. :D Prostě přoč neudělaj jeden díl kde se baví o sušenkách :D

291

Odpovědět

+BugHer0Jop, tady to není žádná metafora, je to myšleno doslovně.

51

Odpovědět

+BugHer0Tak to se teda musím vyjádřit, je to slovní obrat, který se občas používá, a rozhodně to není myšleno doslovně. "Chudák holka" je opravdu význam toho, co Conan říká, ale možná bych jako překlad zvolil něco jako "Taková jednohubka" nebo něco takového :)

13

Odpovědět

+BugHer0Jasně, to dává smysl. Baví se o tom, proč aspoň jednou neudělat díl, kde by bylo něco pozitivního, jako například "Taková jednohubka". Jasný. :D

30

Odpovědět

+BugHer0Conan záměrně mluví o sladkém, protože Sansa má v oblibě citronové zákusky. Takže popisuje epizodu, ve které bychom jí konečně viděli být taky pro změnu štastnou. Tím pádem tam "chudák holka" moc nepasuje.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/a1/12/1d/a1121d1fc011e29aee275060b0406a5c.jpg

00
Další